Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   16 / 1679
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Gratula, először is! Tényleg nayon szép lett!
Három kérdés (de ne vedd kötekedésnek, jó?):
1. Nem túl durva a csiszolás? Én nagyon finom papírral szoktam csak átdörzsölni a fóliát, de úgy látom, Nálad mély "barázdák" maradtak a maratott anyagon.
2. Ez az, amit nekem is megküldtél? Mert akkor lehet, magam is nekilátok egy ilyennek!
3. Honnan szereztél Letraset-et? Én már Isten tudja mióta hajtom, hogy találjak, de sehol sincs. Állítólag már nem is gyártják...

(Azért az SMD trafót, meg SMD kondikat megnézném... )
(#) Norberto válasza Frankye hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Hello!

Kösz a bíztatást :vigyor3:

1: Nem csiszolás végeredménye ez, lentebb taglalom a dolgot
2: Azt hiszem, hogy ez egy másik verziójú égető, nem az, amiből küldözgettem anyagokat embereknek.
3: Letraset...tulajdonképpen nem is kimondottan ez a neve, csak valami hasonló EZ a jelenlegi dolog (talán valami utángyártott dolog, de egy biztos: ez francia eredetű )...Letraset-et is ismerem, de azok már full beszáradtak...ez a mostani papiros-dolog kisebb "táblákban" van, és úgyszintén nem lehet már kapni :no: :no: :no:

Nem tudom, hogy ezt honnan vadászta apám, de jó rég lehetett. Egy előnye, hogy nem száradnak ki a pöttyök, vonalak olyan szinten, mint az a Letrasetnél tapasztalható...pont EMIATT történik minden egyes NYÁK-készítésnél nálam, hogy a rézhez olyan szinten hozzátapad ez a vékony "fólia", hogy szikével kell körbekapirgálni az egész NYÁK-ot, s annak minden szegletét...(lehet, hogy ezt a tapadást csak MÉG JOBBAN elősegti a vaskloridos "áztatás"/maratás!?)...de ilyen minőségű NYÁK-nál elviselem ezt a kis kellemetlenséget

SMD kondenzátort (elkót is) már gyártanak régóta
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Én szegeden pl bementen az első papírboltba, kérdeztem, hogy lehet-e kapni alfaset-et, vagy letraset-et. A nő hátrament, aztán hozott egy mappát amiben volt jó sok. Az ára is valahogy úgy alakult . 1 darab A4-es méretű az kb 700Ft volt. Tehát szerintem még mindigy gyártják, csak keresni kell
(#) Norberto válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Az, hogy hátulról hozott a nő egy kupacot, az nem jelenti kapásból azt, hogy még gyártják

(Pl. itt Budapesten nem tudok olyan papírboltról, ahol lehetne kapni...)

És az is lehetséges, hogy már 10 éve hátul volt tárolva az a nagy kupac...nem nézted a színét a papíroknak? Ha friss a "papír", illetve a fólia, akkor totálisan fehér és áttetsző színe van...ha már egy kicsit is sárgás, az azt jelenti, hogy régi, és már nem tapad túl jól semmire (papírra talán még igen, de rézre már nem úgy, ahogy kellene...).
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Annyira nem figyeltem, csak érdeklődtem, hogy egyáltalán lehet-e kapni még, szerintem új volt
(#) Frankye válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Na, akkor lehet, hogy Szegedre kell menni Leraset-ért?

Norberto! Így már értem, kösz! És az SMD-kondis kieg-t is!
(#) MaSTeRFoXX válasza Frankye hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Esetleg postán küldjek? Nem tudom hogy lehetne ezt megoldani....
Ha még van...
(#) Frankye válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Ha komolyan gondolod, örömmel fogadom!
De le is utazhatok! (A vonat inygé visz... Valami jó is van abban, ha az ember vasutas! )
(#) zaik válasza Frankye hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
jegykezelő lennél??
(#) MaSTeRFoXX válasza Frankye hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Idézet:
„Valami jó is van abban, ha az ember vasutas!”

Szóval ezért is szereted annyira a terepasztal építést!

Majd a jövő héten megyek be Szegedere, és megérdeklődöm hogy van-e még nekik, és hogy milyen van.
Milyen kell? Gondolom valamilyen NYÁK-hoz való mintásat keressek....
(#) Norberto válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Vékonyabb (0,5-1mm) -vastagabb (2mm) vonalak, amiket megnézhetnél, ha már úgyis arra jársz

Na, meg forrszemeket is nézhetnél...azok könnyen felismerhető kis pöttyök szoktak lenni...külső átmérő kb. 2,5-3mm, a belső az olyan 0,8-1mm.

Az egész A4-es lap tele szokott lenni párhuzamos vonalakkal, illetve tele pöttyökkel. Vannak különböző formátumok...van, amelyiken csak 1 féle vastagságú vonal van, van olyan fólia, amin 4-5 féle vonal van vastagság szerint csoportosítva...pöttyös lapokon viszont általában mindig többféle pötty van...kisebbtől a nagyobbig.

És én is megköszönöm, ha elmész és meglátogatod azt a boltot.


Másik téma:

TÖKÉLETESEN működik az az égető, amiről felraktam tegnap képeket ide a HE-re...egyszerűen fantasztikusan és könnyedén égeti be a PIC-eket
(#) Frankye válasza zaik hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
Nem egészen. Anno, vagy 20 éve így kezdtem, kalauzként, ma a közel 3000 kalauz kolléga munkáját irányítom, országos szinten. Persze nem közvetlenül... Néhány beosztott munkatársam segítségével.
(#) Frankye válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
Naná! De ez a "Cég"-től korábbról datálódik, még egészen ifjonc gyermekkoromból!

Előre is hálásan megköszönöm a segítségedet! Igen, olyasfélére lenne szükségem, ami NYÁK-tervezéshez-készítéshez alkalmas. De jöhetnek feliratosok is!

Írok privit!
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
Nagyszerű, és gratula!
(#) McGyver válasza Topi hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Szevasztok !
Adódott egy problémám az alábbi kapcsolással, miszerint ezek a nevezetes ( tranyó ) alkatrészek kaphatóak-e.
Sajnos, jobb kép nincs róla, ez is csodaszámba megyen, mert kurrens cuccról van szó ( fanedvesség-mérő).
Aki tud kérem segítsen ! McGyver
A teljes anyag is megvan, nemcsak a kapcsolás,ha valaki mást is érdekelne.
(#) bbatka válasza McGyver hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Elnézve a kapcsolást BF245, 2N3904, 2N3906 (BC548,BC558) felhasználásával próbálnám megépíteni. Ezek régi Orosz félvezetők, nem túl korszerűek.
(#) McGyver válasza bbatka hozzászólására (») Júl 26, 2006 /
 
Pont ez a problémám, hogy mit mivel helyettesítsek. Ehhez kellene a segítség.Köszi a választ.:yes:
(#) tbence3 válasza McGyver hozzászólására (») Júl 26, 2006 /
 
Helló!
Nem tom potnosan de amik a kapcsolásban vannak azok orosz cuccok? Mert nekem van valami orosz helyettesít papírom hogy mit mivel lehetne.Majd mingyárt megnézem.
(#) tbence3 válasza McGyver hozzászólására (») Júl 26, 2006 /
 
Bocsi de nem találtam meg hogy mit melyikkel lehetne helyttesíteni.
(#) McGyver válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 26, 2006 /
 
Azért köszi a fáradozást. McG
(#) tbence3 válasza McGyver hozzászólására (») Júl 26, 2006 /
 
Nics mit de majd még próbálok utánanézni eg ypár dolognak.
(#) Remci válasza McGyver hozzászólására (») Júl 26, 2006 /
 
Helló! ÉN ezeket találtam hátha tudod használni. A KT 608A-ról viszont semmit, de talán majd más. Szia.

képeket piszkálta: szabi83
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Júl 26, 2006 /
 
Bocsi mégis találtam. A katalógus szerint BFY 33 a hazai helyettesítője
(#) vicsys válasza Fidel hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Pausklar
TN130 PAUSZ
Transparent21 PDF
ezek közül bármelyik...
A fóliánál pedig természetesen egymásra! (sokkal jobban fed)
(#) Frankye válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Én is kipróbáltam a drótkeféjét, és tényleg szépen "kipolírozta" a NYÁKot, de én alkoholos filc és vasklorid maratás mellett nem tapasztaltam olyat, mint amit említettél...
(Alkalmasint a legközelebbi NYÁKmaratásomnál majd kipróbálom a vasalásost a drótkefe után, aztán elmondom a tapasztalataimat.)
(#) Pavel válasza Remci hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Az utóbbi időben, az erősítőm átalakításán dolgozom! Az átalakítás egy grafikus LCD -t és digitális hangerőszabályozást...stb. takar! Pár napja elkészült a vezérlő panel, és gondoltam felrakom ide! Működés közben nem készítettem fotókat, de működik !
A kvarc sajnos a forrasztási oldalra került, mert nem tudtam kisebbet beszerezni, olyat amelyik befért volna a 40 - es ic foglalatba! Na sebaj....

képek javítva! szabi83
(#) Norberto válasza Pavel hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Nagyon kulturális munka! Gratulálok hozzá!

Ha majd lesz időd (és képed), akkor tehetnél fel fotókat a működéséről is bátran

Egyébként milyen kvarc az a 2. képen? 4 MHz? 20 MHz? Mert ilyen értékekből van itthon nekem lapos verzió (Sőt, 10 MHz-s is van) (Ha gondolod......)
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Az amúgy milyen az a lapos?
(#) Norberto válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Ez a magas verzió, amit Pavel is beépített:

[pic]http://www.golledge.com/images/products/xtl_ld/hc49.gif[/pic]

Ez pedig az alacsony, amiről én beszéltem:

[pic]http://www.golledge.com/images/products/xtl_ld/hc494h.gif[/pic]
(#) Pavel válasza Norberto hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Ez jó !! ilyet vadászatm én is csak nem kaptam! És kicsit türelmetlen voltam ! Holnap teszek fel képeket a működő panelről! Ami a panelon van az is 4 MHz- s
Következő: »»   16 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem