Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hexapod robot építése
Lapozás: OK   4 / 10
(#) pako válasza googa hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Hogy itthon kapható-e azt nem tudom, de szerintem igen, amiket én szoktam használni: DS1804, DS1808, AD5242, AD5262. Mindegyiket könnyű kezelni, és elég pontosak is. Még egyet sem sikerült "kinyírnom", RGB-LED-et simán elbír, és szépen tudja kevergetni a színeket is.
(#) G-Lex válasza pako hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Igen, erre gondoltam én is. A 18 Digipoti sem lenne gond, egy egyszerű léptetőregiszterrel simán megoldható.

csak:
1db 2csatornás 8bites SPI digipoti ~300Ft
ne556 ~80Ft
Egyéb alkatrészek ~170Ft

550*9 = 4950Ft

Ehhez még hozzátársul, hogy kb 60 alkatrészt kell beforrasztani, elég nagy panelt kapok, sok IC (nagyobb fogyasztás) és emellett 256 lépéses felbontást fogok kapni.

Tehát többet költök, bonyolultabb áramkört építek, kissebb felbontást kapok, többet fogyaszt...

SMD-be nagyon szép lenne az 555-ös változat, de még soha nem dolgoztam SMD-vel :S DIP tokokban egy ilyen móka meg hatalmas lenne...

De én halgatok a tapasztaltabbakra!
Többiek? Vélemény? Legyek PIC b.z. és kódoljak mint egy állat, vagy legyek elegáns és gyártsak céláramkört?
(#) G-Lex válasza googa hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
DS1804 ~400-800Ft
MCP4251 Dualos, SPI, 8bit ~ 300Ft

TME-n elég sok van...
(#) pako válasza G-Lex hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
PICet milyen nyelven programozol?
(#) pako válasza G-Lex hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Amúgy a léptető regisztert nem javasolnám. Ha például előre/hátra megy, akkor 3-3 lábnak ugyan azt a pozíciót kell küldeni, így 2*3 byte-al le van rendezve, nem kell az összesnek egymás után elküldeni.
(#) G-Lex válasza pako hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
CCS-C -be programozom a PIC-et, néhány helyen asm betéttel.

olyan csak véletlenül van, hogy 3-3 láb ugyan abba a pozícióba áll. az mcu számolja folyamatosan a lábak pozícióit, nem leprogramozott sablon alapján rakosgatja.
(#) G-Lex válasza G-Lex hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Úgy döntöttem kipróbálom mégis az LM556+digitpoti párost.
összedobtam egy egyszerű kis céláramkört.

Holnap berendelek hozzá egy garnitúra alkatrészt
(#) pici hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
(#) googa válasza pici hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Szia, ez marhajó. Köszönjük szépen. Viszont nem sok szabadsági fokkal van megáldva. G-Lex azért komolyabb lavinát índított ennél. Üdv!
(#) G-Lex válasza pici hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
szia,

köszi a linket. vannak benne ötletes dolgok, de sajnos az én elképzeléseimnél ez jóval fapadosabb
(#) G-Lex válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Elkészült a panel terve a PIC 16F628A-ra épülő 6 szervót vezérlő egységnek Tudom,hogy nem szépek az átkötések, de így tudtam a legkisebb panelméretet elérni...

ssu.png
    
(#) Braf válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Szerintem univerzálisabb panelt tervezz!
A nem használt I/O lábakat is kösd be egy egy szervóhoz.
Ha egyszer írsz egy jobb programot ami pl 12 szervót is visz akkor tudd használni és ne kelljen újragyártani a panelokat.
(#) G-Lex válasza Braf hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Megszakításokkal kényelmesen 8 szervót tudnék vezérelni. Nekem összesen 18 szervó kell. Ebből 3-at építek akkor 3*6 = 18 szervót tudok vezérelni. A vezérlő jelet USART-on kapja. Ez a modul csak annyit tenne, hogy megkapja usart-on, hogy melyik szervó mennyi ideig kapjon jelet és annyi ideig tartja a megszakítást.

A szervók pozícióinak meghatározását (csoportos, időzített mozgatások) egy másik modul fogja végezni.

Ha máshol is kell szervó vezérlő akkor csak ebből a panelból le kell gyártanom még egyet. Valamint az USART miatt elég egyszerűen és széles körben használható. Na meg nem is lett túl hatalmas a panel.
(#) andrewforest hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Ez hihetetlenül jó ötlet...
6 lábú robot
(#) G-Lex válasza andrewforest hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
hát a végén a turbó mód az nagyon ott van
(#) G-Lex hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
remélem nem fognak megszidni a reklámozásért, de indítottam egy blogot a robotomnak. Itt mindent részletesen le fogok írni, az elkészült részekről pedig majd képgalériát csinálok.
Szóval a blog itt található:
myProjects.hu
(#) andrewboy999 hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Na srácok majd csatlakozok én is ehhez az eszmefuttatáshoz, mert én diplomamunkának szeretnék építeni egy hexapodot.
(#) G-Lex válasza andrewboy999 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
üdv a csapatban
(#) andrewboy999 válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 

Köszi. Már megvettem a motorokat(towerpro sg5010), amire kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek, mert ha gagyi, akkor nem is foglalkozok vele, chipeket, a váz már majdnem teljesen meg van tervezve.
(#) andrewboy999 hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Egyébként tudtok ajánlani valami jó LCD kijelzőt, amire könnyen lehet csatlakozni, könnyű vezérelni? Első nekifutásra pontmátrixosra gondoltam.
(#) G-Lex válasza andrewboy999 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
A towerpro szervók alapjában gagyi szervók
persze ez nem jelenti azt, hogy neked nem lesz jó.

A műanyag fogaskerekek miatt kicsit félősebb. A hirtelen irányváltások megviselhetik. Robotokba ezért szoktak inkább fém fogaskerékkel ellátottakat rakni.

A towerpro szervókra jellemző, hogy nagyon oszcillálnak, de ez kiküszöbölhető.

A nyomatékja megfelelő ennek a szervónak, de ennek ellenére is a robotodat tervezd minél könnyebbre.
11Kg-ot csak a tengelyétől 1cm-re tud MEGTARTANI, nem pedig megmozdítani!

Pont az imént készítettem egy bejegyzést a szervók működéséről, vezérléséről

Modik: nem reklámozni akarom az oldalam, csak nem akarom bemásolni a teljes tartalmát. Remélem nem probléma. Természetesen ha kész a projekt jön cikk a HE-re is
(#) G-Lex válasza andrewboy999 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
HD44780 kompatibilis szöveges kijelzők nagyon elterjedtek, szinte az összes MCU nyelven van rá library.

Maximum 4*40karakteresek. A 2*20-asokat már nagyon olcsón be lehet szerezni.
(#) andrewboy999 válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Igen, tudom, max 2 kilósra tervezem az alaptömegét. Sztem azt még ki fogja bírni simán. Te szervóid nem towerprosak? Oszcilláció hogy küszöbölhető ki? Egy sráctól kérdeztem, aki használt ilyet, azt mondta, h elektronikailag gáz, de hogy mi az pontosan, azt nem akarta megosztani.
(#) andrewboy999 válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
a HD44780-ast kerestem is, de sehol nem találtam.
(#) G-Lex válasza andrewboy999 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Apróhirdetések
600Ft a 2*24-es
700Ft a háttérvilágításos
(#) G-Lex válasza andrewboy999 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szerintem kicsit több lesz az mint 2kg

Oszcilláció csökkentése:
- Feszíts a másik írányba egy rugóval
- Ha digis változatod van, akkor nagyobb frekin add neki a jelet
- Csökkentsd a feszültséget
- Cseréld le az elektronikát Openservo Project
(#) googa hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
A modelleimben a Futaba standard szervói vannak és semmi probléma velük. Pedig műanyag fogaskerekesek és azért elég hírtelen váltok irányt, 70-nél az autókámmal. Meg a vitorlás hajóm kormánylapátjára is elég nagy nyomás nehezedik, még sincs semmi problémám velük.
Futaba s3003 servo
(#) andrewboy999 válasza googa hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Futaba meg a hitecre esküsznek sokan, de azoknak borsós az áruk, mert nekem kapásból 18 kell.
(#) googa válasza andrewboy999 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Nem szabad a robotépítésben fukarkodni! Inkább lassan haladj előre. Azért megtalálható az a forrás is mostanában, ahol a bolti ár alatt lehet hozzájutni, főleg, ha 18 darabról van szó.
(#) H.Viktor hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Üdv.!
Ha már szóbajöttek a s3003 mas ok.
Valaki el tudná magyarátni, hogy kell ezeletpic el vezérelni?
Nem találtam neten sehol.
Nekem is van s3003 masom és csak 90-90 fokba fordul(ha jól emlékszem) nem lehet megoldani, hogy mondjuk körbe forogjon?
Következő: »»   4 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem