Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   464 / 2208
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2009
Ja kérem, ez a csöves evolúció!
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009
Miért az anódtekercsre kötöd a fejhallgatót ?
Nem lenne jobb a szekunderre kötni és akkor nem kellene nagy Ohm -os ? A módszer amúgy tökéletes .
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Márc 15, 2009
De erre megy összesen 3 vezeték, azt meg össze lehet kötni "forrléc" nélkül is.
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 15, 2009
Milyen kondikat meg elkókat használtok csövesekbe?
(#) mark.budai válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 15, 2009
Amilyen kéznél van .
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 15, 2009
No igen! Eleinte több vezetéket szándékoztam rákötni, de aztán már a legtöbb a csőnél egyesül. Viszont a szkópnak a krokicsipeszeit jól rá lehet aggatni.
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Márc 15, 2009
Az igaz! Én is a csőnél kötöttem össze őket.
(#) rhesus23 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 15, 2009
Pedig válogatósak ezek a cuccok az alkatrészekre vagy nem?
(#) sturbi válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 15, 2009
A szkóp is hibátlan módszer, rákötöd a szekunderre, 1 mV/div állásban már jól látható a brumm (de ne legyen 1 mV-nyi brumm), időalapnak jó a 10 mS/ div, hálózati szinkronnal, így látod azt is, milyen jelalak töri az orrod alá a borsot (kisjelű cucc építésénél még lehet majd ennek jelentősége).
Milyen szkópot vettél végülis ? (hú de szép szó ez a "végülis", lehet, hogy bekerülök vele a helyesírás topikba).
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009
Látom jól állsz riasztó trafóból, "szép" ez a modell, mintha csak én csináltam volna.
Abból a fajta kimenőből nincs egy szinglid ? Adnék helyette másfajta szinglit.
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009
Oppá....akkor általánosítok, nincs valakinek olyan szingli kimenője más szingliért cserébe ?
Fordítva is jó, tehát ilyen szinglit adnék olyan szingliért, ami nálam szintén szingli (remélem nem keveredtem bele).
(#) hobamp hozzászólása Márc 15, 2009
Szerintetek mennyit kérnek pl.:ECL 21 foglalatért? ÉS novál bakelit foglalat? szerintetek az megér 200 Ft-ot?
//Bár állítólag nem olyan jó a bakelit, nem tudom miért....

Ééés még egy kérdés: pl ami található a Videoton ra3101 -ben kimenőtrafó, az mennyire tud jóhangzást biztosítani ? Ezt EL84-hez kreálnám oda......

(#) littlejoe hozzászólása Márc 15, 2009
80 %-os állapotba került a pcl86-se.Még a kivezérlésjelző bekötése és a dvd vfd kijelzőjének a meghajtása van hátra.

DSCN0563.JPG
    
(#) mark.budai válasza littlejoe hozzászólására (») Márc 15, 2009
A vfd-n mi lesz kiíratva?
(#) CIROKL válasza littlejoe hozzászólására (») Márc 15, 2009
Számomra egy érdekes megvalósítás ? A vfd -re mit akarsz kötni . és még valami az a trafó takaró az miből van?
(#) littlejoe válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2009
Olajszűrő teteje levágva,a vfd-re csak az "on" lesz kiirva mert nem akarok mutiplex meghajtást csinálni neki
(#) littlejoe válasza littlejoe hozzászólására (») Márc 15, 2009
Csak a megfelelő szegmensek lesznek bedrótozva.
(#) CIROKL válasza hobamp hozzászólására (») Márc 15, 2009
Idézet:
„Szerintetek mennyit kérnek pl.:ECL 21 foglalatért? ÉS novál bakelit foglalat? szerintetek az megér 200 Ft-ot?
Nézd ha neked megér annyit akkor azonnal vedd meg , azok a bakelit foglalatok is jók csak jó állapotúak legyenek !
Idézet:
„Videoton ra3101”
Ha jól tudom az a kimenő trafó a PCL86 hoz lenne jobb ?
(#) CIROKL válasza littlejoe hozzászólására (») Márc 15, 2009
Idézet:
„Olajszűrő teteje levágva,”
Mire nem jó egy kiszuperált olajszűrő ? Mindenesetre ötletes megoldás .
(#) mark.budai válasza littlejoe hozzászólására (») Márc 15, 2009
Azt akár 7szegmenses led-kijelzővel meg lehet csinálni. Egyikre kiíratsz egy O betűt, akár a nullát, az n meg a nagy H betűről leszedve a két felső szegmens.

On.JPG
    
(#) hobamp válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2009
upsz.... Igen ECL86 -hoz van.
Akkor ezek szerint az jó ár, ok! Akkor megveszek párat
(#) littlejoe válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 15, 2009
Igen ,de miért ne használjam fel az eredeti kijelzőt?
Egyébként jobban tetszik a vfd fénye mint a led-kijelzőé. Ha valakinek van pic-es vfd meghajtó áramköre amivel szegmensenként ki tudom gyújtani a kijelzőt és szöveget kiiratni az ne kíméljen.
(#) mark.budai válasza littlejoe hozzászólására (») Márc 15, 2009
Csak ötlet volt!
(#) Ricsi89 válasza littlejoe hozzászólására (») Márc 15, 2009
Meg ha megnézzük ,akkor a VFD is elektroncső.
(#) Mate78 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 15, 2009
Szia, és köszi a tanácsot.A héten lesz csak meg a szkóp még nem döntöttem el melyik legyen, két lehetőség van Tektronix 2236A vagy 2232 ,mindkettő 100Megás 2 csatornás,kipróbálom mindkettőt aztán döntök.

ON

üdv
(#) EcoPityu válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2009
Idézet:
„”Mire nem jó egy kiszuperált olajszűrő ? Mindenesetre ötletes megoldás .”


Pedig nem új ötlet....


ötletroham annó
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 15, 2009
Lopott ötlet, ejha....
(#) Mate78 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 15, 2009
De jó a memóriád.

Ez tényleg nem rossz ötlet, főleg egy magamfajta embernek aki nem szereti a lakatos munkát.


üdv
(#) EcoPityu hozzászólása Márc 15, 2009
Gyerekek!

Megszólalt a 6P45Sz!!!

Színusszal is mértem, és zenével is.
Színuszos teljesítmény /1KHz max: MONO: 100w,(28,5v eff)
sztereóban 2x80w .(kimenőfeszültség ~25,5v eff/8ohm)
Zenei teljesítmény: /mérése a következő képpen:kimeneti fesz. graetz-el egyenirányítva, kondival szűrve, ellenállással sütve-átlagolva= Uki csúcs, ebből visszaszámolva effektívbe.../ : 120w sztereóban. Természetesen ez pillanatnyi teljesítmény /PMPO/

A végcsövek nyugalmi árama 500V-os anódfesz mellett 25mA/6P45Sz... GG! tudom ajánlani ! nem kell oda az 50mA! így is 1/4 teljesítményen járatom nyugiban!

Nagy kérdés!
Véghangerőn leesik az anódfeszkóm 370V-ra, a nyugalmi 500v-hoz képest, ez korlátozza a kimenőteljesítményemet!

De: a trafóból továbbra is jön 350v-nyi váltó, tehát nem az esik. Ha kevésnek gondolnátok a 690µF-nyi kondit, akkor említeném, hogy tettem még rá 470µF-nyit, és semmi nem változott, esetleg ha 5v-al feljebb ment terhelve... (csak ne rakjak rá 5000µF/500V-os tömböt...az már öl!)
MIT TEHETEK ÉN MÉG AZ ÜGY ÉRDEKÉBEN????
(#) hobamp válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 15, 2009
nekem is tetszik. főleg, h én sem tok ügyesen dobozt fabrikálni, pediglen a készülő el84 erősítőmhöz kell majd vmi frappáns ...
Következő: »»   464 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem