Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   389 / 2208
(#) Imi65 válasza besi99 hozzászólására (») Jan 31, 2009
Lehet az, vagy "multivibrál".
(#) besi99 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 31, 2009
lehet, hogy egy háklis csőnél nem sikerül rácslevezetőt rakni, vagy a fázisviszonyok miatt a negatív visszacsatolás átfordul , vagy eleve pozitívra sikeredett
(#) tothgabesz hozzászólása Jan 31, 2009
Sziasztok!

Mekkora áramfölvétele van egy 50W os PP
erősítőnek? Hálótrafót gyártok és nem tudom a szekunder
keresztmetszetet. Most csak 2x 30Wost végfokot építek, de úgy akarom h a későbbiekben is jó legyen ha átépítem 2x50Wra.
(#) llaci56 válasza tothgabesz hozzászólására (») Jan 31, 2009
Olyan vastagból csináld, ami még ráfér, és tartsd a réz - vas arányt.
(#) kocos válasza tothgabesz hozzászólására (») Jan 31, 2009
Ehhez tudnunk kellene, hogy milyen csövek vannak benne, és hány darab, és mekkora tápfeszről működnek
de nyugodtan számolj egy 50 Wattosra olyan 150 W felvett teljesítményt. 2x50 wattos végfokhoz kell legalább egy 250-300 Wattos trafó. Ugye itt fűtés is van, azt is bele kell számolni a felvett teljesítménybe !
(#) tothgabesz válasza kocos hozzászólására (») Jan 31, 2009
ez egy 320VA es toroid trafó! Pl500 cső!
(#) Imi65 válasza tothgabesz hozzászólására (») Jan 31, 2009
Az ECF80 helyett jó a 6F1P.
(#) tothgabesz válasza tothgabesz hozzászólására (») Jan 31, 2009
Akkor a 2-300V-os tekercsnek elég a 0,6-os réz?
+ a fűtés az külön tekercs, az már megvan, azt ki tudtam számolni. Csak a többit nem tudom, nem akarom kétszer fűzni, kicsit fárasztó lenne! Így se könnyű
(#) mackomester hozzászólása Jan 31, 2009
Udv az Uraknak!

Regota porosodott a padlason egy Bohm MV3, ujra elovettem, de sajnos a panel elegge egett volt,
hat fogtam magam es ujraepitettem a vegfok reszet.
Semmi baj vele, megy szepen...
A kerdesem az lenne a jobban hozzaertokhoz, hogy a kimenotrafo alkalmas-e 5881 (6L6WXT) csovekhez olyan
20w magassagaban. Tudom, adatlap, meg minden, de csak azert foglalkozom vele, mert van folos 8db 5881-em, mig EL84 csak 3db szenne hajtott.....

Jah, kemeny volt vegiglapozni ezt a tobb, mint 800 oldalt!
Nem vagyok teljesen kezdo, de sokat tanultam!
(#) kocos válasza tothgabesz hozzászólására (») Feb 1, 2009
Egy csatorna saccperkábé 200mA áramot vesze fel, a kettő 400 -at, ez 1-3 A/mm2 áramsűrűségnél olyan 0,5-ös derótot jelentene, szóval, ha elfér a 0,6-os, akkor bőven elég! De várd meg a tapasztaltabb kollegák értekezéseit, is addig ne csináld! Egyébként Te tekered a toroidot? mert akkor minden elismerésem Mester !!!!!!!!!!
(#) kocos válasza mackomester hozzászólására (») Feb 1, 2009
Szia!

MV3 híres-hírhedt erősítő, sajnos élőben még nem volt szerencsém hozzá. A kimenőd áttétele ngyök(8000/6)=36,51 (Az el 84 PP-ben 300 Voltnál 8kOhm Raa-t "kér", ebből számoltam ). 8 Ohmos terhelésnél az Raa=10666, 666 Ohm lesz (metál |..|, ), négy Ohmmal terhelve Raa=5333,33.. .
A 6L6 datasheetjében azt találtam, hogy AB osztályban 360 Volt nál 3,8 kOhm Raa-nál 18 wattot, 6,6 Ohm Raa-nál 26,5 wattot "tud". tehát a trafónak 8 ohmos terhelésénél adódó 5,3 kOhm-mal olyan 20 Wattot biztos produkálna. A fő gond az, hogy egyrészt 300 Voltos tápfeszed van, bár így is lenne vagy 20 Watt kimenő teljesítményed, az illesztetlenség ellenére is ( szerintem ), másrészt a tápegységed nem biztos, hogy bírná a többlet fűtés, és anódteljesítményt. Ha Pesti vagy, vagy van lehetőséged egyzserűen odamenni, akkor 7-én szombaton látogass el a Psukás Tivadar távközlési technikumba a rádioamatőr börzére, és ott 600 Ft-os darabáron lehet kapni 6P14P csövet, ami az EL84 szovjet változata, de teljesen ekvivalens azzal ( szerintem talán kicsit jobban is szól )
remélem tudtam segíteni !

Üdv : Kócos
(#) tothgabesz válasza kocos hozzászólására (») Feb 1, 2009
Igen én tekerem. Ha a 0,6 jó akkor jó lenne
a régi 1,5-est szar volt visszafejteni (kb250menet több kivezetéssel), a vékonyabbal könnyebb bánni
(#) fleta hozzászólása Feb 1, 2009
Milyen csövek lehetnek ezek? Csak annyi olvasható hogy tungsram. Az első akkora mint egy el84, a második valami E7 olvasható, a többin semmi

Fotó0030.jpg
    
(#) CIROKL hozzászólása Feb 1, 2009
Sziasztok ! Lenne egy tiszteletteljes kérésem ? ha netán van valakinek egy úgymond új GU 50 -es E akkor tegyen már föl róla egy normális fényképet ha tud . Kiváncsi lennék rá hogy KB miből lehet azt véleményezni hogy egy cső új, így fénykép alapján ? Ezekről mi a véleményetek , vagy eggyáltalán képek alapján lehet mondani valamit az állapotról . Üdv: CIROKL
(#) llaci56 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 1, 2009
Ezt teljesen új csőnek nézem. A fűtőszál használat közben párolog, és a búra ettől sötétedik a használat során. Ez teljesen újnak néz ki.
(#) Action2K válasza fleta hozzászólására (») Feb 1, 2009
Elektroncső? :hide:

No de, hogy ne csak OFF-oljak. A kérdésem a következő:

PCL86 vs EL84. Ha jól tudom az EL84 egy pentóda, míg a PCL86 egy trióda és egy pentóda ötvözése. Ebből adódóan a teljesítménye kisebb. Viszont most arra lennék kíváncsi, hogy a hangminőségében lehet-e számottevő különbség? Mondjuk frekvenciaátviteli téren.
Most nem az ultraérzékeny "fehérfülű" emberkék véleményét kérdem, hanem mi átlagemberkék, hallunk-e különbséget? És itt a hallunkon van a hangsúly és nem a mérünkön.
Előre is köszi.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 1, 2009
Ti nem!
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2009
Köszönöm szépen a megállápítást akkor már jó vétel volt ! Állítólag raktárkészlet ből származik ?
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 1, 2009
GU50 -en szokott lenni egy ezüstös bélyegzés , ha ennek a színe átmegy barnásba , akkor az a cső már használva volt . Képen jól látható , ez eredetileg fémes ezüstös volt .. Én ezt figyeltem meg ...

GU50.JPG
    
(#) mackomester válasza kocos hozzászólására (») Feb 1, 2009
Szevasz!
Kossz a gyors valaszt!
Szerintem a futes nem lesz gond, az 5881 0,9A-t eszik, az EL84 0,76-ot. Csak a veget epitettem meg, igy az elofok csovei elmaradnak. Ami miatt aggodok, az a kimeno drotvastagsaga. Riogattak, hogy az 5881 ezt a trafot meg is sutheti az atfolyo nagyobb egyenaram miatt....
Erre szvsz. eleg sok szelsosegnek ossze kell jonni...
Csak a kiserlet miatt tesztelnem, gitarerosito lesz a havernak belole. Par honapja a Marshall 9200 vegfokomat mokoltam, minden markaszerviz riogatott a modolas veszelyeivel, de siman megy az egyik oldal 2xKT88-cal, a masik 4x EL34-gyel....
Utaltam a gyari hangjat, ezert csoveztem at. Ebbol a vegfokbol van 8db egyezo 5881-em....
(esetleg ha erdekel valakit, elcserelnem mas csore...)
A borze sajnos ugrott, kulfoldon elek egy ideje...)
(#) mackomester válasza mackomester hozzászólására (») Feb 1, 2009
Jaaaaj mit tettem!

Elugrottam boltba, halom penzert vettem egy par JJ EL84-et! Szomoruan konstataltam, hogy elmentek a magasok... Sokkal jobban szol a szenne hajtott Tungsram... Elromlott a fulem?
(#) Müszi hozzászólása Feb 1, 2009
6N9SZ (6SL7) csöve nincs valakinek egy db új amit elcserélne?

üdv: Müszi
(#) fleta válasza mackomester hozzászólására (») Feb 1, 2009
Én is így jártam egy pár PL 509-el . Megbántam
(#) kocos válasza mackomester hozzászólására (») Feb 1, 2009
Nincs mit!

Én szívesen cserélnék Veled EL84-re (6P14P-re), de ha külföldön élsz, hogyan oldjuk meg a cserét?
(#) mackomester válasza kocos hozzászólására (») Feb 1, 2009
Ehh, nem feltetlenul EL84-ben gondolkodom...
Lehetne akar telefunken vagy siemens ECC83...
Azokra hajtok most! Amugy a posta nem oan veszes.

fleta1: JJ 509-eid voltak? Mi volt a gaz veluk?
(#) fleta válasza mackomester hozzászólására (») Feb 1, 2009
Én a Ham bazárból rendeltem 509-es csöveket, nem JJ volt, nem tudni milyen állítólag valami kínai.zajos, kevés magassal. A 30 néhányéves tungsram sokkal szebben szól.
Vannak jj ecc83 -ok, ezekkel nem volt rossz tapasztalatom.
(#) mackomester válasza fleta hozzászólására (») Feb 1, 2009
ECC83-akkal szivtam igy:
"Potom" 25 euro volt darabja, egy JCM elofok-masolatba kerultek volna. Nem olyan nagyon rossz, de ahogy Te is irtad, a 30 eves Tungsram kenterbe verte... Utana neztem meg, ez bizony kinai szemet, bar erositett mechanikailag. Attol meg xar.... Az 5881-eim Sovtek-ek, ezeket valtotta le az EH KT88 meg a JJ EL34. Mit tagadjam, a KT88 sikit, ahogy kell!
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 1, 2009
A legkönnyebb a pecsétről eldönteni hogy új-e. Az újnak zöld vagy lila a pecsét színe a búrán. Ha már egy kicsit üzemelt akkor a pecsét elfeketedik.

Most látom CHZ kolléga már megelőzött
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Feb 1, 2009
A 2 számú képen látni a szép zöld pecsétet , ezek szerint ezek újak . De már megnyugtattak róla llaci56, köbzoli,CHZ, meg most te is . Így mostmár nem csak használt csöveim vannak a GU50 hez ! Már a dobozolásom félig meddig megvan , kész vannak a trafó takarók is hozzá. Ma megterveztem hozzá a tápegység nyákot, ugyanis most ennél így lessz megoldva . Most már csak sokat kell rajta ügyködni és egy két hét mulva kész is lessz!
(#) rockersrac válasza djhans hozzászólására (») Feb 1, 2009
és más csöveknél honnan lehet eldönteni hogy újak,vagy használtak?(csak kérdezem)
Következő: »»   389 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem