Fórum témák
» Több friss téma |
hello!szeretnek segitseget kerni mivel szkopot szeretnek epiteni.A hejzet a kov:beszereztem nehany csovet:tungsram dn7-178,dp7-113n es aeg d10-119gh tipusut.az utobbi ketonek meg a bekotesei nincenek meg ha esetleg tud roluk valaki valamit esetleg kapcsolasi rajzok ha valakinek volna. elore is koszonom!
Ha meg tudod szerezni Rózsa Sándor "Elektronikus amatőr mérőkészülékek", vagy "Amatőr mérőkészülékek építése" c. könyvet, abban több szkóp rajzot is találsz.
Közük jó pár szkóp cső bekötési rajzot is.
Mekkora fájlméretet tudsz fogadni az email címeden? El tudom ui. küldeni mindkét könyvet. :yes:
Szevasz!
A Syn7h37ic által említett szerző egyik könyvét itt megveheted:Bővebben: Link Többféle szkóp megépítését is leírja.
Szkópot építeni nem biztos, hogy ma már gazdaságos vállalkozás. Még akkor sem, ha van az embernek egy (2-3) csöve. 20000 HUF környékén már használható, kétsugaras készülékeket lehet beszerezni. Ennél olcsóbban nehéz építeni, és akkor még hol van a hitelesség, a bevált konstrukció.
Szia !
Holnap elküldöm a 10-110 bekötését, a másik kettővel nem érdemes szkópot építeni mert hosszú utánvilágításúak. Üdv Horgászni sem éri meg Idézet: „Horgászni sem éri meg” Ebben igazad van. Ezért nem voltam az utóbbi 30 évben horgászni. Ha saját maga akar mindenáron építeni, az más. Akkor ajánlanám az Rt 76'-os Évkönyvéből Sipos Gyula idevonatkozó cikkét.
Továbbá, e kiváló szerzőtől van még az 1985-ös Évkönyvben egy komplett leírás.
A hosszú utánvilágítású csövekből is lehet szkópot építeni! De hogy fordítva kérdezzek! Te mivel vizsgálnál meg egy 0,5Hz-es jelet?
Igaz,hogy horgaszni nemeri meg de akkor miert horgaszunk????szerintem hobbiszinten oszelehet hozni valami olcso szkopot.
Az RT73(vagy 74-es) évkönyvében volt egy szép cikk ebben a témában (töbféle csövel,töféle kivitelben).Érdemes átnézni, ha van rá lehetöséged.
megvannak ezek az evkonyveim,nekilendultem egy kapcsolas megepitesenek de sajnos beutoot a krahh a nagyfeszultsegu generatornal.terveztem ujjat,ami mukszik de sehogyan sem birom stabilizalni a feszultsegeket.eppen ezert szereztem utangyorsitas nelkuli csovet.
Szia !
Itt a DG10-119 adatlapja. Kedves Zolee mivel magyarázod, hogy a szkopokat mégsem hosszúutánvilágítású csőből készítik. De nem akarok senkivel kötözködni. Üdv.
most hirtelen csak ez van kéznél
Feltétlenül biztatnálak rá, ha van elegendő elszántságod, alkatrészed, némi "bádogos"munkához helyed, egyszerű tranzisztorpár-válogató, remek /igaz cseh/ irodalmat tudok küldeni, egy 5MHz s szkóphoz és a 10-119 cső király! Azt hiszem 1983 körül csináltam én is, eléggé kezdőként, és azóta is megy!
Azért nem sétagalopp, a gatyát alaposan fel kell kötni!
Szia!na ez szep munka! jo kis gepet alkottal le a kalappal! :yes: a ks magneses arnyekolasat h oldottad meg?
Először a szokásos módon, konzervdobozból. Aztán mikor volt a gengszterváltás, sikerült 13 centis csőhöz való ágyucsövet szerezni. A végét levágva pont stimmelt. Azt az előző bíztatásomban nem írtam, de azért legyen az "asztalfiókban" jó csomó cucc, mert ha mindent most vennél, akkor valóban meggondolandó! Ráadásul abban az időben még voltak olyan boltok ahol /pl. az árnyékolót vettem/ sz..&h.. ért nem írhatom ki lehetett jó cuccokat venni.
Különben az igazi alkotó két cseh mérnök volt, én csak mentem utánuk!
Szia!
A '76-os RT évkönyvben lévő nagyfesz tápok egyszerűbbek, minden igényt kielégítenek. Ez a táp is jó, csak nagyon le kell árnyékolni a a trafót mert szór a négyszog miatt. Azt a szkópot én is megépítettem amelyik az RT '85-ös évkönyvben van, ott is le kellett árnyékolni a nagyfesz tápot, mert megszórta a KS csövet pedig gyári árnyékoló csövet sikerült szereznem. Én is biztatnálak az építésre. Nem egyszerő, de nagyon sokat tanul belöle az ember fia. Természetesen ne ez legyen az első műszered amit építesz. Üdv.
Na azert van a fiokomba/dobozokban elegsok alkatresz vegulis atterveztem 1 evkonyves tapot(tekercsadatokat megtartva),mert a rajz szerinti nem uzemelt.jelenleg 1 555-os "rugdos"1 teljesitmenyfetet,a trafo pedig 1 telefunken tv taptrafo magra keszult,igen kapott tuti arnyekolast(alu dobozban az egesz).ez a tap jol mukszik a D7-178 al,es tegnap fejeztem be aD7-113 tapjat,sikerult is fenyt kicsikarnom belole es most kovetkezik a tobbi fokozat/ok epitese.
Hat az szrol hrol annyit,hogy a KS csoveket vadi ujan 20 euroert vettem vagyis10 ert a 191 est a masik kettot 5-5 ert.
Hello!na mondhatjuk felig sikeresen tulvagyok a szkopepites kezdeten.megepitettem a tapot es a vertikals erositot.Na es itt kezdodoik a gond,nincs eleg erzekenyseg.hol lehet a hiba?
Szia !
Látni kéne a kapcs.rajzot. Valószinűleg kevés a kollektor fesz. Véleményem szerint jobban jártál volna ha előbb a horizontális részt építed meg, és miután az rendesen működik akkor kezded a vertikális részét. Mennyi a katdfesz? 1 kV esetén a 7-113-hoz kell kb140 volt a teljes kivezérléshez, ha magasabb a katódfesz akkor több. Üdv.
hamarosan csatolom a rajzot csak installalom a szkenert.alacsonyabb a katodfeszultsegem kb 740 volt.
Szia ASD123
Ugyan nem nekem küldted a DG10-119 adatait, de ha megengeded, én is hasznositanám. Van ugyanis ilyen csövem, de nincs adatlapom. Sajnos, nem nagyon tudom a sorokat elolvasni, és ha kérném, néhány adatot kiirnál? Mivel eddig három szkópot épitettem, ha megengeditek, a témához lenne néhány mondatom. 1. Oszcillószkópot érdemes épiteni, még akkor is, ha ma már állitólag olcsón hozzá lehet jutni. Azt a tapasztalatot, amit az épités során felszed valaki, semmi más módon nem lehet megszerezni. 2. Egy darab csővel ne fogjon hozzá senki, mert irtó sok munka után kiderülhet hogy a csőnek stihje van, vagy netán eltöri, és akkor egy csomó munka odaveszik. 3. Amatőr célra - számos pro és kontra mérlegelése után szerintem az alábbi csövek a legmegfelelőbbek: 3KP1, MO8, DG7-113 :ezek ugyan azt a darabot jelölik. Egyetlen hátránya a kb. 30 cm hossza, de ez adja az előnyét, vagyis aránylag kis eltéritőfeszültséggel is müködik. 4. Ha valaki 5...10 MHz feletti szkópot akar épiteni, célszerü megbarátkozni a gondolattal, hogy az eltéritő végfokozatban rádiócső legyen. E célra az ebay-en elérhető 6E5P vagy annak a katonai változata a 6E6PE a legjobb 5. A szkópcső katód - rács körét ugy kell kialakitani, hogy pozitiv rácsfeszültség még véletlenül se állhasson elő. Ellenkező esetben rövid uton, észrevétlenül és alatomosan tönkre lehet tenni a szkóp csövet. Kb. 25 évvel ezelött az RT-ben leirtam egy kis szkópot, ami DG7-132-vel müködik, és még ma is használható. Igaz, ma már néhány dolgot másképpen csinálnék rajta. Szerintem kezdőnek jó. Végül: a XI. ker. Sztregova u. 1. ben minden csütörtökön és pénteken du. 4 től "Mérnök ovodát" tartok, ahová minden elektronika iránt érdeklődőt várok. Érdeklődni lehet a www.mernokovi.hu-n lehet. Üdvözlettel, Tombor József HG5TMB
ezt itt sebtibe: Rádiótechnika 1982/5 224oldal, az url nem jó, és nem azért mondom, de nem 35 éve? /RTÉK72/251old./
adatlap
na meg a vége; még a boldog békeidőkből, a Tungsram Keravill kedves boltvezető hölgyének jóvoltából.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |