Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   291 / 299
(#) Laci66 hozzászólása Máj 1, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy nagyobbacska akkutöltőhöz keresek kapcsolási rajzot. (GUGLI nem a barátom)
ELEKTRON AUTOMATIK-LADER 24V 20A
Typ: E 24/20 B-F
A képeken az ELEKTRON helyett DETA márkanév van, de egyikre sem kaptam kapcs. rajzot.
A szabályzó panelen levő 2 IC-re rákeresve sem találtam rajzot. MC14521BCP és MC14093BCP
Kérem, aki tud segítsen!
Köszönettel: Laci
(#) kadarist válasza Laci66 hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Szia! Azok az IC-k CMOS logikai áramköröl, keresd CD4521 és CD4093 néven.
(#) Laci66 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Szia!
DATASET adatokat találtam róluk, azt tudom hogy az egyik valami Flip-Flop.
Akkutöltő rajzot viszont nem találtam velük.
(#) Tomi111 válasza Laci66 hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Szia! Az IC-k típusa után nem fogsz akkutöltő rajzot találni, ezek nem direkt töltő áramkörök. Rajz esetleg a töltő típusára keresve lesz, ha lesz. A 4521-es IC csak az időzítésért felel, valószínű a töltési idő van fixen beállítva x órára. Azt, hogy a feszültséget hogyan figyeli, az csak a áramkörből lenne látható. Ez a töltő gondolom valami géphez volt gyári töltő. Ólomakkuhoz való?
(#) erbe válasza Laci66 hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Nem olyan bonyolult. Többet javítottam már. Kisebbet, targonca indítóakku töltőt. Nem az IC-knél szokott gond lenni. A kimeneten a FET(-ek) és környékük szokott meghibásodni. Ha megszakadt a FET, nem olyan egyszerű kimérni, mint a zárlatot, de kiforrasztás után ellenőrizhető.
(#) Laci66 válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Szia!
A töltőt itt az "apróban" vettem, és kisebbre számítottam, (már ami a trafóját illeti).
Éppen most akarok egy szabályozható tápot csinálni, gondoltam a trafó jó lehet bele de túl nagy.
Úgyhogy most vagy megjavítom és lesz egy "bika" töltőm, vagy egyéb hasznosítás...
A szekunder D=3 mm-es huzal. Nem kiscserkész!
(#) kajfer3 hozzászólása Júl 6, 2023 /
 
Jó napot mindenkinek. Szeretnék segitséget kérni tőletek,egy 36v-3polusu 1.8a 12ah töltö javitásához. TIpusa e80023 ha valaki javitot már ilyet ,és van rajza is azt nagyon megköszönném.
(#) Kovács Tibor hozzászólása Júl 22, 2023 /
 
Szasztok!
Robotporszívó akkupakk nem ad feszültséget (4db 18650 LiIon akksi van benne). Szétszedtem, 1db-on 2,6V mértem, többi 0V. A pozitív saru alatti nyomással életet tudtam bele lehekni, mindegyik közel 2,5 V lett.
Viszont a töltésvezérlő hibás mert semmi nem jön le a csatlakozón miközben az akksikon 10V van.
Ismeritek ezt a töltésvezérlőt, mi lehet hibás, ez javítható?
(#) pipi válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Nem biztos hogy hibás, az alacsony cellafeszek miatt is tilthat... Cellánként fel kellene "normális" li-ion töltővel tölteni, vagy 3V-ig 30-50mA tötltőáaram 3V felett lehet neki jobban tolni...
(#) Kovács Tibor válasza pipi hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
A saját (gépen belüli) töltőre téve a kapcsokra csak pár tized voltot ad, akkor a töltő is rossz. Lehet ezek egymásra ható hibák, az akksi kinyírta a töltésvezérlőt, az meg a töltőt...
Ha adok neki közvetlen 19V-ot akkor kiderül.
(#) pipi válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Akksit előbb cellánként. Nagy feszt ne adj a pakkra
(#) Kovács Tibor válasza pipi hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Köszi, töltöttem cellánként ahogy javasoltad kb 3,3,1 V-ig majd az egészet együtt a vezérlőn keresztül és vette a töltést, sőt a végén ki is tudtam belőle venni a delejt (kb 3,4V-ig töltöttem) de nagyon gyorsan lemerült. De a lényeg hogy tényleg letilthat kis fesz mellett... De akkor ebben mi a logika, fel sem lehet tölteni a saját vezetékén! Mi a cél hogy ilyenkor kukába tedd?
(#) Bakman válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Ha nagyon gyorsan lemerül, akkor teljesen mindegy, hogy fel tudod-e tölteni vagy sem, cserélni kell. Ha nem lenne ennyire gyenge állapotban, le sem merült volta a kritikus szint alá. Vagy túl sokáig volt lemerült állapotban és úgy csúszott le a lejtőn, ahonnan igazábol nincs visszaút.
(#) pipi válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Az a 3.4V lehet vagy 20-30% töltöttség... A névleges ugye 3.6-3.7V, feltöltve 4.1-4.2. Nem csodálkozom hogy pikkpakk lemerült...
(#) Kovács Tibor válasza pipi hozzászólására (») Júl 24, 2023 /
 
Akkor érthető..
Nincs meg a saját töltője ami 19V 0,6 A DC -t tudna.
Van egy 16V 1A DC kicsi tápegységem, most azzal töltöm de az biztos nem is fogja tudni feltölteni, majd szétszedem, abban kellene beállítani hogy tudja a 19V-ot, Van erre szerintetek esély hogy megoldható?
(#) pipi válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Júl 24, 2023 /
 
vegyél ilyet https://www.hestore.hu/search.php?filters=&q=tp4056 vagy tp5100-at az jobb, és cellánként töltsd előbb
(#) Kovács Tibor válasza pipi hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Valószínűleg kuka az akksi, ha már így lemerült, madj megsasolom meddig bírja teljesen feltöltve.
Kérdés: Egy 2600mAh-ra tervezett töltésvezérlőnél ha cserélem 3500mAh akksira az elvezérli hiba nélkül?
(#) pipi válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Igen.
(#) Kovács Tibor válasza pipi hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Ma teszteltem az akksit és pozitívan csalódta:
Feltöltötte 4,0 Voltra egyformán mind a négyet, járattam a gépet, kb 20-25 percet porszívózott, lemerült, kiállt . Megmértem, 3,6 V-ig merült le egyformán mind. Ez még így használható annak ellenére hogy kukának gondoltam. Van remény hogy a regenerációs képessége javul ("bejáródik")vagy csak romlani fog?
(#) pipi válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Júl 25, 2023 / 1
 
Szerintem jobb már nem lesz. Használni kell, nem szabad elfelejtkezni róla, bevágni fél évre a sarokba...
(#) Kovács Tibor válasza pipi hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
19V-os input feszültséget kér az adattáblája alapján, ha 24V-ot adok neki szerintem azt bírni kell ,vagy nem?
(#) antikzsolt válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Júl 29, 2023 /
 
Az már sok lesz neki. Keres 19v töltött.
(#) Istyu97 hozzászólása Okt 1, 2023 /
 
Üdv!
Regeneráló tölteni szeretnék egy régi akkumulátort.
Megépítettem ezt a kapcsolást, némi módosítással.
Villogó LED helyett egy biciklilámpát kötöttem be ami 1mp alatt 3-at villan elvileg úgy kellene villannia, hogy legyen ideje a kondinak töltődnie nem tudom, hogy ez a villogás nem-e túl gyors.
BDW93 helyett TIP122-t, 220u helyett 330u-t, 12V-os zener helyett 13V-osat, 4,7K helyett 2K-t (mivel hogy a lámpának nagyobb fesz kell), 4700u helyett 6800u, 47Ohm helyett 10Ohm és vele sorban 33Ohm-ot raktam bele.
Az akku 520mA-t vesz fel és a töltés alatt ha egy 12V-os izzót kötök az akkura akkor a villogást ott is látni kellene amikor érkeznek az impulzusok, namost én nem látok semmit csak világít folyamatos fényerővel. A teljesítmény ellenállások fűtenek, a táp 38-40V DC.
Sajnos nincs villogó LED-em.
Jó ez így vagy lassítanom kellene a villogást, esetleg valami máson kellene változtatnom?
(#) sany válasza Istyu97 hozzászólására (») Okt 1, 2023 / 1
 
Üdv!
Hogy kötötted be azt a villogót? Csak az elem helyére kötötted a vezetékeket? Ha igen úgy, soha nem fog impulzust adni.
(#) Istyu97 válasza sany hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Igen az elem helyére kötöttem és belátom így tényleg nem impulzál.
Nade most lecseréltem a villogó LED-et egy 555-ös meghajtásra.
Videó--> https://youtu.be/tTDjkj4Di8Y
Itt már látni, hogy mennek az impulzusok az akkuba ami egy kicsit vicces és érdekes, hogy az ellenállásokon hallani a kattogást amikor kimegy az impulzus de nem fűt semmi.
A 14 700µF-nyi kondi sajnos nem tud maxra töltődni már ha a multiméter nem csal 35V-os a táp kb 35V-ra kéne feltöltődnie, de azt is látni, hogy az impulzuskor megrántja a tápot (am ez egy 0-35V 3A terhelhetőségű táp) az 555-ös áramkör külön egy fix 13,8V-os tápról megy.
A Source-ról azt a 0,5Ohm-os ellenállást elhagytam és IRFZ46N-t raktam bele.
(#) sany válasza Istyu97 hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Mi az a sok kondi ott párhuzamosan kötve?

Idézet:
„A Source-ról azt a 0,5Ohm-os ellenállást elhagytam”


Az gond, mert az sönt ellenállásként működik, így tönkremegy a MOSFET.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) Istyu97 válasza sany hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Az a sok kondi a rajzon lévő 4700µF-os kondi helyén van.
Mivel nagyobb kapacitású akkuhoz nagyobb kondi kell.
Én most egy 55Ah-s akkut próbálok regenerálni és ehhez ez a 14 700µF még kevés is.
Nem melegszik a FET szóval nem jelent gondot, nem akartam, hogy bármi is korlátozzon minél nagyobb árammal bírjanak az impulzusok.
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Szervusz! Ezzel a kapcsolással kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy egy 72Ah-ás autóakkuhoz csepptöltőt szeretnék csinálni (mert ritkán használjuk) és ennél a kapcsolásnál milyen változtatásokkal felelne meg az Ah-hoz vagy teljesen másmilyet kell hozzá megépíteni? Előre is köszet a megoldásért.
(#) Ge Lee válasza VIM hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Ugyan nem engem kérdeztél, de én így csinálnám meg. Az R1-gyel állítod be az áramkorlát értékét (a stab IC 1A-t is elbír), nyilván azt is figyelembe kell venni, hogy mennyit disszipál a T2 ezt most nem számoltam ki. Illetve, lehet hogy kellhet még egy soros dióda a kimenetre, mert ha csepptöltés akkor annak a feszültség értékét nem jó magasra választani, a 12,8V is bőven elég.
Annak idején mi ennél is egyszerűbbet használtunk, megfelelő feszültségű trafó után volt egy graetz híd és egy izzó, ez egyben korlátozta az áramot és feszültség is esett rajta.
(#) VIM válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Szia! Az egyszerű dolgokat én is szeretem és ha ezt a kapcsolási megoldást nézem, hát ettől egyszerűbbet csak az izzós múlhatja felül. Nekem csak az a kérdésem, hogy akkor a 72Ah-ás akkuhoz milyen ellenállás értékkel építsem meg vagy ha izzósat rakok össze ahhoz hány wattos izzót illik beiktatni? A kapocsfeszültségeket is szeretném ha megadná valaki, mert többféle trafóm is van amik szekunder feszülsége esetleg alkalmas lehet erre (1.5VA-s paneltrafótól a dugasztáp trafóig esetleg 10VA-is akad).
Következő: »»   291 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem