Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WinAmp vezérlése
 
Témaindító: tgpetrjan, idő: Dec 30, 2007
Lapozás: OK   7 / 10
(#) válasza toroid hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Okés, semmi gond, én kérek bocsánatot hogy leugattalak...picit fel voltam húzva aztán valahol le kellett vezetni
Ha gondolod beállításokban is tudok segíteni, persze attól függően hogy neked mi van a szoftveres oldalon. Ha esetleg WinLirc - uICE párosítást használsz, akkor feltétlenül tudok segíteni, egyéb esetben nem biztos. De kérdezz nyugodtan.
(#) H.Viktor hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Szisztok.
Már régóta kész van a LPT-s villogóm írtam hozzá számtalan fény játékot.
A a WINAMP al szeertnék egy olyan kezdetleges VU métert csinálni.
Láttam ezt neten sok helyne például itt Bővebben: Link
ezt az ablakot tudja valaki hogyan kell megnyitni??
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.:Viktor
(#) H.Viktor hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Sziasztok
Letöltöttem a DISCOLITEZ skin-t
Megnyitom az ablakot inampból
ugyanaz mint a videón amit linkeltem.
csak nekem az blak teljesen inaktív nem mozog a vu se az lpt led em
Valaki tudna segítani?
(#) zenetom válasza H.Viktor hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Szia!
Elindítod a discolitezt és rákattintasz egyet valamelyik kis négyzetre jobb egérfüllel. Előjön egy kis ablak, ott betudod állítani hogy milyen frekvenciára adja a jelet.
Az expert fülön a Output plugin a 378 az LPT port címe, alatta a channel pedig a kimenet, értelemszerűen, minden egyes újabb négyzetnél növelni kell ezt a számot.
Ha rájöttél hogy is működik már könnyebb lesz beállítani ahogy neked tetszik.

litez.JPG
    
(#) H.Viktor válasza zenetom hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Szia.
Beállítottam az olsó sort.
Még nem jöttem rá hogyan működik mivel még nem működik
Mi lehet a baj?
(#) toroid hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Sziasztok.
megépítettem az alábbi kapcsolást, jól működik csak annyi a gond vele, hogy amikor a vevőbe jel érkezik a Led villogása alig észlehető.
Mit kellene változtatni, hogy észlelhetőbb legyen?
Válaszotokat előre is köszönöm
(#) toroid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Köszi a gyors választ, mindjárt ki is próbálom
(#) Tomylee hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a nyákot, feltelepítettem agirder progit, de vmi hardware hibát ír ki. A beállításokat innen vettem:katt
Most nemtom hogy a vevő vagy a progi beállítása rossz.

Kérlek segítsetek.
Üdv: Tomi
(#) matheus666 válasza Tomylee hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Először is ellenőrizd multiméterrel, hogy a vevő alkatrész (pl. TSOP1738) megkapja-e a számára elegendő feszültséget (TSOP1738-as esetében ez 5V). Ha megkapja, akkor próbáld meg átállítani girderben az IgorPlugin beállításainál a DSR, DCD, CTS-t... Ha jól emlékszem ez a nevük. Ez azt jelenti, hogy a soros port melyik adatbuszán kapja az IR a jelet.

Megbizonyosodhatsz róla, hogy a vevőalkatrész jó, úgy, hogy az alkatrész GND lábára teszed a multiméter COM kivezetését, majd 20 V -os egyenfeszbe megméred az alkatrész "adatlábán" a feszültséget (tehát nem amin az 5V-ot kapja és nem is a GND-n ) és méred miközben nyomkodsz előtte egy távirányítót és ha ingadozik a feszültség közben akkor jó az alkatrész.
(#) Tomylee hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
hát nincs rajta csak 0.06V.
úgyhogyelindultam a com port-tól fezt mérni.
7-8-as láb és az 5-9-es láb közöttmértem 10V-ot ami elmegy a 78l05-ig. onnantól nemmérek feszt.
amúgy nekem tsop1736-osom van,de remélem ezzelisműködni fog. vagy vegyek38-ast?
csatoltam egy képet hogy most hogyan van beforrasztva minden. tehát a nyák hibás vhol.
merrefelé mérjek tovább?

bekötés.JPG
    
(#) lewi válasza Tomylee hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
szerintem küld jóla képet, de ha pont úgy van bekötve, ahogy lerajzoltad, akkor fordítva van a 78l05...
de azért még küldj róla képet, ha tudsz..
üdv: lewi
(#) lewi válasza Tomylee hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
ha van nyomtatód, akkor küldök nyákrajzot hozzá.
és ha esetleg korrekten meg szeretnéd csinálni, akkor legalább egy ilyen csatlakozót szerezz be hozzá
(#) Tomylee válasza lewi hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
sajna nincs,de megpróbálom így összehozni.
acsatis linked nem mutat semmit. tehátnemtom milyen korrekt csatira gondolsz.
teszek ma fel képet a nyákról.
(#) lewi válasza Tomylee hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
rendben. am én megnéztem a linket, nekem megy de itt van az
url: http://pannonbazar.hu/index.php?main_page=popup_image&pID=715&zenid...ce7de9
bár ennél is lehetne jobb. csak azért ajánlanám ezt, mert nagyon sokan olyat csinálnak, ami nem forrasztható a nyákra. és saját látásmódom szerint, ez nem bíja annyira a strapát.. de te tudod. ja és felteszem a lay file t. layouttal csináltam, ha így egyszerűbb, kkor layouttal is nyomtathatod.
üdv: lewi

pcir.lay
    
(#) vicsys válasza lewi hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szerintem nálad is fordítva van bekötve a stab ic...
(#) Tomylee hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
kicsit átépítettem nagyobb lapra.
megfordítottam az ic-t és mérek 10V-ot a minkét lábon a gndhez képest. de nemreagál a távirányító nyomkodására.még van 1 urc távirányító itthon,megpróbálom azzal is.
(#) Tomylee hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
törlömaz elöző hozzászólást.. nemjó helyen mértem. 0,10V-ot mértem most a gnd és a data közt. lehet megpróbáloma layout-tal.
(#) matheus666 válasza Tomylee hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Kedves Tomylee!

Szerintem nem lenne nagy befektetés, ha kicserélnéd a TSOP1736-ost TSOP1738-asra (én azt hiszem 500 Ft-ért vettem, de lehet, hogy még annál is olcsóbban hozzájutsz). Ez azért fontos, mert a TSOP17XX szériában a két X a frekvenciát jelöli. Tehát a 36-os 36 MHz-en, a 38-as pedig 38 MHz-en működik. Ezzel az a gáz, hogy a legtöbb mai távirányító is inkább a 38 MHz-et használja.

Egyébként szedhetsz az alaplapról bármilyen csatlakozóról (pl. Floppy drive, COM2, stb.) stabil 5V-ot, csak találnod kell egy GND-t, és ahhoz méregetni a pin-eket, hogy melyiken jön az a fránya 5V. Erre aztán csatlakozhatsz olyan "dugó"-val, amikkel például a bekapcsológomb, vagy a HDD led az előlapra.
Hogyha találtál 5V-ot meg GND-t csupán két ilyen csatlakozót kell keresned, és rácsúsztatnod az alaplapra, és a stab. IC-t nyugodtan vedd ki, az nem szükséges, sőt ha csak 5V-ot kap a cucc, akkor ki is kell venni. Nekem is így van megoldva, és nincs benn stab. IC! És működik. Mivel megkapja a stabil 5V-ot.

És akkor már csak keresned kell neten egy bekötési rajzot a soros csatlakozóhoz, amin megkeresed a DSR, DCD, CTS pin-eket
de itt is van közben találtam egyet: RS232

Nálam a CTS-en működik, de elvileg akármelyikre kötheted, a TSOP17XX adatlábát. Persze a Girder-ben utána ehhez kell állítani.

Ja és itt van egy nagyon hasznos link, még a kapcsolási rajz is egyszerűbb valamivel.Bővebben: Link

De mint mondottam, célravezetőbb, ha keresel neki valahol 5V-ot és elhagyod a stab.IC-t!

Várom az eredményeidet. Sok sikert!
(#) lewi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
nekem működik. akor lehet, hogy csak rosszul rajzoltam volna... bocsi akor. :S
(#) lewi hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
kijavítva itt van, és már pont úgy rakva a stab ic forrszeme, ahogy pontosan van is..
ha dolgozol vele, akkor ezt használd !
az előző tényleng fordítva volt.. bocsi
üdv: lewi

pcir.lay
    
(#) Tomylee válasza lewi hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
nemtudommegnyitni sprintlayout4-el.
milyen progit használsz? honnan szedted le?
betudnád rajzolni hogyhol és milyen feszt kéne mérnem.
megfordítottam az ic-t és hát olyan értékeket mérek hogy nemtom melyik jó melyik nem.
(#) Tomylee válasza matheus666 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
az lpt porton van 5v. az nemtartana semeddig csak az ic nélküli kapcsrajz kéne. kerestem,de márnemtom hol láttam.
(#) lewi válasza Tomylee hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
itt letültheted a layout 5 öt de itt van a nyákrajz is. am írtam neked priv ben is.
(#) Tomylee hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
Mosteléggé megvok fázva úgyhogy most elnapolom a dolgot,de mihelyt jutottam vmire szólok.
thx
(#) prst14 hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
üdv
megépítettem a mellékelt kapcsolást,holnap megveszem a csatlakozót is...ez tápot honnan kap?a soros csatlakozóról?
és mellékeltem pár képet a sajátomról!

Kép1

Kép2

Kép3

Kép4

infravevo.png
    
(#) lewi válasza prst14 hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
hátőő izé nem igazán sokat látni.. egy hiba amit észrevettem talán, hogy egy kondi van egy ellenállás helyén.... az a kék szutyi az egy ker kondi, nem? vagy csak én nem láttam még ilyen ellenállást? (ez előfordulhat, mert nem igazán rég foglalkozom elektronikával) meg próbáltam lerajzolni mit is látok, és ez jött ki belőle. ha az valóban ellenállás, akor nem látok benne hibát. a kondi jó (az elko) a stabilizátor is ok, meg a dióda is meg nem tudni hová is mennek a kábelek végei és a másik fajta vevő, mait használsz, annak a bekötése egyezik a TSOP1736 é val? meg kicsit kusza így gondolom lesz majd neki egy nyák.. azt a kék cuccot nézd meg, hogy mi, és ha ok, akkor elmélettileg működnie kell.
ja, és igen. a portról veszi a tápot
am megpróbáltál már szoftveresen is hibátkeresni? pl a biosban le lenne tiltva a port, vagy hasonló finomságok.. csak ötlet..

ir.JPG
    
(#) prst14 válasza lewi hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
hátööö izé
tudom hogy nem sokat látni ,de lényeg szerintem kivehető...
"holnap megveszem a csatlakozót is"-->magyarul a kábelek csak azért vannak ,hogy lásd a csatlakozást ,még nem próbáltam ki ,tudd hova megy majd a D-SUB csati ,mert hugicám dugó helyett foglalatot vett...így ma veszek egy csatlakozót
am én úgy tudom hogy az ellenállat ,nem kondi ,én se láttam eddig ilyet ,atz kértem ,remélem azt is adtak(elvileg 4.7k)
én TSOP36 ot használok ,ma viszont veszek egy TSOP38-at ,mert úgy tudom a mai távirányítók inkább használják a 38MHz-t mint a 36MHz-t...szerintem megegyezik ,de majd otthon utánajárok ,a kapcsolás amit építettem TSOP36-tal van ,a rajz alapján kötöttem be!
igen ,légszerelés...kusza kusza ,de este jobb híján ez volt a megoldás ,de lesz NYÁK is ,valamikor
csak működjön ,am nekem kijött 200Ft-ból ,aztán jön a kozmetika!
milyen software-t használsz?(gondolom hogy te is építettél ,és olvastam a topic-ot ,de van itt minden)
(#) lewi válasza prst14 hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
megmondom őszintén, én nagyon megörültem ennek, mert nekem is az első működő cuccaim közt van ez és én a girdert használom (tam....) most már azért nem használom, mert akár milyen távirányítóval próbáltam itthon nem ment rendesen. a betanítása okozott gondot, mert hiába nyomok meg egy gombot, ha újra megnyomom, akkor más milyen kódot küld, vagy én nem is tudom, de a végeredményben az jött, ki, hogy keverte a dolgokat. azóta is nyitott szemmel járok, hátha ráakadok egy régebbi távirányítóra, de edig nem.. többen javasolták az univerzális távirányítót, de még nem vitt rá a lélek, hogy vegyek egyet, mert sajnálom rá a pénzt, mert nem vagyok biztos abban, hogy azzal megy.. de az enyém a girder progival vett minden jelet. semmi baj nem volt vele a hardveres részével. épp csak nem ment.. :S ha még nincs csatid, akkor szerintem te menj el venni, és amikor kéred, akkor mondjad, hogy a számítógép hátuljába akarod bedugni, úgyhogy ne akarjanak rádsózni olyat, aminek a két oldalán ott vana hely a másik csavarnak. biztos lehet kérni olyat is, ami neked jó. meg még próbáld megmondani, hogy olyan is legyen, hogy a lábai 90 fokban le legyenek hajlítva, hogy a lábait rá tudd tenni egy nyákra.. és ha elkészítesz hozzá egy nyákot, akkor figyelj arra, hogy a forrasztási oldalon a forrasztások minnél laposabbak legyenek, mert ott van a csatlakozó közel a ház széléhez (legalábbis nálam. nem tudom nálad is?)más így hirtelenjében nem jut eszembe. majd küldj képeket.
ui: és egyébként a kábeleket oda dugtad ahova kell a gépbe? meg a lábakat is összekötötted, ahol írta?
amúgy az enyém nem valami szépségdíjas, de fenn van valahol az oldalon. meg találsz egy bekötést is, ha próbanyákon szeretnéd összerakni. itt megtalálod az összes képet a topic ból...
szólj ha jutsz valamire. üdv lewi
(#) prst14 válasza lewi hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
szia
2 verziót építettem meg eddig!
az első volt amit láttál...az egy TSOP1736-tal ment...
vettem megint mindent hozzá ,újabb 300 forint volt
de most egyúttal TSOP1738-al!
kicsit jobban sikerült mint a előző!
de ez sem működik ,port nyitva ,fel is ismeri ,de nem tudom hogy kell a Girder rel felprogramozni ,és azt sem tudom honnan tudom hogy veszi a jelet!
küldök képet az elkészültről ,és az új tervről!ez más mint az előző...abban össze volt 2-2 láb forrasztva ,itt viszont nincs!nem tudom mi értelme így ,és annak mi volt!
ha tudsz okosat segíts ki kérlek!

üdvKép1

Kép2

Kép3

Kép4

Kép5

Kép6

(#) lewi válasza prst14 hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
megnézted ezt az oldalt?
nekem ez segített a beállításban..
a megépítésben nem látok hibát... szerintem csak a szoftveres részével lehet valami kis beállítás..
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem