Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ultrahangos kullancs és bolha riasztó
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Laci66 hozzászólása Júl 23, 2023 /
 
Sziasztok!
A pincébe nem merünk lemenni, mert ellepték a bolhák.
Az ajtóból már befújkáltunk több flakon (3300-6800Ft-os) bolhaölő sprayt eredmény nélkül.
Ez az ultrahangos izé amit több helyen hirdetnek működhet, vagy átverés???
Ha működik, el lehet-e készíteni házilag?
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023
(#) Bakman válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Kb. mindegyik működik, de kb. mindegyik hatástalan.

Rovarok ellen nincs jó hang alapú riasztás. Ha ennyire siralmas a helyzet, ki kell hívni szakembereket akik tudják, mitől döglik a bolha.
(#) niedziela válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 / 1
 
Ezeket a spray-ket álltalában nem az ajtóból a nagyvilágba kell fújni hanem hanem célzottan a használati utasitás szerint a vonulási útra...stb. L
(#) Gafly válasza niedziela hozzászólására (») Júl 23, 2023 / 2
 
Leginkább hatásos ha célzottan alkalmazod: Megfogod a bolhát, kétoldalrol megnyomod az fejét, és amikor kitátotta a száját, direktben belefújod a spray-t.
Vettél volna egy kiló Piretrint, már régen el is fejtetted volna az egészet...
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Ezen kívül az INSECTICIDE 2000 is kiváló bolhagyilok szer. Egyetlen fontos dolog, hogy a leírásnak megfelelően kell használni. Ahogy niedziela is írta, nem csak befújom azt kész, hanem szépen a felületekre mehet a cucc.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023
(#) vrbr válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 / 1
 
Talán a legegyszerüb eljárás egy helység rovartalanitására a füstölés:
https://shop.hygitech.hu/products/fumicide-dm-20-g-rovarolo-fustpat...-40-m3
Persze ha alapossan ellepték a bolhák az objektumot egy hét után ismételni kell!
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Amit elfelejtettem: Alapos takarítás sem ártana, látatlanban...
(#) Laci66 hozzászólása Júl 23, 2023 /
 
Aranyosak vagytok!!!
A probléma kicsit komolyabb!
A pincében (kazánház) teleltetek át egy fogyatékos cicát (3 éve). Másfél hónapja már hogy "pincecicából" lefokoztam "udvaricicává". A bolhák nemtom mióta szaporodtak ott el macska nélkül, és hogy melegvérű kaja nélkül hogy szaporodnak, de ma egy újabb spray kipróbálására bemerészkedtem
(hosszú nadrág+ munkásköpeny).
Az eredmény: Kb. 5 perc benttartózkodás, bespriccelés minden "kedvenc" macskahely + padló + minden ami a 4900Ft-os vegyszerből futotta. Amikor kijöttem több száz bolha volt a ruhámon, ment
minden a mosógépbe, de először én a zuhany alá ruhástól.
(#) Gafly válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Ez esetben simán oda-vissza fertőzik egymást (macska és pince).
Egyszer volt nagyon durván bolhás az egyik nálunk, akkor fürdetés lett a vége. Elsőként mindegyik nagyon utálja a sikálást.

Még mindig azt mondom, hogy vegyél kilós kiszerelésű port.
Utána nagytakarítás, és így tovább...
(#) Laci66 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Szia!
Mivel úgy gondolod "putrilakó" vagyok, neked írom meg hogy mivel pincéről van szó (sajna ott van minden "hobbicuccom") gondolkozom az 1/1-es Hypo- sósav keveréken. A talajszint és lakószint
között van kb. 1m szintkülönbség, talán nem lesz gond ha elgázosítom a pincét....
Csak a maradék gázt hogy hordom majd ki vödörrel?

A macska már nincs a pincében!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023
(#) nyemi válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Egy ötlet : Ózon (?)
(#) Laci66 válasza nyemi hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Kösz!
Megpróbálom, van "levágott" higanygőz lámpám, petéket viszont nem pusztít...
(#) Gafly válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Én ilyet nem mondtam, ne adjál a számba valótlanságot.
Leírtam, hogy szerintem mit kellene csinálni, a többiek is elmondják. Majd eldöntöd...
(#) szs hozzászólása Júl 23, 2023 /
 
A bolha szívesen megtelepszik rejtett helyeken. Nehéz kiirtani, viszont nem örökéletű. Tehát nem is a bolhával kell okvetlen hadakoznod, a patkányirtás mindig időszerű, fontos dolog. Néhány hónap, és bolha sem lesz.
Szerintem.

(Ha van a macskának két bolhája, abból egy biztosan az enyém lesz. Ha csak bolháról olvasok, beszélünk, én már viszketek. Brrrr.)
(#) nyemi válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Én vettem egy gyári készüléket(WURT9CF00069) "GYŐRFI PÁL AJÁNLÁSÁVAL" mert azt találtam a legjobb ár-teljesítmény arányúnak .
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023
(#) Laci66 válasza bbb hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Szia!
Pont ezzel a vegyszerrel próbálkoztam ma, majd kiderül mennyire hasznos (ha holnap be merek menni).
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Szakirodalom.
A sósavas hipót nem javaslom, bár a klórt használták annó vegyi fegyvernek.
(#) Laci66 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Bocs,nem akartalak megsérteni!
Tanácsot kértem, és véleményt az ultrahangos kütyüröl (nehogy offoljanak).
Másik ötletem is lenne, (az elgázosításon kívül).
Semmit nem írnak arról hogy a bolha hő, vagy szag alapján keresi a kaját.
De esetleg a légypapírt kipróbálom. Persze hogy a fórumban maradjak LED-es világítással.
(#) Laci66 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Kösz a szakirodalmat!
Mikor a képet megláttam, vakarózni kezdtem. De Kösz, most már tudom hogy a petétől a kifejlett
bolháig másfél hónap eltelhet. Pokolian sokan vannak (kb. 2 hete) bolha Kína. Megpróbálkozok a Klórgázzal. De előtte légypapírral.
(#) Gafly válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 / 1
 
Szerintem ne klórozzál.

#1 Én beszórnám a pincét,
#2 pár nap után nagytakarítás,
#3 goto 1

Nem tudom milyen a padló, hipós vízzel fel lehet-e mosni, illetve mennyire van telepakolva? Ha nagyon, akkor szívás, mert sok a zug ahová el tud bújni. Sok jó bolha kis helyen is elfér...
(#) bbb válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Nekünk egyszer volt a macskában bolha, akkor megkapta a fürdőjét bolhasamponnal. Ahol pedig járt, ott mindenhol ezzel a cuccal fújtuk be. Nem azonnali volt a hatás, ismételni is kellett, de azóta erre bolha nem járt...

Amekkora fertőzésről írsz, párszor meg kell majd ismételned a fújkálást.
(#) Laci66 válasza szs hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Szia szs!
Nem tudom hogy hoztál ide patkányt, de 1db Labrador retriver és 2 db Labsky kutya + 2 macsek
mellett én nem patkánykodnék a portánkon. A kis Törpi-Ördi hozta be a bolhát a pincébe.
Már rég kiköltöztettem, de azóta "keltek ki" a bolhák. A kismacsinak valami gége problémája van,
néma és nehezen eszik (nyel), de életre való ezért "istápolom" most lesz 4 éves augusztusban.
(#) Laci66 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Maradjunk az elektronikánál!
Tehát tegyek fel egy LED.es fejlámpát, aztán bolhaporral szórjak fel mindent....
Kerestem képeket, hogy milyen dzsumbi a pince, de azt hiszem az a döglődő Winyón maradt.
Nem ártott volna átmenteni... Valami "Hosiminh-ösvényt " képzelj el a polcok közözött.
A port még megpróbálom, aztán GÁZ.
(#) szs válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Biztos vagyok benne, hogy a patkány előzetes engedélyt kér, és a két Labrador a pincében él.
Tartottam is tőle, hogy sértésként fogod fel (kicsit későbben olvastam Gafly-t, és a rásértődést)
Hidd nyugodtan, mit akarsz. Nem értek en semmihez, ti vagytok a tiszták, én a mocskos.
Majd nyugodtan eldicsekedtek, ha számotokra megbízható mondja el -ugyanezt, amit fentebb én.

(A patkány nem a mocskot keresi. A nyugalmat, és az élelmet. El sem hinnéd: ha egerekkel kényszerül társbérletbe, akkor az egér győz. De nem tanácsolom az egértelepítést. A tengerimalac is legyőzi. Utána bukdácsolsz a tengerimalacban.
Csak azt ne hidd már el, hogy az egyetlen cica telepítette a bolhát, és azóta éhen is vidámak.)
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023
(#) Laci66 válasza szs hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Tesóka meg ne sértődj!
-----Bocsánatot Kérek Tőled!!!----
A valóság az, hogy tényleg egy, azaz 1db egészségileg fogyatékos 3,5 éves kismacska hozta be az összes 1 Millió bolhát. Kutyáknak TILOS a bemenet! Gafly linkjében olvashatod, hogy a petézéstől a kikelésig 45 nap. Azt meg máshonnan olvastam , hogy egy bolha napi 50 petét rakhat. Ha a kismacskám mikor kiköltöztettem, csak 10 bolhát hagyott maga után, az 45 nap elteltével az 22500, de azt hiszem valamit rosszul számoltam, mert ettől több lehet... Ja, NAPONTA ! Hány napig él egy Bolha?
De tényleg, MIT ESZIK ha nem tud vért szívni?
(#) vrbr válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
"MIT ESZIK ha nem tud vért szívni?"
Nem eszik semmit, böjtöl:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bolh%C3%A1k#Egyedfejl%C5%91d%C3%A9s%C3%BCk
"Három-négy évig is életben maradhatnak, jól bírják az éhezést, bár ha tehetik, naponta szívnak vért."
(#) Laci66 válasza vrbr hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Bocs,de annyira meghúzódtál hogy csak most tudom értékelni a javaslatodat!
Vagy csak én voltam eddig figyelmetlen!
Nálam tényleg csak a gázosítás lehet eredményes (zsúfolt helyiség).
Kösz!
(#) Laci66 válasza vrbr hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Na ezt kár volt belinkelned....3-4 évig!
Most gyújtsam fel a pincét??? Mert ez a tuti?
(#) vrbr válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Ne gyútsd meg, füstöld ki öket!!!
(#) KBal76 válasza vrbr hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Én 10+ éve jártam úgy, hogy a lakásba befogadtunk két útszéli cicát. Egy pár hónap elteltével kikerültek a telekre, de a lakásba behurcoltak egy jó adag bolhát. Nincs viszonyítási alapom milyen az amikor százával ugranak az emberre, itt annyi volt, hogy ha egy tetszôleges szônyegre leültünk, kb. fél percen belül kiszúrtuk hogy ránk ugrott egy. Ez is kellemetlen, az embert csak megcsípik. A megoldás az lett, hogy sima Raid és/vagy Vape, szóval népszerû rovarirtó spray-vel, talán mászó rovarok elleni palackok lehettek (többféle márka) Kb. két naponta kifújtam minden kárpitra szônyegre, bútorokra "kígyóvonalban", majd pedig magára hagytuk a lakás egy-két órára. (A macsekok már nem voltak ott) Utána teljes porszívózás takarítás. Egy hét alatt ki tudtam irtani emlékeim szerint.
Nem tértek vissza, tehát nem keltek ki újabbak a parketta réseibôl se. Tehát nem kellett csodaszer.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem