Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   459 / 3567
(#) zoly15 válasza googa hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ha nem gond poénkodok egyet
Egyik osztálytársam szüleinek is (talán) ilyen Mercédesze van..
Egyszer a másik osztálytársam kitalálta hogy legyen a fedőneve "dinnyés merci". Ettől fogva mindég mondom neki van hogy az úton jön egy.. vagy csak úgy szívatom vele
No, most dicsekednék én is..
Íme 3.5 óra munkám eredménye és a lakói.. (a mai munka a doboz a többi adott volt..)
Remélhetőleg ezen a héten már üzemképes lesz a panelfúró tápegységem PWM szabályozással..
(#) Szebence hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a ZoneAlarm Pro 6.1.737-es verzióban, hogy kell portot nyitni? Mert nem tudok feltölteni ftp-re se totalcommanderrel, se filezila-ával. Nem kapcsolódik ftp-hez az alapértelmezett, 21-es porton. Ugyanezekkel a tűzfal és egyéb beállításokkal még win telepítés előtt simán működött minden. Win telepítés után, most nem akarja az igazat...
(#) szamóca válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Még valami eszembe jutott a fűről.
Te milyen fűmagot vetettél, és igazak-e azok a m2/g adatok amit a kereskedők-gyártók hirdetnek? Vetés előtt Te gyomírtóztál?
Esküszöm ma nem füvezek tovább. Már biztos elegetek lehet. :yes:
(#) zoly15 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
A szomszédunk mikor ültette a füvet akkor csak elszórta a magokat a kinövő fű pedig "kiirtotta" a meglévőt
(#) radocziandras válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Olyan likacsos csövet használnak a csirketelepeken itatónak.Ami azért jó, mert nem tudják vele összevizezni magukat a csirkék,mert a csepp nem csöppen le, hanem csak ott van, azán amikor a csirke megszomjazik, odacsíp egyet és kész.Azt hiszem...
(#) llaci56 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Kiirtottam a gyomot, mert "tereprendeztem". Nem használtam gyomirtót, de elkövettem azt a hibát, hogy vettem virágföldet, és a felső 1-2 cm-nek azt terítettem szét. Ne tudd meg, hogy abban mennyi gyom van! Később megtudtam, ez teljesen helyénvló. A virágföld az homok, és (pl. tehén) trágya keveréke. A marha pedig amit legel a réten, nem emészti meg mind. Aztán az emésztetlen magok itt keltek ki. Talpas muhar-nak hívják a legundorítóbbat köztük, elnyomja a fűvet. Nem volt könnyű megszabadulni tőle.
A fűmagra írt m2 értékek teljesen megfelelnek a valóságnak. Műtrágyának közönséges péti-sót vegyél! Ezt szét kell locsolni feloldás után. (cca 20 kg / 100 m2)
Más növényre ne menjen, mert kiég. Ezt még a zöld fűre is ki lehet locsolni, az bírja, nem ég ki.
Nyissunk egy mezőgazdasági topikot!
(#) llaci56 válasza radocziandras hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Miért baj, ha vizes lesz a pipi? (Mi pl. szoktuk vízben is főzni, akkor leves lesz.)
(#) wg_kezdo válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Illetve azt is vedd figyelembe, hogy milyen fényviszonyokra számíthat a fű mert ugye vannak olyanok amik bírják a félárnyékot, de van olyan is ami attól kihal.
Ezen kívül természetesen a diófa "közelsége" sem elhanyagolható, ha van.

Saját tapasztalat (1 ha területen füvesítgettem különböző talaj stb...stb..).
Minél több magot vetsz el annál nagyobb az esélyed a szép egyenletes pázsitra. Ha véletlenül pont kiszámolva keveset vetsz akkor a megmaradt területen azonnal megtelepszik minden gaz stb...
A nyírás sem mind1.

Amúgy az elején szerintem jól működik az időzített locsolás mivel kegyetlen sok víz kell neki.
Ha van esővíz én azt javaslom mert ez a klóros.....
Nekem érezhető volt a különbség a kettő között.

Ezen kívül nem tudom mennyire lenne jó Topi szárazságérzékelő AVR-es vezérlője?
Szárazságmérő

Ja és nehogy gagyi fűmagot vegyél mert nekem volt olyan ami egyszerűen nem kelt ki. Nagyon meglátszott mert csak egy 5m X 2m-es részre nem maradt a másik fajtából.

Én nem használtam gyomírtót, de mivel bőven vetettem füvet így a nyírás+sok fű kiírtotta a legtöbb gyomot.
(#) szamóca válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Még jó hogy OFF topik! Itt van Laci a terület amit füvesíteni kellene. akkor még gyomirtót is vennem kell, meg talajfertőtlenítőt. -Hogy ezzel mennyi gond van! Nem is gondoltam volna.
(#) wg_kezdo válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Gyomirtóból olyat vegyél ami "felszívódik" és nem szennyezi a talajvizet.
(#) szamóca válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ezeknek a dolgoknak utána néztem már köszi. Az a gond hogy ha sűrűn vetsz, állítólag az sem jó, mert a gyökérzet kifordítja a mellette lévőt. A gyomirtónak is utánajárok.
(#) radocziandras válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Megfázik.Ennyire egyszerű.A kiscsirke is megfázik 40 fok melegben ha vizes lesz.Ekkor még nem leves, csak egy vizes "csirge".
(#) llaci56 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Így csövezném be.
(#) radocziandras válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Montad Zoliéknak hogy lehet menni szalonnát sütni.A fű szeretni fogja, ha azon raksz tüzet!
(#) zenetom hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Tud valaki valami jó kedvjavító módszert?
A sörtől csak szédültem..
(#) radocziandras válasza zenetom hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Olvass jó viccet.
(#) llaci56 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Talán az nem kellett volna.
(#) zenetom válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Lehetséges
Mondjuk nem áll szándékomban alkoholistának állni, sőt...
De szerintem ennyi megengedhető ebben a korban. Pláne ahhoz képest hogy a többi fiatal mennyit iszik...
De kezd javulni a kedvem, mert feljött MSN-re havercsaj


Köbzoli: ja jó lenne, de nem kell a 18 év, jó a 16 is pl.. (vagy huszon akármennyi )
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Áááá... Inkább kitöröltem....
(#) zenetom válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Mi nem kelett volna?
(#) szamóca válasza radocziandras hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Van egy erre a célra lebetonozott rész!
Készítettem padot, asztalt, hinta ágyat, teraszt is a kényelem érdekében.
(#) szamóca válasza zenetom hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Én inkább nem firtatnám! :lookaround:
(#) zenetom válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ugyanmár, ezek után jöhet bármi
(#) Georgee válasza zenetom hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Jó kedv? Csajozni kell az egyiknek most mutattam meg a pákámat tetszett neki Pákám
(#) radocziandras válasza Georgee hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Az enyém a múltkor nem hitte el, hogy a vasalt panelt én csináltam.Azt mondta, hogy vettem.A hangfalam azért jobban tetszett neki.

SDC10237.JPG
    
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Helló!
Valaki nem tudja, hogy ha ellopnak, vagy eltűnik egy mobiltelefon és azt letiltják, akkor csak az adott szolgáltatónál tiltják, vagy mindegyiknél? És ha letiltják, akkor mi van? Nem áll fel a hálózatra?
(#) radocziandras válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ha letiltják akkor azzal a kártyával nem tudsz telefonálni, az új gazdája vesz bele egy másik kártyát és kész.Úgy tudom...
(#) Ricsi89 válasza radocziandras hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szerintem az IMEI számát is letiltják, csak azt nem tudom, hogy mind3 szolgáltató letiltja, vagy csak amelyikben bejelentették. mert nekem van egy telóm, ami nem szereti a pannonos kártyát. Hálózatot keres majd a pannon felirat helyén kiírja, hogy hibás sim. Több pannonos kártyával is ezt csinálja.
(#) szamóca válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Nekem nemrég lopták el a telefonomat, és rögtön letiltattam a sim kártyát, ami ezáltal használhatatlan lett.
A telefonnak most találtam meg a dobozát, rajta az IMEI számmal. Most ezt fogom letiltatni, had örüljön a delikvens.
(#) Norberto hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Nem térek észhez! Nagyon jópofa dolog!!!

LINK
Következő: »»   459 / 3567
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem