Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   307 / 1683
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 14, 2008 /
 
Remélem nem baj, hogy ide is felteszem a levilágítóról készült rövid videót. Szóval ez lenne a legújabb szerzeményem. Igaábó ebbe a topikba való. Bővebben: Link
(#) még1MbR válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Nagyon szép munka, látszik rajta, hogy nem a kapkodás hozta létre, hanem az igényességre törekvés!
(#) Zoli_bácsi válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Köszönöm, próbáltam törekedni. s a kapkodás sem volt jellemző, több hetes tervezés előzte meg a kivitelezést.
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Ez házi gyártmány? Ez úgy néz ki mintha teljesen gyári lenne! Gratulálok!!!
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Ez igen! Nagyon profi, minden elismerésem! :kalap:
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 15, 2008 /
 
Köszönöm a pozitív elismeréseket. Kicsit drága készülék lett, mire elkészült. Nagyjából 50.000Ft-ból jött ki.
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Nem csodálom, de nagyon profi cucc!
(#) Zoli_bácsi válasza Frankye hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Köszönöm, mégegyszer. Mostmár végére értem a tesztnek és valóban 2 perc a levilágítás. Most csinálom neki a helyet
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Ez a 2 perc ez p20-ra értendő? Vagy gyári lakkos panelra?
Egyébbként az én kistáskám a közelébe sem érhet nagyon szuper
(#) Zoli_bácsi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Ez a p20-ra, átalam lakkozott panelra értendő. Elképzelhető, hogy még kevesebb idő is elég lenne, bár szerintem ez így is kelégítő. Egyébként a tiéd is biztosan stabilan, üzembiztosan működik és neked a célra tökéletesen megfelel. Nem az a fontos, hogy hogyan néz ki, működik? igen. Bár mostanában adok a külcsinre is. Köszönöm, Kedves kaqkk.
(#) san398 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Hűha ez nagyszerűen néz ki!!Tökéletesen kivitelezett!!
Én se tudok mást mondani mint amit Frankye, profi cucc.Mint egy gyári levilágító! :kalap:
(#) hapro válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Ez nagyon keményen profi.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 15, 2008 /
 
Köszönöm, igyekeztem, hogy pofás készülék szülessen
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Azért kérdeztem hogy p20-e mert a gyári sokkal érzéketlenebb nálam azért 8 perc az idő mert gyári panelt
használok kipróbálhatnád (egy teszt erejéig) és ezt
hidd el nem kötözködésként mondtam. De a csodálatom egy szemernyit sem csökkent .
(#) HA3GX hozzászólása Okt 17, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészítettem életem első olyan Mikrofonját ami nem tartalmaz FM adót De ami a legjobb, hogy nem műgyantával, hanem olyan műanyaggal öntöttem ki, mint amivel a dobozokat szokták ragasztani
Kérlek nézzétek meg.
(#) Topi válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Nemrossz. Emlékeztet a 10en évvel ezelőtti gyufásdobozba szerelt áramköreimhez
(#) Doncso hozzászólása Okt 17, 2008 /
 
Sziasztok, ma végre sikerült megtervezni a tápom előlapját, valahogy így fog kinézni, semmi extra csak a szokásos szükséges dolgok.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Jól fog kinézni!
A kész műről is kérünk fényképeket!
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Köszi, ez csak természetes!
(#) gbarry hozzászólása Okt 17, 2008 /
 
Sziasztok,

bizonyára ismerős lesz a cím sokaknak. Csináltak már mások is hasonló őrültséget. Nos, én is megépítettem a saját processzoromat, ami csak relékből áll. Összesen kb. 300db. 25 utasítást ismer, az egyedüli félvezető a memória, amit optikai leválasztással, szintillesztőkkel és szűrőkkel kapcsoltam hozzá. Természetesen a dolognak nincs valódi haszna...esetleg a processzorok működését lehet rajta oktatni behatóan. Fényképek majd pár nap múlva kerülnek ide.
(#) Doncso válasza gbarry hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Na hát erre én nagyon kíváncsi leszek, komoly lehet!!
(#) googa hozzászólása Okt 17, 2008 /
 
Tudom nem nagy dolog, de én is csinálgatok valamit. Ez végülis az első komolyabb PIC-es projektem. Pinkódos, három zónás riasztó, LED kijelzővel. Mondjuk ez még csak a panel, de ez is merőben különleges szerintem. Stripboard (Joly Joker panel), a felesleges sávok szépen le vannak marva. Az alaktrészoldalon pedig ott figyel a nyomtatott beültetési rajz. A fényképek elég szutykok lettek, de azért a téma érzékelhető. Ugye?!?
(#) san398 válasza gbarry hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Hát ezt kíváncsian várom!
(#) Doncso hozzászólása Okt 18, 2008 /
 
Sziasztok, nagy dilemmában vagyok az előlapommal, már leszűkítettem, kettőre a választást, ezért megkérdezném a ti véleményeteket is, melyik a jobb? Tulajdonképpen muszály voltam ezt az elrendezést választani, a panelmérők szempontjából, mert a nyákok nem fértek el máshogyan. Jobb szerettem volna felülre helyezni a kijelzőket egy sorban egymás után, de akkor szélesebb doboz kellett volna. Szóval várom a véleményeket, esetleg egy két építő jellegű kritikát is vagy ötletet.
Üdv : Doncso
(#) Doncso válasza googa hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Első PIC es projecthez képest elég jó, garatulálok!!
(#) StefuPeti válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Szia
Nekem a ""Táp elölap5"" kép valamiért jobban tettszik, jobban elkülönül a két oldali szabályzó rész. A végsö döntés úgy is a tied lesz. Ezt a képet milyen programmal készitetted?
(#) Zoli_bácsi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Táp előlap5 Nekem is ez tetszeik. Gyáribb kialakítása van. Nekem is az a véleményem, hogy határozottabban elkülönül egymástól a két táp rész. A bal oldali táp feszültség digitjei szándékosan van fordítva, vagy csak véletlen? A kijelzőnél a DP felül van.
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Hát az valószínűleg a 23:00-hatása természetesen véletlen volt, de nem fontos mert az a rész ki lesz vágva úgyis, de köszi a választ , szerintem egy kis kontrasztosítással az 5-ös lesz. Tulajdonképpen arra voltam kíváncsi hogy ez a keretezés illetve a feliratok más szemével nem gyerekesek e. De úgy látom jó lesz, ennek örülök.
(#) Doncso válasza StefuPeti hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Egyre jobban hajlok én is az 5-ös felé, a képet Front Designer 3.0-val készítettem, ha kell PÜ.
Üdv: Doncso
(#) Zoli_bácsi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Megjegyzem van szép érzéked a tervezésben!
Következő: »»   307 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem