Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   186 / 196
(#) img válasza sector99 hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Köszönöm az infókat és az ajánlásokat!
(#) sector99 válasza img hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Szivesen...
(#) Suba53 válasza mex hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Köszi a képeket.
Sokat hezitálva végül is egy viszonylag jó árú Piergiacomi TR25 fogót rendeltem.
Az én régi fogóm is olasz honban készült, talán ezért.
(#) Kovidivi válasza img hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Vegyél még tűzoltásra való takaró fóliát, ha van egy nagyobb akksipakkod, vagy e-scootered, azt nem fogod vödör homokba dugni, de a takaróval lefolythatod a tüzet, legalább a környezet kicsit lassabban gyullad ki, meg ha porral oltasz, akkor a takaró alá tudod dugni a poroltó kimeneti csövét.
(#) melorin válasza Hutty hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Bocs, én a JCRIMP03-ra értettem amit írtál, azt hittem az az A3 (Ha az A1 az a Jcrimp01 akkor az A3 miért Jcrimp19?)
Viszont az A3 a leírás szerint max 1.5mm2 vezetékekhez jó, nekem kell a 2.5 is.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
A baj az, hogy LiON akkukra ez egyáltalán nem müködik, mert az égés oxigént termel. Ezért csak olyan zsákot lehet használni, ami a tüzet elzárja a külvilágtól tüzet és hagyja az akkut a zsákban konténerben kiégni.
A tüzoltok is azért használnak tüzállo konténereket, hogy abban égjenek ki az ilyen dolgok. Eddig meg semmit nem találtak, amivel oltani lehetne az akkutüzet.
(#) img válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Bár nem foglalkozom nagy akkupakkokkal (csak laptopoké) de jó ötlet, köszönöm!
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Igaz, láttam a videón. Ettől függetlenül azért hasznos Kovidivi ötlete szerintem, csak a helyén kezelve.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Eloltani nem fogja a lithium akksit semmi. Nem is az volt a célom sem a takaróval, sem a poroltóval.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Ezért jobb egy vödör vagy öreg lábos fedéllel. Abba bezárva mehetsz TV-t nézni. A takaro ilyesmire nem jo, akkor már a tüzoltok is használnák.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Minek írsz, ha el sem olvasod, miről van szó? Moderálhatnád magad egy kicsit. E-scooterről, és nagy akksicsomagokról van szó, ami nem fér bele vödörbe. Kérlek.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2023 1 /
 
Arra meg duplán nem rakhatsz semilyen takarot.
S te miért irsz marhaságokat.
Már ket napja irtam, hogy a kolléga a tüzoltoktol sokkal jobb informáciot kaphat mint itt tölünk.
Mégis dumáltok már 2 vagy hány napja.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
bbb linkelte a videót róla, ahogy a tűzoltók használják (igaz nem itthon):

https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2577384.html#2577384
(#) Kovidivi válasza img hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Ahogy nézem ezt a videót, ami elég meggyőző, lehet alapból érdemes lenne az akksikat légmentesen bebugyolálni ilyen lepedővel (plusz a zárt fém doboz is jól jöhet). Ha jól van egy akksi használva, akkor azt a pici fejlődő hőt le tudja a fólián keresztül is adni, ez főleg napelemes akksiknál lenne érdekes. Mert ha a tüzet megállítja a fólia, akkor már a legveszélyesebb rész már le is van tudva, nem gyullad ki a ház olyan könnyen. Legalább a környezetből nem vesz fel több oxigént.
(#) img válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Most már csak az a kérdés, hogy hol lehet ilyen fóliát kapni és milyen áron.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Állitolag vannak már ujfajta akkuk a napelemekhez amik nem ugy égnek mint a LiON akkuk. ( legalábbis ezt állitják szerelö cégek). Én tavaly összel vettem BYD akkukat, nem találtam erröl semmi infot.
(#) Kovidivi válasza img hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Én amazonon vettem, és elég olcsó, ha jól emlékszek. Rakj be a kosárba mellé egy spray formájú poroltót is, olyanom is van, és egy grillezős balesetnél jó szolgálatot tett az is
(#) img válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Jó ötlet, köszönöm!
(#) Suba53 válasza mex hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Látom van Haupa fogód. Megmérnéd, hogy milyen vastag acél lemezből készült?
Nekem megjöttek a PIERGIACOMI fogóim, a napokban munkára is fogtam, és nagyon kellemes a munka velük. Az acéllemez 2,5mm-es. A régi szuper OK fogónak 3mm-es acéllemezből készültek a szárai. A PLATO csak 2mm vastag lemezből készült, és tüzetesen nagyítóval nézve a PLATO kidolgozottsága a kanyarban sincs az olaszhoz képest. Vág az is, de pattogósan, és akinek a kezében sok-sok év érzete van, annak egyből feltűnik a különbség. A PIERGIACOMI nagyjából ugyanazt az érzetet adja, mint az OK fogó. Örülök, hogy rátaláltam.
(#) mex válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Haupából kettő kivitelem van. Az egyik-amelyiknek a képét felraktam, 2.5mm vastag, viszont van egy másik, kisebb méretű melynek anyagvastagsága csak 2 mm. Nem használom, csak ritkán, mert a vágóél dőlésszöge nagy, saccra közelít a 45°-hoz.
(#) Gafly hozzászólása Okt 31, 2023 /
 
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Szögletes lyukfuro, és müködik. A lyuk 4zet keresztmetszetü lesz.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Furat. Lyukat máshol kell keresni.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Nézet kérdése.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Mielőtt rendelnél belőle, nézz meg néhány olyan videót, amin a gépet is mutatják hozzá. Egy sima fúróba ez nem rakható be, kell hozzá egy "horgonyzó alkalmatosság", illetve fokozott merevségű géptesttel rendelkező állványos fúrógép.
Ez a legegyszerűbb amit találtam hirtelen, de ettől sokkal robosztusabbak is léteznek.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Itt egy jobb, és az talán nyilvánvalo még a hobbiasztalosnak is, hogy a furó külsö részét le kell fogni, hogy a furás alatt ne forduljon el.

igy
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) antiktelefon válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Bővebben: Link
Új regisztrávcióval harmad annyi és többféle betéttel.
Bővebben: LinkVagy a gagyibb szállítva 6k-ért.
De ezt igazán erre kitalált géppel lehet szépen csinálni, azzal közvetlen egymás mellé is lehet szépen fúrni és akkor téglalap alakú lukat is lehet csinálni.
(#) Massawa válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Sokkal egyszerübb egy asztali oszlopos géppel dolgozni. A furot az oszlophoz támasztva sokkal jobban lehet vezetni, mint egy kézi furogéppel, és a fúroasztalaon lehet vezetö sineket kialakitani igy a téglalap alapu nyilás mindig jo lesz, mert a fúró alapbol meroleges az asztalra. ( ami kézi furásnál ritkán jön össze. A furo tartoja lehet egy egyszerü 10 mm rétegelt lemez az egyik végén egy U alaku nyilással az oszlophoz igazitva. A másik végén meg csupán meg kell oldani a furo befogását. Én univerzálisat csináltam, betétekkel a 2 átméröhöz ( eddig több nem kellett).
(#) Alkotó hozzászólása Nov 12, 2023 /
 
Ezt a reklámot sodorta elém a világháló. Van ebben valami elrejtett csapda? Reális lehet ennyi funkció ennyiért? (A videó is beszédes, sok mindent bemutat.)

kép.jpg
    
Következő: »»   186 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem