Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   320 / 1679
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
szamoca:

Attol fuggoen hogy melyik hangsugarzomhoz fogom hasznalni ezt a vegfokot vagy lesz elofok vagy nem Egy CD jatszo siman ki tudja hajtani igy nem kell hozza kulon elofok, csak 1 hangeroszabalyzo. De elkepzelhetonek tartom, hogy az aktiv valtos hangsugarzomhoz fogom ezt hasznalni es akkor elotte egy aktiv valto lesz. Amugy en az ilyen jellegu minimalista felepitesnek vagyok a hive. Atlathato, egyszeru, semmi tulzas, semmi csicsa nincs se kivul se belul.

K1ll3rghost:

Ezek a merevitok valoban a dobozhoz tartoznak azzal egyutt alkotjak a vazat. Amugy kontaset doboznak hivjak.
(#) DMZ válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Nem semmi,ez aztán az erősítő,nagyon jól néz ki!
De a hangzása biztos jobb!
Szabad kérdeznem: hány Kg az egész?
Gratulálok,biztos sok meló volt vele!
:eek2:
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Ugye kézzel faragtad, és nem CNC-vel?
Lamalas:
Idézet:
„Atlathato, egyszeru,semmi tulzas, semmi csicsa”
És ezek vonzata, semmi gerjedés .
(#) CIROKL válasza DMZ hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szia még sajnos nem mértem az aranyost , nincs csak konyhamérlegem itthon ezmeg nem igazán birná ki .Sacc / kb,20 kg de mondom még nem mértem .Valahogyan megmérem , elviszem valami üzletbe és ráteszem a mázsára!!!
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Hát természetesen mivelhogy én eredetileg szerszámkészítő volnék, igénybe vettem egy Deckel DMU 50 -est . Ezzel lett megvalósítva .De a terveket azt én produkáltam.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Lamalas:„Atlathato, egyszeru,semmi tulzas, semmi csicsa” És ezek vonzata, semmi gerjedés : Nos ezen van némi csicsa de,Lehet hogy túlzásnak tűnik .Ha viszont belenézel akkor rájössz hogy valójában ez úgyvan fölépítve ahogyan kell !!! és sok erősítőnek kellene lennie.Ha valaki kételkedne eben akkor nézzemeg az építés folyamatát. LINK
Bizton mondhatom hogy a csicsa ellenére , ebben nincs sem gerjedés sem brum, és semmiféle alapzaj!!!
(#) szamóca válasza (») Nov 7, 2008 /
 
A semmi gerjedést én írtam, a félreértések elkerülése végett. De így is félreérthető a mondatom. Úgy értettem hogy kevesebb az esély egy ilyen felépítésnél, mintha az előfok, kivezérlésjező, stb, stb volna még mellé bedobozolva. Egyébként elismerésem a munkád iránt, látszik hogy kigondoltad, kidolgoztad rendesen. Nekem kicsit túlzó a design-ja, de ez szubjektív, és nem von le semmit a konstruktőri érdemeidből.
(#) lidi válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Hát ez nagyon profi kivitelezés. Az a világítós zöld kapcsoló nem illik oda szerintem, inkább kéne egy sima fekete, és külön egy szép visszajelző fény. Nem is feltétlenül led, lehet akár izzó is. Amúgy kicsit vegyes a dolog, mert belül egy tranzisztoros erősítő, a fa és üveg látványos kombinációja meg jobban illene egy csöveshez. De ez csak az én véleményem, az építés minősége mindenképp elismerésre méltó.
(#) CIROKL válasza lidi hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Szia ha visszalapozol akkor rájössz hogy ezt a kapcsolós témát már kitárgyaltuk!!! Természetesen a bele az egy tranyós erőlködő de én pont ezt szerettem volna,ezzel elérni amit te is megfogalmaztál !!!Tehát ezért vegyes ez a dolog. Ja a fa és az üveg csak burkolat, valójában ez egy alu doboz, ami bevan burkolva ezekkel az anyagokkal.
(#) lidi válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 

Hol van a kapcsolós dolog ? Nem találom. Te írtad, hogy ötleteket vársz, én csak megírtam az enyémet.
(#) CIROKL válasza lidi hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Nos nem kitárgyaltuk az az imént rosszul írtam ,640.oldal :ezzel kezdtem.Még nem végleges ! Azt a szép zöld kapcsolót még csak beledugtam a lukba még nincs is bekötve , hogy most ne legyen üres / az mem így lessz csak a fotó kedvéert van betéve.Az aljzatok is úgyszintén!
(#) CIROKL válasza DMZ hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Szia sikerült lemázsálni a gépet tehát az eredmény a következő:25 kg szőröstül bűröstül. Üdv : BL
(#) Ferkógyerek hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Építettem egy multifunkcionális nagyfrekvenciás műszert. DDS VFO, RF teljesítmény mérő, és antenna analizátor egyben. A méréshatára 2-200MHz-ig terjed, (megy lejjebb is csak a kimenő szint ott már kisebb). PC-ről vezérelhető és a mérési eredményeket is azon jeleníti meg. Különösen a wobbler funkciója nagyon hasznos átviteli jellemzők mérésekor.
A programot a netről szereztem, a hardver alapjai is onnan származnak.
(#) vicsys válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Nagyon szép, igényes munka! Gratula! :kalap:
(#) Ferkógyerek hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
És néhány kép a lényegről.
(#) vicsys válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 7, 2008 1 /
 
Azannya! Na, kérem: csillagos 5-ös!
(#) Árpy válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Szép munka! Egy kérdés: Ez a fajta műszerdoboz mennyibe került? Árlistáknál sajna nem igazán lehet látni, hogy milyen a doboz, és így zsákbamacska.
(#) Medve válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Szelíd külső, profi belső...
(#) Ferkógyerek hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Köszi az elismeréseket, jópár munkaóra fekszik benne.

Ezt a dobozt a RET-nél vettem, a cikkszáma: 94-00-06 és 2500Ft-ba került. Ebből a tipusból van vagy 30 féle méret náluk. Kérj tőlük nyomtatott katalógust (ingyenes) abban mindenről van kép és jobban eligazodik az ember.
(#) Árpy válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
köszi!
(#) Norberto válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Nekem is tetszik ez a szerkentyű.
(#) CIROKL válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Nagyon profi szép tettszik!
(#) tod hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
Sziasztok!
Végre készen lettem a madáretetőmmel, ami így simán nem elektronika, de ez nem egy sima madáretető... raktam bele egy kamerát. Tegnap már jött is egy-két madár, és nagyon érdekes közelről (kb. 15-20cm) nézni őket. A kamerán van egy kisebb fűtés is, házat azt nem csináltam viszont neki külön.
(#) tod válasza tod hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
még két kép
(#) Action2K válasza tod hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Ügyes vagy!

Sima, vagy infra képet kapsz?
(#) tod válasza Action2K hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Köszi!
Sima képet ad a kamera, de egy fehér led van csak benne. Nem akartam nagyon bonyolítani, mert éjjel úgysem nagyon járnak a madarak.
(#) Kicsa hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy tápegységet,ezt szeretném megmutatni nektek.Lágyindító kapcsolással és stabilizált kimenettel. A lágyindító az oldaról való,pici nyáktervátrajzolással,a 7812-höz pedig én terveztem egy nyákot,a 2 egy panelra került.12V 1 A max terhelhetőség...illetve kb 45 V a másik kimenet.Saját készítésű fa doboz,burkolatot természesetes kapni fog csak bár nem bírtam kivárni az élesztést amíg elkészül a tető
A 4. képen látható a céláramkör amihez készült,látszik rajta hogy természetesen azt nem én építettem.
(#) Maverick91 hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
OFF

mi az az anyag, ami a gyári paneleken van a forrasztási oldalon, és zöld?

ON
(#) Norberto válasza Maverick91 hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Lötstop lakk, van neki már külön topikja is
(#) Kicsa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Köszi szépen!
Még néhány apró módosítás (kistrafó 2. tekercskivezetésének eltűntetése...kábelek összebilincsezése kábelkötegelővel,előlap leradírozása/feliratozása stb.) van hátra de lényegében kész. Bedobozolom a vezérlőt is és majd teszek fel képeket ha összeállt az egész.
Üdv
Következő: »»   320 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem