Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   203 / 1385
(#) Krisz03 válasza lidi hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Nekem meg inkább az a baj, hogy sok a festék. Vagy nem tudom. Festéktakarékosan nem hinném, hogy jó lenne, ha úgy nyomtatnék, mert az a sima fénymásolópapíron is látszik már, hogy inkább szürkés a nyomat, mint fekete a kevés festék miatt.
(#) niedziela válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Idézet:
„Végülis megeshet, hogy nyomtató hiba”


Megesett, egyértelműen nem jó a nyomtatód !
Vagy a az utántöltő por !
(#) titi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Hali!
Nekem egy Okipage 8w Lite nyomtatóm van.
Vettem én is műnyomót, de hasonlóképpen jártam mint te.
Vagy elkente a tintát, vagy egyszerűen nem volt hajlandó átragadni a nyákra.
Gondoltam, akkor ezek szerint sajnos a nyomtatóm nem alkalmas erre.
De mivel több helyen is olvastam, hogy a fényes reklám és egyéb újság is jó, gondoltam teszek egy próbát, vesztenivalóm nincs. (Persze ez már korábban történt.)
Színes RTV újság fedőlapját levágtam, nyomtatóba befűztem, és láss csodát, bejött.
Persze nem sikerült olyan spécin, mint némely fórumtársnak, amiket itt láttam, de csak keveset kellett javítani rajta, bár az is inkább szerintem a vasalás miatt. (Gőzölős vasaló tele lyukakkal...)
Szóval azóta nem rajzolok kézzel-vonalzóval.
(#) Frankye válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Nem konkrétan a szellemképes nyomtatásra, de a vasaláshoz kapcsolódik:
Tapasztalatom szerint a nyomtató típusától sokkal kevésbé függ a siker, mint az alkalmazott tonertől!
Ugyan azzal a nyomtatóval, tonercsere előtt kiválóan vasalható nyomatot készítettem, amivel csere után egy szétfolyó massza lett.
Másik nyomtatóval, ami műnyomót, és hasonló, "nehéz papírt" nem evett meg, viszont sima fénymásoló papírra (Tacskó gazdaságos!) is tudtam átvasalható mintát nyomtatni!
(#) szdavid válasza lidi hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Ez érdekes, mert nekem is ilyen van, és tökéletesen működik. Gazdaságos módot kikapcsoltad?
(#) niedziela válasza Frankye hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Egyértelmű hiszen a por a tonerben van.
Szellemképes nyomtatásnál is toner gond van.

Sajnos nagy különbség van a gyári, és az utántöltő por között. Az is előfordul, hogy a toner tönkremegy(elkopik).
Nem végtelen egy toner sem 1 utántöltés után már illik cserélni a hengert, leválasztólapot.
(#) Attila86 válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
A gond 90% hogy az utántöltő porban van!
Nem utántölteni kell, hanem venni eredeti tonert bele. Ja hogy 18000 Ft, hát ez van.
De az borzasztó sok nyomtatásra elegendő, nálam 5%-os lefedettséggel 3000 oldalra elég. Ha új nyomtatót veszek akkor az csak 16000Ft, de ahhoz "csak" 1000 oldalas tonert adnak.
(#) Zoli_bácsi válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Tévedés. UV-A kell a NYÁK-hoz, illetve a P20-hoz.
(#) gulasoft válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
* közeli UV (380–200 nm, röv. NUV)
o UV-A (400–315 nm), más néven hosszúhullámú vagy "blacklight"
o UV-B (315–280 nm), más néven középhullámú
o UV-C (< 280 nm), más néven rövidhullámú vagy "germicid"
* távoli vagy vákuum UV (200–10 nm, röv. FUV v. VUV)
* extrém UV (1–31 nm; röv. EUV vagy XUV)

Mivel én régen egy germicid csővel nyomtam a p20-at, ezért gondoltam az UV C-re.>
(#) Gyurix hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Sziasztok pausz papírral mennyi ideig kell vasalni a nyáklapra és hogyan kell levenni róla melegen vagy hidegen?
(#) gulasoft válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Képzavarban vagy.
Vasalni a műnyomót ajánlják!
A pausz a fotózáshoz jó, de ott leveheted hidegen is meg melegen is a vasalót mert nem is kell hozzá, csak ne legyen még lelakkozva a nyák, mert ha meleg a vasaló akkor beég a lakk és nem lehet előhívni (viszont adtál egy kasa ötletet a lakk beégetésére)
(#) aderka hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Üdv!

Elékészítettem életem első vasalásos NYÁK-ját. Több kevesebb sikerrel. Jó lehet elkaptodtam a vasalást mert nem fogta meg a a festék rendesen a lemezt, de viszont a rászáradt papírt mivel lehet könnyen leszedni? Mert akármivel kaparom, lejön a festékréteg alatta.?? Pls help!
Előre is kösz
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Meleg vízzel áztasd le ! Egy kevés ecetet is tehetsz bele akkor könnyebben leázik ! A végefelé egy picit dörzsölheted is ! Ami a festékrétegen rajtamarad az nem zavazja a maratást .
(#) Action2K hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Hosszú évek (évtized ) után újra nagy kedvem lett foglalkozni az elektronikával (hobbi szinten is).
Ez idő alatt sok elméleti tapasztalat gyűlt össze bennem. Szeretném ezeket "formába" önteni. Nos ezzel az igényeim is nőttek, főleg a nyák készítés terén.

Ezer éve tudom, hogy létezik egy úgynevezett marató fürdőhöz szükséges készülék. Meg is találtam a neten. Még jó, hogy ültem, majdnem dobtam egy hátast az árától (40000 nél indult az áruk). Íme a fotója. Ha tizedannyiért adnák... talán megvenném, de így már tuti, hogy megépítem magam. Levegőpumpám van, az edényt összeragasztgatom plexiből, már csak a szabályozható fűtés, és hőmérést kell megoldanom.

A fő kérdésem az, hogy ez az állomás, jóval hatékonyabb és megbízhatóbb-e, mint az anyucitól elkunyerált műanyag edény (na ezt még gyerek koromban kellett megtenni)?

Röviden, van-e értelme megépíteni?

Köszi: A2K
(#) kaqkk válasza Action2K hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Ez attól függ hogy milyen anyaggal maratsz !
Ez a kütyü csak a vaskloridhoz kell ! A sósav +h2o2 -keverék elég gyors (1-2 perc)
(#) SALáta hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Nos lehet hogy nem igazán így kellene de én a papír leáztatásához egy régi olajsütőt használok vízmelegítőként (forralóként). Mivel nagyon vastag a papírom olyan mint amiből a vastagabb újság címlapok vannak így langyos vízben nem igazán ázik normálisan. Ezzel annyi tapasztalatom van hogy nem oldja meg a rendesen rávasalt festéket (nyomtató hp LaserJet 5p).
A legkritikusabb pont a vasalás, ha túl sok hőt kap ráég a papír is és nem lehet normálisan leszedni (barna lesz a papír), ha kevés hőt kap akkor pedig a nyákról leválik a festék, nem a nyákhoz hanem a papírhoz tapad, ha nem egyenletes a hőeloszlás akkor pedig néhol a rajzolatok felválnak.
Mindenesetre még mindig jobb eredményt kapok mint kézzel, peroxidos maratót használok így hibajavításra csak festéktollat tudok használni az alkoholos filc alá alámar tapasztalataim szerint.
A nyákot előmelegítem vasalóval, ráteszem kézzel a papírt hogy megtapadjon a nyákon majd egy mátrix nyomtató hengerével "rávasalom" és utána jöhet a vasalás ha már biztosan megtapadt a papíron. Vasalást csak addig folytatom még a rajzolat szemmel kivehetően át nem üt a papíron.
Nálam ez bevált technika.
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Köszi szépen! Újat csináltam közben amíg vártam a válaszokat , és rájöttem h ami rajt maradt a vonalakon papír az nem zavarja a marást! azon kívül az összes papír simán kézzel is szépen lejött. a maratás végén, pedig körömlakk lemosóval ledörzsöltem a festék réteget. Egészen szép lett. Egy helyes lett gyenge, de ott a nyomtatás is gyenge volt. A nyomtató egy kis csíkban gyengébben nyomtat. Egészen jó ez a technika, a 2. illetve a 3. maratásom biztosan jobban sikerül

(#) Ghoost hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Sziasztok Sracok, es lanyok!
Na sikerult a lezernyomatot felvasalnol a nyaklemezre.
sikerult leaztatnom a munyomo papirt is rola.
beletettem a sosav+Hidrogenperoxidos maratomba.
ez eddig tokeletes.
DE a rajzolat koztes reszeit valami oknalfogva nem marja a szer.
serintetek, mit rontottam el????

varom az 5leteiteket.
elore is koszonom a valaszaitokat.
Ghoost
(#) Ghoost válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
S ujra eljott a reggel.
az anyag azott egesz ejjel a lotyiben, igy nem maradt el az eredmeny sem.
elso blikkre nem is olyan rossz!!!
lattam 1-2 atmarodast, de delutan tuzetesebben is atbongeszem az eredmenyt, es ha megfelelonek tartom, -es van ra igeny- akkor dobok fel kepet rola
Ghoost
(#) niedziela válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Idézet:
„az anyag azott egesz ejjel a lotyiben, igy nem maradt el az eredmeny sem”


Gyanús vagy nekem.

A sósav + hidrogén-peroxid töményen egy átlagos panelt 1-3 perc között mar apró cafatokra.

(#) Ghoost válasza niedziela hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
en is igy gondoltam!
de nem.
a peroxid, valami kremes ... volt, azt oldottam fel vizben, de szerintem sporolosan, sosavval keverve meg nem volt valami tomeny az oldat szerintem.


Ejnye! A fórumban nem használunk vulgáris szavakat! Frankye
(#) Ghoost válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Bocsanat!
az elkuldes utan gondolkodtam en is rajta.
megkovetem azt kit sertett e szo ilyentant valo hasznalata.
sorry
(#) lidi válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Én is használtm azt a krémeset. Víz nem kell, csak sósav (20-30% os) és abba nyomj a krémes flakonból kb 1dl -t, majd ezt gumikesztyűben kézzel próbáld elvegyíteni a savval mielőtt beletennéd a panelt. Utána pedig mozgatni kell rendesen a panelt, mert a krém cafatok ráragdnak, és ott nem mar jól.
(#) Ghoost válasza lidi hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
az egesz uvegem volt kb 1dl!
de koszi az infot.
amikor lemostam reggel a lapot a nyomat 1 az 1ben lejott rola
ejjel, mondjuk nem mozgattam, es nem volt 30fok sem
(#) gulasoft válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Merre laksz?
(#) Ghoost válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
kedves kisorszagunk FOvarosanak
kobanyai reszen

(#) niedziela válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Ne krémet vegyél, hanem hidrogén-peroxid 30% folyadékot. Fodrászcikk... háztartási bolt...stb


(#) Ghoost válasza niedziela hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
azt akkartam
amikor kibontottam vart a meglepetes,
hogy ez bizz kremalagu

de mar en is azon vagyok, hogy FOLYADEK ALAGUt kutattok
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Keress rá tudakozóban, Én találtam fodrászkellék kőbánya címszó alatt 3-4 boltot kőbányán, ezeket felhívod, megmondja van e nekik. Nálunk a 17. kerületben az önkormánytattal szemben van egy fodrászkellékes, Én ott szoktam venni. Ha minden kötél szakad felszállsz a kökin a 98-asra és a másik végállomáson leszállsz, kb. 30 perc az út.
(#) fureszk válasza Ghoost hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
földim!
Következő: »»   203 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem