Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   20 / 1385
(#) Frankye válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
Tessenek szívesek lenni elővenni az általános iskolai kémia könyvet! Csodák vannak bene! :yes:
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
Sósavat is szoktak adni hozzá. Vettem Wolf's TN150 gyorsmaratót és jól megmarta a saválló mosogatómat. Szerintem Vasklorid+Sósavból van.
(#) Frankye válasza bbatka hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
Sósavas tisztítószerek mind megmarják a rm. mosogatókat. (Mostmár az asszony is tudja. Tapasztalatból. )
(#) elektrocad válasza Frankye hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Te a konyhában maratod a NYÁK-ot? A vasklorid nem jó ételízesítőnek.
(#) Frankye válasza elektrocad hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Nem-nem! Az asszony sósavas tisztítószerrel próbálta kitakarítani a mosogatót, az eredmény meg... Hadd ne ecseteljem!
A NYÁKokat a lakástól független, külön műhelyemben maratom, illetve ott csinálgatok minden efféle dolgot (fúrás-faragás, forrasztás, miegymás...)
(#) fureszk válasza Frankye hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
hamár a helyről beszélünk, én a csatornánál a kertben maratok ott a hordó, benne az esővíz, abba belemerítem a annát, aztán ha kész a maratás, helyben leis vizezem a nyákot. és ugyanott tisztítom meg a festéktől is még élnek a virágok a kertben, de szúnyoglárvákat már nyírtam ki vaskloriddal...
(#) Frankye válasza fureszk hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Hmmm. Ügyes!
(#) Tomee válasza Frankye hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
De most komolyen, hogy lehetne a maratás után megmaradt vegyszereket biztonságosan kezelni? pl. az előhívóra gondolok.
Mit csináljak vele?
(#) Frankye válasza Tomee hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Igazából jó megoldás nincs. Olyan, veszélyes vegyszerek megsemmisítésével foglalkozó cégeknek, helyekre kell(ene) elvinni, ahol vegyileg ártalmatlanítják, vagy úra felhasználják.
(#) gtk válasza Frankye hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
En a vaskloridot jol felhigitom vizzel es ugy ontom ki.Szerintem az ugy nagy kart nem csinal.(?)
(#) Tomee válasza gtk hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Képzeld azt, hogy egy kis ciánt felhigitasz vizzel és úgy öntőd ki a csatornába....
Hát nem tudom.
Én a vaskloridot újra felhasználom, de nem tom, hogy mi lesz ha végleg tönkre megy...
(#) Placi84 válasza Tomee hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Egy normális város vezetése évente min. egyszer rendez veszélyes hulladék gyűjtést ilyen és efféle anyagok, tárgyak (használt AUTÓgumi, festék...stb.) begyűjtésére. Nálunk pl. (Vác-on) csinálnak ilyet. Előre meghirdetik és a város több pontját bejárják teherautóval! Oda lemész és leadod ingyé.
Az meg hogy felhigítód..., attól még ugyanolyan káros, max a rézcső hálózatot nem marja szét. Ha töményen öntöd ki, akkor is felhígul, csak mondjuk a dunában, vagy a szennyvíztisztító telepen vagy a csatornában.
(#) Norberto válasza Placi84 hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Jaja...ne öntsetek semmi ilyesmit a lefolyóba!!!

Mert a lefolyórendszer túlsó végén ott folyik a Duna...a Dunán meg én evezek (meg mások is)...ha beleborulok véletlenül, azt akarjátok, hogy még a mostaninál is jobban marjon szét ez a savas-lúgos-mindenes Duna??
(#) fureszk válasza Norberto hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
(#) _JANI_ válasza Tomee hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
Ha savat megfelelő arányban lúggal összekevered,
akkor egy kémiailag semleges folyadékot fogsz kapni.
Például a hagyományos ULTRA mosogatószer arra
kitűnően megfelel, hogy a vaskloridot ártalmatlanítsd!
:dumcsi:
(#) Gory válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
Én a kertben öntöm ki egy árokba, jól felhigítva. Mondjuk nem locsolok napjában több liter vaskloridot, kb évente egyser csak.
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
(#) gtk válasza Frankye hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
Kemiai onozot is lehet keziteni hazilag?

UI: amugy en is hasznalom ameddig csak lehet,a vaskloridot,bar az utobbi maratasnal ami az ejszakaba belenyult kb 3 oran at marattama szeg nem sokat segitett neki,valoszinu,hogy vaspor kellene,vagy mar tul faradt.
(#) Thom válasza gtk hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
Háát, ha tudsz szerezni (amit nem hiszek) oldható ón vegyületet pl. ón-szulfátot akkor lehet.
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
Adj hozzá sósavat. Az javít a hatásfokán. Csak aztán használj ám védőszemüveget !
(#) gtk válasza bbatka hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
Idézet:
„Adj hozzá sósavat. Az javít a hatásfokán.

Ez ervenyes a gyari kemiai onozora is?
(#) Thom válasza gtk hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
NO, arra nem.
(#) zaik válasza Norberto hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
A benzinkutakon van veszélyes hulladék lerakásra lehetőség, nem? A fáradt olajat, akksit simán oda lehet vinni, akkor ezeket a vegyszereket is. A többi már az ő felelősségük. vagy rosszul gondolom?
(#) Frankye válasza zaik hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
Rosszul gondolod. A benzinkutakon csak a saját maguk által forgalmazott termékekkel azonos, veszélyes hulladéknak minősülő anyagokat, eszközöket szabad leadni. (Nem mondom, hogy nem LEHET mást is, csak nem SZABAD! Lehet, ha szépen mosolyogsz a kutas lányokra, megengedik, hogy leadd, de ezzel együtt nem vagyok meggyőződve róla, hogy ők utána nem a cstornába öntenék-e. )
(#) gtk válasza Frankye hozzászólására (») Júl 8, 2006 /
 
Sziasztok!

Dupla nyaknal hogy szoktatok csinalni a forrasztast?
En mind ket oldalt forrasztottam,de vannak helyek ahol nagyon nehez odaferni.
Gondolom a gyari megoldas nem a ketoldalas forrasztas.(?)

Szep nyakot lehet otthon csinalni duplat is,de a forrasztas miatt picit elment a kedvem tole.

Van valami modszer erre is?
(#) Báddzsó válasza gtk hozzászólására (») Júl 8, 2006 /
 
ez engem is érdekelne, mert én is csináltam 2 oldalasat, de egy ic foglalat lábát felülről beforrsztani:zavart2: azóta csak úgy csinálom, hogy az alkatrészek lábait csak alulról kelljen forrasztani, csak ilyenkor meg rengeteg az átvezetés a két oldal között...
(#) zaik válasza Frankye hozzászólására (») Júl 8, 2006 /
 
huhh, ez viszont szilvás így. hmm... rendszeresíteni kellene a veszélyes hulladék-lerakatokat (meg a szelektív hulla-dékgyűjtőket is okosabban lehetne), de ez a közt.fenn.társaság dolga lenne.

gtk, Bádzsó: hát.. törekedni kell az egy oldalas nyákra, ha a kétoldalas ilyen macera. okosabbat nem tok.
(#) Tomi20 válasza zaik hozzászólására (») Júl 8, 2006 /
 
Hi!

Gyári nyákoknál ezt a forrasztás dolgot a következő képpen oldák meg:
Lyuk galvanizálásnak hívják a holyamatot. Lényegében annyit jelent, hogy a lyukak falát "kikenik" rézzel. Ezátal a két oldalon lévő forrszemek össze lesznek kötve, és forrasztáskor átfolyik az ón a másik oldalra is. Ez sajnos házilag nem kivitelezhető. Természetesen nem kikenik rézzel, hanem valami kémiai folyamattal viszik fel oda a rezet.
(#) gtk válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 8, 2006 /
 

Igen,foleg IC / -foglalatoknal,es DIP-SW-nel...a tobbi meg nagy turelemmel be lehet forrasztani.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 8, 2006 /
 
Akit érdekel a galvanizálás folyamata, az olvassa el a csatolt file-t.

lyuk.pdf
    
Következő: »»   20 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem