Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3926 / 3963
(#) Lamprologus válasza gyulank hozzászólására (») Feb 8, 2024 / 2
 
Idézet:
„És 1g pontosságot írtak rá,”


NEM!!! Mérési felbontás 1g!!!

Ha ennyi hozzászólás után még mindig nem tudod mi a különbség a kettő között, akkor szerintem foglakozzunk inkább azzal, melyik mikrofon a jobb!
(#) Kolti0 hozzászólása Feb 8, 2024 /
 
Sziasztok. Jól gondolom, hogy ezt a termosztátot nem tudom úgy bekötni, hogy melegedésre kapcsoljon ugye? Akkor kellene kapcsolnia amikor melegszik a levegő, ezzel egy ventilátort kapcsolna fel. Bővebben: Link
(#) gyulank válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Melyik?
(#) Gafly válasza Kolti0 hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Igen, és is úgy látom, hogy ennél nincse kivezetve nyugalmi (NC) érintkező. Ha még nem vetted meg, vegyél helyette inkáb ugyanerről az oldalról egy Comptherm-et. Árban, kinézetben nem sok különbség van, és ezen még az ebben az esethen haszontalan éjszakai kapcsoló sincsen.
(#) proli007 válasza Kolti0 hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Hello! Nem tudod, mert csak egy érintkezője van. Maximum egy relével megfordíthatod a működését. De lehetett olcsó mechanikus termosztátot kapni, aminek váltóérintkezője van. Ha kérsz, lehet kapsz is valakitől.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2024
(#) Baxi hozzászólása Feb 8, 2024 /
 
Sziasztok!
Adott egy olajszint érzékelő s úgy nézz ki megúszom a 30e tételt . Szétszedve meglett a hiba. A hibát az okozta hogy a szenzoron belüli vezeték szigetelését "megette" az olaj, mivel csavartak rajta vagy kettőt-hármat a házon belül így idővel összeértek. (hogy kivan ez találva )
Szerintetek mi lehet az hajszálvékony vezető aminek ~ 10 cm-en 8 Ohm-os az ellenállása?
Gondolom folyadékszíntől változik az ellenállása , azaz hogy menyire van benne.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Kolti0 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Sajnos már megvettem. Szerintetek ez tudja amit én szeretnék? Tehát ahogy melegszik a levegő, úgy kapcsoljon be?
Bővebben: Link
Beszéltem a bolttal ahol vettem, erre lehetne cserélni.
(#) Gafly válasza Kolti0 hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Igez ez tudja amit szeretnél:
Idézet:
„A vevőegység kimeneti reléjének
1 (NO) és 2 (COM) csatlakozási pontjai fűtés üzemmódban a beállított hőfok alatti hőmérsékletnél, hűtés üzemmódban pedig a beállított hőfok feletti hőmérsékletnél záródnak (a beállított kapcsolási érzékenység figyelembe vételével). A kimeneti relé 1 (NO) és 2 (COM) csatlakozási pontjainak zárt állapotát a készülék a kijelzőjének bal alsó sarkában található „HEAT” (fűtés) vagy „A/C” (hűtés) felirattal jelzi a kiválasztott üzemmód szerint.”

Csakhát szerintem neked nem feltétlenül kell rádiós termosztát, meg a vevő egység állandóan fogyaszt, elemet is kell bele rendszeresem cserélni, és ráadásul sokkal drágább.
Egyébként nem tartom kizártnak, hogy ott van az az érintkező fizikailag, csak nincsen kivezetve.
Proli007-nek szerintem igaza van abban, hogy mindenki ész nélkül cseréli le a hagyományos termosztátot flancos rádiós/wifis termosztátra és a felesleget akár ingyen is meg lehet kapni. Vagy elcserélni valakivel.
Mellesleg a boltosnak jó üzleti érzéke van (hogy megpróbál ráddumálni egy jó drága csodatermosztátot), de lehet hogy meg lehet dumálni hogy levásárolod nála egy másik termosztátra meg még valamit mellé. Persze akkor ne szedd szét meg minden...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2024
(#) Kolti0 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Én rossz oldalt linkeltem, mert nem rádiós az amire cserélnék. Ezt adnák helyette, pár ezer forintot kell ráfizetnem. Bővebben: Link
Nincs olyan ismerősöm aki cserélt ilyeneket, meg egy idő után el is fáradhatnak.
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Lehet, hogy egyszerű ellenállás (kanthal) huzal. A huzal ellenállásából tudja a szerkezet, hogy szakadt-e vagy zárlatos, valamint a huzal és a fém test közötti ellenállásból bedig az olajszintet. Hasonló módon mehet a mérés, mint a három vezetékes PT100 esetében.

Attól, mert két érintkezős csatlakozója van, lehet három vezetékes mérés.
(#) proli007 válasza Baxi hozzászólására (») Feb 8, 2024 / 1
 
Hello! Valami "ellenállás anyag" lesz. Gyanítom, hogy a mérőáram fűti a cekászt, és az olaj meg elvonja a hőt, így csökken az ellenállása. Amúgy milyen olajt mér ez és mibe? Ha nem titok.
(#) Gafly válasza Kolti0 hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Ez jó. Néha elemet kell benne cserélni, viszont nagyon csicsás.
(#) Suba53 válasza gyulank hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Minden fotón 3 digites kijelző látszik. Ha 15kg méréshatár mellett gramm kijelzést is tudna, akkor minimum 5 digitesnek kellene lenni a kijelzésnek. ( 15kg=15000g )
Te hol akarod látni a 34 gramm különbséget, ha azt eleve nem tudja kijelezni?
Vagy a valóságban 5 digitig jelez ki?

Sántít ez az egész.
(#) gyulank válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Ez nem olyan bonyolult. A kilót ponttal jelezte tán. De mindegy, mert 0-tól mértem, nem 14kg-tól.
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Akkor leírom még egyszer a típust, mert úgy látom nem figyelsz. A miénk már kb. 5 éves, még mindig kapható ez a típus:
Selecline EC522
Mint fentebb írtam, 2-3 grammtól mér, 1 gramm felbontással.
(#) Baxi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Szia, nem titok. 2006 laguna es 5w30 olajszintett figyel a teknőben. Délelőtt szeretem be s hibakod törlése után mükszik.MŰKÖDIK
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2024
Moderátor által szerkesztve
(#) gyulank válasza vision61 hozzászólására (») Feb 8, 2024 1 /
 
(#) antikzsolt válasza gyulank hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
általában 5g tól kezdenek mérni. A konyhai mérlegek ennél kisebb sőllyal nem szoktak megbirkózni.
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Kedves gyulank!
A link csak a példa kedvéért lett beszúrva, nem kell ott megvenned, nagyobb áruházakban is kapható a mai napig! Részemről itt befejeztem, vegyél inkább fejhallgatót vagy mikrofont, vagy amit akarsz.
(Egyébként nem értem mi a gondod ezzel az üzlettel, mi kifogásod van ellene?)
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2024
(#) martin66789 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Sajnos csak ez az egy világít. Végigpróbáltam az összeset egyesével mindkét polaritással, meg még egyszerre több lábat is próbáltam.
(#) Bakman válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Erre nem tudok érdemben mit írni. Ha a meghajtása "bolondult" meg abban a gépben, amiben eredetileg volt, előfordulhat ilyen.
(#) martin66789 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
A gépben nem volt bekötve a turbo kijelző, a gép előélete ismeretlen így kaptam. A gép amúgy működik 100MHz Pentium, az RTC-re kell még ráfabrikálnom egy CR2030-as elemet, meg a videokártyát (Trident TVGA 9000i) kell még ellenőriznem, mert néha csak fekete fehér színt ad a videokártya.

Vannak még 7 szegmens kijelzőim, megpróbálom valamivel kihelyettesíteni.
(#) kendre256 válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Ha csak ezzel a csatlakozóval próbáltad, és mindig csak két szomszédos lábat próbáltál, akkor az úgy nem jó.
Egyébként is valaki írta már, hogy multiméter diódavizsgálójával kellene próbálni.
Tedd rá a diódavizsgálót ugyanerre a két pontra úgy, hogy világítson a led. Valószínűleg halványan fog világítani, de az nem baj. Utána a pozitívra csatlakozó vezetéket hagyd azon a ponton, a negatívra csatlakozó vezetéket pedig érintsd a többi lábakhoz. Ha több szegmens is világít, akkor a pozitívra csatlakozó vezeték csatlakozik a közös anódra, a többin pedig a különböző szegmensek katódjai vannak. Ha nem világítanak a szegmensek, akkor a negatívra csatlakozó vezetéket hagyd azon a ponton, és a pozitívra csatlakozó vezetéket érintsd a többi lábakhoz. Ebben az esetben a negatívra csatlakozó vezeték csatlakozik a közös katódra, a többiek pedig a szegmensek anódjai.
Valamelyik csatlakoztatással minden szegmensnek világítania kell, ha jó a kijelző. Valószínűleg több pont közösítve van,
mint ennek a (más bekötésű) kijelzőnek,
mert kevés a lábak száma (lényegében mátrixba kell lennie kötve a szegmenseknek).
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2024
(#) gyulank válasza vision61 hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
A 12e-es szállítás, meg az előre utalás.
(#) Pantocsek hozzászólása Feb 9, 2024 /
 
Sziasztok.
Lenne egy güde mig 172/6w gépezetem. Elméletileg egy (1 kép) kapcsoló valo bele de ilyet mar nem találtam sehol. Helyette tudtam venni egy (2 kep) ugyan azzal a paraméterekkel. Kérdésem az lenne hogy sajnos nincs megjelölve semmi kabel mit hova kossek. Esetleg valakinek ilyesmi gépe aki csinalna egy kepet h melyik kabel melyik számhoz megy a kapcsolón.?
(#) mpisti válasza Pantocsek hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 1
 
Szerintem a GANZ kapcsoló kifejtése teljesen más mint az eredeti kapcsolóé.
(#) Tomi111 válasza Pantocsek hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 1
 
Szia! Szerintem átköthető, hisz az eredeti kapcsoló a pdf szerint a trafó primer kivezetéseit kapcsolja, 6 kivezetés, mindig egyet kapcsol a betápra. Ezt tudja a Ganz kapcsoló is, ha jól néztem. Átkapcsolónak írja az adatlap, így gondolom mindig csak az egyik érintkező aktív. A páros számú kapcsokat összekötném és mehet a betápra, a páratlan számúak pedig a trafó 6 kivezetésére.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024
(#) uniman válasza Pantocsek hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 1
 
Én tucatnyi helyen látom, hogy az a kapcsoló kapható még (igaz háromszor annyiért, mint a megvásárolt)... Bizonyára van azonosító száma is...?
Ha lefotóztad volna a drótokat, mielőtt hozzányúlsz a kapcsolóhoz...meg mutatnál is nekünk valamilyen képeket.
Azt várod, hogy szájbarágósan írjuk le, hogy melyik drótot hová kell kötni, anélkül, hogy láthatnánk a készüléked belsejét? (Fordulj szakemberhez-ezt távúton nehéz lesz megoldani)
A trafó kivezetéseit kéne beazonosítani, ahhoz meg méricskélni kellene...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024
(#) Pantocsek válasza uniman hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
En neten egyetlen egy oldalon talaltam ilyen kapcsolot ahol elore kell utalni de az ilyet hanyagolom.
Mentavill oldalan talaltam még ilyet de az nincs nekik keszleten igy adták ezt a kapcsolót.
2 nagy varost bejartam es sehol nem lehet kapni.
A gepet sajnos igy vettem meg hogy nem volt benne kapcsoló igy sajnos eselyem sem volt lefenykepezni.
Azert kertem hogy esetleg ha van valakinek ilyen gepe fenykepezze le mert latszik a trafón bentről kifelé a kábel es hogy melyik hányas szám a kapcsolón. A masik oldalt is sztem nem olyan bonyolult bekotni ha latni h melyik hova megy.
Errol a heprol van szo.
Regi kapcsolo azonosítójáról csak ennyit talaltam: hz8b-20/3/4
Az uj az ott a kep alatt. Kk0-20-6037
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024
(#) Tomi111 válasza Pantocsek hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 1
 
Szia! A harmadik képen alul a vezeték hova megy? ( műanyag spirál van rátekerve) Ventilátorhoz esetleg? Van benne?

Először is a kék vezetékeket kösd össze, mert ezeknek az új kapcsolón nem lesz helye! A dugvilla felől jön egy, az előbb említett vezetékben, az egyik jelzőlámpához és a panel CN3-as pontjára! Ezeket fogd össze szorosan egy csavarral ( talán M4-es) két alátét között és szigeteld le szigetelőszalaggal!

A dugvilla felől jövő barna, az kérdéses vezeték fekete( jelzőlámpára is), a panel CN2-es pontja és az új kapcsoló páros kapcsai mennek egybe! Először a kapcsoló páros kivezetéseit kösd össze vezetékekkel! Ha sodrott, akkor érvéghüvely kell!!! Utána tedd hozzá a említett vezetékeket( a kapcsolóban az alátét alá) szorosan húzd meg!

Már csak a trafó 6db kivezetése maradt. Ez pedig belülről kifelé: legbelső a kapcsoló 11-es pontjára, utána a 7-esre, majd 3-as, 9-es, 5-ös és a legkülső vezeték kiállás az 1-es pontra megy. Így jónak kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024
Következő: »»   3926 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem