Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   321 / 1679
(#) Maverick91 válasza Norberto hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
köszi
(#) Bxncx hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
sziasztok!
elkészült az első nyákom ,egy 2ledes villogó
köszönöm mindenkinek aki segített főleg proli007-nek aki lerajzolta azt hogy hol kell lemaratni a nyákot.
(#) kaqkk válasza Bxncx hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Jó lett ! Ügyes vagy , csak így tovább !
(#) alex077 hozzászólása Nov 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Ideje h én is dicsekedjek egy kicsit
Sikerült életre kelteni egy 128x64 kijelzőt.
Bocs a rossz minőségért, de élőben elég jól néz ki!
Még nincs konkrét tervem, csak a próbapanelomhoz használom fel, aminek a dolgait kijelzem vele. Hőmérséklet, idő,képek, szövegek....

egyik kép

DSC00033.JPG
    
(#) eper1234 hozzászólása Nov 9, 2008 /
 
Sziasztok.
Végre elkészült a quadom, gondoltam megmutatom milyen lett. Tudom a kábelezés lehetne jobb is, de ennek ellenére a hangja kiváló és az alapzaj is csekély, szinte semmi. Mint látjátok egy két apróság még hibádzik gondolok itt feliratozás, két kis hűtő a védelemhez de már megvannak azok is, még ma este kész lesz. Na de a képek.
Véleményeket várom akár pozitív akár negatív.
(#) eper1234 válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
plusz két kép.
(#) lapose válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Szia!
Szép!
(#) Doncso válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Hát uram! Itt ma negativ értékelésben nem lesz részed, nagyon igényes és majdnem gyári, nagyon tetszik, gratulálok!!! Szuper lett!!! Csak így tovább!
(#) vicsys válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Szép lett!
Csak 1 apróság ami böki a szemem: Ha már ennyi időt és pénzt fordítottál rá, el kéne felejtened a ragacsot.
Amugy tényleg nagyon okés!
(#) szidom válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Gratulálok!

SZép igényes munka!
(#) Petroimro válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Szép lett!


A hűtőbordákat hol vetted?
(#) eper1234 válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
köszi szépen, amúgy a bordákat a lomexben vettem ha jól emlékszem olyan 1400 körül. amugy mérete 110x96 os.
(#) eper1234 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
igazad van el kéne felejteni a ragacsot, de úgy gondoltam, hogy a zsugor cső is tökéletes szigetelő, azért adok még egy pici ragasztót is a 230 as részeknek, tudod fő a biztonság ha érintésvédelemről van szó, egyébként ez szakmai ártalom is. mindazontúl köszi a tippet ha nem lesz annyi kétségem akkor ezt a bibi is eltünik.
(#) vicsys válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Nem nem arra gondoltam, hanem a potiknál és a hátlapon is láttam a csatlakozók rögzítését. Szerintem az vagy sziloplaszt vagy hőre lágyulós ragasztórúd. Belülről felfogathatod, hogy ne látszódjon a csavar.
(#) CIROKL válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Szia! Ez szép Quad nak jó csak legközelebb ha építesz erősítőtt akkor több gondot fordíts az elrendezésre,ja és még valami az a sok összevissza lógó vezeték nekem negatív!Egyébként ez ugylátom Hobbielektronikás panel?Csak így tovább sok sikert hozzá, ez egy nagyon jó erősítő!
(#) szamóca válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Ügyes. Még vagy 100-at kívánok !
(#) Szebence válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Gratula! Szép lett! Ez hány wattos?

Én is hasonlóban utazom, bár az végfokhoz képest tele lesz extrákkal, extra árért Tegnap meg ma martam ki a paneleket Teszek majd fel a quadról képet ha addig élni fog ez a fórum (2-3 év)
(#) magery válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Szia! Egész szép kis erősítő. A kábelezésre egy kicsit tényleg jobban odafigyelhetnél, gondolok itt a kimenetek vezetékeire az erősítőtől a koppanásgátlóig, lehetne vastagabb is. Még valami, a trimmereket nem hangerőszabályzásra találták ki, oda vegyél inkább rendes potmétereket.
(#) SzervízMacska válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Szimpatikus elrendezés, aprólékos kivitelezés. Ami nem tetszik: a lengőbiztosíték és az 1 áramkörös főkapcsoló ( már ha jól látom ).
(#) eper1234 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
hello.
igen jól látod ezek hobbi elektronikás panelok, legközelebbi erősítőmben már saját magam által gyártott panelek lesznek majd, épp most próbálgattam a vasalásos technikát és úgy néz ki működik ahogy kell.
(#) eper1234 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
igen igazad van csak ez már nekem is később jutott eszembe, hogy van ennek szebb módja, de stabilan tartja a sziloplaszt is lehet egyszer megcsinálom majd de most így élvezem egyenlőre a hangját.
(#) eper1234 válasza Szebence hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
szia.
ez egyébként a 100 wattos verzió, kíváncsian várom a tiedet is biztos él a fórum még akkor is.
(#) imbra válasza Kicsa hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Üdv!

Esetleg kapcsolási rajzról lehetne valamit tudni?
(#) CIROKL válasza imbra hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Ez az amire gondolsz?Bővebben: Link
(#) totti91 hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
az unalom minden hülyeséget előcsal..ma unalmamban a próbapanelomon összedobtam egy kis szivecskét
(#) CIROKL hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Sziasztok : A mult héten csütörtökön tettem föl egy pár fotot az általam konstruált erőlködőről.És most egykis módozat készült rajta ezért akkik kérték azoknak , és természetesen mindenkinek .Még egy pár foto,várnám az észrevételeket ?Az építés folyamata bővebben :Bővebben: Link Üdv:Egy lelkes erősítő építő
(#) 7805 hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Üdv

Elkészült az 1,8-wattos kis tápom tartalma:led,1k-ellenálás,egyenirányító,7805,hütőborda,3300mf-os kondi.

7805
(#) MolnarG válasza 7805 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Jó lesz, így tovább csak....
-legközelebb használd a makró gombot a fényképezőn
-1.8W?.... 1A*5V=5W.... vagy a trafó 1.8VA?
-mondjuk lehet erre csak én vagyok érzékeny, de nekem az 'm' ről mint prefixumról mindig a milli ugrik be nem pedig a mikro (u)
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Tényleg nagyon igényes! Bár nekem már egy kicsit túl sok a minta. Látszik, hogy sokat melóztál vele. Grat! :kalap:
(#) MPi-c hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Egy led-matrixos órát készítek. A kijelző 7x48-as, amit két egyforma panelből alakítottam ki. A paneleket gyártatam, mert azért annyira mazochista nem vagyok, bőven elég volt azt a "pár darab" ledet beültetni.
Egyelőre csak az időt mutatja, de még néhány dolgot meg akarok oldani...
Következő: »»   321 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem