Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   15 / 244
(#) shalafi66 válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
MErt pl. az 50 centis "PA" hangszórójuk érzékenysége valahol 89dB környékén van, ezzel együtt jár, h. ilyen paraéterekkel normális dobozt sem lehet tervezni hozzá, ráadásul még drága is. Most ezután már rögtön nem lehet olyan olcsó a hsz, hogy megérje megvenni.

A többi, hogy rossz az átvitelük, dinamikus viselkedésük közép és mélytartományban is, és két egyforma nincs köztük a gyártási szórás miatt, már csak a jéghegy csúcsa.
(#) shalafi66 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
mert a kilók milyen összefüggésben állnak a terhelhetőséggel, érzékenységgel?
(#) sound.man válasza shalafi66 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
óóó, hát persze hogy semmilyen. Akkor légyszíves csinálj nekem egy fél kilós 600w RMS teljesítmény 96db érzékenységű mélyet.. nah jó lehet 1 kilós is.
(#) shalafi66 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
A lengőrendszere, amitől a terhelhetőség elsősorban függ kb. 50g, a mágnes, amitől az érzékenység is függ, kb. 2-2,5kg. De egyiknek sem a tömege a meghatározó, mert a nehezebb mágnes nem hoz biztosan nagyobb indukciót, és a lengőcséve terhelhetősége sem a tömege miatt lesz magas. Magyarul az összefüggés hiányzik, ezért nem lehet dekára mérni-összehasonlítani a hangszórókat.
(#) djyuri válasza sound.man hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
neodymium mágnes azzal lehet próbálkozni....
(mod: jah és üvegszálas kosár )
csak nehogy ötletet adjak valakinek

Ha itt vagyok már...nem tudod véletlenül,hogy egy hangszórónak a nagyobb vagy kisebb frekvencia ártalmasabb,ha kap? pl.: egy névleges 40Hz- 1500Hz -ig paraméterezett hangszóró ha kap pl.: 20Hz-et vagy esetleg 2000Hz-et.

Köszönöm
(#) sound.man válasza shalafi66 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Eszembe jutott most erről egy kérdés ami régóta érdekel. A somogyinak, mnc-nek és társainak mitől kevés az érzékenysége?
(#) szamóca válasza sound.man hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Gyengusz a mágnese.
(#) sound.man válasza szamóca hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Szóval ha mondjuk vennék rá a logotech-nél egy új mágnest és kicserélném akkor megnőne az érzékenység? Amúgy mitől gyenge egy mágnes?
(#) szamóca válasza sound.man hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Ha képes vagy kicserélni egy erősebbre, akkor igen.
A mágnesek közt nem vagyok otthon, De gondolom a felhasznált ötvözet lehet a kulcs.
(#) jocko válasza szamóca hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
lehet ,hogy ez a kérdés megérdemelne egy témát?engem már régóta foglalkoztat ez a probléma. meg pl.a "hangszórónak látszó tárgyak" kérdése.javaslatom lenne,hogy a továbbiakban nem kéne méltatni ezeket a "bizonyos" márkákat,lassan piaci hitelrontás miatt csödbemegy itt vki... én inkább mellékelek két nagyon szép darabot.ime.
(#) shalafi66 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Nem ez az egyetlen problémájuk, a vasanyag sem megfelelő, és a légrés is túlzottan széles ahhoz hogy elfogadható indukciót lehessen elérni, tahát önmagában a mégnessel még nem mennél semmire, hogy jó hangszóró legyen, ahhoz a lengő- és rezonáns rendszeren is alakítani kéne, ennyit pedig már nem ér a történet, mert akkor egy új hangszórót már egyszerűbb összerakni.
(#) shalafi66 válasza jocko hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
S ezekből a képekből milyen hasznos infó szűrhető le?

""hangszórónak látszó tárgyak""
Pedig olyanok tényleg vannak körülöttünk.
(#) Pyte válasza xray hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Kössz szépen !
(#) jocko válasza shalafi66 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
irányelvek az elsö egy mélyközép,a második egy mély.biztos hogy nagyon fontos a térbeli elrendezés,és a mágnes alakja..aztán a többit már te biztos jobban érted...
(#) DJ_Tacee válasza shalafi66 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Üdv!

Egyszer már volt egy kissebb "vitánk", elismerem a hozzáértésed. A helyzet az, hogy újabb cuccokba vertem lóvét, holnap ha rávisz a lélek gyere fel arra feldobom mik is azok, és véleményezd le pls.
(#) Bozontradio válasza Valteri hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„Nekem van 2db Behringer EP-2500 -as végerősítő , de köze nincs a 2*1200w-hoz! Volt szerencsém egy Pkn XD 2500-as végfokkal hangosítani, ugyan azokkal a ládákkal , hát mit mondjak a betápkábel enyhén meleg lett! Szóval egy szó mint száz, nézzétek a telj. felvételt , és ne essetek ugyan abba a hibába mint én...”



Épp ezért lenne néhány kérdésem, gondolom nálad nem vált be ez a típus, és gondolom 2 ohm-os hangfalat használtál, mert a gyártó szerint ekkor van közel az 1,2 kw-hoz, de ez a típus tényleg ennyire béna ?
(#) Bassmester hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Sziasztok!
SAL PA 40100 hangszóróval kapcsolatos tapasztalatokra lennék kiváncsi, mivel építettem vele 1 db reflex mélyládát és a párja is tervben van.Elsősorban az érdekelne hogy adódtak e csillapítási problémák a használata során, mennyire lenne használható tölcsérsugárzóban, milyen végfok illik hozzá a legjobban (a megfelelő elektromos csillapítás végett)

láda.jpg
    
(#) pl13 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Ezek pl. egy valós T-S adatsorból kiderülnek többnyire, mert csak a méylfrekis részt érintik.
(#) Bassmester válasza pl13 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Tehát csupán a T-S adatokból kiderül hogy alkalmas e tölcsérsugárzóba a PA 40100?Tudsz olyan tervezőprogramot ajánlani amivel mélytölcsért is lehet méretezni és hozzáférhető?(ingyen letölthető).
Egyébként csak az általam épített ícés erősítővel jelentkezik a csillapítási probléma, kipróbáltam egy épített quaddal, teljesen elfogadható hangja volt, valamint egy kölcsönkért Agota DS300 erősítővel is teszteltem, igaz csak otthoni körülmények között, de ezzel nagyon jól szólt, ebből gondolom hogy nem egészen mindegy hogy milyen végfokkal van hajtva.Egyes (komolyabb) végfokgyártók, fel is tüntetik erősítőjük csillapítását Damping Factor elnevezés alatt.Sajnos egyenlőre gőzőm sincs hogy ez a "mértékegység" miből van származtatva, csupán a jelentőségét kezdem a tapasztalataim alapján kapizsgálni.
(#) szamóca válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
A damping-faktor a névleges terhelő impedancia, és a kimenő ellenállás hányadosa. Z/Rki
Ez minél nagyobb, annál jobb.
(#) pl13 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Hangszóró, és felhasználásfüggő, de egy ilyen 40100-nál hangoskodási célokra, valószínűleg a nagyobb, bőven 200 fölötti értékek jók.
A quad mondjuk DF-ben sem túl erős.
(#) szamóca hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Szia shala!
Megmondanád hogy a különböző hangszórók /mély-közép-magas/ impedanciáját milyen frekiken kell mérni?
(#) pl13 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Hát tölcséresbe igazából a könnyű lengőrendszerű elektromosan túlzottan jó hszeket szokták tenni, azért mert másféle módon nem lehet elfogadható mélyátvitelt kicsikarni belőlük. A 40100 sztem messze van ettől, ha szerencséd volt, és épp jó a mágnes, akkor b-reflexben talán használható.
(#) pl13 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Névleges imp=Zmin*1,2.
(#) szamóca válasza pl13 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Hú.. Ezt nem értem
Ebből milyen frekvencia adódik?
(#) sound.man hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
MNC-nek az új PA-s sorozata.
(#) Andreas89 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
PA?? igen erről hallottam énis, a sima eclipse II. átalakitják papircsere meg textil membránszél és nagyon jól szól és nő az érzékenység. én igy hallottam, csak az 8"os volt... amugy mien??
(#) sound.man válasza Andreas89 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ez 12"-os, de ezt én csináltam, nem az emenszí.
(#) pl13 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Semmmilyen, a névleges impedancia a minimumértékből számítható. Annak 1,2-szerese.
(#) pl13 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
hát nem sokkal lett jobb, mint volt, inkább csak más.
Következő: »»   15 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem