Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   558 / 574
(#) apuwader hozzászólása Nov 6, 2023 /
 
A kedves hozzáértők válaszát várnám, hogy milyen készülékekben használják a képen látható váltószelepet, köszönöm a segítséget.
(#) VIM válasza apuwader hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Szia! Mi a probléma vele?
(#) apuwader válasza VIM hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Ez egy AEG matricázású gép, de ilyet már donornak nem találni, gondoltam hátha valakinek ismerős a belseje más márkából. Három évente cserélem a gumi membránt benne, egyszerűen szétmállik a vízben. Gondoltam fabrikálok szilikonból egyet, ezt javasolnád?
(#) Gombszem válasza apuwader hozzászólására (») Nov 6, 2023 / 1
 
Ha kell 1 mm-es transzparens szilikongumi lemez, esetleg tudok adni.
(#) VIM válasza apuwader hozzászólására (») Nov 6, 2023 / 1
 
Erről a háromutú szelepről volna szó és ilyen a membrán benne. ITT és itt lehet beszerezni, máshol a kopasz membránt húsz felett adják. A minőségről nem tudok nyilatkozni de a három év az nagyon kevés intervallumnak tűnik egy ilyen membrántól.
(#) VIM válasza apuwader hozzászólására (») Nov 6, 2023 / 1
 
Ha véletlenül tisztítani kellene a hőcserélőket van ITT róla egy videó.
(#) uniman válasza apuwader hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
bár nem 3D a fotód...FÉG K24 ?
(#) apuwader válasza uniman hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
aeg gst 231 macro a neve
(#) apuwader válasza VIM hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
Köszönöm, igen erről van szó. Itt egy kép az atomjaira esett membránról:
(#) apuwader válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
Köszönöm van nekem is, de még utoljára beraktam egy "gyárit"
(#) 444Tibi válasza apuwader hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
Bocs ha nagyon off de ez fűtéssel foglalkozó topik és "elektromos törölközőszárító" topikot nem találtam.

Fennti szerkezet, teletöltöm vízzel. De ez tágulni fog, kb. 1-2 decit.
Ha meg felfűtött állapotában dugózom le akkor ha kihűl, vákum lesz benne. Valószínű nem fogok egy picike zárt tágulásit felszerelni
Hogyan kell ezt üzembe helyezni, vagy csak én spilázom túl?
(#) Gafly válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
Olajradiátor légmentesen le van dugozva, ott nem töltik "csurig" olajjal, az a tágulási tartály...
(#) GARFIELD13 válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
Szia!
Azt a vízzel töltést azért át kellene gondolni.
(nem vízzel!)
Mi van a készülék leírásban?
Mit javasoltak az üzletben, ahonnan származik a készülék?
Nem vagyok szakember, de némi keresgéléssel előkerülhetnek megfelelő információk.
A töltési mennyiség is fontos, mert kell némi tágulási puffer hely benne, de ez csak egyszerű fizika.
A "teletöltöm vízzel" tuti időzített bomba, azt semmiféleképpen ne csináld, mert gyorsan ki fog derülni hol van a leggyengébb láncszem.
Üdv.
(#) qut88 válasza apuwader hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
Lángőr oldalán FÉG Komfort alkatrész - membránok címszó alatt próbálkozz.... Elég kihaló félbe lévő dolog...
(#) uniman válasza apuwader hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
A váltószelep fotódon nem látható részeire céloztam...
"hátha ismerős a belseje"-re linkeltem a FÉG váltószelepét (hátha NEKED ismerős).
(#) Czetka hozzászólása Nov 10, 2023 /
 
Sziasztok! Az új tágulási tartály (csere után) nem fért be a burkolat alá. A mester a képen látható módon oldotta meg. Rendben van ez így? Nem kellene ennek függőlegesen állnia? (Immergas Zeus Maior)
(#) Gombszem válasza Czetka hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Szerintem nem jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2023

.Jaj.png
    
(#) pipi válasza Czetka hozzászólására (») Nov 10, 2023 / 1
 
Csak úgy odadobva???? A cső tartja a "helyén" ???
Ha mekkmester volt, akkor oké
(#) Gafly válasza Czetka hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Az a piros alul meg a régi?
(#) Czetka válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Nem, az a piros is ott van. (Van egy padlófűtés-kör, meg egy radiátor-kör, plusz HMV) Ez a kazántesten belüli lenne, csak nagyobb, mint a kiszerelt régi (képeken), így nem fért "vissza" a lemezburkolat mögé. Így hát feltette felülre. De engem az aggaszt, hogy nem kell ennek függőlegesen állnia? A víz-levegő-membrán tartályon belüli megfelelő elhelyezkedése miatt?
(#) VIM válasza Czetka hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Szia! De miért geboval van bekötve?
(#) Czetka válasza VIM hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Ez volt neki... Khm...
(#) VIM válasza Czetka hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Hát nem is tudom de én alulról hoztam vollna ki a kazánból és flexibilissel és oldalt rögzítettem volna sk vagy Hilti szalaggal alul megtámasztva egy dűbellel rögzített tartóvasra ültetve. A levegőt mindenképpen felülről kell bele nyomni. Minden esetre Te még szépíthetsz rajta ha akarsz, mert ez az "alja munka".
(#) uniman válasza Czetka hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
A cső másik vége hová lett bekötve?
Az a cső meg ilyen: Bővebben: Link
(#) VIM válasza Czetka hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
A gáz bekötőcső az nem ártana ha le lenne cserélve az előírásszerűre. A tágulási tartályt célszerű állítva elhelyezni, mert a légtelenítő az nem igazán tudja vízszintes helyzetben elvégezni a feladatát ami a tágulási felső végére van felszerelve. A képen nem látszik a szelep a gebo cső bekötési oldal mellett így azt gondolom, hogy az a másik oldalán van a tágulási tartálynak ami nem előnyös ha fújtatni kell majd bele. A vízoldali bekötés (ha minden igaz) lehetővé teszi, hogy tetszőlegesen lehessen kiválasztani a légtelenítő illetve a vízbekötés melyik oldalra essen. A készülékbe (kazán) a légtelenítő az felül van a rendszerbeli oldala pedig alul csatlakozik a szivattyúhoz és alul van az autós szelep is.
(#) 444Tibi válasza Czetka hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Nem lesz baja, ami kis + levegő van a bekötőcsőbe az úgyis belediffundál a vízbe 4-5 hét alatt.
Ilyen esetben én hanyagolom a gyári kiváltását, elviekban bárhová el lehet helyezni a tágulásit.
Fiamnál is ez volt, a gyári egy horror összeg lett volna, a kisszobába a radátor aljáról flexicsővel bekötve egy normál méreűt kiegyenlítő, be lett dugva a radiátor melletti szekrénybe.
3 éve teszi a dolgát félár alatt, 3x űtrtartalommal.
(#) Czetka válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) Czetka válasza VIM hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
A gáz bekötőcső, az rendben van, nem látszik a fotón. A tágulási helyzete miatt aggódom. Köszi a választ!
(#) VIM válasza Czetka hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
A gázbekötő cső az látszik (a kazán bal oldalán a sárga elzárónál) de nem a most elfogadott sárga színűvel van bekötve a kazán hanem flexibilissel amiben a "gumi" elöregedése miatt porózusossá válik és szivárgásra hajlamos lesz az a szakasz. A többit nem részletezném ezzel kapcsolatban. A tágulásit már csak esztétikailag sem hagynám úgy ahogy azt ott hagyták meg azzal a csővel. Nem tudom, hogy a szivattyúra kellett e egy ív vagy hollanderes könyök vagy csak begörbítette a gebót "oszt jóvan".
(#) apuwader válasza VIM hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Kedves VIM, a membránt gyárival kicseréltem,a váltószelepet összeraktam, de most a melegviz nyitásakor a radiátor melegszik, hideg a csapvíz. A membrán rudazata megnyomja a mikrokapcsolót, a láng begyújt de nincs melegvíz. csak a fűtést bekapcsolva jól működik a masina. Mit ronthattam el?
Következő: »»   558 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem