Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   22 / 59
(#) sprofan válasza burgdavid hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Szerintem az a sok buborék egy feelinget kölcsönöz neki, jól néz ki Na és az enyém tetszik?
(mondhatod azt, hogy direkt így akartad)
(#) skoda555 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Ilyen szivárvány LED-eket honnan szereztek? 2 helyi elektro boltot is megnéztem és nincs.
(#) sprofan válasza skoda555 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Én innen rendeltem: Bővebben: Link
(#) Shoo válasza sprofan hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
és hogy kapod meg itt a ledeket?
(#) burgdavid válasza sprofan hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Jaja Nagyon zsírul néz ki amikor vörös-narancs színű, kb olyan mintha egy izzó vasdarab lenne Nekem még maradt egy kisebb öntésre való átlátszó zselé, ha anyu nemlesz itthon még egyet összekendácsolok. De azislehet hogy kettőt, és az egyiket rendes viaszból
Elvételeztem a konyhából két kisebb lábost, és a keresztségben a zseléolvasztó nevet adtam nekik
(#) sprofan válasza burgdavid hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Ja, én is elvettem egy kis edényt, keddig kaptam haladékot hogy visszaszolgáltassam
Amúgy élőben hihetetlenül jók néz ki, pláne ha majd 5db megy belőle egyszerre. Meg az is tetszik benne, hogy nem szórja szanaszét a fényt, csak a gyertya világít de az nagyon és egyenletesen az egész felületén.
(#) Shoo hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
ilyen nincs eskü képtelen vok megcsinálni...levágtam a régi nyákról a vezérlést és hozzátettem egy vezetéket majd összeeszkábáltam egy vevőt és nem megy...grrrrr
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
hát igen ugy van...de amikor a 9 centissel próbálkoztam és az adó nyák volt akkor a vezetékes vevő nem volt teljesen 2 kör alakú és ment vmennyire de most abszolult nem...elintézem hogy holnap este tudjak nyákot vasalni aztán meglátom mi lesz...ez már vicc hogy semmi se sikerül.
(#) Moderátor hozzászólása Shoo hozzászólására (») Dec 21, 2008
 
Shoo! Kicsit adjál a külalakodra még akkor is, ha nem sikerül megépíteni elsőre ezt a feletébb egyszerű áramkört. Néha ejts meg egy nagy betűt vagy pontot, mert ez a "mindent egy kupacba írok" stílus nem jön be, és nehezen is értünk. Ok?!
(#) Szebence hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Fúú ne tudjátok meg mit össze nem szenvedtem... Másfél óra alatt kiöntöttem 3db poharat... lassan melegítettem fel a zselét, hogy ne legyen annyira bubis, bár így is besikeredett egy jópár...

Az adóval kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy a 470pF-os kondi helyett csak 330-asat használok, mert csak ilyet kaptam. Ez mennyire rontja a hatásfokot?

Ha elkészülnek a gyertyák, én is teszek fel majd képeket és videót is
(#) Szergej86 válasza Shoo hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
a vezetékes vevőt csináld kéteres hangszórókábelből mert azt nem kell összeszigszalagozniaztán ha megvan a forrasztás ragassz rá egy tökéletes krlapot papírból epoxival.(lapjára tekerd a kábelt és a rést töltse ki!) ha az epoxi megköt a papírt letéped az epoxit kicsit megcsiszolod hogy a papír lejöjjön ekkor már tökéletes kör alakú a tekercsed, és nem mászik el.
(#) uli válasza Szebence hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ahogy olvasgattam előbb, valaki 68 pFos kondival is megcsinálta és azzal is tökéletesen működött, úgyhogy nem hiszem, hogy nagy baj lenne. De várj meg tőlem okosabb embereket is

És íme néhány kép az enyémről:
(#) Szergej86 válasza uli hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
68p a 470 p helyére???vagy a 4,7n helyére?? adó vagy vevő oldalra??
(#) sprofan válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Adó oldalra a 470pF helyére. (ehhez szerintem nem kell 7db kérdőjel...)
Egyébként meg nem 68 hanem 82pF.
(#) Shoo válasza (») Dec 21, 2008 /
 
Igen, értettem, majd igyekszem rendesebben írni. Aztán remélem holnapra már nekem is sikerül megalkotnom, mert tényleg nem nehéz!
Még egyszer elnézést az össze-vissza írkálásért!
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Köszi a Köszi a válaszokat, ma megépítem az adókat is. Összesen 6 gyertya készült el, már csak az adók hiányoznak
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
A 6 db vevő csak a tekercs méretében külömbözik, a legnagyobb eltérés a legkisebb és a legnagyobb tekercs között 2mm (átmérőnél)
Van egy adóm, azzal próbálgatam ki mind a hat gyertyát és szépen muzsikáltak
Majd teszek fel én is képeket.
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Tényleg?
Akkor én nem tudom mit ronthattam el, mert szemre az összes ugyan úgy megy
A képek amiket feltettem azon a pohárban lévőn látszik milyen precíz kör alakúak lettek.(kivétel ez alól az az 1db adó, aminek szintén fent van a képe, de azt a ragasztó húzta olyan formájúra, ennek ellenére ugyan olyan mint a többi)
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Úgylátom ez valami mánia lett mostanra
Egyébként miért csak pl. 2 megy egymással? Vagy nálam az is közrejátszik hogy minden kondi ellenálás tranyó ugyan azon márka/típus? Mert az oké hogy mindegyik egy picit más freki, de attól még mennie kéne, vagy nem?
(#) Skip hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem Attila Nyákját igaz nem smd alkatrészeket szereltem rá egy diódát kivéve. De semmi pénzért nem szeretne megvilágosodni a led! felteszek 3 képet ha valaki megnézné, hogy az alkatrészek megfelelőek-e?! (olvastam nem minden kondi megfelelő) a Vevő felén a 4n7 es kondi ugyanolyan mint az adó oldalon!
Tápnak 5Vot használtam (SzgépTápból) annak jónak kell lennie ahogy olvastam!? valakinek valami tippe?
köszönöm: Skip
(#) Skori hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Érdekes nekem mind a 6 gyertya müködött bármelyik meghatóval bárhogy csereberéltem. Talán azért mert megmértem a frekvenciát és kb. ugyarra lőttem be mindegyiket? Szóval nem árt ha az embernek vannak műszerei... (erre speciel egy sima kézi digit multimétert használtam, ami frekvenciát is tud mérni.)
Bár tény hogy azért a hatótávolságban voltak kisebb különbségek.
(#) Szergej86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
az összes kondinak stiroflexnek kell lenni??
én még nem találkoztam 100 nano alattival...
(#) Skip válasza Skori hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
lehet hogy buta kérdés de, hogy mérjek ezen frekvenciát? milyen pontok között?
jaj közbe rájöttem hogy egyik kondit nem raktam még be! ezt hamar pótlom
(#) Skori válasza Skip hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Összezárod a műszer két végét (hogy hurkot képezzen) és az adó fölé tartod (nem kell hozzákötni) a vevőt az adóhóz kell belőni (vagy szigorúan egyforma vevőket kell csinálni). Ha a freki összevissza ugrál akkor általában túl nagy a bázisellenállás.
Persze az oszcilloszkópos mérés a legjobb, de az kevesebb embernek van.
(#) sprofan válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Tök mind egy hogy milyen, csak egyforma és lehetőleg új legyen, én valami vacak kínait használtam de tökéletesen megy.
(#) Skip válasza Skori hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
ez volt a hiba! már működik! igaz picurka a ható távja, mert csak 2-3 centi de még ügyeskedek valamit vele!
azt még azért megnézném hogy hol kell a frekit mérni!?
(#) sprofan válasza Skip hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Melyik kondit hagytad ki? A vevőből a 4,7nF -osat?
(#) Krisz03 válasza Skip hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Öhm, nem arról volt szó valahol a topikban, hogy a NYÁK-os verzióból a tekercsen belüli részeket ki kell vágni, mert elhangolja az adót?
(#) uli válasza sprofan hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Bocs, csak emlékezetből írtam, de ezek szerint nem jól emlékeztem. Kössz a javítást
(#) Skip válasza sprofan hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
nem hanem az egyik 1 nanos az adóba!
Következő: »»   22 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem