Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   782 / 848
(#) Massawa válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Hol hallottál ilyesmit.?
(#) KoblogPerGyok válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Szerintem arra gondoltak, hogy ha folyamatosan ugyanarra a memóriaterületre írnak az sd-kártyán, akkor hamar tönkremehet.
Szélsőséges esetben, ha pontosan ugyanarra a 20 Byte-ra írnak pár adatot, de másodpercenként, akkor a 10000 másodperc múlva (2.7 óra) tönkre is mehet. Hasonlóan az EEPROM -hoz. De ez azért könnyen kikerülhető.
Maximum ilyesmire tudok gondolni, de elvileg tényleg sokáig kell bírnia. Azért 64GByte-ot telepakolni pár int-el, meg Float-al, kell egy kis idő.
(#) Jonni válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Pendrive majdnem ugyanaz csak más az interface.
(#) KoblogPerGyok válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
A pendrive jobb, de nem mindegyik.
Azonban ha elszúrja a programot, akkor nem 2.7 óra alatt nyírja ki, hanem jobb pendriveok esetén 270 óra alatt.
Idézet:
„How many write cycles does USB have?
Most USB flash drives can undergo 10,000 to 1 million “write/erase” cycles before data starts to get corrupted. This means that you can add, delete, or overwrite data on the flash drive 10,000 to 1 million times before noticing any data corruption or error, which is pretty incredible!”
(#) Massawa válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Valoszinü, hogy akkor valamilyen manedzselö FW-l hajtják meg, mert minden video meg egyébb kamera ilyen memoriakártyákat használ, söt van olyan SSD is, amiben mezei SD kártyák vannak.
Sok éve videoozok, de még egyetlen kártyát sem nyirtam ki.
A 800GB SSD-hez valoban telepiteni kellett valamilyen manedzselö programot.
Persze ilyen korlátok vannak az AVR belsö memoriájára (EEPromra is).
(#) KoblogPerGyok válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Nem nyírtam még ki sd kártyát, de olvastam róla. Az lehet a gond, hogy ha az Arduino-t elindulás után a korábbi mért értékek alapján kell ujraindítani, és félnek, hogy elvesznek az adatok, akkor pl másodpercenként kiirják az aktuális adatokat SD-re. Azonban nem hízlalják az adott fájlt, vagy memória területet, hanem felülírják. Azt gondolták, hogy ekkor, ha kifagy az arduino és visszatöltik a legutolsó adatokat, jó lesz. Csak nem gondolja át, hogy az adott területet tönkreteszik.
A nagy fájloknál nem fordul elő ilyen gyakran, hogy ugyanazt a területet írja.
Szerintem ilyesmi lehetett amit felhoztak.

Video, vagy nagy fájl íásakor mennyi idő alatt tölt meg egy 6G-s SD-t? Legyen mondjuk 10 óra video fájl. 10 000*5=50 000 óra. Szemben, ha 1s alatt írjuk ugyanazt a területet, 2,7 óra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2023
(#) Pethical válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
USB Host shielddel tudja.

Igazából csak nem kell őrült módon folyamatosan írni az SD kártyát, de ez mindenre igaz.
(#) Kovács Tibor hozzászólása Ápr 6, 2023 /
 
Sziasztok!
18B20 érzékelővel szeretnék ESP8266 modemcu-nkeresztül webszerverre adatokat gyűjteni.
Már több programot próbáltam de mindegyik I/O problémát ír, mi lehet a baj?
A hibaüzenet:
A szoftver:
  1. /*************************************************
  2.  * Written by   : Usman Ali Butt                 *
  3.  * Property off : www.microcontroller-project.com*
  4.  * Dated        : 30 July 2018                   *
  5.  ************************************************/
  6. #include <OneWire.h>
  7. #include <DallasTemperature.h>
  8. #include <ESP8266WiFi.h>
  9.  
  10. // Data output of DS18B20 is connected to nodemcu GPIO 5 or D1
  11. #define ONE_WIRE_BUS 5
  12. // Setting a one wire instance
  13. OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);
  14. // Passing onewire instance to Dallas Temperature sensor library
  15. DallasTemperature sensors(&oneWire);
  16.  
  17. const char* ssid = "Your SSID";              //Enter your WiFi SSID Here
  18. const char* password = "Your Wifi Password"; //Enter your WiFi Password Here
  19. int Celsius1=0, Fahrenheit1=0;     //Variables to store temperature readings from DS18B20 temperature sensors
  20. int Celsius2=0, Fahrenheit2=0;
  21. int Celsius3=0, Fahrenheit3=0;
  22.  
  23. WiFiServer server(80);             //Web server default port
  24.    
  25. void setup(){
  26.   Serial.begin(115200);           //initialize serial communication
  27.   delay(10);
  28.   sensors.begin();                        // Begin the DS18B20 initialization
  29.   delay(10);
  30.   Serial.println();
  31.   Serial.println();
  32.   Serial.print("Connecting to ");         // Connect to WiFi network
  33.   Serial.println(ssid);
  34.   WiFi.begin(ssid, password);
  35.  
  36.   while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
  37.     delay(500);
  38.     Serial.print(".");
  39.   }
  40.   Serial.println("");
  41.   Serial.println("WiFi connected");
  42.  
  43.   // Start the server
  44.   server.begin();
  45.   Serial.println("Server started");
  46.  
  47.   // Print the IP address on serial monitor
  48.   Serial.print("Use this URL to connect: ");
  49.   Serial.print("http://");    //URL IP to be typed in mobile/desktop browser
  50.   Serial.print(WiFi.localIP());
  51.   Serial.println("/");
  52. }
  53.  
  54. void loop(){
  55. sensors.requestTemperatures(); //Call all sensors on one wire to start calculating the temperature readings
  56.  
  57. // Check if a client has connected
  58.   WiFiClient client = server.available();
  59.   if (!client) {
  60.     return;
  61.   }
  62.  
  63.   // Wait until the client sends some data
  64.   Serial.println("new client");
  65.   while(!client.available()){
  66.     delay(1);
  67.   }
  68.  
  69.   // Read the first line of the request
  70.   String request = client.readStringUntil('\r');
  71.   Serial.println(request);
  72.   client.flush();
  73.  
  74.   // Match the request
  75.   if (request.indexOf("/Tem=ON") != -1)  {
  76.   Celsius1=sensors.getTempCByIndex(0);   //Get temperature reading from sensor 0 in celsius scale
  77.   Fahrenheit1=sensors.getTempFByIndex(0);//Get temperature reading from sensor 0 in fahrenheit scale
  78.   Celsius2=sensors.getTempCByIndex(1);   //Get temperature reading from sensor 0 in celsius scale
  79.   Fahrenheit2=sensors.getTempFByIndex(1);//Get temperature reading from sensor 0 in fahrenheit scale
  80.   Celsius3=sensors.getTempCByIndex(2);   //Get temperature reading from sensor 0 in celsius scale
  81.   Fahrenheit3=sensors.getTempFByIndex(2);//Get temperature reading from sensor 0 in fahrenheit scale
  82.   }
  83.  
  84.   // Return the response
  85.   client.println("HTTP/1.1 200 OK");
  86.   client.println("Content-Type: text/html");
  87.   client.println(""); //  do not forget this one
  88.   client.println("<!DOCTYPE HTML>");
  89.   client.println("<html>");
  90.   client.println("<h1>Multiple Ds18b20 with Nodemcu</h1>");
  91.   client.println("<br><br>");
  92.   client.print("Sensor-1 Celcius Temperature =");
  93.   client.print(Celsius1);
  94.   client.println("<br>Sensor-1 Farenheight Temperature =");
  95.   client.print(Fahrenheit1);
  96.  
  97.   client.print("<br>Sensor-2 Celcius Temperature =");
  98.   client.print(Celsius2);
  99.   client.println("<br>Sensor-2 Farenheight Temperature =");
  100.   client.print(Fahrenheit2);
  101.  
  102.   client.print("<br>Sensor-3 Celcius Temperature =");
  103.   client.print(Celsius3);
  104.   client.println("<br>Sensor-3 Farenheight Temperature =");
  105.   client.print(Fahrenheit3);
  106.  
  107.   client.println("<br><br>");
  108.   client.println("<a href=\"/Tem=ON\"\"><button>Update Temperature</button></a><br />");  
  109.   client.println("</html>");
  110.   delay(1);
  111.   Serial.println("Client disonnected");
  112.   Serial.println("");
  113.      
  114. }

hiba.jpg
    
(#) lalca válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Hiba a 108-as sorban.
client.println("<a href="/\"/Tem=ON\"\"">
(#) Kovács Tibor válasza lalca hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
OK, de mi a hiba, azt írja hogy Határozza meg itt az I/O regiszter típusokat! de ezt hogy?
(#) Régi motoros válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Nem vagyok benne biztos, hogy összefügg a hiba, de az említett sorban úgy érzem egyel kevesebb idézőjel van. Páratlan számú, tehát az egyik párja mintha hiányozna.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2023
(#) kapu48 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Próbáld a 11. sorban igy létrehozni meg adva a típust: uint8_t ONE_WIRE_BUS = 5;
Egyébként rosszul értelmeztétek a hibajelzést, mert az a OneWire.h 108. sorára hivatkozik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2023
(#) lalca válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Felejtsd el amit írtam, nekem lefordul a programod.
(#) Kovács Tibor válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Köszi! Ez kulcs fontosságú: nem ennek a 108. sora!
Amit javasoltál változtattam, deazután is ugyanezt a hibát dobja.
A OneWire.h -ban tudok módosítgatni?

Már próbáltam több programot is a 18B20 használatával és mindre ugyanezt adja, a OneWire lehet hibás!?
(#) lalca válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Ezt rakd fel onewire Bővebben: Link
(#) kapu48 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Ezt próbáltad?: Bővebben: Link
(#) pggabi hozzászólása Ápr 7, 2023 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni arduino programozással kapcsolatban.
Most került a kezembe egy uno ezt szeretném használni.
Elkezdtem magam de így megtanulni segítség nélkül sok idő lenne.

Egy HALL elemes átfolyás mérőt kellene kötnöm egy szivattyúra. Most egy reed relés van a rendszerben, de ha csak kicsit nyitom meg a csapot nem emeli meg eléggé a mágnest, és nem kap jelet a vezérlés.
Ha forgólapátos hall érzékelőt tennék be , már kis mennyiségnél kapnám a jelet.
ott akadtam meg, hogy ha véletlenül úgy áll meg a lapát ,hogy magas szinten van a kimenet, nem fog megállni a szivattyúm. Tehát az a cél, hogyha impulzus van (magas, és alacsony felváltva) legyen egy magas kimenetem, de ha megáll az impulzus pl. 1mp múlva a kimenet alacsony legyen.
Tud valaki egy kész progit írni nekem az uno-ra?

Köszönöm!
(#) Gafly válasza pggabi hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Szerintem pont ehhez nem kell Arduino, diszkrét alkatrészekkel kisebb és egyszerűbb.
Tanuló projektnek viszont megfelel (dícséretes hogy tanulod használni).
(#) KoblogPerGyok válasza pggabi hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Üdv!

Ami neked kellhet az a felfutó és lefutó él detektálás. Mint minden ilyesmi elektronikánál valójában ezek a fontos események. Az arduino is tudja ezt. Angolul falling/rising edge detection. Olyannyira hasznos, hogy még interruptot is köthetsz az adott eseményre. Szóval egy impulzus az egy ilyen felfutó él és lefutó él között van. (az érzékelőd adja meg, hogy tényleg ilyen-e, mert lehet fordított logikájú is.)
Ha a felfutó él után nem következik adott időn belü lefutó él, akkor épp beragadt. Nem csináltam még ilyet, lehet vanak erre már jobb lib-ek is.
(#) pggabi hozzászólása Ápr 7, 2023 /
 
Izé.. Köszönöm a hozzászólást, de nem mondtam el mindent.. Ez a szivattyúvezérlés egy meglévő napkollektor-puffer combóhoz kellene. most kőbaltás eszközökkel működik, mindent én raktam össze, ezért is nem lehet sablonos alkatrészekből építeni. Most 2 kollektor van, egy puffere dolgozik...ha..a padlófűtés nem kér meleget. Télen nem gond, mert a termelt hő "elfogy". De jön (?) a nyár, és a puffer kezdi elnyelni a felesleget. Egy lemezes 40Kw os hőcserélőn járatom át a puffer vizét, a hőcserélő másik oldala hidegvíz bemenet, és használati melegvíz kimenet lett. Itt jön az áramlás érzékelő a képbe. Akkor inditja a szivattyút, ha van víz használat. ha elzárom a csapot, le kell állnia, valamint az igen kicsi, 1-2 literes fogyasztásra is el kellene indulnia. (pl mosogatás..) És most a csavar amihez jó lehet az elektronika: Ha nincs napocska, és elfogy a pufferből a meleg, át kell állnia a hagyományos bojlerre egy váltószeleppel. A szelep már működik egy termosztáttal, de mennyivel jobb lenne ha nem 20 kütyü lenne hozzá.. Így a jövőre nézve gondoltam hogy a sok kimenetnek még hasznát vehetem. Szeretem (az értelmes) kihívásokat de persze ha van valakinek ötlete szívesen fogadom. Gondolkodtam már 555-el is de itt sem tudom hogy lehetne megoldani hogy ne maradjon "magas" a kimenet, és álljon le a szivattyú ha megáll az impulzus..
(#) lalca válasza pggabi hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Erre találták ki a kondenzátort! Na jó, nem is.
De sorba kötve csak impulzus megy át.
(#) pggabi hozzászólása Ápr 7, 2023 /
 
A kondenzátor nekem is eszembe jutott.. na de kérem... Nem 1940-et írunk
(#) lalca válasza pggabi hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Ok, arduinoval akarod, csak írtam.
+ utána kötve egy újraindítható monoflop (pl. 555) és mehet a szivattyúra.
(#) Gafly válasza pggabi hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Akkor tegyél mellé 555-öt is, mint monostabil multivibrátor.
(#) KoblogPerGyok válasza pggabi hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Szerintem nem annyira jó ötlet ez. Mármint az Arduino sokszor ki fog fagyni. Erre is figyelni kellene, mert könnyen leégetheted ilyesmivel a szivattyút, meg lehet mást is. Inkább vegyél egy PLC-t, arra írj programot, nem annyira bonyolult, meg vegyél hozzá jobb áramlásérzékelőket stb, mert ha dolgozol és kifagy az arduino lehet komolyabb kárt is okozol magadnak. Jó dolog ez, de nem erre való. Meg a biztosító sem biztos hogy fizetne ilyen esetben.
Programozd le, próbáld ki, de élesben sokáig ne használd, ezek nem ipari minőségű cuccok.
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Sőt, inkább komolyabb áramlásérzékelő, meg néhány relé, amivel a logikát felépítheted. Sima boltokban kapható eszközökből felépíthető mindez PLC nélkül. A relék logikája lehet kihívás, de legalább 24V váltóról is mehetnek a jelek, nem kell ám 230V ehhez. Nálam itthon 1db szobatermosztát vezérli a puffert és a gázkazánt. Ha kell meleg, és van pufferben meleg, akkor azt indítja. Ha kell meleg de nincs a pufferban, akkor indítja a gázt. A gázt kikapcsolja, ha újra meleg a puffer. Mindezt egy csengőtrafóról üzemelő relé hálózat és csőtermosztátokkal oldottuk meg. Nem engedtem 230V-ot a réz csövekkel érintkező termoszttokra semmiképpen sem. Azt mondták nem lehet megcsinálni, de meg lehet.
Egy relé 2000Ft, kell belőle 3-4 maximum (nem tudom pontosan), meg egy csengőtrafó, é egy ház.
Szerintem ilyesmi jobb lenne. Az áramláérzékelő lesz a legdrágább. Abba is max24V-ot kapcsolnék, nehogy 230 kerüljön a vízhálózatba....
Szerintem gondolt át.
(#) Jonni válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Van úgy hogy az egyszerübb megoldás a jobb
(#) moltam válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Az arduino csak egy AVR meg némi körítés, megvalósítható a belső watchdog használata is, vagy ha nagyon komolyan akarja az ember lehet alkalmazni külsőt is. Ha a táp meg a be kimenetek szűrve/védve vannak és a program sincs nagyon elrontva akkor amúgy nem hiszem hogy fagyogatnia kéne. Mondjuk ilyen egyszerű problémára tényleg túlzás de akkor már lehet plusz funkciókat is ha van rá igény...
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2023
(#) KoblogPerGyok válasza moltam hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Tudom, csinálok ilyesmiket is, de az Arduino nem ipari minűségű dolog. Főleg nem, ha az ember saját maga pakolja köré a zavarvédelmet meg tápot, meg ilyesmiket. A programot meg meg lehet írni sok bug-al is, ami csak éppen akkor jön elő, mikor senki sincs otthon. Erre nem adnak a biztosítók pénzt, az biztos. Nem véletlen, hogy az ipari cuccok ennyire drágák, főleg ha programot is írni kell hozzá.
Én nem tenném fel a kecómat erre.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2023
(#) pggabi válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Köszönöm a választ! Hogy mennyire stabil az elektronika sajnos még nem ismerem.. a vezérlés teljesen 12 v-os, egyedül a szivattyú 230 as. (villanyszerelő vagyok, így tudom mi a biztonságos) A szivattyú már néhány éve teljesít, igy rendeltetés szerűen nem okozhat problémát. Ha leáll a kollektor köri szivattyú, ami szintén izolált, mert abban a körben fagyálló van, max felmegy a nyomás, és a hőfok, de a rendszer 6bar 180-200c fokig stabil. Van napelemem is, alapból arról megy. Csak akkor áll át hálózatra ha valamiért kiesik a nap...
Szerintem minél egyszerűbb egy rendszer, annál stabilabb. Egyszer kell jól megépíteni Nekem is gyakran mondják a kollégák hogy ezt nem lehet, vagy nem tudom megépíteni. És láss csodát.. Sokszor egy kis fantázia kell csak. Vagy a tengerparton néhány nyugodt óra mire bevillan a megoldás. Csak az a baj, hogy onnét nem tudom kipróbálni... Most egy Shelly uni van rajta jól megy csak a netet veszti el néha. A program attól még fut rajta. Így rá tudok pillantani bárhonnét, (ha épp nincs rossz napja a LAN-nak) és vezérelni is tudom, de a programja kicsit hiányos az én igényeimhez...
Következő: »»   782 / 848
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem