Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   471 / 2208
(#) Müszi válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 17, 2009
nemnem Más!

Majd meglássátok

üdv
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 17, 2009
Mono .....Sztereo!
(#) Merkel Géza hozzászólása Márc 17, 2009
Sziasztok!
Eddig kb.10 db. mindenféle csöves, főleg gitárelölködőt építettem. Ezek majdnem mindegyike muzsikált egy kivételével, melynek kapcsrajzát itt mellékelem. A kapcsrajzot valamelyik 60-as (esetleg 70-es) évek végéből származó RT évkönyvből vettem. Ezidáig ez volt az egyetlen erősítő, melynek trafóit nem én tekertem, hanem jó pénzért csináltattam. Azért is bosszant a dolog, mert a kész sasszé már évek óta a lomtáramban hever.
Hátha valaki ismeri, vagy esetleg már meg is építette ezt a kapcsolást. A sémához tartozó cikkben nem sok dolog volt leírva azon kívül, hogy a a P2-vel +60 Voltot kell beállítani a fázisfordító katódján ill. a P4 a 2X20 mA-os nyugalmi áramok beállítására szolgál. Jó lenne nem kidobni a trafókat, melyek mindegyike 10 rúgómba került anno dacumál...
Azaz: HELP!
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 17, 2009
EBL21 ......STK077
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 17, 2009
Külsőleg szép, de tudod mit?! Kezd előlről..., mineddél van szebb!
Komolyan: meghallgatni még nem tudtam, de a papírforma szerint nem kéne csalódást okoznia!
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 17, 2009
Annyi osztással és azzal a keresztmetszettel csak jól szólhat.
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Márc 17, 2009
Így van, Zolibácsi odatette magát! De a meghallgatás még hátra van!
Bírom hogy mikor szóbajön a PCL86 akár milyen aspektusban Hans egyből előkerűl a semmiből mint egy vámpír a ködös éjszakában
De ez a minimum ha már mindenki az Ő tökéjre fejlesztett kapcsolásával operál
(#) sturbi válasza Merkel Géza hozzászólására (») Márc 17, 2009
A rajz hibátlan, működnie kell. Egy kritikus pontja van, a fázisfordító katódjának feszültsége. Nem a 60 V a lényeg hanem, hogy több V-al (4-5 V) nagyobb legyen itt a feszültség, mint a pentóda anódján. Ha a pentóda anódja 60 V-ra áll be akkor itt 65-nek kell lenni, ha a pntóda anódja 55 V-ra áll be akkor meg 60-nak.
(#) sturbi válasza Merkel Géza hozzászólására (») Márc 17, 2009
A felső EL 504 segédrácsát nem kell rákötni közvetlenül a + tápra, csak az UL leégazásra, de gondolom észrevetted te is (itt hiba van a rajzon).
(#) Action2K válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 18, 2009
A fenébe! Már azt hittem most jól "felvágok", erre beűberelnek
Nem baj! Akkor is az én erősítőm lesz a legjobb! Vagy nem. Akkor meg kell, hogy építsek egy még jobbat. Ajjaj ez már a lejtő eleje. Előre látom a csöves jövőmet.
(#) mark.budai válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 18, 2009
Annyi maci nem lényeges, én örülök, hogy ebben nincs semmi maci! A 310V-al szól akkorát, hogy leviszi a fejemet .
(#) sturbi válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 18, 2009
Azt javaslom, próbáld azért kiírtani azt a kevés brummot is, hidd el, még jobb lesz a hangja és sokat lehet tanulni egy "medveölés" kapcsán, ami később, pl. egy előerősítő építés kapcsán biztosan megtérül.
(#) rockersrac válasza sturbi hozzászólására (») Márc 18, 2009
eszem ágában sincs benne hagyni a macit csak jelenleg más project van készülgetőben. amúgy is totál más dobozt fog kapni az erősítő,és akkor már maci mentesre csinálom
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 18, 2009
Valaki ajánlotta a gz34-et 5u4g helyett egyenirányító csőnek. ez tényleg jobb lenne?
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 18, 2009
Na mit találtam!?
Bővebben: Link
(#) mark.budai válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 18, 2009
Jó oldal! Ezt már valaki berakta. Mindent ezen keresek, ha kell egy cső pdf-je! Majdnem az összesé fennt van, csak Tungsram PDF-ek nincsenek, én a Philips-eket szoktam akkor nézni.
(#) Imi65 hozzászólása Márc 18, 2009
No, láttam Ecopityu 6P45Sz-ét. Egy a baj azzal a dobozzal, hogy kissé délkeletre van.
Pityu, jól besűrítetted, gratula hozzá.
Már itt vannak a PL500 kimenők, kéne egy jó áramkört kreálni hozzá. Holnap - remélem - tudok vele foglalkozni.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 18, 2009
PL500 - megint ?
Szerk.: BSS-re mióta elküldtem a PCL86 rajzát, de még mindig nem rakták fel.
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009
Márk, az csak demonstrációs kapcsolás volt, élt 2-3 napot. Ezt igényesebbre akarom megcsinálni, nem akarom letudni a dolgot egy kettőstriódával. Majd meglátom, mi lesz benne.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 18, 2009
300B legyen !
JZoli a 6l6-ból 50W-ot kiszed, nekem a PL500-ból kell 35-40W!!!!!
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009
Veszel nekem?
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 18, 2009
Aha! Tudod mikor?! Mikor vegyek? Én tudok egy jót!
Szerk.: Ha lenne fölösleges 200000Ft-om csinálnák egy sztereó PP-t !
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009
Még egy darabig nem lesz 300B! Ahhoz még szűk a keresztmetszet.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 18, 2009
Ugyanmár! Adnának 2 jó 300B-t, megtekernéd Te szerintem! Veszek Neked, ezen ne múljon semmi! Te is tudsz venni! Csak szállítási költség van, a cső mintadarab! Azért radíroztam ki, hogy ne lásd meg egyszerre a nevét a boltnak, de úgyis tudod.

300B.JPG
    
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009
Na, rendeljem? Ennyiért jó lesz?
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009
Máskor ne végezz félmunkát, a lapfülön is radírozd ki.
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Márc 18, 2009
Én is csak akkor láttam, amikor felraktam! Úgyis tudjátok! Rendelek is 2-t gyorsan, mielőtt elviszitek az összeset!!!
(#) l48 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009
Lekéstél "0" ft-ért leütöttem. Igaz nem 2 db hanem 4db
(#) mark.budai válasza l48 hozzászólására (») Márc 18, 2009
Még mindig ingyenes!!! Az a baj, nincs ott a kosár!
(#) Ricsi89 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009
Ezt kicsit benéztétek, mert a listánál ott van, hogy árajánlatkérés szükséges. vagyis csak azért nincs odaírva ár. rendeljétek nyugodtan és majd ha kijön egy szép kis összeg ,amit ki kell fizetni, akkor majd . :yes:
Következő: »»   471 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem