Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2379 / 2499
(#) subwoofer220 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Rendben köszönöm! Megfogadom a tanácsod!
(#) Suba53 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Nekem a legjobban az ultraderm paszta+forró víz jött be, ecsettel vagy fogkefével, ha nincs rajta olyan alkatrész, amibe be tud szivárogni a víz.
Tisztítás és leöblítés után azonnal hajszárítóval csont szárazra szárítani.
(#) Ódenka válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 3, 2022 / 2
 
Van erre villamos szakemberek számára kitalált szer. Ráfújva várni kell kb. 15-20 percet és sűrített levegővel lefújni a feloldott koszt. Van más gyártótól is ilyen tisztító hab, elektronikus alkatrészek tisztítására hivatott és nem old fel semmilyen műanyagot.
(#) mek-elek válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Mármeg Te is fogkefélsz, kedvenc mérnököm?
(#) mek-elek válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Hoppá, egy szakember!
(#) metabo123 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 4, 2022 / 2
 
Én nem tartottam vissza magam: a hangszóró védő relét kiforrasztottam és vízcsap alatt tiszta vízzel ecset segítségével lemostam, majd száradás a napon.
(Vörösbor folyt bele, ezért a tulaja nem merte bekapcsolni, félre rakta, elfelejtkezett róla és állt néhány évet egy fészerben. Takarítás után hibátlanul működött!)
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2022
(#) Suba53 válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 4, 2022 /
 
Persze. Hatásos, és mindig kéznél van pár levetett darab.
(#) sandor1632 válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 4, 2022 /
 
Rossz tanács..
Még ha meg is szárad, attól még a kiszáradt vízcsepp helyén átvezethet a panel az alkatrészlábak között. Ott maradnak az ásványi anyagok az elpárolgott vízcsepp helyén, ami előszeretettel vezeti az áramot.

Vizes mosás után szárított nitrogénnel szokás átfújatni (száradásig) a panelt, utána általában nem szokott gondot okozni.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2022
(#) metabo123 válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 4, 2022 /
 
Mosás után kompresszorral fújattam le a nagyja vizet és száradás után száraz ecsettel újra átdörgöltem a panelt az általad említett lehetőség miatt.
(#) sandor1632 válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 4, 2022 1 / 2
 
Te tudod, én nem mertem volna, a legtöbb ellenállás és kondi lába ónozott vas, ha valahol picit is tökéletlen az ónozás, ott megkezdi a rozsda és szétrohad az alkatrészláb.
Ugyanezt okozza pl az egér vizelete is.
Pár klíma panelt dobtunk már ki emiatt.

Ha beáztatunk egy panelt (gyakori jelenség karbantartáskor, a magasnyomású mosó miatt), azt nitrogénnel szárítjuk, felrántja a vizet mindenhonnan, nem csak arról a részről, ahol a légáram éri a panelt. így nem szokott később probléma keletkezni beázás után.
(#) mek-elek válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 4, 2022 1 / 1
 
Mindenki azt csinál a "kisvacakjával" amit jó neki.
(#) dB_Thunder válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 4, 2022 1 / 3
 
Én is mostam már el panelt vízzel, (nem is egyet, és nem is tegnap volt) még él a készülék... Nem ettől a rövid vizességtől fognak kirohadni az alkatrészlábak.. ha "folyadékban" áll sokat, az más... A vízben lévő ásványi anyagok mennyisége nem akkora, hogy az nem kívánt vezetést okozzon a nyákon! Akkor már a por is betenne az ilyen érzékenységű áramkörnek!
Szárítani napon szárítok, napokig!
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2022
(#) sandor1632 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 4, 2022 1 /
 
Amit írtam, az a gyors megoldás.
Ezzel a módszerrel pár perc után üzemeltethető egy eláztatott panel is.

Nem szentírás, csak egy ötlet, amit a cégünknél alkalmazunk.
(#) dB_Thunder válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 4, 2022 1 /
 
Nekem tetszik! Csak nincs még itthon nitrogénem! Rendes ember méretű palackkal szeretnék...
(#) sandor1632 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 4, 2022 1 /
 
Igen, sajna csak nagy palackkal lehet kapni, mi azt szoktuk reduktorral átereszteni alacsonyabb nyomással szállítható méretű kicsibe.
(#) kistee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 4, 2022 /
 
A földi légkör 79%-a nitrogén.
(#) Ódenka hozzászólása Máj 5, 2022 / 2
 
Megtaláltam egy ókori (47évvel ezelőtti) erősítő rajzát. Kályhacső lakkal, kihegyezett gyufaszállal rajzolt nyák, amerikánerrel, két térd között 1 mm-es fúróval kifúrva...Nem lett áram alá helyezve, így a szédítő 4.5W csendben maradt. Régi szép idők...

azelső.jpg
    
(#) mek-elek válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Ha megcsináltad volna, jobb lett volna, mint a TBA810AS, mert abban nincs hangszínszabályzó.....
(#) Istvanpisti válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 5, 2022 / 1
 
Hát igen, a régi szép idők!
Érdekes az élet, néhány hete írtam ismerősömnek, hogy AD161/162-vel építtetem életem első erősítőjét 1977-ben, erre jössz és felteszed a rajzát.
Igazán köszönöm, le is mentem!
Én csőtollal, valami lemoshatatlan, piros tintával rajzoltam, szintén amerikánerrel fúrtam a lyukakat, de tovább jutottam, mert nálam meg is szólalt, sőt be is dobozoltam. Alumínium lemezből hajlítgattam a dobozkát, amit öntapadós, famintás tapétával vontam be, még gumi lába is volt, nehogy a bútort megkarcolja (akkor ez igen fontos tulajdonság volt). Szörnyű kinézetű lett, de a hangja akkor tetszett, persze a Szokol rádióhoz képest volt csak jó.
(#) mek-elek hozzászólása Máj 5, 2022 / 1
 
Én 78-ban követtem el az ezermesterből. A romjai számtalan módosítás után még megvannak. Jó lesz a fejem alá, akkor majd, ha eljön az ideje.
Az AD-kat egy esetleges magnójavításra vettem anno...
(#) Dióda hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
Megint agymenésem lett így megkérdezlek benneteket hátha.
Vannak ugye ezek a 20Watt kimenetű sztereó autós végfok ic-k.
Bogarásztam a net-et de sehol sem találok egy olyan épkézláb nyáktervet ahol a tápegység is rajta lenne a paneljén hogy csak egy trafót ráakaszt az emberfia és hagymenjen.
Valaki látott már valahol?
Esetleg elfekvőben nincs valakinek ilyen nyákterve?
(#) Ge Lee válasza Dióda hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Milyen tápegységnek kéne lennie a nyákterven, ha az IC a 12V-os akkufeszültségre készült? Fogsz egy graetz kockát meg egy elkót és ráteszed...
(#) Dióda válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Jó persze tudom nem egy nagy só de olyan paneltervet kerestem amin már egyből rajta lenne.
(#) mek-elek hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
Azért ez nem olyan egyszerű, mivel több mint 3 amper kell neki. Én stabról járatok ilyet tévéhangnak. Persze ha nem stabról megy, akkor nagy trafó, meg puffer kell hozzá, mert különben ingadozik a tápfesz. Nekünk volt ilyen PC-ben rackfiókban. Ott viszont a kispuffer a jó, mert megölheti a PC 12 voltját a nagy elkó.
(#) jimmi12 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Trafó helyett szerzel egy 15V/75W-os Laptop töltőt (ha nincs a fiókban) és készen van.
(#) Dióda válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Ez egy ilyen aktív hangdoboz lessz . Van egy pofás kis toroidom meg szinte majdnem minden hozzá. Csak magát a kis végfokot kell összedobni és beépíteni a dobozba. Az lenne a lényeg hogy sztereó legyen (igen a doboz ketté lessz választva a két hangszórónak). Szélessávú 20-as hangszórók lesznek benne amin néha a pc hangja megy de ha elvetemült fiam gitározni akar akkor azt is tud rajta keverőről meghajtva.
Lehet hogy gitárra nem a legjobb választás egy ilyen végfok ic de csak elviseli.Kap egy nagy hűtőbordát és hagyszóljon.
(#) sandor1632 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Elviseli a gitárt, de a gitárnak tegyél külön bemeneti csatlakozást, kisebb, max 470nF-os csatolókondival.
Ha torzítót, vagy ne adj isten bass gitárt tesz rá, akkor sem fogja szétküldeni a túl nagy mély impulzusok miatt.
(#) sandor1632 válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Még lehet a 100nF is elég oda.
(#) Dióda válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Keverő interface van neki azon keresztül nyomja.
A dobozba nem kell semmi csak a végfok egy bemenettel.
(#) sandor1632 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Áá értem.
Az esetleges túlhajtás miatt írtam csak. Meg ha túl nagy a bemeneti csatoló, képes összegerjedni a gitárral alacsony frekin. Az hamarabb meg tudja ölni, mint a nagy freki (főleg, hogy ez egy bemeneti szűrővel megoldható, de az alacsony frekvenciás begerjedést csak kisebb értékű csatolóval tudod kivédeni).

Bocsi az okoskodásért, de a zenekarunk erősítőit én építettem, már végig szívtam ezt a pár dolgot..
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2022
Következő: »»   2379 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem