Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aggregátor feszültség szabályzó
Lapozás: OK   15 / 18
(#) zaza99 válasza roland9 hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Ez ugyanaz mint a Güde isg 2000-es. Hőlégfúvóval kell felmelegíteni a kitöltő anyagot és úgy lehet némileg kipattogtatni. De rendesen nem lehet leszedni. Egyet kettőt próbáltam javítan, de már nem is álok neki. Értelmetlen mivel nem lehet rendesn kiszedni.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2023
(#) roland9 válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Köszi a segítséget, az invertert honnan szoktad megrendelni?
Gondolom drágább az inverter mint ha vennének egy másik gépet
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2023
(#) zaza99 válasza roland9 hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Nem tudok hozzá rendelni.
(#) roland9 válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Én most találtam egyet de több mint 70.000+posta.
Bővebben: Link
Megpróbálom szétszedni, hátha
(#) zaza99 válasza roland9 hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
A 4 igbt csavart kell kiszedni, meg a két sarokban lévőt. Utána az egész alját felmelegíted gáz égővel és akkor ki tudod feszíteni a panelt.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2023
(#) hetfield hozzászólása Dec 18, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy hibás aggregátorom amely a fordulatszám függvényében szabályozta a feszültséget.
Ez a szabályzás elromlott, megoldottam hogy kézzel be tudjam állítani a fordulatszámot.
Ezzel az a baj, hogy felugrik a kiadott feszültség bőven 300volt fölé, ha felpörög véletlenül.
Ezt szeretném behatárolni 230 volt környékére. Van esetleg valakinek ehhez kapcsolása?

Köszönöm a választ!
(#) niedziela válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Arra gondoltál, hogy a rossz szabályzást megjavitsd, vagy kicseréld ?
Mert ez lenne talán a legjobb megoldás.
(#) hetfield válasza niedziela hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Az a baj,hogy nem látok más elektronikát mint 2 db kondenzátort kívül.
Valami mechanikus kar állította a karburátort,így a fordulatszámot.Gondolom valami elektromágnes....Ez bent van a motorban,szétszedni nem szeretném.Ezért gondoltam,hogy kézzel beállítom kb középre a fordulatszámot,akkor ad ki kb 250 voltot,erre gondoltam valami elektronikát ami elfűti mondjuk a pluszt,de bírja is mondjuk 400 voltig.
(#) Suba53 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Miután beírtad a megfelelő témába a kérdésedet, miért nyitottál neki plusz egy új témát ?
Erre harapnak a moderátorok, teljesen jogosan.
(#) hetfield válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Értem,kérlek segítő szándékú vagy netán építő jellegű hozzászólásod akkor oda írd!
(#) Ódenka válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Használati útmutató és szabályok.
A tisztelet tiszteletet szül.

oops.JPG
    
(#) niedziela válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Mi a gép tipusa?
(#) mpisti válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
A karburátor pillangóját nem elektromágnes hanem az áramfejlesztő hűtőlevegőjének útjába helyezett műanyag lapát állította-amíg a tengelye meg nem rozsdásodott, vagy valaki zseni túl nem húzta a tengelyként szolgáló csavart. Ennek a műanyag lapátnak illetve a lapáthoz csatlakozó fém rudazatnak a mozgását kell lehetővé tenni, (ennek nagyon könnyen kell tudni mozogni) és megoldódik a problémád. Az áramfejlesztőd egy aszinkron generátoros masina, ahhoz tartozik 2 db 25 µF-os kondi,ami a generátor felgerjedését is biztosítja. Semmi elektronikát ne keress benne mert nincs.
(#) hetfield válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Kérem a topic törlését,köszönöm!
(#) hetfield válasza mpisti hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Köszönöm az érdemi választ.
(#) hetfield válasza niedziela hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Güde gse 950 azthiszem
(#) lakatos2000 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Nem vagyok ugyan szakember, de a szabályozás nem úgy történik, hogy a generátor fordulatszámát változtatja.
Éppen az a cél, hogy állandó értéken tartsa a terheléstől függetlenül.
(#) Ódenka válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 / 1
 
Nem törölni, áthelyezni kell, másnak is lehet hasonló problémája, érdemes ott tartani a konkrét dolgot.
(#) hetfield válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Nos,úgy vettem a gépet ,hogy ez a szabályzó kar indítás után folyamatosan fel le állítgatta a fordulatszámot,ezt kikötöttem,mert mint írtam nem szeretném annyira megbontani.Ezért szeretném "manuálisan beállítani a megfelelő feszültséget elektronikával.
(#) btamas81 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Nézd meg pontosan, mert van másikfajta szabályzás is. Ott a főtengely egy kis röpsúlyt mozgat, az szabályoz.
Én azt javaslom, nyugodtan ülj neki, nézd át mi hova megy, youtubon találsz videot. Egyszerű ez a szabályzó része. Valószínű rugó lesz eltörve, vagy kiadva a szabályzó résznél.
(#) btamas81 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 / 1
 
Annak pont az a dolga, hogy ezt csinálja. Ha thorx motor van rajta, az míg kicsit meg nem melegszik rángatja a szabályzót. Fél/egy perc és kisimul a járása, vagy feszítesz kicsit a rugóján.
Kösd vissza, semmi baja annak az aggregátornak.
(#) hetfield válasza btamas81 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
szét kéne húzni a blokkot ahogy néztem,ezt nem szeretném,legalább a motor még működik
(#) hetfield válasza btamas81 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
már nem mozog a kar,eleve úgy hirdették,hogy ez a hibája.
(#) lakatos2000 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Ha ez így működne, valószínűleg a gyártó is fixre teszi.

Ahogy fentebb írta btamas81.

Szerintem vissza kell állítani az eredeti állapotába és megvárni, míg a motor üzem meleg lesz.
(#) btamas81 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Akkor a széthúzást nem úszod meg. Kb egy óra szét össze ijedtséggel, fáradtsággal.
Muszáj lesz megcsinálnod, mert ez fogja neked terhelés függvényében szabályozni a motort. Azért nem jó a sima kézzel állítás mert egy elektromos eszköz nem egyforma áramot vesz fel induláskor meg üzem közben. Meg lehet holnap egy hűtőt kötsz rá, holnapután meg egy nagyflexet. Hogy megfelelően működjön az aggregátor erre a szabályzóra szükség van.
De ha lősz egy két fotót a motorról és látom, főleg a szabályzó környékét még tudok tippet adni, mert lehet nincs semmi baja, csak állítani kellene a karon.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2023
(#) hetfield válasza btamas81 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Ránézek. Még egyszer. De attól függetlenül egy kapcsolást még mindíg jó néven vennék
(#) hetfield válasza btamas81 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Remélem a lényeg látszik
(#) mpisti válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Nem akarok kötekedni, de ha ebben a témában nem vagy szakember akkor miért írsz vélt dolgot? Igenis, a szabályozás úgy történik ahogy leírtam. Az aszinkron generátoroknál nincs elektronikus szabályozás, az általam leírt módszert alkalmazzák minden kommersz aszinkron áramfejlesztőn. Ezeknél a gépeknél a fordulatszám tartás biztosítja a viszonylagos feszültség tartást. Szándékosan nem stabilitást írtam, mert a technológia önmagában alkalmatlan arra hogy komolyabb alkalmazásra használható legyen . Ezek az áramfejlesztők elsősorban ohmos fogyasztók ellátására alkalmasak, motorokhoz nem igazán alkalmas. Ez nem azt jelenti hogy -ha van elég teljesítmény tartalék- nem indít el egy motort, de a motor fordulatszáma csak akkor lesz állandó ha a terhelése is állandó(pl. ventilátor)és más fogyasztót nem pakolnak az áramfejlesztőre. Ha stabil feszültségre van szükség akkor inverteres áramfejlesztőt kell venni.
(#) hetfield válasza mpisti hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
igen,mert ha terhelés nélkül felpörgetem simán kijön 400 volt is
(#) mpisti válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Ahogy btamas81 írja, ez röpsúlyos szabályozású. A fotókról erre lehet következtetni. Ha működik, lényegesen jobb szabályozást biztosít mint a levegős,amelyikről írtam.
Következő: »»   15 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem