Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   78 / 442
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Igazából igazad van (nem tudok angolul ) és itt a HE-n
olvastam ezt a "magyarosítást" Ezentúl majd sas nak
hívom !
(de azért a sólyom jobban hangzik)
(#) Novak válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Az EAGLE úgy nyomtat, ahogy beállítod. Ha tükrözve állítod be, akkor tükrözve, ha nem, akkor nem!
(#) Frankye válasza Novak hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Az alap beállítás szerint az Eagle a vasalásos technikának megfelelően fogja kiadni az alsó (Bottom) réteget.
A felső (Top) réteget azonban a vasalás előtt tükrözni kell (Mirror opcióba pipa), különben nem lesz jó. A kérdező erre volt kíváncsi (szerintem :gumicsirke: ).
(#) Lozsa válasza Frankye hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Ott a pont, köszönöm!
(#) _JANI_ hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Akit érdekel egy pár "új" alkatrész az >>> ITT <<< találhat egy párat...
(#) Frankye válasza Lozsa hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Nagyon szívesen.
(#) akika hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Üdv!
Pár napja kezdtem el ismerkedni az Eagle-lel, nagyjából kezdem kitapasztalni, de még van pár / jó pár/ sötét folt. Ebben kérnék egy kis segítséget! Gondolom nagyon alap dolog, de hogy lehet beállítani, hogy az ic-k tápkivezetéséhez is berajzolja a nyákra, mert ez eddig részemről nem sikerült, pedig az ERC is kiírja a hibát. Előre is kösz!
(#) MPi-c válasza akika hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Hát, el kell kezdeni elolvasni a fórumon az Eagle topikokat! Pár alkalommal volt róla szó. De, hogy kézzelfogható segítséget is adjak: a hozzászólásokban keresd az "invoke" szót!
(#) Kacsavadasz hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
Hi!

Kezdő vagyok eagle-ben és azt szeretném kérdezni,hogy lehet egyik rajzról a másikra másolni. És,hogy lehet egész blokkokat mozgatni/másolni.

segítségeteket előre is köszönöm
(#) IMi válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Hello!
Használd a Group és Cut ikonokat majd zárd be a rajzot, a másik rajzot megnyitva a Paste ikonnal csalogathatod elő a kivágott részt.
(#) elektrocad hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
Tisztelt moderátorok!
Lenne egy javaslatom. A két utóbbi hozzászólás is bizonyítja, hogy a fórumozók egy része, főleg az újabban regisztráltak, nem olvassák el a régebbi hozzászólásokat, ugyanazon kérdés többször is megjelenik egy-egy topikban, és van aki azokat többször is megválaszolja. Mindezen okokból kérlek benneteket, az utolsó néhány oldalon kívül töröljétek a régebbi hozzászólásokat. Azokat a kutya sem fogja elolvasni és a 93 oldal elolvasása tényleg elrettentő. A kereső használatának többszöri megemlítése is hiábavaló volt. Sokan a seggükön ülve várják, hogy mások keressék meg a választ a problémájukra, pedig a többségük itt már le van írva. )
:google:
Köszönöm
(#) Moderátor hozzászólása elektrocad hozzászólására (») Aug 3, 2008
 
Kedves elektrocad!
Nagyon díjazom, hogy szivügyednek tartod a HE jobbá tételét. Mindazonáltal, úgy vélem kár lenne kukába dobni ezt a hatalmas tudásbázist, csak azért mert van 1-2 forumozó aki lusta olvasni!
A kereső ezért jó mert több válasz esetén mindenki eldönti, hogy mi a jó neki és nem csak egy választ talál a kérdésére, hogy "ezt így kell csinálni és punktum!"
Mégegyszer köszönet a felvetésért!
Kép: Hivatkozás
(#) elektrocad válasza (») Aug 3, 2008 /
 
Szia Vicsys!

Köszi a választ. Valóban kicsit irónikus volt a hozzászólásom, de tényleg ki kellene találni valamit az ismétlődő kérdések ellen. Egy kérdésem azonban nekem is lenne a keresővel kapcsolatban. Hogyan lehet keresni egy adott topikban? A kereső eddigi használatával az mindig az összes topikban, vagy más beállítások szerint keresett, de egy adott topikban való keresésre nem sikerült beállítanom. Lehet, hogy ez mások számára is megkönnyítené a kereső használatát.

Üdv
(#) Attila86 válasza elektrocad hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Ott van felül a bekeretezett K-betű!
(#) elektrocad válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Köszönöm, közben megtaláltam egy-két kereséssel egy másik topicban az erre lévő utalásban. Itt most jól jött, hogy mindenhol keresett. Jó lenne valahova feltenni a kereső használatának leírását a fórum szabályzatához hasonlóan. Könnyebben lehetne hivatkozni a kereső használatára és a fórumozók is ki tudnák használni a kereső minden lehetőségét.
(#) elektrorudi hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
Hali !

Lehet, hogy a kérdésem triviális, de nem boldogulok vele :
Az 5.0-ban hogy lehet újraterveztetni a NYÁK-ot ?
A régi verziónál :
- Group (kijelöltem az egész NYÁK-ot)
- Ripup (a fóliák eltűntek, és maradt a gumi összeköttetés...)

De most, ha a Ripup-ra kattintok, egyszerűen nem csinál semmit (a kijelölés visszaáll).
(Egyesével, tudom törölnia fólia szakaszokat..)

Köszönöm.
(#) Frankye válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Habár egy kis kereséssel ebben a topicban is meglelted volna, leírom, hogy a Ripup ikonra kattintás után a jelzőlámpás (fenn, a menüsoron, Run néven) ikonra kattintva, és egy biztonsági kérdésre adott igenlő válasz után az összes, eddig létrehozott kötést felbontja. Ez régen is így működött, és most is.
(#) elektrorudi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Nagyon köszönöm, Frankye.
Bevallom, csak 40 oldalt olvastam végig... igaz a keresőt nem használtam

Egyébként megesküszöm, hogy a korábbi (4.11) verziónál nem így működött !
Különben minek terheltem volna a csapatot a kérdésemmel...???
(#) Frankye válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Akkor ott (4.11) valami gebasz kellett, hogy legyen, mert ott is, meg a 4.16-ban is (amit én használok) ugyan így működtek/-nek a dolgok!
(#) rhino hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Eagle-lel való ismerkedés céljából szeretném megtervezni a főoldalon levő szobahőmérő nyáklapját. Sajnos elakadtam, mert a benne szereplő DC-10-es LED-bart nem találom az Eagle-ben. Megnéztem a program honlapját, de vagy vak vagyok, vagy nincs ilyen library.
Ha valaki tud más megoldást, mint a "rajzolj magadnak egyet", azt nagyon szívesen venném.

Előzmény1: google-t néztem, de nem jutottam semmire.
Előzmény2: felvettem a kapcsolatot a hőmérő tervezőjével, ő SprintLayout-ot használ, sajmos nem állt módjában segíteni.

Előre is köszönöm.
(#) rhino válasza mex hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Sajnos nem jártam sikerrel. Sem a "bargraph", sem a "ledbar", sem "DC-", sehogyan sem találtam...

Olybá tűnik, hogy a hivatalos dokumentáció letöltése után meg kell rajzolnom...
(#) kobold válasza rhino hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Igaz, hogy 4.11, de sokszor azonosnak tűnnek a lib-ek: a LED könyvtárban LED BLOCK leírással van egy pár, van köztük tízes is, nézd meg, van-e neked ilyesmi.
(#) rhino válasza kobold hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
letöltöttem. Van ott egy lb10(led-bar10?) néven, siemens DIL-jelőléssel.

Elméletileg jó lehet, ha:

a DIL azt hiszem, a DualInLine rövidítése, vagyis 2 soros tokozás. Nem tudom, hogy a siemens mérete azonos-e a kingbright-éval (valszeg igen, merthogy raszter-pontosnak kéne lenniük.

Másrészt, a shema-megjelenése a siemens félének 2 X 5 sor LED, míg nekem 1 X 10 soros kéne. A board-képe már jó, ott 1 sorban van 10 led.

Nagyon hálás vagyok az eddigi útmutatásokért mindkettőtöknek, köszönöm, hogy időt szántatok rám!
(#) Frankye válasza rhino hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Idézet:
„...a shema-megjelenése a siemens félének 2 X 5 sor LED,...”

Mert a 10 LED egymás után túl nagy helyet foglalna el a schema-n.
(#) rhino válasza Frankye hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
vélhetően. Na mindegy, elkezdtem a "segíts magadon, Isten is megsegít" módszert. A schema-ból kihagyom a ledeket, simán rajzolok egy téglalapot 1inch X 0.4 inch felbontással. Mivel az útmutatót, hogy hogyan kell az Eagle-ben új alkatrészt elkészíteni innen töltöttem le, amint elkészülök a lbr-el, közzéteszem. Elág macerás, ha preciz akarok lenni, mert pl a ledbar lábainak sortávolsága 0,295 inch. A preciz tokozás elkészítéséhez, ez azt jelenti, hogy a megrajzolásnál, a láb a központi fehér kereszthez képest 0,1475 inch-re van, vagyis 0,0025-ös raszteren kell dolgozni.

De csinálom, hétvégére sztem készen leszek.
(#) mex válasza rhino hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Ezekszerint az lb10 nem jó? a méreteivel van gond?
(#) rhino válasza mex hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Mex, nem tudom, hogy jo-e. Meg kéne keresni, hogy az lb10 melyik siemens alkatrészre vonatkozik. Kikeresni a siemensnél vagy datasheet-et, vagy valami egyebet, amiből kiderülnek a tizedre pontos méretek. Elég, ha a két lábsor 1-2 mm-el arrébb van, akkor már nem fekszik fel, ferde, esetleg egyik erre, másik arra billen, vagy feszegessem a lábakat, stb. Ráadásul, ezen a kapcsoláson 3 van egymás alatt, tehát akkor szép, ha azok tized-miliméterre pontosan egymáshoz fekszenek. (A kingbright figyelt arra, hogy a két szélső led után a tokozásból pont annyi van, mint a ledek közti távolság fele. Vagyis ha két ledbárt sorban egymás mellé teszel, akkor az illesztésnél (vagyis a 10. és a 11.LED között)a távolság ugyan akkora mint a bár-on belül, mondjuk a 4. és az 5. között).

Ezért lehet mutatós a darab. Na most ha én ezt 1-2 mm eltéréssel tudom illeszteni, az már nem lesz szép, ha a bar-ok felülete nem kerül egy sikba, mert egyik picit erre vagy arra nyeklik, az engem zavarna.

Persze, lehet, hogy butaság az egész, mert a siemensé ugyan olyan.

De ha már időt kell vele eltölteni, akkor inkább gyakorlom (tanulom) az eagle alkatrész-készítését, minthogy keresgéljem a siemens pdf-jét - hiszen Frankye is azt írja, előbb utóbb úgyis beleszaladhatunk olyan helyzetbe, hogy magunknak kell alkatrészt rajzolni...
(#) mex válasza rhino hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Egyszerű kideriteni. Nyiss egy boardot,válassz egy lb10-et és a rasztert állitsn az előbb általad leirtak szerint. Igy leellenőrizheted az esetleges eltéréseket.
Bár az alkatrészkészitéssel csak tanulsz (meg felidegesited magad).
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Megnéztem,szabványos dil lábsor. Szerintem a tokozás is egyezik. Persze minden további nélkül egymás után lehet a sorokat rakni,esztétikai hiba nélkül.
Következő: »»   78 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem