Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   148 / 3581
(#) kisanderz hozzászólása Aug 5, 2008 /
 
csak én késtem le a diákigazolvány befizetésének határidejét?
(#) feki00 válasza kisanderz hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Még 5ödike van.... :bohoc:
(#) kisanderz válasza feki00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
40perc alatt a világ végéről nem hiszem hogy találok egy nonstop postát, de csak jó lesz nekik holnap korán reggel
(#) MaSTeRFoXX válasza kisanderz hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Én is késtem vele annó 1 napot, és megkaptam normális időben :yes:
(#) kisanderz válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
én is erre hajtok, köszi az infót, most megnyugodtam
(#) kisanderz hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
megy valaki innen pollack gólyatáborba?
(#) zsuscsinyo válasza Slope hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Na ennek a falunak szép hosszí neve van Kiváncsi lennék a polgárok személyigazolványaira a lakhely miatt

Taumata.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
He, nagyon durva! ÉN arra lennék kiváncsi hogy az utírányjelző táblán hogy virítana! Le lehetne zárni vele az autópályát is akár! (xyz Km -re van Xyz város)
(#) Attila86 hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
Egy igen sok alkatrészt tartalmazó alkatrészlistát szeretnék Access-ben létrehozni, mert az Excelt már kinőtte az alkatrészlista terjedelme. Ott csak maximum szűrőket tudok használni, de Access-ben már frankó kis lekérdezéseket is.
A kérdésem az, hogy hogyan lehet azt beállítani, hogy egy táblában egy adott oszlopba (mezőbe) csak adott szövegeket lehessen beírni sőt, akkor már ne is beírni kelljen hanem lehet-e esetleg olyat, hogy legördülő menü nyíljon le? (Pl.: 'Üzlet' mező -> legördülő menü: 'Lomex', 'Elektrokontha')
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Már rájöttem, hogy az űrlapnál hogyan lehet ilyen legördülő menüt készíteni és arra is, hogy hogyan lehet beírni választható alternatívákat.

Viszont van többek közt egy "Megnevezés" és egy "Tokozás" mezőm. Mindkettőhöz ilyen legördülős mezőt csináltam: a megnevezésnél: ellenállás, kondenzátor, induktivitás, félvezető, egyéb... dolgokat lehet kiválasztani.
A tokozásnál rengeteg van, pl.: 0,6W 1%, 0,25W 1%, 1206 10%, 1206 5%, SQP, RM2.5, RM5.0, TO-92, TO-220, TO-247, DIL8, DIL14, DIL16, DIL28, DIL40... szóval rengeteg.

Meg lehet-e azt csinálni, hogyha előzőleg az űrlapon a "Megnevezés" mezőnél a legördülő menüből már kiválasztottam például a "Félvezető"-t, akkor a "Tokozás" mezőnél már csak az ehhez tartozó tokozások közül lehessen választani (pl.: TO-220, TO-92, DIL16...)? (Persze ezeket én definiálnám.)

Üdv.!
(#) Norberto válasza KTobi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Idézet:
„a 12/24/48V-os feszültségből neked nem 230V egyenáramot, hanem 230*gyök2 = 325 értékű egyenfeszültséget köthetsz be a tápegység hálózati bemenetére”


Azért én ilyet nem ajánlanék, sőt, utánanéznék pár dolognak még időben!

Nem kötekedésképp, de szerintem ilyen alapokon senki se induljon el... a számítógép kapcsolóüzemű tápegységének bemenetére nem biztos, hogy célszerű lenne bármekkora egyenfeszültséget is rákapcsolni.
(#) KTobi válasza Norberto hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Nem akarok vitázni, és nem is kell belebonyolódnunk itt. Legjobb tudásom szerint a kapcsolóüzemű tápegységek egyenáramról mennek. Mármint az az első lépés, hogy a tranziensektől szűrt hálózati feszültséget egyenirányítsa és puffereli.
(#) MaSTeRFoXX válasza KTobi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Valóban így működik zavarszűrés után graetz híd, a régi 200W-os AT-s tápomat biztos hogy rákötném 320V-ra, főleg hogy ki spórolták belőle a zavarszűrő tekercset, de egy mai táppal nem tudom hogy meg lehetne-e csinálni, mert azóta változott valamennyire a felépítése pl PFC meg ilyesmik miatt. Meg a hálózati zavarszűrő kondenzátorok 250V-os váltófeszültségre vannak méretezve (oké az csúcsban 350V), nem tudom mit szól 320V- egyenáramhoz, ugyanígy a kapcsolók meg csatlakozókban nem vagyok biztos... De elméletileg megoldható, csak még nem láttam egy modern PCtáp kapcsolását papíron ezért nem vagyok benne biztos..
(#) Tom025 válasza KTobi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Én most nemrég építettem egy invertert. Utazáshoz kellett, de ott 2 laptopot, telefon, és elemtöltőt, és egy ventilátort szépen elhajtott egyszerre. Hamarosan fel is teszem a ki, mit építettbe. Egy ilyesmi elvinné a számítógépet is tuti, kell hozzá egy rendes méretű akku, meg ennek töltésére valami eszköz (legegyszerűbb esetben autóakku, és töltő), meg a szupergyors relék, és kész is az "UPS"..
(#) feki00 hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
Ügyes vagyok?

grrrr.PNG
    
(#) vtsoftware válasza feki00 hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Pfhúúúúú
Hogy nem vetted észre?
(#) feki00 válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Magam se tudom Még jó hogy a maratás előtt feltűnt :vigyor3:
(#) vtsoftware válasza feki00 hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Még mázli

Ha baj ha nem egy picit dicsekedek...
Vettem egy Behringer UBB-1002 keverőt.
Van-e valakinek? Ha van milyen tapasztalatai vannak?
(#) Frankye válasza feki00 hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Vaaaazzzeee! Ez nem semmi!
(#) Gery hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy számítógépem, egész jó és nagyon nagy szükségem lenne rá. Ma egész nap azt csinálgattam, raktam össze wint telepítettem. Bár nem egy új darab 633mhz-es procijával de az én igényeimnek megfelel. Az alaplap valami Tomato 60-cbxict1-40-00 tipus, via vt82c596a chippel. Régi fajta billenytűzetcsatlakozó van rajta, és egér alapból nincs is rajta. De van egy tüskesor ahova USB-t és ps/2-es billenytyű csatlakozót lehet rárakni. Na most ez nekem nem akar jó lenni
Ha a windbe Új hardver hozzáadására kattintok behozza hogy van ismeretlen eszköz. Lehet hogy egy driver megis oldaná, de én nem találtam hozzá.
Valaki tudna segíteni, mert fontos lenne?
(#) _ampervadasz_ válasza Gery hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Jajj nekem pont ugyan az az alaplapom van!!!
Van hozzá PS2 csatlakozód? Hozzá való?
Valahol máshogy van a sorrend! Nem kell hozzá újhardver hozzáadása varázsló, ha minden jó (-lenne), akor a következő renszer indításkor felismeri!
Meglesem az alaplapot hogy a sorrend hogyan van kialakítva!
(#) Gery válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Fú pont ilyen lapod van? Na remélem összehozzuk. Hát ennek a ps2 csatlakozónak az egyik lába üres és pont úgy van kialakítva hogy hiányzik egy tüske hogy oda kell rakni.(nyilvánvalóan ), és a JP2 nevű tüskesorra kell ráteni és az AGP port alatt van a kis rajz hogy miként. De néztem hogy az eszközkezelő is odarajkja a kis felkiáltójelet hogy nemmüködik. Rámegyek oda van írva mindeféle hülyeség és van egy olyan is hogy az eszköznek nincs szüksége erőforrásra vagy valami ilyesmi merthogy nemműködik. Meg ezt COM3-ként ismeri fel és ütközik is a COM1-el, az erősforrás. Ha COM1-et tiltom akkor már nemütközik, de akkorse jó. Na akkor hogyis van ez?
(u.i.:most elkell mennem, de este jövök. hátha addig rájössz valamire... )
(#) _ampervadasz_ válasza Gery hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Amúgy este van! De annyit tudok javasolni, hogy az eszközkezelőből távolsítsd el a nemfelismerhető eszközt (-öket), majd ahol elálítottad az IRQ-t ott állítsd automatikusra! (és mindenhol!)
Megnézem pontosan hogy hogyan vana sorrend, ki is mérem! De ehhez egy 2-3 órára elkéne mennem ,mert azt az alalaplapot "felturbóztam", és már el is passzoltam jópénzért, van itthon még vagy 2 alaplapom, de azon nincsen becsatlakoztatva a PS2 es cstati!
(#) kobold hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
Befagyott a HEStore téma... végre. Mindig nagy kíváncsian beleolvastam, hogy milyen új cuccok lettek elérhetők, de javarészt csak azt láthattam, kinek mi baja van vele, pár kivételtől eltekintve.
Ahelyett, hogy az ügyfélszolgálattal egyeztettek volna.
Jól tetted, Topi...
(#) vtsoftware válasza kobold hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Nem mondanám teljesen jó ötletnek.
Jó, igaz, hogy sok minden volt nem oda való, de mostmár hova fogja írni a "teljesen kivagyok állapotú" ember a problémát?
Más topikokba, bár azt le lehet kitiltással állítani
(#) valve válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Fel fogják oldani szerintem! Nem kell türelmetlenkedni! Van aki gondolkodik, mielőtt cselekszik,..
(#) Norberto válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Idézet:
„azt le lehet kitiltással állítani”


Le is fogjuk. :gonosz3:
(#) levii válasza kobold hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Hát igen mostanában sajnos nem szólt másról mint mások személyes problémájáról.
Pedig mostanában szép számmal vannak új dologok a HEStoreban.
(#) vtsoftware válasza levii hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Jah, ahogy írtam is, nem akarom a HEStore dolgait itt úm. folytatni, én itt bármi reagálás van befejeztem - tartsunk rendet!
A HEStore-t én a speciális kategóriába sorolom az én szemszögemből tekintve, mivel máshol az ellenállás olcsóbb.
A HEStore pedig most újított be egy csomó kijelzőt, fejlesztőeszközt stb... azok szép számmal vannak.
Valaki felhozta hogy nem fog többet vásárolni.
Én fogok vásárolni, speciális dolgokat, mint például kijelzők, ilyesmik. Ellenállást nem veszek mert tudok olcsóbban... HEStore részemről itt lezárva!
(#) kobold válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Idézet:
„Ahelyett, hogy az ügyfélszolgálattal egyeztettek volna.”
, mint írtam fentebb.
Ha bajod van a WIN-nel, vagy épp a magyar M$ képviselettel, akkor sem Billy bácsit, mint fő tulajt zaklatod...
Én úgy tartanám meg a témát, hogy a szóra érdemesebb termékek megjelenéséről ott kaphatunk infót. A nyavajgásoktól, akár jogos volt, akár nem, csak feleslegesen nyúlik az egész... Szerintem.
Én is befejeztem.
Következő: »»   148 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem