Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   524 / 577
(#) Gombszem válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 17, 2022 / 1
 
Ez egy termoelem. Ha láng éri az égésbiztosítót (ha jól emlékszem) néhány tized Volt feszültséget ad. Ez húzza be, és tartja a tekercsben a gázszelep mágnesét. Nagy áram folyik, a jó érintkezés nagyon fontos, jól meg kell húzni. Esetleg egy finom csiszolás az érintkező felületeken talán megéri. Ha nem mérhető feszültség, akkor elégett az érzékelő, és jön a csere.
Kiiktatni nem tudod, de nem is szabad.
(#) Fats Domino válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Köszi a válaszod. Megcsiszolom, talán megjavul.
(#) VIM válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Szia! Ez a hőelem sorosan kapcsolódik még kettő biztonsági hőkioldóval amiket nyomon lehet követni a belőle kiágazó vezetőkkel. A száma 87001LA . Ha erre rákeresel látni fogod hogy miről van szó. Először ezek csatlakozását kellene leellenőrizni a folytonosság szempontjából.
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Aug 18, 2022 / 1
 
A 87007LA pontosabb képet ad erről az együttesről és szerintem ez csak így egyben kapható ha kapható.
(#) Fats Domino válasza VIM hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Szia! Megnéztem,köszi az adatokat. A két másik elem,rövidzárban kell hogy legyen, jól gondolom?
(#) VIM válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Igen, hiszen a thermoelem csak így tud a láng hőjének hatására áramot hajtani a termomágnes tekercsbe ami majd fegyverzetet benntartja. Véletlenül nem kicsi a láng és amiatt nem müködik megfelelően ez a hőelem? Az őrláng fúvókája és csöve nem koszos, poros véletlenül?
(#) Fats Domino válasza VIM hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Szia! Ilyen az őrláng.

004.JPG
    
(#) VIM válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Ha ez a lángnagyság nem tartja benn a fegyverzetet akkor talán testelési probléma vagy a termomágnes csatlakozást lehetne utánhúzni.
(#) Fats Domino válasza VIM hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Valami feszültséget lehet mérni ezen a termoelemen? Ha igen,akkor hol? Most a belső burkolathoz és a gázszelephez képest nullát mértem, miközben melegítettem.
(#) proli007 válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Hello! Először mérd meg a hőelem és a gázszelep ellenállását, szétcsatlakoztatva. Közel nulla Ohm-nak kell lenni mind kettőnek.
Itt már belinkelték, hogyan mit kell mérni. Nem olvasol, csak írsz?
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2022
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Erre gondolsz?
Nem túl könnyű szétcsatlakoztatva megmérni, ugyan is a hőelem a gázszelep hátsó részén van becsavarva, a cirkó és a fal között van kb. 5 cm.!
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2022

000.jpg
    
(#) Gafly válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Tizes kulccsal ezt szokás első körben ésszel meghúzni felénk...
(#) proli007 válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Igen, erre gondoltam, de a mágnestekercset is meg kell mérni, mert az is lehet szakadt. A hőelem ha nincs szétégve, akkor általában jó. Arra hogy hogy lehet hozzáférni, nem tudok mit mondani, mert nem ismerem a cirkót, én csak beleszóltam, mert nem láttam VIM-et.
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Hello! Így néz ki a hőelem. Nem tudom ez mennyire számít szétégettnek?

003.JPG
    
(#) Fats Domino válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Nagyon jó gondolat,de az azért nem ártana,ha látni is lehetne azt a csavart amit meg kell húzni a tizes kulccsal
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Más fajta, más tipusból kiszerelt thermoelem is megoldás lehet kipróbálási szinten?
(#) proli007 válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Persze de mi értelme van annak, ha nem férsz hozzá a csavarhoz?
Egyébként ezt szemre nem látom rossznak. El szokott égni a vége (kilyukad) ha túlságosan belóg a lángba, Ha meg nem, akkor nem termel elég feszültséget. Amúgy csak mV-ok vannak. De a behúzó tekercs hibája is szokásos, nem véletlen lehet v. lehetett kapni. De ezt egy ellenállás méréssel lehet megállapítani, imádkozással aligha.
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Szia! A csavarhoz egyáltalán nem férek hozzá, de a vastag rézvezetéket el tudom vágni és összekötöm az új thermoelemmel.
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
A tekercset már megmértem,az jó. A thermoelem méréséhez melyik két pont között kellene mV-t mérnem? A gázszelep burkolata és a thermoelem kivezetése között?
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2022
(#) user1914 válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 19, 2022 / 1
 
Szevasz!
A termoelem csavarjánál a külső réz, és a belső ónozott 3 mm felületen.
Üdv. M.
(#) Fats Domino válasza user1914 hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Köszi! Ez az ami nem lesz egyszerű. Üdv
(#) Gafly válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Gázszerelőt ritkán láttam mV mérővel szaladgálni...
Szerintem kis feszültség és nagy áram -> kontakt hiba szokott lenni.
(#) tothgyula hozzászólása Aug 19, 2022 /
 
Szakvéleményt kérek.
Bekötötték az új MORA gáztűzhelyemet.EPH nyilatkozat kell. Hogyan hívják a flexibilis (sárga színű) hajlítható bekötőcsövet?
Köszönöm.
(#) Hutty válasza tothgyula hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
(#) Hutty válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 19, 2022 / 1
 
Ezt semmiképp ne tedd.
Az két vezeték: 1 - külső ( cső ) - szigetelés - 2. belső ér.
(#) Fats Domino válasza Hutty hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Szia! Köszi! Ezt nem tudtam, de gyanús volt, hogy egy vastag rézvezeték nem elég a feszültség különbség mérésére, azután "user1914" megerősítette ezt.
Ezek szerint semmi más lehetőség nincs,mint bebújni a cirkó mögé és kicsavarni a rögzítési ponton a thermoelemet, majd másikat tenni a helyére.
(#) Fats Domino válasza Hutty hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Más tipusból kiszerelt thermoelem alkalmas lehet egy tesztelésre?
(#) Hutty válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Két féle fémet összeolvasztanak 1 pontban, a pontot melegítve, a másik véget alacsonyabb hőmérsékleten tartva, hűtve, a két pont között feszültség keletkezik. A lényeg a két fém és a hőmérséklet különbség. A két féle fém ( pl. vas-nikkel ) mindig ugyanolyan feszültséget generál. Mint a volta-elem.
Vagyis lehet, hogy egyformák a különböző gyártmányok értékei.

Ez a kis video talán segít.
(#) VIM válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Ez az égésbiztosító való a készülékedbe. A részletek jól láthatók például itt is. Az a klixon amelyik kettő csavarral van felerősítve a kazántestre az volna biztonsági hőkioldó de a fekete "T" alakú elágazásban lévő kötés azt nem tudom, hogy mi célt szolgál és hogyan néz ki, esetleg ott előfordulhat-e kötési vagy kuntaktus probléma. A klixon egyik vége sem lehet testen de ha rámérsz akkor nulla ellenállást (rövidzárat) kell mutatnia (ha már ki van csavarva az égésbiztosítóból). Az a probléma, hogy benn a helyén nem lehet hitelt érdemlően kideríteni, hogy mit is mér az ember, mágnestekercset vagy hőelemet. A nyomógomb forgatása átmenetileg segíthet a fegyverzet bennmaradásában de nem biztos. Ha a hőelem vége nincs megrepedve és nem revésedett el akkor azzal nem volna szabad problémának lennie, ellenben az égésbiztosító mágnestekercsével inkább, mert a tekercs egyik vége hidegen van besajtolva a testbe és nem azonosak az anyagaik. Azt nem tudom, hogy ez a mágnes a gázszelepben csereszabatos-e valamelyik másik hasonló típuséval, mert a robbantott rajzon nincs feltüntetve külön ez az alkatrész.
(#) VIM válasza Fats Domino hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Ezt a hőelemet (annak is a végét, hegyét) próbáld már meg a gyújtólláng magjába állítani. Vagy a lángmag nem megfelelő vagy maga a hőelem nincs megfelelő helyen. Addig nem érdemes szétszedni semmit amíg ezeket meg nem próbáltad beállítani ill. kiküszöbölni.
Következő: »»   524 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem