Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   120 / 121
(#) granpa válasza PDM hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
Nagyon antikot (30-40 éves) tudok adni, ha megfelel. ~50 verszti
(#) kalmi.kalmi válasza david87 hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
Ami volt, az csak volt !
(#) kalmi.kalmi válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
Csak az a baj hogy ez nem ingyen van !
(#) uniman válasza hege88 hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
Most a pc-k közelébe kerültem...Dell OptiPlex GX 2xx (talán 270-re hasonlít)... Banki gépek voltak, hdd, ram, proci nélkül. Tuti működnek.
(#) PDM válasza granpa hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
Hol lehet átvenni?

Üdv.L.T
(#) granpa válasza PDM hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
A (nem) titkos adatlapom szerint, úgy 50 km-re, nyugat felé. Holnap megpróbálok képet küldeni róla.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Szept 30, 2024 /
 
Ránézésre ezek fekvő házas Dell Optiplex GX 270 gépek (a 280-on már nincs PS/2), ezeknek elég vacak a lélegzésük és szeretnek a kondenzátorok miatt elhalálozni. Egyedi hűtőjük van, a processzoron van a hűtőborda, amin lapátkerekes ventilátor van ami tartalmazza a hőfok érzékelést a ventilátor szabályozáshoz és az alaplapi csatlakozók fölötti rácson fújja kifelé a meleget egy hűtőborda fölött. Sajnos a tápjuk is hülyén van kialakítva, mert az is inkább az alaplapra fújja a melegét.
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 30, 2024 /
 
Köszi a megerősítést...Azt hiszem, a procihűtők és ventilátoraik is hiányoznak! De most nem néztem bele. Párat megcsináltam anno, azok gazdára is találtak. Sok port van rajtuk.
(Van még egy működő IBM Server nagytornyom sok scsi vinyóval, persze az itt marad...íróasztalom egyik felét az tartja.)
A 20 collos Sony Trinitronos meg Mitsubishi egyfrekis, anno óriási méretű profi CRT monitoraimat is őrzöm tovább...
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Okt 1, 2024 /
 
Ezt tapasztalatból írtam, már futottam bele egy olyan fekvő "Dell Optiplex GX 270" gépbe, hogy nagy nehezen csupán a diagnosztikai LEDek állapotán sikerült változtatni (mindig valahogyan világítottak), de csak minden ventilátor maximumra felpörgött és sípolt a gép indulás helyett, így csupán alkatrésznek tudtam felhasználni.
Igen, nem jó ezekbe bármilyen hűtő, speciálisan a hátlapi csatlakozók fölötti rácson tolná kifelé a meleget az ehhez kialakított ventilátor, ami magában foglalja a vezérlő hőérzékelőjét is (a propeller mellett a kihaladó levegő hőfokával szabályoz).
Az enyémbe vettem egy hátlapi kártyahelyre csavarozható "ventilátor kártyát", hogy ennyivel is segítsem a lélegzését.
(#) FAZ1 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
Nekem volt egy néhai OTP-s DELL Optiplex GX270-es gépem.
Amikor egy volt osztálytársnőmtől megkaptam, bizony eléggé lassú és butácska volt, de aztán tettem bele kissé komolyabb processzort (már amit még az alaplap is elvitt), tettem bele sok sok RAMM-mot (már amennyi az alaplapba belefért), s úgy mindjárt kissé jobb lett az egész.
De aztán kaptam egyik ismerősömtől egy általa már "ejtett" AMD-s gép alaplapot, így DELL gépemet elajándékoztam (épp itt a Hobbielektronikán - valahová Kőbányára).
Nekem soha nem volt semmiféle bajom se a hűtésével - igaz, én csupán normál gépnek használtam.
(#) hege88 válasza uniman hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
Köszönöm, de őket elengedném, ha nincs meg a hűtés, stb, akkor több a meló velük...
Az egyikben látom van VGA-kártya.. Esetleg arról egy képet kaphatok, hátha érdekes darab.
(#) uniman válasza hege88 hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
Ezekben alaplapra integrált a VGA kártya...de sokat üzembehelyeztem ezekből (kettő orromig érő rakás volt belőlük). Abban lehet benne maradt valamelyik tesz VGA, mert az alapramot használja a képképzéshez. Persze pár cipősdoboznyi VGA kártyát is őrzök (az utókornak), van köztük több érdekes is, olyan is amit kevesen láthattak (vagy már nem élnek)...na persze még tucatnyi egyedi PC is van a "kincseskamrámban".
De ha leírod mi volna neked az "érdekes", és van belőle több darabom...
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2024
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
Sziasztok,
én olvasatomban a dolog úgy néz ki, hogy 2024 Novemer 16 reggel elindulok Budapestről egy "nagy" körre:
- Budapest
- Csongrád (Sany mester)
- Szentes (nosztalgia, sírnézés és rendberakás)
- Hódmezővásárhely (hege88 mester)
- Egyebek?
Előtte kinéz egy "kis" kör is:
- Etyek
- Szigetszentmiklós
Budapestről mindkettő körre van 1...3 ülőhely az autóban.
Kérlek egyezzetek meg, és csak annyi cuccot készítsetek össze, ami ténylegesen kell hege88-nak.
(#) hege88 válasza uniman hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
- PCI-ban bármi érdekes jöhet, ami nem S3 Trio/Virge, stb.. (számomra a legmeglepőbb, hogy egyszer egy Gf4 MX400-at leltem) Pl Trident, S3 Savage, GF2, Ati 7xxxx bármi
- Esetleg Tseng márka? olyan még nincs
- Geforce 2 MXből van egy cipősdobozni , azokat hagyjuk..
- Geforce Ti 3-4 sorozatból 4200 van, bármi más.
- Ati Radeonból 8-9000-ből van: 8500, 9600, 9550, ami jó lenne: bármi ami ezektől eltérő.
- Ati Radeon X sorozatból (ez általában AGP vagy PCI-E) bármi.
- ISA-t, VLB-t, Voodoot- nem kérek, mert azoknak jó gyűjtői értéke van, (szerencsére mindegyikből van 1-2 példány) azért szép pénzt adnak, max akkor, ha tényleg útban van..

Alaplap, VGA, hangkártya doboza, kézikönyve, régifajta egéralátét esetleg?

Ha esetleg addig közbejön vmi (assszony tervez , stb), akkor lehetséges, hogy a szembe szomszédom fogja átvenni.
(#) uniman válasza hege88 hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
Vintage, retro az nálam a S3-ig terjed, meg Tseng Labs ET4000 is az, de GeForce/Radeon az nekem már neonkori leletek. Speciális grafikus kártyám analóg RGB 3 mini koax kimenettel is van. Egyfrekis monitoraimhoz epromtuningolt S3 meg ET...
Majd egyszer lefotózom őket, most dobozolva/fóliázva várják a telet a padláson. Cash RAM-s VLB HDD "gyorsítókártyák és egyébb "csudákkal" együtt.
(#) hege88 válasza uniman hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Rendben, értem. Na, ha mégis lenne útban pár "neonkori lelet", számomra érdekes lehet, meg ha van egy felesleges Tseng, akkor azt köszönettel elfogadnám.. Na, még ami eszembe jutott: Plextor CD/DVD író.. vagy doboza.
(#) Gafly válasza hege88 hozzászólására (») Okt 4, 2024 / 2
 
Kérlek benneteket, hogy jussatok valami konszenzusra, legalább rám való tekintettel.
November 16 szombaton vinném a pakkot.
Addigra már mindennek itt kell lennie, amit hege88-nak viszek...
Csak azt tudom elvinni, ami/aki itt van 16.-án reggel nyolckor.
(#) PDM válasza granpa hozzászólására (») Vas, 8:42 /
 
Itt is megköszönöm Granpának a minigrillt.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 23:01 /
 
Egy lapos VGA kártyát borítékban is el lehet küldeni...de a terv szerint a poloska álló csomagolás a padláson tavaszig nem lesz megbontva.
A "dobozok" meg nem kellenek...
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Hé, 8:15 / 2
 
Tehát akkor összegezve az eddigieket November 16-ra vonatkozóan:
- Uniman nem küld semmit
- Lazsi cuccait elhozom a munkahelyről
- Veroka elhozza a már összekészített dobozt
- Meg még ami beesik, sokra nem számítok.

Reggel indulás, felkapom Sanyt Csongrádon, Szentes, Hódmező.
Ebédet Hódmezőn gondoltam (Szentes Liget, Csongrád Kert bár jó, de uncsi már). Halászcsárda jó?
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 8:41 /
 
40 nap múlva indulsz...az még nagyon sok idő.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 8:57 /
 
Nekem jó.
(#) hege88 válasza Gafly hozzászólására (») Kedd, 6:14 /
 
Hello!

Szívesen látlak ebédre, ha megfelel nálunk, illetve ha mégis vendéglőre vágysz, akkor Hódmezőn ajánlom a "Manna"-t a maroslele-makói ország úti ipartelepen (szabadszedéses https://app.mai.menu/restaurant/manna-park-vendeglo ), vagy a Vasútállomás közelében a Kis Virágom-at, ( https://app.mai.menu/restaurant/kissviragom-vendeglo ) de ez utóbbit mióta átvették (Korábban Kistóparti néven üzemelt), még nem voltam.

Most akkor jól értettem, hogy uniman fórumtárs nem küld dobozokat, csak egy vga kártyát, tehát a tőle jövő pakk nem lesz nagy térfogatnyi.
(#) hege88 válasza hege88 hozzászólására (») Kedd, 6:35 /
 
Illetve:
Intel 915 vagy 925 chipsetes alaplap , ATI Radeon X sorozatú kártyája nem lapul valakinél PCI-E, (főleg X700-850 közt) vagy AGP variánsban?
(#) Gafly válasza hege88 hozzászólására (») Kedd, 7:59 / 1
 
Szia,
csomagküldés szempontból jelen állás szerint Uniman mester Postakész küldés-ben gondolkozik.
Lazsi mester esetében soha nem szokott gond lenni, jövő hónap elején felkapom a pakkot.
Veroka meg elhozza a kész dobozt, és ennyi.
Esetleg még csapódik hozzá valami.

Takarmányozási szempontból, én nem ragaszkodom csúcs éttermekhez, annyi elvárás lenne, hogy ne legyen "túltolva". Én például sem alkoholt (én vezetek), sem süteményt semmiféle formában nem fogyasztok. Amúgy is a Gafly igénytelen, igen jámbor.
Sany mester az egyetlen fix jelentkező, szerintem Ő sem igényel VIP ellátást.
Pestről senki nem jelentkezett még, velük akkor nem kell számolni.
(#) hege88 válasza Gafly hozzászólására (») Kedd, 9:20 /
 
Oké. Nálunk az asszony általában egy tipic szombat délelőtt, takarít, mos, tanul a gyerekkel, és valahogy sikerül az ebéd.. na, azért nem panaszkodom, a srácok pl a menzai kosztot nem eszik, mert az anyjuké jobb.. -szoktam mondani, hogy elkapattad őket, túl jól főzöl, kidobott pénz a gyereknek az iskolai befizetés...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Kedd, 12:15 /
 
Gafly mester jó mondja, semmi VIP. Nem iszom én sem alkoholt, és nem is vezetek.
Csak annyit ne fújjon az erős szél, és ne szakadjon az eső. Ne járjon senki akkor esőt táncot. Köszi!
A hozzászólás módosítva: Kedd, 12:16
(#) uniman válasza hege88 hozzászólására (») Kedd, 13:32 /
 
Elkezdtem bontani...de nem tudtam a VGA kártyát kivenni, mert mindegyikben csak integrált videó van. Melyik képen van olyan kártya? A proci hűtője is szabványosnak tűnik. Csak "service tag" szám van a címkén, a GX270 nincs sehol rajta.
P4 és Windows (xp) matricák...
Hamarosan részegységenként értékesítésre kerülnek...
(#) lazsi válasza uniman hozzászólására (») Kedd, 13:58 /
 
Az egymásra helyezett gépek közül a legfelsőben nagyon úgy tűnik, hogy volt egy videokártya.
Ezen a helyen egy keskeny típusú kártya fér csak el...
(#) Tomi94 válasza Gafly hozzászólására (») Kedd, 15:31 /
 
Sziasztok!

Nekem nyár közepe óta húzódik egy csomag műszaki cikk Bp-re feljuttatása, Gyuláról (ismerősi körben mindenki csak "majd valamikor jön"). Azt talán nem érzem reális elvárásnak, hogy még egy, oda-vissza 200 km-es kitérőt kérjek bárkitől. De ha netán a fent megemlített tagok valamelyike jár arra, és vállalja, hálás lennék érte, ha tudnátok segíteni ebben. Autó nélkül sajnos elég esélytelennek tűnik a dolog, nem is a mennyisége, inkább a sérülékeny volta miatt (van közte egy lemezjátszó is).
Következő: »»   120 / 121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem