Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Soros port programozás
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 14
(#) Glean hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy VB 2005 ben sikerült már odáig eljutnom, hogy egy stringet kiküldök a soros portra.
Ezt hogy tudnám átkonvertálni? vagy a PIC a stringel is tud dolgozni?
(#) eSDi válasza Glean hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
A másik topicban már válaszoltam erre a kérdésedre. A PIC tud string-el is foglakozni, csak felesleges időpazarlás....
(#) eSDi válasza Glean hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Amúgy leírtam már itt is. 1. oldal hmm... Bővebben: Link
(#) Glean válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Idézet:
„lehet hoyg vb küld LF meg CR bájtot minden bájt után....vmi ilyesmit olvastam vhol.... azt ki kell kapcsolni”


Ezzel gyűlik meg nekem is a bajom! Nem tudja valaki hol kell kikapcsolni?
(#) eSDi válasza Glean hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Ha nem mondod neki konkrétan, hogy küldjön, akkor nem küld. Pl itt van ez:
MSComm1.Output = "ATDT 555-5555" & vbCr

Ha nem írod mögé az "& vbCr"-t, vagy a "vbLF"-et, vagy a "vbCrLF"-et, akkor nem küld.
(#) Glean válasza eSDi hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Az a gond hogy én nem szenvedtem ezzel az mscomm modullal.
VB 2005-ben alapból van com port vezérlés.
kimegy az adat, meg is vizsgáltuk, csak mögéteszi ezeket a végbiteket.
(#) eSDi hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Az előző példa hiába VB6-os, vonatkozik a .NET-re is.
(#) eSDi válasza Glean hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Érdekes... nálam mintha nem csinálta volna a .NET. Nah majd hétvégén megnézem, ha addig nem lesz rá megoldás. sajna előbb nem jutok haza...
(#) watt válasza Glean hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
A soros vonalon nincs olyan, hogy string. Ott bájtok mennek. Ha a VB-ből olyan ASCII kódot küldesz, aminek az értéke megegyezik a PIC által várt értékkel, akkor kész is vagy. pl. a 8-at így küldöd el:
  1. MSComm1.Output = Chr$(8)
(#) balint1993 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
A soros porton keresztül kell valamilyen adatot küldeni a ds1624es szenzornak hogy küldjön adatot?? mert nem sikerült rájönni hogy hogy küld nekem valami adatot
(#) eSDi válasza balint1993 hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Igen! Először ki kell neki küldeni a Slave Address-t, majd a parancsot, hogy mit szeretnél. s ezután küldi ki a mért értéket. Ez mind bent van az adatlapba, igaz angolul, de érthető szerintem.
(#) balint1993 válasza eSDi hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Köszi!! Meg is nézem az adatlapot
(#) Glean hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
ÁÁÁÁh még mindig nem tudom kikapcsolni az a lezáró byteot az az LF meg CR.
Valaki segítsen légyszi.
(#) balint1993 válasza Glean hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Nekem sem akar működni..... mondjuk az angolt tudásom is hiányos egy kicsit
(#) nemetshack hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
Sziasztok

Két kérdésem lenne a soros porttal kapcsolatbanaz első:

összeállítottam egy olyan kapcsolást hogy a soros csatlakozó 5. és 3. lába közé forrasztottam egy ledet, a 2. és 5. közé pedig egy nyomógombot.

ha kiadom a

copy lista.txt com1

dos parancsot, a led jelzi is, hogy adat távozik a soros porton, viszont

ha azt a parancsot adom ki hogy

copy com1 con

a kapcsoló működtetése hatására nem jelenik meg semmi a képernyőn. Vagy ez nem olyan egyszerű?

Mindezt azért csinálom, mert szeretném programozni a soros portot, delfiben fogom, az io.dll-t használva Sztem ugyanis a PortOut És PortIn párossal akár a soros portot is meg lehet szólongatni

A portOutnak kiadom a portcímet ez sorosport esetén ugye 3F8 és a küldendő byte-ot.

A PortIn függvénynek csak a Oprtot kell megadni, és egy Byte-al tér vissza. Ez nyilván a vett adat első byte-ja

Szóval az egyik barátom adott egy kijelzőt, 8 db 7szegmenses kijelzőt tartalmaz, egy AVR mikrovezérlő működteti, és egy kábel jön ki az egészből egy +UT, GND, Egy sárga és egy zöld. Ő azt mondta, hogy ez sorosporton meghajtható, kipróbáltam PC-ről , télleg müxik de hogy hogy megy rá az adat azt nem tom. Ugyanis csak akkor ír ki dolgokat ha:

Copy con com1

és hülyeségeket írogatok sokat, enterrel lezárva. És értelmezhewtetlen karakterek jelennek meg rakta.

Hát ez a két kérdésem volna tudtok ebben segíteni?
(#) potyo válasza nemetshack hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Ha delphiben programozol, akkor nézz a neten valami soros port komponenst, és használd azt. Úgy emlékszem, TComPort volt annak a neve, amit én használtam.
(#) nemetshack válasza potyo hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Igemn, ezt néztem letöltöttem, a komponenst is hozzáadtam, sőt ha a formra teszek egy TCom komponenst, a propertyjét is tudom állítani, de ha lefordítom akkor fuási hibával leáll
azt írja hogy nem találja a TCom komponenst Ami érdekes mert mint mondottam volt a Object Inspector látja ha kiteszem a formra. Ez viszont egyszerűbb és én nekem ennyi elég. Böségesen. Legalábbis amit az IO.DLL nyújt
(#) potyo válasza nemetshack hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Nem emlékszem pontosan, de mintha külön kellett volna telepíteni valami Design-time és Run-time részét. Mindenesetre volt hozzá leírás, ha azt pontról pontra megcsináltam, akkor működött.
(#) nemetshack válasza potyo hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Utánanézek itt a gépeme, mert nekem úgy rémlik hogy csak egy readme volt ami annyit mondott, hogy telepítsd fel a komponenst, és endzsoj it 8)
(#) ReFi hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
Borland C++ Builder-rel sorosport programozasban tudok segiteni, irtam mar egy egyszeru progit, amivel szoveget (parancsot) lehet küldeni a com portra.
A küldött és fogadott szöveget pedig egy ablakba irja folyamatosan...
(#) watt válasza ReFi hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Itt egy kicsit másról van szó! A soros port direkt vezérlése kicsit bonyolultabb, mint kiküldeni rajta egy karaktert...
(#) kissanyi hozzászólása Okt 9, 2008 /
 
A VB 5-öt joval könnyeb kezelni!
Úgy értem a helpje, jóval felhasználóbarátabb!
Adatbázis és a WEB kezelésében kevesebbet tud ugyan, de ha az nem kell, jobban jártok vele.
Tanulni, mindenképpen jobb.
A VB 6, össze lett cspva nagyon.
(#) ReFi válasza watt hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
En kérek elnézést. Már azt hittem valamihez én is hozzá tudok szagolni
(#) watt válasza kissanyi hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Mit kezel könnyebben a VB5? Az io.dll-t? Azt mindegyik nyelv könnyen kezeli, és csak azzal, illetve ilyen megkerülős rutinokkal lehet a portra közvetlenül írni XP(NT alapú) oprendszereknél.
Szóval jó az a io.dll, csak használni kell megtanulni!(nem egy nagy kaland!)
(#) kissanyi válasza watt hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Egy jóval régebbi hozzászólásra reagáltam, úgy általában.
Magát a VB5-öt könnyebb kezelni a kezdők számára. (Mint én is)
Környezetérzékeny help, meg ilyesmi.
(#) kissanyi válasza watt hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Tudnál pár szót írni az io.dll használatáról VB-ben?
Meg, hogy hol lehet megtalálni?
(#) watt válasza kissanyi hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
A fájlt és a leírást megtalálod - Itt -
(#) kissanyi válasza watt hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Köszi!
(#) Yshteee válasza ReFi hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Hello

Engem érdekelne ez a program. Továbbá tudtok-e segíteni? Több helyütt olvastam láttam, sőt a barátaim is beszéltek arról hogy a soros port tesztelésére van egy jól ismert eszköz, az a neve, hogy null-modem. Én gyorsan visszakérdeztem, hogy a null-modem kábelre gondolnak-e, de nem. Ennek az eszköznek ez a neve, hogy null-modem. Egy csatlakozó. Hogy van ez bekötve? Egyszerűen a 2. és 3. láb összevan a csatlakozón belül forrasztva? Nem hinném hogy ilyen egyszerű. Szóval ti tudjátok hogy néz ez ki belülről?
(#) watt válasza Yshteee hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Igen a nullmodem a 2-3 láb összeforrasztása a kábel végébedugott csatlakozón.
Lényege, hogy amit kiküld a port, azt vissza is kapja. Ezzel lehet tesztelni a működőképességét.
Következő: »»   5 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem