Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Lapozás: OK   153 / 153
(#) Atis57 válasza sdrlab hozzászólására (») Aug 14, 2024 / 2
 
Szia!

Itt igy van elválasztva a HF és a DC jel egymástól.
Ha a diódák külön lennének nagyobb terhelést kapna a rezgőkör .
De biztosan optimalizálható más kapcsolás technikával is.Ezt a korai 60 -s években követték el.
(#) bigrobi válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 16, 2024 /
 
Érdekes. Gondolom csak germánium diíódával múködik. Nem kizárt hogy megpróbállom, ez egy "negyfrekvencás " tranyó.
(#) Atis57 válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 17, 2024 / 2
 
Szia!
Esetleg egy egyszerübb?






De ennek a működését ha lennétek kedvesek megfejteni----nem értem.mitől lessz visszacsatolt.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2024
(#) bigrobi válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
Másodiknál több ezgőkör van, így elméletileg jobb a szelektivitás. Az elsőnél a trafó a nagy kérdés, milyen és mire van. Én amiket próbáltam tranzisztorral detektorosokat egy sem volt jobb a diodasnal vagy hangosabb.
(#) Atis57 válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 18, 2024 / 2
 
Szia!
Az elsőhöz rezgökörök helyett "japán tranzisztoros rádió KF trafót " irtak.

A másodiknál ; szintén a tipusa is oda van irva.

Nekem az a visszacsatolás gyanus Dc szint+ HF jel .......?
(#) pucuka válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
Az a visszacsatolás valószínűleg nem sokat ér, és ráadásul a kristály (piezo) hallgató miatt a detektor sem az igazán működik. Lehet, hogy ettől működik?
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Aug 18, 2024 / 1
 
Ahogyan mondod: Feltöltődik mint kondenzátor "csúcsértékre", és "oszt jónapot/nincsen itten semmi látni (bocsánat hallani) való".
(#) Atis57 válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 21, 2024 / 2
 
Szia!

Akkor egy régi leirás-kapcsolás?
(#) Atis57 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 22, 2024 / 2
 
Szia!
Ezt a kapcslást erős helyi adó esetére ajánlják---
(#) Atis57 válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 22, 2024 / 1
 
(#) Atis57 válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 30, 2024 / 2
 
Sziasztok!
de van EU-s oldal is. Hasonló készülékekkel.

det EU.jpg
    
(#) Atis57 válasza Atis57 hozzászólására (») Hé, 17:13 / 1
 
Sziasztok!

Egy ujabb változat?
(#) proli007 válasza Atis57 hozzászólására (») Hé, 19:26 /
 
Hello! Érdekes az első, mert ha a két tekercs között mágneses csatolás van, akkor nem kell a C3. Ha meg nincs, akkor meg hiányzik a GND-nél a vonal. Laza csatolásnál, alig megy át teljesítmény. Az igaz hogy DX-ről beszél, ha ez ott van az adó mellett akkor igen, vagy szelektív lesz, csak épp nem működik. Legalább is én így látom.
(#) Atis57 válasza proli007 hozzászólására (») Hé, 20:37 /
 
Szia!

Ezt még nem próbáltam ki.(tervbe van véve?)

A leirtak igazak , bár a csöves kf technikában ez sem volt szokatlan megoldás.
(#) proli007 válasza Atis57 hozzászólására (») Hé, 20:55 /
 
Vannak halvány emlékeim. Anno a nagybátyám, nagy gyűjtő volt. Aztán mindent begyűjtött és kérte leheljek bele életet. Én meg ahogy lehet. Betettem tranyát, meg mindent ami kéznél volt.
Néhány év múltán szerzett donorokat és azt kérte, hogy állítsam vissza az eredeti állapotokat.
Nem volt egyszerű mutatvány. Kibányászni az egérrágta méhsejt tekercseket, meg a kivezetéseket. De megcsináltam, mert nagyon lelkes volt. Az ágya mellett is egy gyári detektoros volt a 2000 ohm-os hallgatóval. De sajnos nemrég ment el. Nem is tudtam elmenni a temetésre, mert kórházban voltam.
A nagyapám, meg többek között órás volt. Csinált anno detektorosokat. Persze nem működött, mert nem tudta hogy mi, miképp működik. Aztán mikor kijavítottam a hibákat, nagyon boldog volt, hogy még is működnek. Volt egy Philips csúcsszuper rádiója, hármas forgóval. EF3 volt benne, gyönyörű skálával. Csak sajnos elveszett a "hosszú harc alatt", mint a 10db. személyre szóló állóóra sétáló, amit emlékbe raktam el.. Amikor a csőbútorok voltak, kidobtak minden régi dolgot. Még a GE kristályokat is a befogóval..


Olyan KF-et láttál, amit 6 szögletű dugókulcssal lehetett hangolni? Egy serleg volt a vasmag és viaszba volt ferrit? Na, ez sem tegnap volt..
(#) Atis57 válasza proli007 hozzászólására (») Hé, 21:24 /
 
Szia!
Igen s sohasem volt belevaló kulcsom (talán coll/hüvelyk méretű volt)?
Következő: »»   153 / 153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem