Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
De itt most a DA részről beszélünk!
A digitális szinuszt azt számoljuk és Frekvenciamodulációból alítjuk elő az analóg hang vezérlést. AD-részt nem is használjuk! A 2db. 32bites 260MHz-es prociba rejlő lehetőségeket még nem is említettem! Az S-ben már 2*gyorsabb a FLASH kezelés! A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2023
Azta...
Nem néztem még pontosan utána, de MHz-ig el tud menni a dac? Illetve 512K SRAM is van? Mekkora órajelen megy ez a gép?
Bocsi, elkeveredtem
KoblogPerGyok: igen jó nagy ramja van, szeretem az ESP32-t, 2 magos(nem mindegyik) 240MHz, ha jól emlékszem. Az alvó része nem szimpatikus, mert reset-et hajt végre, szemben a Pic-el, ami a sleep utáni utasítástól tudja folytatni. egy kis összehasonlítás: https://www.makerguides.com/esp32-vs-arduino-speed-comparison/ Mondhatom, hogy "kezdek leszokni" a PIC-ről. Arduinó alatt az esp-nek széleskörű támogatása van, külső perifériákhoz is. A pic-nél elég sokat szenvedtem nem mondanám hogy jó a támogatottsága, majd mindent szinte alapoktól meg kellett írni. Esp-nél pik pakk találtam tft drivert , MAXIM chipes PT100 szenzor drivert, pikkpakk a mért értéket fel lehet küldeni felhőbe, pikk pakk kész egy wifis webszerver, ftp szerver stb... (Céges felhasználás esetén azért a szoftver és libraryk licenszre figyelni kell)
Az a baj hogy az icről nincs adatlap hogy egy átalán lehet e nagyobb fesz ről járatni
Hát, sok időt elvesztegettem azt hiszem. Ez nagy baj... Ezzel lehetne szerinted 400KHz mintavételezett, tárolt byte tömbben lévő jelet byte-onként DAC-ra külden? kb 400 000 Byte a jel hossza, ami már álom kategória, mindezt kb 400KHz-en küldeni neki? Erre képes lehet? Bár 240MHz órajel nem kevés....
DFFT/IDFFT-vel hogy áll? Bár megírom azt is.... PIC-el sokat bajlódok én is, tényleg nincs túlragozva semmi leírás, az tuti.
Milyen nagyobb feszről? Egyik kontrollert sem egészséges "nagyobb fesz" ről járatni.
Adatlapja elérhető A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2023
Be linkeled nekem mert én csak diódás ic ket találtam. Meg nekem autót és másokat hozot ki.
Még egy alkalmazást találtam a ESP32 DAC-ra: Bővebben: Link
Ez volna az az ESP32?
Bővebben: Link Csak mert nem vagyok jártas bennük, lehet több verziója is van, elbizonytalanodtam kicsit.
Az ESP timer interrupt kérdésem Arduino-ba tegyem fel, vagy nyissak másik témát?
Köszi!
Igen!
De meg kapod modulban is, ha te akarod tervezni az áramkört! Bővebben: Link Még válogathatsz különböző méretű FLASH-al szerelt modellek közül is. A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2023
inkább ide: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_16989.html
A fejlesztőmodulok elég drágák, lehet érdemesebb csak magát az ESP32-t venni, esetleg Hestoreban+ALI-n van hozzá pici (fehér) nyák tüskesorral... Programozáshoz meg valami olcsó CH340-es modul elég Ha Sdkártya is kell , lehet érdemes az ESP32-CAM modult venni, azon helyből rajta van, hátránya, a kevés szabad io láb. A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2023
Üdv mindenkinek!
Szeretném megtudni , mi célt szolgál egy asztali lámpában a ‘ touch senzor’ ? Nem akart bekapcsolni csak némi ütögetésre, nagyon kényelmetlen, így a kapcsoló után direktbe kötöttem a lámpát!KÉRÉSRE!! Nagy baj csak nem lesz 3W -os led van benne! A vàlaszokat előre is köszi.
Elvileg a "touch senzor" által lehetne érintéssel bekapcsolni a lámpát, de ezek a modulok általában maguktól el szoktak halálozni, jobb ezeket kihajítani a lámpából és a helyét átkötni. Mázlid volt, mert a legtöbb érintéses lámpa kábelén nincs is kapcsoló gyárilag.
A táp dcdcs benne az USB miatt, vagy kapacitív előtét külön, mert a relé nem 5Vdc tekercsű?
Ha fesz nincs meg kondi halál miatt, akkor relén nincs meg a behúzó, csak a tartó fesz, ezért kell megütni.
Sziasztok,
Kérlek mondjátok meg, hogy az alábbi feladathoz milyen néven keressek (akár angolul) kapcsolási rajzot. Van egy teljesen analóg készülékem, amiben három relé van, a GND felé menő lábuk közösítve van. Ez a relé darabszám sajnos kevésnek bizonyul, nem sokkal, de növelnem kellene a relé darabszámot. Azt gondoltam, hogy a reléhez menő vezetékeket bevezetném egy IC-be (vagy áramkörbe), és a három relé táp lába menne az IC bemeneteire. Így már rendelkezésre állna 8 darab bemeneti állapotom 000-tól 111-ig. Ennek megfelelően, ha az áramkörnek elég kivezetése van, tudna akár 8darab relét kapcsolni. Mit kell keresnem? Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2023
Amiben pl 74HC138 vagy 74HC238 IC van.
A 3 címvezetékkel pontosan 1 ( 7 ) relét tudsz kiválasztani, amit be ( ki ) tudsz kapcsolni egyidőben. (( Ha több relé kell egyszerre, akkor relénként monostabil multivibrátor ( NE555 ) relénként és ciklusban frissíteni a címzést. )) A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2023
ChatGPT válasza kérdésedre:
"Az általad leírt megoldás egy 3-to-8 demultiplexer IC használatával valósítható meg. Az ilyen IC-k általában képesek egy adott bemeneti érték alapján kiválasztani egyet a több kimenet közül, ami megfelel az általad leírt igénynek. Azonban, mivel az IC kimenetei általában digitális jeleket adnak ki, szükséges lehet egy kiegészítő áramkör, amely a digitális kimeneteket relévezérlő jelzéssé alakítja át. Az áramkör tervezéséhez tudni kell, hogy mekkora áram és feszültség szükséges a relék működtetéséhez, milyen típusú reléket használsz, stb. Ezen információk ismeretében lehet tervezni egy megfelelő áramkört. Egy lehetséges IC a 74HC238, amely egy 3-to-8 demultiplexer IC, ami megfelel az igényednek. Az IC bemeneteihez csatlakoztathatod a három relé táp lábát, és az IC kimeneteit a relé vezérlőjelének használhatod. Azonban a relék tápfeszültségét és az IC tápfeszültségét szigorúan elkülönítve kell tartani egymástól, hogy elkerüld a károsodást. Az IC kimenetének áramkorlátja általában alacsony, ezért valószínűleg szükséges egy kiegészítő tranzisztoros áramkör a relék vezérléséhez. Fontos megjegyezni, hogy ha az IC kimenetein keresztül reléket vezérelsz, akkor az IC-n keresztül folyó áram összeadódik, és ez a maximális áram korlátokat túllépheti. Ezért fontos ellenőrizni az IC áramkorlátjait, és szükség esetén erősítő áramkört alkalmazni az IC kimenetein. Remélem, hogy segítettem a kérdésedben! Ha bármilyen további kérdésed van, ne habozz feltenni!" A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2023
Milyen feszültséggel működnek a meglévő relék?
Hello! "Van egy teljesen analóg készülékem, amiben három relé van"
Most már két dolgot tudunk, amiből az első nem is biztos. Mert analóg áramkörről beszélsz, majd digitális Ic-k kerülnek szóba. De hogy mi ez és mit is szeretnél elérni, arról szó sem esett. Ez így csak vaktában lövöldözés éjjel..
Ráadásul a relé sem analóg eszköz, két állapota van, a meghúzott, és az elengedett. Üzemszerű működésben még csak köztes állapot sincs.
Miért kevés a három relé? kevés az éritkezője, vagy további funkciókra volna szükség. Ha csak az érintkező kevés, akkor megoldható, hogy a mostani relék érinkezőjével további reléket működtetsz, esetleg, ha egy-vagy kettő érintkezőjűek, akkor ha lehetséges kicseréled négy érintkezősre.
Ha további funkciók kellenek, oda további áramkörök szükségesek, tehát bonyolódik a helyzet.
Köszi Gábor, tökéletes megoldás arra, amit keresek! Legközelebb én is használom az AI-t.
Külön köszönöm, hogy a kérdésemre válaszoltál!
Sziasztok!
Használ valaki esetleg tubusos folyékony szigetelőszalagot, vagy massza, kinek mi!? Mi lehet ennek az oldószere? Nekem valami lágy PVC nek tűnik, a szaga is hasonlít a lefolyócső ragasztóhoz.
Nagyon kevés az info, nem fogja senki tudni. De ki kell próbálni, gondolom inkább oldószeres kötésű.
Hello! Minden esetre anno a PVC ragasztókban Toluol szokott lenni, ha nem csal az emlékezetem. Nem egy barátságos anyag. De ha ezt a trutymót megoldja, akkor azt nem, ami meg van ragasztva vele?
Toluol A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2023
|
Bejelentkezés
Hirdetés |