Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   370 / 1680
(#) Doszpot hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Nem nagy "durranás", egy kis PIC programozót ütöttem össze. Topi Nulláról a robotig cikke alapján. A nyákot átrajzoltam, mert nem tetszett. Alkoholos filccel készült, ahoz képest egész jó lett.
Egyébként működik szépen, dobozolni nem valószínű, hogy fogom. Megfelel így ahogy van.
(#) Frankye válasza Doszpot hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ahhoz képest, hogy kézzel rajzolt, nagyon szép munka! Elismerésem!
(#) vtnagy válasza Doszpot hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Nekem először fel sem tűnt, hogy filccel készült
Szép lett!
(#) Kacsavadasz hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Szép napot!

Most marattam ki ezt a kis nyákot:

Fotó0266.jpg
    
(#) kocsgab002 válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
hüh....nem rossz...nagyon nem..
mi lesz? valami fejlesztőpanel?
(#) Kacsavadasz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Igen fejlesztőpanel, főleg PIC, de bármit bele lehet rakni. Ahol csinálták a szitanyomást, azt mondták ekkor nyákot még nem láttak. Igaz kértek érte 5400 forintot. De hát semmi sincs ingyen. Majd ha elkészül rakok fel még képeket, természetesen jobb minőségűeket.
(#) gtk válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Szep ! Sok sikert !
(#) Doncso válasza Doszpot hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ezt annó én is megépítettem, de nem lett ilyen szép, ez nagyon szép munka, pláne hogy filces, , egyébként neked éget rendesen? Milyen géppel használod? Nekem sosem akart működni, kevés volt az alaplapi feszültségem, vagy nem tudom.
(#) maTaKee hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Hello!
Készítettem egy Lágyindítót a toroid trafómhoz (630VA), amit kiegészítettem egy LED-es biztosíték kiégés jelzővel. Már régebben készen lettem vele, csak most akadt ismét a kezeim közé :smile:
(#) totti91 válasza maTaKee hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
:eek2: ..nem találok szavakat..gyönyörű előónozás és tökéletes kivitelezés ..kézi vagy kémiai előónozás?
(#) huba hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Sziasztok.
Elkészültem a saját tervezésű Lítium-ion töltőmmel. Utólag belegondolva elég alkatrésztemető.
Amit tud: 4 soros cella egymásutáni feltöltése, automatikus váltással, állítható töltőáram maximum 2A-ig. Töltés befejezése után 5-percenként végigzongorázik az akkukon hátha valamelyikhez még tölthet.
Egy masszívabb számítógéptáp dobozba került, kicsit karcos, de lesz még rosszabb is idővel.
(#) mex válasza totti91 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ez bizony szép kémiai ónozás. Csak nem szabad hozzáérni puszta kézzel....
(#) maTaKee válasza totti91 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Alap, hogy kémiai ónozás
(#) llaci56 válasza mex hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Miért nem szabad hozzáérni???
(#) Doszpot válasza Doncso hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Köszönöm a dícséretet!
Nekem működik jól. (bár nem vittem még túlzásba, egy villogót bírtam programozni... lassan megy a tanulás)
Teljesen átlagos PC-m van, Abit NF-7 alaplappal. Egyébként linuxból próbálkozok, Piklab-al. Minden megy szépen.
(#) bbalazs_ válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Gondolom, zsiros lesz es ott nem fogja. Vagy az ujjlenyomat savassaga miatt odamar.
(#) feki00 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Mert megráz :wilting:
(#) llaci56 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ónozás előtt zsírtalanítani kell, ez természetes. De utána miért ne szabadna hozzáérni, ezt nem értem.
(#) llaci56 válasza feki00 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Így már értem!
(#) eper1234 hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
sziasztok.
készülőben van az automata akkutőltőm, még nem teljesen kész meg nem is lesz túl szép, pc táp lett a doboz mert ez volt itthon, de a lényeg a lényegben jól működik, a tőltőfeszt 11-16 V között szabadon állítható, na de a képek, jah bocs a minőségért csak telefon volt közelben.
(#) Doncso válasza eper1234 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Egész jó lett! Mindenesetre te szebb képet készítesz telóval mint én egy cam-al
(#) Ballage hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Halihó!
Elkészült életem első vasalós nyákja (meg mellesleg 20 év kihagyás után az első). Sajnos ez csak egy próba, mert fúrógépem még mindig nincs, de nemsokára azt is beszerzek, de addig is kíváncsi voltam, hogy mit lehet kihozni a technikából. Szándékosan egy nagyon finom rajzolatú nyákot csináltam, hogy lássam mennyire jönnek ki a hibák, de meglepően jó lett. Egy-két helyen ugyan alámart (valószínűleg nem volt elég tömény a nátriumperszulfát), meg a vasalás sem lett 100%-os, de majd legközelebb alkohollal zsírmentesítem, meg jobban felcsiszolom előtte (ja, meg nem 8 miles vezetőcsíkokat használok ). Az említett fúró hiánya miatt csak SMD alkatrészekkel tudtam kipróbálni a forrasztgatást. Komolyan mondom, az IC-ket könnyebb felrakni, mint a diszkrét elemeket. Teljesen fel vagyok aljzva, alig várom, hogy meglegyen a fúró, és akkor valami "éles" projektbe belefoghassak...
(#) Attila86 válasza Ballage hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Üdv.!

Nagyon jó lett a nyák!
Két tanácsot adnék hogyha megengeded:
1.- Az alámarást szinte zéróra redukálhatod, hogyha a papír leáztatása után a nyákot rárakod a vasaló még forró talpára 1-2 percre. (Persze ne a tintás fele legyen a talp felé.)
2.- Ilyen nagy furatátmérőjű és vékony forrasztási részű VIA-kat házilag kifúrni szinte lehetetlen úgy, hogy utána még maradjon is valami amihez lehet forrasztani.
(#) llaci56 válasza Ballage hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Próbáld ki az SMD forrasztásnál a következőt! (Én már nem is tudom másképp...) Üveglapra ónpasztát kenek vékonyan, egyenletesen. Csipesszel fogva az alkatrész, lábaival (diszkréteknél a végével,) belekarmolok az üveglapba, csipesszel együtt fordítok, és mégegyszer karmolok. Ráillesztem a helyére, és mielött elengedem a csipesszel, egy injekciós tűvel leszorítom, és már nyomom is a pákát.
(#) Attila86 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
És pont mindig a legrosszabbkor szokott kiugrani a csipesz közül a fránya alkatrész. És persze soha nem találja meg az ember...
(#) Ballage válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Köszi!

1. Köszönöm, ezt majd kipróbálom, bár lesz kétoldalas is, ott nem tom, mennyire lehet ezt alkalmazni.
2. Ez így van, ez a terv nem is házi gyártásra készült. Nem ilyen viákat szándékozok használni a jövőben, csak nem kezdtem el az Eagle-ban átállítgatni a via méretet a próba kedvéért egy sebtiben előkapott tervben. Már készülnek a libek, amiben a forrszemek közepén csak egy pici lik van a fúró megvezetéséhez (ami még nincs, szóval gomb már megvan, csak a kabát hiányzik )
(#) Doncso válasza Ballage hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Életed első nyákja, na persze, szerintemte voltál a NASA-tech nél a nyák gyártó gratulálok, tényleg nagyon szép munka, ha ez az első , akkor az elkövetkező időkben felrakod a mércét rendesen. Szuper lett!
(#) Ballage válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ez jól hangzik.... Akkor majd ónpasztát is be kell szereznem.
(#) Ballage válasza Doncso hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 


Köszönöm szépen. Nem életem első, csak életem első vasalós nyákja.

Különben is, az érdem főleg a lézernyomtatóé és a műnyomópapíré. Megyek is, hétvégén veszek még pár ívet a Puskás börzén, már ha kint lesz a srác, akitől a múltkor vettem.
(#) Attila86 válasza Ballage hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Kétoldalas nyáknál én 4db M3-as csavaranyát szoktam a nyák és a vasaló talpa közé tenni (nem, egyáltalán nem keni el a tintát).
A PAD-ek közepén lévő pici 'lyuk' jó dolog, mert megvezeti a fúrót és sokkal kényelmesebb a fúrás. De emiatt nem kell ám átrajzolnod az összes alkatrészkönyvtárat! A "drill-aid.ulp" Pont erre való! Csak beírod hogy mekkora furatokat szeretnél és az összes PAD közepére tesz 1-1 gyűrűt (ez így lehet hogy kicsit értelmetlenül hangzik, ezért inkább próbáld ki). Ezt a műveletet csak akkor célszerű megtenni, hogyha a nyákterv már teljesen készen van.
Következő: »»   370 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem