Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   364 / 1679
(#) erdgab hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Azért,hogy a Mikroniért ne lőjetek agyon,íme egy kapcsolás autósoknak!Szinte minden autóba beépíthető,egyszerű és jól működik.A kondenzátor változtatásával lehet az időzítést állítani,jelenleg kb. 8 másodperc után kapcsolja ki a lámpát az ajtó becsukása után.
Gábor
(#) Remci válasza erdgab hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ez aranyos
(#) The Light hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
" a kezdetek " ... ..11 évesen... ebben már legalább folyik egy kis áram .... jól működött emlékszem, áttétel helyén volt, bringa dinamó 6V - 4,5V-os izzó, .. régi szép idők...

DSC00099.JPG
    
(#) abraboro válasza LaciFer hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Üdvözletem!

Fel tudnád tenni a nyáklapterveket is? Ha van akkor sprint layout-osat. Előre is köszönöm
(#) Doncso válasza erdgab hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ez nagyon jó, aranyos, tetszik.
(#) Ballage válasza The Light hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ez mekkora! Pont ilyen furdancsom van nekem is.... Még szülinapra kaptam sok-sok évvel ezelőtt (mit is kérjen az ember gyereke szülinapra, ha nem amerikánert).
(#) yello hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Hello!
Végre sikerült befejeznem a labortápomat !
Nem lett a tökéletes de a lényegi feladatát ellátja.
Végeredményben ez az első művem amit a nulláról építettem fel, kb novemberben kezdtem el építeni , és mostanra lett kész. Az áramkör amelyik dolgozik benne az a szerintem sokak által ismert konstrukció Bővebben: Link.
Amit eddig ki tudtam belőle venni az
2 A 25V mert akkora a pákám teljesítménye mivel más műterhelés nem volt itthon, és ami nekem tetszik még benne hogy egy ledre már ugrik az áramkorlátja.
És néhány kép, nem a legjobb minőség ezért elnézést!
Üdv!
Kép1

Kép2

Kép3

Kép4
(#) llaci56 válasza yello hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Szép lett, pláne, ha első munka. De mit jelent az, hogy "nem lett tökéletes?"
(#) yello válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Hello!
Igen első munka, vagyis olyan szinte hogy eddig csak felújítottam vagy javítottam készülékeket, de ez az első amit teljesen én csináltam.
A nem tökéletes alatt azt értem hogy pl előlapon nincsenek feliratok, a többi pedig apróság de nekem akkor is bökik a szemem és majd idővel ki lesznek javítva!
Üdv!
(#) llaci56 válasza yello hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Az a lényeg, hogy az elektromos része tökéletes. A dobozon is lehet szépítgetni utólag, ha nem vagy elégedett.
(#) gg630504 válasza yello hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
1) Milyen érintésvédelmi osztályúnak tervezted?
2) Ha rádióhoz is használni akarod, a trafó utáni diódákat célszerű áthidalnod 100 nF-os kerámia kondenzátorokkal. Tudom, nincs a rajzon.
Szép, gratulálok.
(#) aderka hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Szevasztok!

Megépítettem az egyik oshon féle PIC programozót.

Mellékelek képet is!

üdv: aderka

-- Semmi szükség nincs a "szevasztok" és az "üdv aderka" szöveget vastag fekete betűvel írni. Ne feltűnősködj, megutálnak gyorsan.
Topi
(#) llaci56 válasza aderka hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Nagyon szép lett! Azt a Canon csatit nem akarod bekötni? (SZép így mellette is, de jó is??? )
(#) brezinajanika válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Gondolom ahoz még le kéne vágnia a nyákot
(#) aderka válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Bevan kötve csak elötte fényképeztem le, úgy is hogy nem volt, és azt tettem fel. IDE kábellal kötöttem be, és működik szépen. Ha valakit érdekel a kapcsolás szívesen odaadom!

üdv! aderka

-- Itt sem!
Topi
(#) Bush válasza aderka hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Szia!
Szép munka.
Valamikor régen én is csináltam egyet.(néhány kép arról)
Üdv.
(#) lidi hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Milyen kár hogy kezdenek kiveszni a soros meg párhuzamos portok a gépekről. Pedig én is mennyi mindent rákötözgettem.
(#) Moderátor hozzászólása aderka hozzászólására (») Jan 28, 2009
 
Semmi szükség nincs a "szevasztok" és az "üdv aderka" szöveget vastag fekete betűvel írni. Ne feltűnősködj, megutálnak gyorsan.
(#) llaci56 válasza (») Jan 28, 2009 /
 
Topi! Azt nem lehetne, hogy a helyesírási hibákat is így pirossal.... :hide:
(#) aderka válasza Bush hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Köszi szépen!
Töltök még fel én is képet róla!
(#) aderka hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Bocs Topi, ígérem legközelebb figyelni fogok!
(#) Madronics válasza Dióda hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek
Lenne egy kérésem , kérdésem van egy házilag épitett 2x 20 W os STK - 077 IC vel szerelt erösitö csak végfok két monoblokkból . Na most sajna az egyik oldal leégett és nem tudom hogy hol lehetne hozzá 077 es ic t rendelni netem már minden kereskedönél néztem de semmi csak a Sanyo 4191 ese található meg. Ezért jó lenne ha valaki tudna segiteni link vagy tel szám megadásával hogy honnan rendelhetö vagy hogy gyártják e még? , mert akkor nem kisérletezem tovább a felkutatásával épitek egy másik Hybriddel szerelt végfokot . A segitséget elöre is köszönöm
(#) mex válasza Madronics hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Kifutott széria már rég nem gyártják. Van néhány panelem,rémlik akad ilyen is közte,de nem tudom jók-e.
(#) sprofan válasza Madronics hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Használj helyette STK078-ot, még lábkompatibilis is vele, és lehet kapni is.
Bővebben: Link
Bár, ha a másik oldal meg 077-es, akkor lehet nem is olyan jő ötlet
(#) Madronics válasza sprofan hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Köszönöm .
Sokat segitett, a másik oldal is 077 es de nem baj kicserélem 078 asra azt is mert momoblokk felépitésüek két külön áramkör. A meghajtó áramköre is ugyan az mint a 078 asnak amit ajánlottál.
(#) zacc hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Hi.
En is epitettem pic egetot igaz hogy lezeres nyomtato hijan kezzel lett atervezve a nyakbeultetes es mufara sem futotta de azert elsore sikerult.Ez a kapcsrajz. Mivel debugolashoz nem alkalmas ezert tervezem egy PICkit2 utanepiteset valamenyivel nagyobb bugetbol. Ez a mostani verzio:

DSC00644.JPG
    
(#) lidi válasza zacc hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Mi az a műfa ? Amúgy nekem is egy ilyen egyszerű égetőm volt, aztán most van egy gyári pickit2, de debugolásra nagyon ritkán használom. Igazából azért jó, mert a soroshoz képest lényegesen gyorsabban tölti be a programot.
(#) zacc válasza lidi hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Bocs a roman kifejezesert, mufa= csatlakozo . Arra gondoltam hogy nem talaltam olyan soros csatlakozot ami nyakra forraszthato. Amugy kosz a hozaszolasert.
(#) 2ltb válasza zacc hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia!
Minden kezdet nehez,föleg az alkatresz beszerzes,javaslom gyüjtsel be hasznalt elektronikakat ,mert bontasbol is lehet epiteni es sokszor jobb minöseg alkatreszt talalsz mint a boltba.
Peldaul mufat(csatlakozo)szamitogep alaplapokrol is lehet leszedni es akkor a buget(költsegvetes) is jobban jar.
Valamint probalj magyar szavakat hasznalni,mivel a mufat ,plasat,bloc ot,borcant, nem sokan fogjak tudni.
Gratulalok az egetöhöz!
(#) 7805 hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Üdv


Elkészíttetm a díszemet..

Egy elektroncsö egy led + egy pc táp amiről megy.
+képek
Következő: »»   364 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem