Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   285 / 293
(#) tufatofu válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 16, 2023 /
 
Értem. Ennek ellenére ez működhet, ha a légtérre hőmérsékletre kapcsoltatom?
Vagy van valami ami így tönkreteheti?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2023
(#) elactrofan válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 16, 2023 /
 
Mivel van melyhuto is eddig nem volt egyertelmu. Szerintem a melyhutot kell erzekeltetni mert ha a normalt kapcsoltatod akkor a melyhutoben nem lesz eleg hideg velemenyem szerintem.
Legalabb egy fenykep jo lenne errol a keszulekrol
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2023
(#) tufatofu válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 16, 2023 /
 
Most nem tudok fényképezni de így néz ki ahogy akkoriban minden. A belseje is ugyanilyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2023
(#) profiminden-s válasza pipi hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Helló és utána jó lett?
(#) pipi válasza profiminden-s hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Igen. Úgy tűnik béke van. A leolvasztó fűtőbetétet hozzászorítottam a hűtő lamellákhoz
Viszont ami érdekes... -16 fokra van állítva, a rend kedvéért betettem egy hőmérőt, a hőfokszabályozás nagyon gagyi -19 és -13 fok között ingadozik(a második fiókban mértem), akkor is ha ki sincs nyitva az ajtó...
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2023
(#) profiminden-s válasza pipi hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Én is ilyennel szenvedek , lehet megint lefagyott. Az enyém azt gondolom nem olvaszt. Csak még nem tudom miért. Néhány napig jó aztán megint nem.
(#) kaqkk válasza profiminden-s hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Valószínűleg az olvasztóbetét klixonja szakadt meg , mérj rá ...
(#) StMiklos válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Szevasz!

Megtévesztő információkat közölsz..
Miután ez egy 2*-os hűtő, annak tudnia kell a -12C-t.
És nem, a normálteret figyelő érzékelő nem fogja garantálni ezt a hőmérsékletet.
A mélyhűtő doboz hőfokára kell kapcsolni, és a doboz alatti tálca hátulján van egy több állású "zsalu".
A szabályozás a mélyhűtőtől származik, a normál tér hőmérséklete a zsalutól.
De lehet megint nem valós az információ.

Üdv: Stmiklos
(#) tufatofu válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Ne haragudj, nem ez volt a szándékom! Nem foglalkoztatott a hűtőgépek anatómiája, és most is csak annyira, hogy rá kell rÚgni egyet, hogy elinduljon. Egyszer kétszer már csiszolgattam az érintkezőket de keserves szétszedni, ezért cserélni szeretném egy digitálisra. Kérdeztem én a hűtőszerelőt is, de egyértelmű választ tőle sem kaptam, hogy hova kell belógatni az érzékelőt és mennyire állítsam be a hőfokot? Én ebbe az ótvarba semmiféle zsalut nem látok sehol, sőt azt sem látom a műanyag burkolat mögött hol köt ki a jelenlegi hőfokszabályzó vége. Ha a szavaid jól értelmezem, akkor bedugom valahol a mélyhűtő térbe, beállítok -16C-t és a normál hűtőteret valami zsalu majd lerendezi?
(#) StMiklos válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Szevasz!

Senki nem várja el egy laikustól, hogy ismerje egy gép felépítését és szabályozási rendszerét.
Ezt viszont tényként kezeltem:
"A gyári szabályzó érzékelője a normál hűtőtérben van egyben a szabályzóval."
Most azért kiderült, hogy valahova, Isten tudja hova vezet a szabályzó.
A hideg a mélyhűtő dobozban "keletkezik" és kétlem, hogy nincs valahol állítási lehetőség (a több helyzetbe billenthető "zsalu" is ilyen), amivel állítani lehet a normál térbe lejutó (lehulló) hideget, vagy netán simán előre/hátra lehet mozdítani. Vagy egyszerűen rég elveszett...
És senki nem fogja Neked tudni megmondani, mit hogyan állíts.
És ennek kikisérletezése a gyártás előtt legalább 3 hét.
És nem lesz jó a csak belógatom valahova az érzékelőt és mondjuk meg mit állíts be.
Nem állítom, hogy nem lesz/lehet működő hűtőd, de nem tudok ahhoz semmit hozzátenni.
Csak az eredeti helyére kerülő érzékelő VÉG ad esélyt a jó működésre.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2023
(#) tufatofu válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Mindenképpen köszönöm a segítséget! Belegondolva, alaszkai lazac és orosz kaviár nincs hűtve benne, csak sör, az is idényjelleggel, ezért nem olyan kritikus ez....
(#) StMiklos válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Szevasz!

Értem én, de azért csak van abban a hűtőben is olyan pont, ahol van ca. -15C (mert 2 csillagos, az 2*6=-12 az elvárt, és ebből hullik le a normál térbe, hogy legyen ott +2-+8.
És ha csak úgy a levegőbe lógatod, és 2-3 fok hiszterézist akarsz, akkor könnyen belefutsz abba, hogy megállás után ajtót nyitsz, 10-15 másodperc alatt felmelegszik az érzékelőd újraindulást generálva, de a kompresszor nem tud elindulni, mert még nem egyenlítődött ki a nyomás a szívó és nyomóoldal között, ellennyomásra meg nem fog menni.
Bár van benne védelem, de egy idő után megunja a sokszori macerát és feladja, nem fog védeni.

Üdv: StMiklos
(#) tufatofu válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Akkor szerinted egy időzítőt is kókányoljak rá, ha már megcsinálni nem tudom ezzel? Az a röhej, hogy megcsináltatni akartam én elsősorban, de jött a "nem éri meg", "dobjam ki " stb.
(#) pipi válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Hali!
A "jobb" digitális hőfokszabályzóknál menüből állítható a be/visszakapcsolási késleltetési idő.
Ez azt jelenti hogy pl áramszünet után csak 3 perc múlva kapcsol be. Ha elérte a hőfokot és kikapcsolt, akkor visszakapcsolni is max 3perc múlva fog, hiába nyitod ki az ajtót és esik le a hőmérséklet.
A mini italhűtőmet ali-ról rendelt STC-1000 kapcsolgatja.
(#) tufatofu válasza pipi hozzászólására (») Jún 20, 2023 /
 
Nagyon köszi a hozzászólást! Tulajdonképpen, ahogy jobban megnéztem, az enyém is tudja ezen funkciót.
Már csak az a kérdés, hogy a mélyhűtőt figyeltessem -12-16C-on, vagy a normál hűtőteret 4-5 C-on? A folyadékos hőfokszabályzó "szopócsöve" bemegy a műanyag alá, és úgy néz ki, hámozás nélkül nem derülne ki hol a vége(lehet ezért nem szeretik csereberélgetni).
(#) pipi válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 20, 2023 /
 
Szerintem a mélyhűtő hőfoka a lényegesebb, hogy ne punnyadjon meg a kaja. Ennek valamennyire ellentmond, hogy a normál tér ajtaja van többet nyitogatva...
A Beko hűtőben a mechanikus termosztát csöve a hosszából, és irányából itélve(kihúzható, mert csőben megy), a mélyhűtőt figyeli.
(#) elactrofan válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 20, 2023 /
 
Mindenképpen ahogy Pipi is írja mélyhűtött kell kapcsolni.
Az elpárologtató alján kell lenni erre alkalmas kivágásnak ahova az eredeti érzékelő is volt fel fogatva. Neked is valahova oda kéne fogatni fémesen a fémhez.
Ehhez szokott lenni egy kis lemezke.
(#) StMiklos válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 20, 2023 /
 
Szevasz!

Ha az a hűtő, amit linkeltél, akkor a maga a termosztát jobboldalt van.
Annak a kapillárcsöve (érzékelője) elmegy a hátfalig, ott felmegy és visszakanyarodik a mélyhűtő doboz aljához.
Ott egy klipsszel, vagy fémpánttal (esetleg csavarral) van rögzítve a mélyhűtő doboz aljához.
Ennek a hőmérsékletét érzékeli, erre szabályoz. A mélyhűtőt kinyitva láthatod (valószínűleg) a rögzítés helyét valahol jobboldal környékén.
És most fogd meg a mélyhűtő doboz alatti tálcát és ne erőszakosan (mert ott kupac jég is lehet) és egyszerűen húzd vizszintesen ki, az ajtót teljesen nyitni kell.
És a hátulján megtalálod a 3 helyzetbe billenthető zsalut. Eredetileg volt ott.
És nem csoda, hogy termosztátja elfáradt ennyi év után, de valószínű lehet kapni hozzá.
Ami hozzá való, az félautomata leolvasztású.
Neked kell indítani a narancs gomb megnyomásával, automatikusan vissza fog kapcsolni, de a mélyhűtő is felmelegszik.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2023
(#) profiminden-s válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
Helló! Fűtőbetét jó,klixon jó.bekukantottam az elpárologtató
csupa dér -16 és-10 között változik a hőmérséklet,(hűtőrész jó) akárhova állítom a kijelzőt A motor 80w on jár majd gondol egyet visszaáll 25 w ra. Ezt ismétli úgy fél óránként. Hát egy szuper whirpool?!?!
(#) pajesz66 hozzászólása Jún 22, 2023 /
 
Sziasztok! Az egyik ismerősömnek elromlott a GORENJE NRK6192TX típusú hűtője. A fagyasztó része rendben működik, de felül nem hűt. Szervizes emberke látta, a ventillátor elvileg jó benne, elektronikát kellene cserélni, ami nem olcsó.
Az elektronika most itt van előttem, hátha lehet javítani. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, esetleg egy rajza az elektronikához?

Elektronika azonosítói: C-14_P_V10
Mégegy szám rajta: 413893
(#) elactrofan válasza pajesz66 hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Szia!

Rajzot nem igazán hinné, hogy találsz hozzá.
róla van szó?
kondik rendbe vannak?
Neki kell esni, átnézni a panelt, zárlatos hibás alkatrészt keresni.
Attól függően mennyire vagy otthon ilyenfajta hiba keresésben/javításban egy digimulti akár elég is lehet hozzá
láthatatlanba tapogatódzva elég nehéz elektronikát javítani.
(#) pajesz66 válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Igen, arról az elktronikáról van szó... keresgélek a panelen, de eddig nem találtam hibás alkatrészt, a panel is meglehetősen jó állapotban van....
(#) elactrofan hozzászólása Jún 23, 2023 /
 
Sziasztok hűtőgépajtó gumiszigetelésből mágnest keresek. Esetleg van valakinek kidobandó ilyen alkatrésze? Kidobandó amit át tudna dni?
(#) kaqkk válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 25, 2023 /
 
Menj ki a hulladék kezelő telepre ott találsz amennyi kell . A lecserélt ajtógumit senki nem tárolgatja .
(#) norbert1980 hozzászólása Júl 6, 2023 /
 
Sziasztok.

A hűtőgép fagyasztó részénél felül van egy vezérlő áramkör amibe a JS1-B-12V-F-H111 relé folyton kattog. Olyan mintha folytonosan kapcsolgatna. Volt,hogy kiszereltem az elektronikát átnézni ( felírni a relé típusát) és utána( gondolom az ütögetéstől) megjavult kis időre. Milyen relével lehetne ezt helyettesíteni?Nem találok ilyet. 16*22*15 méreteket mértem rajta,bár magasabb is elférne.

A segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2023
(#) Joe_001 válasza norbert1980 hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Szia! Drótozz be egy autóba való relét. Kínai labortápban hosszabb ideig nagy árammal használták, meglágyult a műanyag, köztes állapotban maradt.
(#) norbert1980 hozzászólása Júl 11, 2023 /
 
Sziasztok.

A kettővel ezelőtti hozzászólás folytatása:
A relét kicseréltem,de nem oldotta meg a problémát. A hűtő működik,de amikor ez a relé kattog a hűtőajtó nyitásakor fel kellene villannia a belső világításnak és a ventillátornak leállnia,ami a fagyasztó részből nyomja át a hideget. Olyan mintha ki sem nyitnám az ajtót. A kattanás pillanatában a ventillátor megtorpan kicsit. Van tippetek mi lehet a megoldás? Csatolva a rajz és egy kép az elektronikáról.

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2023
(#) Dino71 válasza norbert1980 hozzászólására (») Júl 11, 2023 /
 
Szia! A nagy x2 tápkondi rendben? Ha nem tudod mérni cseréld mindet az elkot is.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2023
(#) elactrofan válasza norbert1980 hozzászólására (») Júl 11, 2023 /
 
ajtókapcsoló jó?
ha rövidre zárod mi történik?
csak tippelgetek hátha segít előrébb lendülni
(#) norbert1980 hozzászólása Júl 13, 2023 / 1
 
Sziasztok.

Jó lett. 4 kondit cseréltem. Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   285 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem