Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2439 / 2514
(#) reloop válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Első link URL hiányzik, vagy hibás.
(#) Jonni válasza SultanJr hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Hogy kell értelmezni ezeket az osztályokat? Az adatlapja szerint 22 W BTL or 2 x 11 W
stereo power amplifier.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2023
(#) btamas81 válasza Jonni hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
(#) SultanJr válasza Jonni hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
BTL= Hídüzem!
(#) Jonni hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Volna még egy kérdésem. Melyik a leg kedveltebb osztály az erősitők közt? Miért az a kedvenc? (A csövest most ne nézzük csak a többit!)
(#) Ge Lee válasza Jonni hozzászólására (») Feb 1, 2023 / 1
 
Kinek a pap kinek a papné. Van akinek az A, van akinek az AB és van akinek a D. Hangzás tekintetében szerintem az A visz mindent, pláne ha csöves. Az AB egy jó kompromisszum, a D előnye meg a hatásfokában van, minimális hűtéssel lehet készíteni több száz wattos erősítőt. Itt ugye azt is meg kell említeni, hogy a kinek mi tetszik, meg a melyik szól valósághűbben dolgok nem mindig korrelálnak egymással.
(#) Jonni válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Akkor a B, C, nem a legjobb. Az "A" osztály drága?

A házimozi szintű érdekel párszáz wattig bezárólag (koncert diszkó stb nem)
(#) hzoli2 válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Köszi , kiszedtem a szürő kondikat 4db ot , így mind a két csatorna hangzása szebb , tisztább lett , mármint nekem , ezek szerintem egyéni dolgok , hogy ki hogyan szereti hallgatni a zenéket , mit szeretne kihallani belőle .
Ez egy alacsony kategória , valóban nem lehet hasonlítgatni magasabb cuccokhoz , de érdekes , hogy az a másik erősítő , amit említettem előbb (lepy LP-168s) ez is egy gagyi olcsó kategória és mégis alap eredeti állapotában nem volt gondom a magas hangokkal , nem volt hiányérzetem. Egyenlőre most így hagyom , majd valamikor megoldom a direct bemenetét is , meg van a másik csatorna bemenete is , végül is ugyanazok az alkatrészek vannak ott is , egyforma a két csatorna.
Köszi.
(#) btamas81 válasza Jonni hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Lehet most megköveznek, de házimozihoz ugyan mindegy milyen. Márha építeni akarsz. A házimozihoz nem kell kifinomult erősítő. Legyen nagy bumm meg hallod a párbeszédet.
A sztereo, zenehallgatós rendszer az más. Nekem van A osztályú -szerintem tisztességesen minőségi alkatrészekkel megépített- meg egy kis gyári LM ic-s Cambridge Audio. Nagyon kicsi a különbség köztük. Aztán van két stk ic-s, az egyik jól szól a másik hervadtan. Van hta30 utánépítés, kommersz cuccokból, az is nagyon jól szól. Szóval szép lehet az ember, de okos nem. Nem az dönti el egy erősítő "jóságát", hogy milyen osztályú. Vannak jók mindegyikből, és ugyan úgy rosszabbak is.
Ne azt nézd milyen osztályú, hallgass meg minél többet és a hallottak alapján dönts.
Most készültek el nyákok egy nad3020hoz, meg a Kd Mester féle B100hoz. Na azokra kíváncsi leszek.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2023
(#) Ge Lee válasza Jonni hozzászólására (») Feb 1, 2023 / 1
 
Einstein óta tudjuk, hogy minden relatív. Egy 300Ft-os IC-hez képest egy 15 ezerbe kerülő alkatrészkupac drága, de mindkettő elenyészik egy 20 millióba kerülő erősítő ára mellett.
Felhasználás szintjéről nézve ugyanez van, van akinél a zenehallgatás kimerül a TV-n nézett zenecsatornákban, sőt sok olyan embert ismerek aki egyáltalán nem hallgat zenét, és olyan is van, aki kiad 5 milliót is egy használt monoblokkért. Azt meg mindenki maga (meg a pénztárcája) dönti el, hogy ennek a széles spektrumnak mely részéhez kíván tartozni.
(#) Jonni válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Idézet:
„Márha építeni akarsz.”
Na azt semmiképpen nem. Az hogy meg kell hallgatni az igaz , de ahhoz sok erősitőtt kéne egymás mellé rakni és úgy tesztelni, ugyanazon a hangfalakon próbálni ki, az lenne az igazi.
(#) btamas81 válasza Jonni hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Házimozira ahogy írtam mindegy. Annyira figyelj, hogy a Yamahák, Onkyok hdmi panel hibásak szeretnek lenni. Én denont vagy harman-kardont vennék. Kevesebb rosszat hallottam róluk.
Sztereo redszer. Indulásnak egy kie denon. A többi úgyis jön.
(#) Jonni válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Pont a Yamahákról, Onkyokról nem gondoltam volna, hogy valaha lehet valmilyen bajuk
denonról és harmanról még csak most hallok először
(#) kebazsi hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy adott két bontott IC-s végfokpanel (TDA 7296). Nem mai darabok már, azt produkálja a kettő egymás mellett, hogy az egyik jóval gyengébben és erőtlenül szól, valamint eltűntek belőle a magas hangok. Lehetséges-e hogy azért jött elő ez a probléma, mert az említett oldal puffer kondenzátorai ki vannak száradva? Elég gyenge minőségű és alul méretezett pufferek voltak benne gyárilag ráadásul jó pár évesek már.
(#) mek-elek válasza kebazsi hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Jó eséllyel igaz. De az összes cseréjével sem ártsz neki.
(#) kebazsi válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Rendben, köszönöm, holnap megcsinálom.
(#) subwoofer220 hozzászólása Feb 3, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy erősítő modult beszerelésébe kezdtem hozzá,de elakadtam. Aliexpress-en az van a leírásban,hogy össze kell kötni a "-" és a gnd-et. Esetleg tudnátok segíteni?
CS8683 Digital Power Amplifier Board



Idézet:
„The signal input mode can be ed the following two according to your needs:
1: Signal Balance Input (Differential): Signal+, Signal-,
2: Unbalanced input (single-ended): the - terminal is short-circuited with GND (ground), and the signal is input the + terminal.
Note: When unbalanced input, be sure to short-circuit "-" with GND, otherwise the sound will not be normal,
Seriously may burn out the chip.”

Idézet:
„A jelbemeneti mód igény szerint a következő kettő közül választható:
1: Jelegyensúly bemenet (differenciál): Jel+, Jel-,
2: Kiegyensúlyozatlan bemenet (egyvégű): a - terminál rövidre van zárva a GND-vel (föld), és a jel a + kapocsról érkezik.
Megjegyzés: Kiegyensúlyozatlan bemenet esetén zárja rövidre a "-" jelet a GND-vel, különben a hang nem lesz normális,
Komolyan kiégetheti a chipet.”
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Valamint ha mégis össze kell kötni a bemenő jelet a gnd-el,akkor nem okoz kárt a jel forrásában? Jelen esetben egy Bluetooth dekódoló:

Névtelen.jpg
    
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
cs8683h ic rajz.
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Szia! Feltételezem a bluetooth vevőd aszimmetrikus jelet ad ki tehát test van és a jelvezeték.
Az erősítőre bekötöd értelem szerűen a testet és a "+" bemenetre kerül a bluetooth eszközről az egyik csatorna jele.
Az erősítő "-" bemenete nem maradhat a levegőben, ennek kell testet adnod.
A másik csatornánál ugyan így kell eljárnod. Mondjuk izgalmas lesz a földhurok kezelése, ha a két végfoknak és a bluetooth vevőnek nincs egyenként (összesen három) külön tápja.
(#) subwoofer220 válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget! Így gondoltad?

összek.jpg
    
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
A bluetooth modulod szerintem sztereó és ezt egy mono erősítőre akarod kötni.
Szürke test, piros egyik csatorna, fekete másik csatorna.
Erősítsd meg, ha jó a feltételezésem!
Az ábrás hibás, mert nem követi az általam leírtakat.
Ha ezt a mono - sztereó kérdést tisztázod, akkor készítek róla ábrát.
(#) subwoofer220 válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Igen,a Bluetooth modul sztereó,de az erősítő mono.
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 4, 2023 / 2
 
Először monósítás, azután bekötés.

Bekötés.gif
    
(#) subwoofer220 válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Hálásan köszönöm a segítséged! Megcsináltam ahogy lerajzoltad! Működik!
(#) gordonfreemN hozzászólása Feb 5, 2023 /
 
Sziasztok!

LM3886 átvitelét mértem volna (8Ω terheléssel), de egy furcsaságot tapasztalok.
Ha klippbe vezérlem az erősítőt, akkor a bemeneti jel is torzulni kezd. Ez mitől lehet?
A szkópfej a jelgenerátor közvetlen kimenetén.
A jelgenerátor egy GW-instek GAG810.
(#) tothbela válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 5, 2023 / 1
 
Szia!
Ha a jelgenerátor kimeneti ellenállása nem nulla, akkor ez megesik.
Amikor egy invertáló visszacsatolt erősítő torzításba megy, megnő a bemeneti impedanciája.
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Szia! Mármint lecsökken a bementi impedancia
A bemeneti fokozat emitter, vagy kollektor árama közvetlen a bemenetre kerül letörés, vagy B-E vezetés által, ha jól emlékszem.
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2023 / 2
 
A két visszacsatoló ellenállás sorba kapcsolódik (mintha rövidre lenne lenne zárva a kimenet), tehát megnő
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2023 / 2
 
Igen, ezen rágódtam hogy mit is írjak. Ez ugyanis topológia függő. Egy nem invertáló bipoláris bemenetű erősítőnél torzításkor valóban csökken a bemeneti impedancia, mert az emitter utánhúzása megszűnik. De invertáló kapcsolásban a bemeneti tranzisztor emittere kvázi földponton van, a bázis felé pedig két helyről folyik áram. A jel bemenet felől a soros ellenálláson keresztül, valamint ellenfázisban a kimenet felől a visszacsatoló ellenálláson keresztül. A bázis mindaddig virtuális földponton van, amíg a kimenet a visszacsatoló ellenálláson keresztül ellensúlyozni tudja a bemenet felől érkező áramot. Ha már nem tudja, akkor a bemenetről érkező áram a bázis felé, tud csak menni. Amit már a bázis sem tud megemészteni, az pedig a visszacsatoló ellenálláson keresztül a kimenet felé, ami most valamelyik tápsín közelében van kiülve. Mivel a bemeneti soros ellenálláson ilyen esetben kisebb feszültség esik mint üzemszerű állapotban, ezért a jel bemenetét is kisebb áram terheli, ergó nagyobb terhelő impedancián lát a jelforrás.
Jfet bemenetű erősítőnél invertáló kapcsolásban ez még jobban érvényesül. Nem invertáló áll pedig szinte semennyire.
Következő: »»   2439 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem