Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Segítség a javításban
Lapozás: OK   8 / 11
(#) KTobi válasza Wiky hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
E-mail-ra senki nem fog írni neked, ne is kérd, benne van a szabályzatban.

Szedd szét, nézd meg, valószínűleg két hangszóró van benne, és az egyik leéghetett, vagy beszorult. Cserélni kell, hasonló telefonból kibontottra, vagy fülhallgatóból. Fülhallgatót már szedtem szét, celofán a membránja, nagyon érzékeny. Mobilban se lehet, minőségibb kivitel.
(#) Wiky hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
szia! ne haragudj igazad van,ne legyél dühös teljesen kiment a fejemből! és köszike a segitségedet,majd beszerzek mobilokhoz használható csavarhuzókészletet és megprobálom megcsinálni! üdv
(#) KTobi válasza Wiky hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Nem haragszom, és dühös se vagyok. Általában azt szoktam ilyenkor csinálni, hogy figyelmen kívül hagyom a hozzászólást. Valószínűleg a többi fórumozó is. Addig nincs gond, még nem a moderátorok szólnak rád, mert akkor Te is megleszel ajándékozva egy időre egy háromszöggel. Megtanulod és legközelebb nem fordul elő

Elég kis csavarok vannak benne, néha rejtve is.
(#) Wiky hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Oké De engem nem hagytál figyelmen kivül......
Na mind1,hát az még jo hogy te szoltál és nem egy moderátor szerencsére
Megfogom tanulni :yes:
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Helló proli mester, újfent előástam a multitesztert, mert időközben ellőttem a fesz mérőjét is, de ezt megtudtam javítani, és sikerült beállitani is, de a generátor része még mindig halott, viszont új alapokra helyeztem a kérdést, bevittem az egész kapcsolást multisimbe így jobban megértem a működését. Persze nem oszcillál mert szerintem be kellene állítgatni a potijait. Ebben esetleg tudnál segíteni?
Üdv.
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Hello!
Nekem nincsen Multiakármim, de szerintem nem szükséges hozzá. Már javasoltam, hogy a komparátort cseréld le, egy HC14-es inverterre. jobban jársz.
üdv! proli007
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Az eredeti célom az lenne, hogy kiváltsam a CA-t erre a 74HC14-re de mivel te is tudod nem vagyok nagy professzor a témában, szerettem volna elindítani a szimulátorban, majd szépen megtervezni, hogy és mint csináljam meg a kiváltást, majd ha értem a teljes működést, akkor már a gyakorlatban is könyebb lenne, illetve ha valamiért nem működne rendesen, akkor segítene a szimulátor is. Meg persze tanulási szempontból is előnyösebb lenne ha menne a szimulátorban. Egyenlőre ott tartok, hogy a komparálást a CA3127-es tranzisztor mező végzi, ha jól sejtem, sajnos a Multisim-ben nincs ilyen alkatrész ezért betettem 4 NPN-t a helyére, azzal nem működik, de kicsit jobban ráfekszek és elindítom valahogy, csak ez a kiváltás dolgot nem nagyon értem, van HC14-ből 6V-os és 4-es is, illetve van több kapu az IC-ben, mindegyiket használnom kellene? Gondolom a bemenete közvetlen a kapcsoló fetről érkezik és a dióda hídnál lévő tranzisztor bázisára menne.
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Hello!

Hát kapásból az lett volna a válaszom, hogy a szimulátorban nincsenek meg az alkalmazott félveztők.
De ha jól emlékszem, én ezt leszimuláltam, persze diszkrét elemekkel.
De egy a lényeg, hogy a komparátor kimeneti szintjei közé essenek a bemeneti szintek. Akkor recegni fog. A HC-nál ez egyből adott. A gondot a Fet-es követő fokozat szinteltolása okozhatja csak. Ezt kell rendbe hozni. Vagy a bentlévő komparátort kell beállítani erre.
De ezt én már kellő alapossággal leírtam, javaslom olvasd vissza az ezzel kapcsolatos beállítási javaslataimat. Mert a méréseket a legvégén már nem hajtottad végre. Így infónk sem volt.
(Én, összeraktam egy CA-ból egy komparátor áramkört, de nem voltam beájulva tőle. A bennlévő tranyók valahogy egymásra hatottak. Gondolom a közös szubsztrát miatt. De persze nem az az IC volt ami a generátorodban van.)
A HC14-ből tulajdonképpen csak egy inverter kell, a többi bemenetét vagy lekötöd a tápra, vagy párhuzamosítva egy keményebb meghajtót kapsz. Nem mindíg nyerő, mert vannak típusok amik reteszelődnek így. (Tehát a bemenet egy inverter, majd ez után még egy inverter, majd ezt követi az összes többi párhuzamosan. Így az egész is invertálni fog.)
A bemenete a Fet Gate-jére menne, mert így a Fet szinteltolása, csak a végfok felé érvényesülne, a komparátorba nem játszana bele. A kimenet, meg a tranyó bázisába.
Az IC-nek 5V-ot a -12V-ból kell készíteni, így a "+5V" kerülne a GND-re. (tehát a 14-es láb menne a GND-re, a 7-es meg a -5V-ra)
üdv! proli007
(#) Doncso hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Köszönöm az infót, így világos, kisérletezek vele.
Ja egyébként nem olyan rég beszélgettünk a páka trafóról, tudod, hogy egy 12V-os spot előtét trafó + feszkétszerező helyett javasoltad, hogy hagyjam a fenébe a fesz kétszerezőt, inkább az előtét szekunderével babráljak, jelentem letekertem a szekundert, megdupláztam, és gyönyörűen működik a kis 50W-os weller róla, szuper lett, köszi a tippet!
Akkora az egész trafó mint egy kis teasüti, kicsit könnyebb mint az előző 300VA-os trafó amin lógott
(#) Baxi hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Hi Mesterek
Kellene egy kis segítség,.
Van nekem egy Yamaha aktív subládám, ami nem akar müködni.
Ha kézel zárom a relét benne akkor elkezd gerjedni, bug stb. Ezért gondolom hogy maga a végfok jó és valami mással van a vihar.
Van valakinek tipje?
Bővebben: Link
(#) Doncso válasza Baxi hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Én kipróbálnám az STK-t elkő körben, akár egy próba panelon, vagy légszerelve, ha jól emlékszem ehhez van gyári ajánlott rajz, ha kiderülne , hogy rossz és nem találsz hozzá STK-t lehet hogy tudok segíteni.
Üdv.
(#) CHZ válasza Baxi hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Sajnos ez pontosan a végfok hibáját jelenti , ha az a relé a hangszórót kapcsolja .
Mivel DC van az IC kimenetén ,azért zúg , búg nem zár a relé , védi a hangszóródat .Ne eröltesd , még hangszórót is vehetsz !Azért zúg , búg
IC csere és kész ...
(#) Baxi válasza CHZ hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Ok, köszönöm
(#) Baxi válasza CHZ hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
még valami, ilyen Ic-t nem lelek sehol. Milyen árban lehet meg hol lehet ezt egyáltalán kapni?
Vagy mit lehetne helyete bele rakni?
(#) CHZ válasza Baxi hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Szívesen .
Láthatod a relé melletti IC pontosan hangszóró védelmére van benne
(#) CHZ válasza Baxi hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Megnevezés
Cikkszám Eredetiszám
Gyártó Nettó
Bruttó
(eladási ár bruttója) Raktár
Másodlagos raktár Mennyiség Megjegyzés

STK404-050 IC
7906644
Szállítási idő 3-4 nap, kivéve, ha a készlet időközben Németországban elfogyna, ilyenkor általában 1-2 hét AAX13490
YAMAHA HUF 14 149,00
HUF 18 766,00
0
1
ASWO árlistájából sajnos csak ezt találtam most , de ez nem éri meg .
Probáld meg márkaszervizen keresztül ..
(#) Baxi válasza CHZ hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Hát akkor ez felejtős. A mély és az 5 hangszóró, azaz Yamaha 5.1 szet volt 25e Ft.
Azért mégegyszer köszönöm
(#) Doncso válasza Baxi hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Helló!! kopp kopp, a legelső hsz-edhez írtam válaszképp, hogy tudok segíteni ha kell ilyen IC!!
(#) zomatt hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Hali!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen ragasztóval lehet nyákról felszakadt vezetősávot visszaragasztani? Nem én szakítottam fel, és nem súlyos a helyzet, csak szeretném normálisan megcsinálni. Üdv, Attila
(#) Baxi hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Hi Mesterek.

Megcsináltam a képen látható gyújtás modult, kétütemű motorban megyen tökéletesen már vagy 2 éve , de a kocsi (szamara) már nem indul vele. A rotor hamarabb elforog mint ahogy a szikra oda érne. Gyári Lada gy.modullal pedig megyen/indul.
Szóval mi lehet a lassú?

Kapcsoló tranyó: BU 2520 AF
PNP FET: IRF 9640

Adatlapok alapján nano sec alatt kapcsolnak, tehát az elég gyors szerintem.
Ha van ötleteket előre is köszönöm.

gyujtás.gif
    
(#) proli007 válasza Baxi hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Hello!
Volt már itt szó erről a gyújtásról itt a fórumon. Sajnos nem emlékszem hol van. Hasonló probléma volt vele, de valami triviális dolog okozta a hibát. A tranyók sebessége semmi esetre sem lehet gond.
üdv! proli007
(#) Doncso hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Sziasztok, EBBEN tudna valaki segíteni?
Üdv.
(#) Baxi hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
Hi Mesterek!

Megépítettem ezt az akkuőrt.
Viszont nem 12V felett vált pirosról zöldre, hanem 15V-nál. És piros led nem alszik ki csak halványul egy kicsit.

Szerintetek mi lehet a gond?

Segítséget előre is köszönöm.

akku.jpg
    
(#) Baxi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Ok, köszi.

Találtam egy két tranzisztoros kapcsolást is, hátha így egyszere csak egy led fog világítani

Köszi mégegyszer.
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Na megépítettem, és ennél egyszerre csak egy led világít .

Körülbelül 4 db-ot raktam bele ZPD:9V, 9,1V de ahogy tapasztaltam kell bele egy 10V/11V.
Nekem olyan sajnos nincs

A ZPD 9V/9.1V - nél 10,5V-11V vált a led, plusz 1,5v- 2 V rá kell számolni az értékükre, de lehet hogy azért mert bontott cuccokból vannak.

Úgyhogy venni kell.

akkuőr.png
    
(#) lapose válasza Baxi hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia!

Tegyél egy-két diódát(pl. 1N4148-at) nyitóirányban sorba a zenerrel.
(#) Baxi hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Hi

Vettem egy kültéri lámpát a piacon(800ft) és nem sima lámpa mint kiderült hanem valamilyen alkony kapcsolós féleség lehet benne.

Csak az a baj hogy ha eltakarom a diódát akkor vibrálni kezd a izzó, stroboszkóp jelenséget produkál.

A kérdésem az lenne mi lehet a rossz benne, tipp stb?

Segítséget előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza Baxi hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hello!
Lehet, hogy csak az a hiba, hogy hiába takarod el, a diódát még is látja az izzó fényét. Ezért "villog". Nincs a lámpához és a diódához valami takaró féle, hogy ne lássák egymást?
üdv! proli007
(#) Baxi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hi
Gondoltam Én is rá, egy spray kupakkal takartam le, és az se segített.
Most egyenlőre kiszereltem belőle az elektronikát és felraktam a szánt helyére a lámpát.

De majd megnézem még egyszer.

A triakot hogy lehet kimérni, hogy jó e?
Ugyanúgy mint a tranzisztort?
(#) Baxi válasza lapose hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Sikerült az akku Őrt összerakni, be is raktam a kocsiba, de viszont este nagyon zavaró.

Mivel raktam bele egy tőltés figyelőt is ami 13,5V nál nyít, s így már két led világít.
Arra gondoltam hogy a töltés figyelő led kapcsolássa helyet inkább az akku őrt kellene lekapcsolnija ha eléri a töltés a 13,5V-ott.

Lassan alakul
Következő: »»   8 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem