Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz távirányító készítése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Gyu hozzászólása Jún 15, 2006 / 1
 
Sziasztok!
Van egy Sony TA-Verősítőm és gyárilag távirányítós, de nincs meg hozzá a távirányító és nem szeretnék venni hozzá 5200Ft-ért, ezért úgy gondoltam hogy csinálnék hozzá egyet.Tudna valaki ötletet adni, hogy hogyan lehetne csinálni hozzá?(elég lenne csak a hangerőt szabályozni vele, fel-le)
(#) Gyu válasza Gyu hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Az erősítő típus száma TA-715T
(#) dbase válasza Gyu hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Ott kezdődik kéne egy távot kölcsönbe kérni, és lescopozni a jelét.És utánna előállítani.Próbáld taníthatóval is.Más márkákkal, vagy más típusu készülékével de azonos márkán belül pl cd, tv dvd, hátha viszi.Sony szerintem könnyen távirányítható.
(#) Gyu válasza dbase hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
erre én is gondoltam, hogy le kéne mérni, hogy milyen frekin megy agyári távja, megpróbálok szerezni hozzá egyet kölcsön.
(#) Slope válasza Gyu hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Inkább azt a protokollt derítsd ki, amit az erősítőd használ. Aztán fel a netre, beütöd a protokoll nevét a gogliba és megtalálsz róla mindent.
Egy kis kezdőlökés: KLIKK
(#) Gyu válasza Slope hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Köszi, és amúgy azt hogy tudom kideríteni?
(#) Inhouse válasza Gyu hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
És gondolod, hogy tudsz hozzá csinálni, ráadásul olcsóbban? Milyen gombokat raksz bele, hogy fog kinézni? És akkor az elektronikai megvalósításról még nem is beszéltünk?
Én meg szeretnék építeni egy vasalót...bocsi

Üdv
Inhouse
(#) vicsys válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
A vasaló PIC-es lesz? Nagyon érdekelne a szoftver!
(#) Gyu válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Hát, figy.Beleteszem egy rossz irányító dobozába és úgy gondoltam, hogy csak az ic kerülne pénzbe ami benne van és az talán olcsóbb lenne, mint egy új táv.
(#) Inhouse válasza Gyu hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Hogy teszed be? Ugyanaz lesz a huzalozás a NYÁK-on? A legtöbb távirnyában van egy felkent vezetőréteg, ami általában fekete, ha lekopik vége, ezen hogyan változtatsz? A távirnyákban spec IC-k vannak. Ha kapsz is ilyet, hogy rakod bele egy másikba? Átvezetékeled az IC-t, vagy raksz bele foglalatot az smd toknak? És mindez egyedileg olcsóbb lesz, mintha vennél egy univerzálisat, ami viszi? 1000Ft-tól lehet kapni ilyeneket, elképzelhető, hogy lenne olyan ami jó lenne a tiedhez. Vagy nézz szét műszaki bizományikban, én anno a Sony CD-mhez vettem használt, de tökéletes távirnyát.
Ez az építés ötlet elvetemült...ne is haragudj...

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Gyu hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
a távírányító pontos tipus száma??
(#) Gyu válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
A táv típusa RM-S311.
(#) Gyu válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Nemtom mit kötekedsz!Mondtam, hogy elég lenne nekem, hogyha csak a hangerőt tudnám szabályozni vele és ha te két gombot nemtudsz átveszetékezni egy gyári távban akkor te vagy a béna.
(#) Inhouse válasza Gyu hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Én nem mondtam, hogy béna vagy...
Hajrá, ha kész van és működik, akkor szólj!

Üdv
Inhouse
(#) pakibec válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Sziasztok!

Egy kapcsoláshoz én is szeretnék távirányítót használni. A vevőt is nekem kell megépíteni, TSOP+egy avr lesz. Valószinüleg a táviban is avr-t használok. A Bascom-ban benne van a teljes RC5, RC6 vezérlés előre megírva, így már egyszerü távirányítot építeni.

Szivesebben használnék viszont egy meglévő távirányítot, csak a protokoll kihámozásával gondban vagyok. Próbáltam az avr timer1-ével lemérni az időt, de egyenlőre még nem elég pontos.
(Samsung TV, vagy Silva DVD távitánytókról van szó).

Nincs valami tipptek, hogy lehetne megoldani a dolgot?

Üdv
(#) Gory válasza pakibec hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Van rá több mód is. Például építessz egy sorosporti vevőt, vagy egy infraportos géppel megnézed milyen jelet ad. Vannak rá programok. Googlival találsz tuti.
(#) Slope válasza pakibec hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
talán próbáld meg a távirányítóban lévő IC típusszámán keresztül beazonosítani a protokollt
(#) pakibec válasza Slope hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Köszönöm a tippeket

Mindkettő nagyon jól hangzik. Van infraport a gépemen, de még nem hallottam olyan progiról, ami a távirányító jelét venné, elkezdek googlizni, aztán meglátjuk mit hoz ki!

Üdv
(#) Kallai Csaba hozzászólása Aug 10, 2006 /
 
Sziasztok.Nekem egy távirányító és egy vevő készülék kéne a házilag épített erősítőmhöz hogy tuggyam az ágybol is hangosítani meg csende síteni.Megoldható ez.És ha igen jó lenne ha mellékelnétek egy rajzot is.Előre is kosz.
(#) szabi83 hozzászólása Nov 25, 2006 /
 
mindenki PIC-el csinálja?
(#) pbalazs válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Én nem.
(#) szabi83 válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Én semm , amugy már alakul lesz az erősítőmbe full digitális rádió tuner is
(#) pbalazs válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
A tunert hogyan?
(#) szabi83 válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 

digitális a cucc, gombokkal lehet állítani..

(#) pbalazs válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Ez OK, de kész tunert vettél, vagy spec. IC, vagy a tunert is te csináltad?
(#) szabi83 válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
gyári készülék volt, csak a magnó része már rég kipurcant


(#) szabi83 hozzászólása Dec 31, 2006 /
 
Alakul. :yes:

PIC_0004.JPG
    
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
nem pic-es dolgot, már nem is csipitek?

:pias::pias::pias::pias::pias::pias:
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
ehehehe
az enyimé pic-es....
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Mikor lesz kész ? meg cikk?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem