Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   31 / 136
(#) sprofan válasza vicsys hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Én meg nem írtam hogy több kell a gyárinak, de hátha (jobban) sikerül. Mivel én is gyárit használok, ezért tudom hogy nem kell több idő.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
A végeredmény sajnos selejt, de azért meg vagyok elégedve. Meg kell növelnem a vezetősáv szélességet 0.3mm-re. A legfőbb probléma hogy a celluxos rögzítés miatt az egyik oldal 1mm-rel elcsúszott. Ötletem sincs hogy milyen módon rögzítsem a két oldalt. Az egyik oldal tökéletes lett. A másikon sok az alámaródás. Tudom a képek is elég rosszak. A másik ötletem hogy csökkentsem az UV-zást, bár előhívás után még jó volt. A vaskloridban valószínűleg folyamatosan mozgatni kellett volna a nyákot.
(#) mex válasza bbatka hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Az alsó és a felső oldali fóliákból zacskót kell késziteni,ebbe dugni a nyáklemezt és igy levilágitani. A két fóliát egymáshoz képest nagyon jól lehet pozicionálni celluxal.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Támadt egy ötletem. A nyákra fúrok átlósan 2db. 0,7mm furatot és így már függetlenül egymástól a nyákra tudom rögzíteni a két fóliát. A két furat lesz a bázispont.
Esetleg valakinek más ötlet?
(#) bbatka válasza mex hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Zacsit csináltam én is. Mégis elcsúszott.
(#) Zoli_bácsi válasza bbatka hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Hello.

Én is "szatyrot" készítek, de nekem soha nem csúszik el. Három oldalt összeragasztom és ebbe csósztatom bele a panelt. ínincs ami elcsússzon. És a pozició tökéletes. Szerintem a pozició furat készítés körülményes és at sem olyan pontos, mint a szatyor. Sőt.

Üdv!
(#) még1MbR hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
Én lefotózom, kimaratom az egyik oldalt, utána átlósan kifúrok 1-1 furatot majd ehhez illesztem a túloldali fóliát. Macerásabb, de pontos lesz.
(#) bbatka válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Spóroltam a fóliával. Kitöltöttem nyákokkal amennyire lehet, így csak a két oldalát tudtam összeragasztani. Egy másik gond is jelentkezett. A fólia túlságosan merev volt, a nyák meg vastag.
A technikám az lesz hogy a fólia átlóit még a Positiv20-al való lefújás előtt átpontozom és kifúrom. Sőt tolómérővel leellenőrzöm.
(#) Zoli_bácsi válasza bbatka hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Szerintem hagyd nagyobbra a fóliát, hogy kényelmesen össze tudd ragasztani. Ekkor gond nem lehet. Tapasztalatból írom. Így biztosan sikerül.
(#) kaqkk válasza sprofan hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Igazad van! Én is kipróbáltam 3 perc alatt tökéletes lett a
próba nyák " azért mert régebben bevált a 8 perc "
nem (mertem?) csökkenteni az időt most a sok hozzászólás hatására megtettem. Így 10 perc alatt
kész (2* világított) nyákom van . Nagyon tuti
(#) kaqkk válasza bbatka hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Bbatka ne add fel semmi baj nem volt csak az hogy nem
szorítottad le eléggé ! Tegyél rá is egy üveglapot és szorítsd le ! Az első(3db) kétoldalas panel nálam is ilyen volt mire leesett hogy miért is világít alá !
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
És szerintem a lukak méretét is lecsökkenthetnéd
a következőnél '! Ha a furat mellett közvetlenül nincs réz
nagyon sz..r forrasztani !
(#) bbatka válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Köszi a biztatást nem adom fel.
Nem ez az első kétoldalas nyákom, csak fóliára első. A4-es papírra szoktam tasakos módszerrel dolgozni. Ott Technokol rapiddal simán össze szoktam ragasztani és körömmel körbe megyek a nyák mentén, így nem tud megmozdulni. Na igen, a lézert fóliát vajon mivel lehet ragasztani? Egy scannerből kialakított 4db. UV LED-es levilágítót építettem így a fólia mindig szorosan illeszkedik a nyákra. A maratással rontottam el a dolgot. Vízszintes helyzetben mindig az alsó oldala maratódik leginkább a nyáknak. Mire a második oldal kimarattam addigra az első oldalnál már alámart. Végig mozgatnom kellett volna a nyákot. Mára elteszem magam pihenőbe. Sziasztok.
Már írom a cikket az UV LED-es levilágítóról.
(#) kaqkk válasza bbatka hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Mostmár úgylátom elő kell vennem az új marató kádamat
már vagy egy éve elkészült 30*30*1 cmes üveg edény
30*30 cm a szélessége és a magassága a 2cm a vastagsága igy állítva kerül bele a nyák és mindkét oldal egyszerre maródik . Az aljába tettem buborékoltató csövet is majd ha kell veszek rá akvárium levegőztetőt is
(#) Csaplar hozzászólása Okt 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Kezdek elkeseredni...
Összeraktam egy kis levilágítót, tudom, hogy nem annyira profi, de szerintem azért jónak kellene lennie...

A gyári fényérzékeny panelt már végső elkeseredésben majd egy óráig tartottam alatta, és semmi sem történt. Színelváltozás sem jött létre és a végén a TN140 sem vitt le egy deka lakkot sem a panelról.

Az általam lakkozott paneleknél meg még mindig ugyanaz a helyzet, megjelenik szépen a rajzolat és szépen el is tűnik, pedig nagyon figyelt a 9:1 arányra az előhívó keverésénél...

Most az idővel játszadozgatok még...

A képek alapján mit gondoltok? Használható a készülékem? Vagy azért nem sikerül mert vacak...

Köszi és üdv.
(#) Sir-Nyeteg válasza Csaplar hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Ez milyen cső benne?
(#) Csaplar válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
20W / BL350 (Sylvania Mini-Lynx)
(#) bbatka válasza Csaplar hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Engem is meglepett a fénycső látványa. Ha jól sejtem ez feketefény cső. Adatlapját sajnos nem találtam. Még amit próbálj ki, hogy csak néhány másodpercre veszed a megvilágítási időt, mondjuk 120s.
A másik dolog a fényérzékeny nyák kezelése. Sötét helyen, vagy normál izzónál kell lefújni. Sötét helyen szárítani. Gondolom ezen a téren nem követtél el hibát, de hátha.
(#) Csaplar válasza bbatka hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
A fényérzékeny nyákot nem kell lefújni, csak rárakom a fóliát és be UV alá, vagy rosszul értettem?

A lakkal természetesen vigyáztam, igyekeztem sötét helyen készíteni és szárítani...
(#) kaqkk válasza Csaplar hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Csak egy buta kérdés lehúztad a védőfóliát a nyákról
világítás előtt? Volt már aki úgy tette be a fény alá!
De a fénycső hullámhosszát is érdemes lenne megtudni
(én is próbáltam hasonló rovarcsapdába való csövet
nálam nem vált be)
(#) Csaplar válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Nem mondod, hogy volt rajta fólia... :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2:

Hát ezt nem vettem észre és nem is mondta még senki!

Dejó hír! Akkor megvan a hiba oka... Közben amúgy sikerült egyet saját lakkozással is csináni, kb 5 percet világítottam és egész elfogadható minősége lett.

Köszi az infót, megpróbálom védőfólia nélkül is !

Mégegyszer köszi !

Üdv
(#) bbatka válasza Csaplar hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Na ennek örülök. Próbáld minél vékonyabban lakkozni.
(#) kaqkk válasza Csaplar hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Örülök hogy segíthettem . Amúgy egészen jó a levilágítód !
(#) Sir-Nyeteg válasza Csaplar hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
(#) Zoli_bácsi válasza bbatka hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Én is ezen a véleményen vagyok. Próbáld meg kettő percre levinni a megvilágítást. Próba szerencse. Nekem bejött. Ahogy elnézem a cső fényét a fotón, szerintem beválik. Bár hozzá teszem nálam egy oldalon 50W dolgozik. De véleményem szerint nálad is működne a 2 perc. Kipróbáltam a sziti-t. Igazából nem tetszik. Nincs még tapasztalatom vele, de azt hiszem maradok a nagyon jól bevált TN-140-esnél, 1:9 hígításban.

(#) Csaplar hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Hali!

Mellékelek egy képet egy próba nyákról. 4 perces világítás tűnik jelenleg a legmegfelelőbbnek. Ezt a tesztet saját lakkozású panelre készítettem.

S7301166.JPG
    
(#) bbatka válasza Csaplar hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Csak így tovább.
(#) Csaplar válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Én Szegeden vettem egy Tungsram márkaképviseletben. Nem akarok butaságot mondani, de olyan 3eFt körül volt. Így nekem az egész doboz 5eFt-ba van.
Fénycsővel nem lehet ennyiből kihozni és egyébként a ventillátor sem lenne muszáj, mert még 20 perc működés után sem keletkezik bent túl magas hőmérséklet.
A boltos is ilyen BL lámpával csinált levilágítót, ezért mertem belevágni.

A fénycső biztos elegánsabb és hatékonyabb megoldás, de hobbi célra nekem ez is megfelel.

Jah, és ennek nem kell semmi előtét, vagy foglalat, mint pl a higanygőz lámpának... simán 230V és kész.


Üdv
(#) gydanee hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Sziasztok!

Most készülök az utolsó firctollas nyákomat elkészíteni. Csatoltam egy paintes skiccet.
Valahogy így néz majd ki a panel.
Ez így jó lesz szerintetek?
(A méretek még persze nem a valóságosak.)

UV nyák.jpg
    
(#) vicsys válasza gydanee hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Miért ne lenne jó? Azért a ledek közötti távot lődd be...
Következő: »»   31 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem