Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   485 / 2208
(#) EcoPityu válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Irigy vagyok a türelmedre, és az idődre, amit ezekre szánsz!
Nagyon szép, és olyan kis kompakt...!
Nekem már a polcos szekrény, és a Tv állvány 4db működőképes erősítőt rejt, lassan az Asszony kihajít velük együtt!...
De hogy neked , hova ennyi???
(#) mark.budai válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 25, 2009
Gyorsan meg kell venni!!!
Felhívom, hogy nem küld-e mintát! A postaköltséget fizetem !
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 25, 2009
Valószínű , de ha kitartóan keresnénk lehetne venni jó áron is , persze még a posta is + ban ..
(#) MrBrown válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 25, 2009
Buy it now price nélkül nem tudod megvenni az aukció vége előtt! Csak ritkán aranybánya az ebay!
(#) CHZ válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 25, 2009
Látod , ezek az asszonyok ... sorstársak vagyunk .
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
A posta nem kerül sokkal többe, mintha Magyarországról rendelnéd! Sőt Németországból olcsóbb is!
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Nálam a macska is csövezik, sorstársak leszünk, ha az asszony bekeményít.
Berendeltem pár ellenállást a hestore-től, nehogy keresgélni kelljen, ha rám tör az ihlet (1860 db, majdnem az egész 1%-os sor, 20-asával).
Ha az angolt is telepítem, az nem írja felül a magyart ?
(#) mark.budai válasza sturbi hozzászólására (») Márc 25, 2009
Vettél 1-2t ! Egy darabig legalább nem kell venned !
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 25, 2009
Helló!
Megcsináltam a PCL86 PP végfokot, de nem ment minden jól. Először kihagytam belőle a C12, R14-es alkatrészeket, mert ha jól gondolom az csak gerjedés elkerülése végett van ott. Enélkül elég torzan szólt. Amikor beleraktam begerjedt az egész. Majd megfordítottam a visszacsatolás két vezetékét és láss csodát megszólalt tisztán. Viszont megmértem a kimeneten szkóppal a feszt egy 8 Ohm-os műterhelésen szinusszal és 1,5Vpp jött csak ki. Ez iszonyat kevés. Ez volt a max, mert efölött már torzított. Valami nem stimmel vele, de mi? Rajz mellékelve.
(#) rhesus23 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 25, 2009
Az előző munkahelyemről talicskaszám hozhattam volna haza a jobbnál jobb alkatrészeket. Nem gondoltam arra, hogy szükségem lehet rá egyszer most meg szaladgálhatok pár apróságért
(#) sturbi válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 25, 2009
Egyszer-kétszer már feltöltöttem a készletemet, de már annyira lemerültem (mindenféle dobozokban persze össze tudnék szedni pár ezret, de ez a csomag nem volt 5000 ft, nem éri meg a hosszas keresgélés, amikor rám jön a "rendet kéne csinálni" érzés, olyankor szoktam hozzárakni a sorozathoz a találtakat), hogy muszáj volt. Kis tételt postán nem éri meg rendelni, meg pár db. drágább is (meg hajlamos az elkallódásra), ezért 1000-es tételt rendelek, mikor van egy kis lóvém.
(#) CIROKL válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 25, 2009
Csak deszkába éppítetted? Vagy valami értelmeseb kivitelben .Mekkora anód fesszel és milyen kimenővel próbáltad ? Ma már kész lettek nekem is a kimenőim a PCL 86 pp - hez , megvan a hálózati trafóm is hozzá ! Csöveim vannak csak foglalatból vagyok szegény ? Ha megjönnek akkor indul az építkezés " ja mostanában úgy látom mindenki PCL86pp-ét épít"
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 25, 2009
Nem került a szkóp bemenetére egy 10-es osztó (kapcsló) véletlenül, mert éppen tízszeresének kéne lenni ?
(#) sturbi válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 25, 2009
Ahogy elnézem a trafóidat, neked nem lesznek hangminőségbéli problémáid, rákészültél ahogy illik. Szinte borítékolva van az audiofeel hang.
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 25, 2009
Hát nem, mert multiméterrel is rámértem és csak 1,2V-ot mutatott. Az esetleg nem lehet a hiba, hogy a kimenőn a primert 4 részre osztottam és ha sorba kötöttem és a szekunderre feszt adtam, akkor a középleágazáshoz képest a primer szélein nem egyenlő volt a fesz és máshogy kötöttem sorba a primer tekercseket. Így 1-3-2-4 a kötési sorrend. Ez lehet a gond?
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 25, 2009
-Ja hogy ez egy PP, akor 25 V-nak kéne lenni cs-cs-ig (9 V eff).
Valamit elszúrtál, alaposan át kell nézni, aztán feszültségeket mérni, áramokat számolni, a kapcsolás biztosan jó, ha tudsz betenni kiértékelhető minőségű fotót a szerelésről, akkor könnyebben felderíthatő a gond. A kimenő megfelel a leírásod alapján, nem ott a gond, hacsak nem rosszul kötötted az anódokhoz (amikor mérted, akkor a két végén (amik az anódokhoz mennek) dupla fesznek kellett lennie, mint a közép és valamelyik vég között).
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 25, 2009
Nem lesz gond , nem írja felül a másikat , nekem is fent van együtt mind 2 .
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 25, 2009
Elfért a csévére az eredeti tervek szerint a huzal ?
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Hát pont telibe ráfért mindennel eggyütt ,csak némi kis külömbség adódott mert a szekunderek 1,17mm -es vezetékből lettek , Ilyen volt nem igen gond ez !gondolom .A primerek azok a terv szerintiek .
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 25, 2009
Az pontosan jó , akkor precízen tekerték , hozták a számokból adódó lehetőségeket .
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Igen nagyon precizen és pontosan a leadott tervek alapján készitik el a trafóimat ! meg ami nagyon jó nagyon gyorsak .
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 25, 2009
A kimenőt nem kötöttem el. Rámértem megint és jól van bekötve. Holnap átnézem megint, de nem hiszem, hogy hiba lenne benne. De azért idegesít, mert ennek menni kellene egyből. Most amúgy is 350V-ot kap, mert a leválasztótrafómról táplálom. A nem szimmetrikus csövek miatt fel is izzott az egyik anód, de betettem a két katódhoz egy 100 Ohm-os trimmert ezzel beállítottam a két csövet szimmetrikusra. Betettem még a katódokkal sorban két 1,2 Ohm-os ellenállást is, hogy lássam az áramot. Így kb 30mV-ot mértem a két ellenálláson. Ez eddig csak a szimmetria. Kellene valami megoldás, hogy be lehessen állítani az áramot is rendesen. Amúgy mennyi nyugalmi áramot kellene beállítani?
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 25, 2009
Akkora áramot kell beállítani, hogy az anód-katód közötti feszültséget összeszorzod az anódárammal (megfelel a katódáram is), akkor ne legyen 9 W-nál több (de közel legyen a 9 W-hoz), pl., ha az anód-katód között 280 V van, és az anódáram 32 mA (0,032 A), akkor jó, mert 280 V*0,32 A=8,96 W. A csőre megengedett anóddisszipáció 9 W.
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 25, 2009
Oké! Holnap pihent aggyal megnézem mi a helyzet. Valami gubanc tuti van vele. Furcsa is volt először, hogy olyan halkan szól.
(#) MrBrown hozzászólása Márc 25, 2009
Sziasztok,
gondoltam feldobom a témát hátha előáll valaki egy érdekes és hasznos ötlettel!
Szóval, ha lenne egy ilyen 150V / 20mA stabilizátor csövetek ti hol-hogy bírnátok munkára?
Nagyon tetszik és ugya ilyenből már van kettő ezért gondoltam csak az egyik lazsáljon
(Müszi, az nem hasznos ötlet hogy postázzam el a gyűjteményedbe )
(#) sturbi hozzászólása Márc 25, 2009
Most nem azért...de Imi hol van ? Nekem már kifejezetten hiányzik a topikról, remélem nem tapintott rá a nagyfeszre.
(#) sturbi válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 25, 2009
Segédrács fesz stabilizálás, előerősítő fokozat tápfesz stabilizálása, csatolásmentesítése párhuzamos stabilizátorként (RC helyett, a munkapontba állított stabilizátor differenciális ellenállása helyettesíti a kondenzátort), DC csatolt fokozatoknál katódfesz rögzítése..., meg ami eszébe jut az embernek.
(#) Müszi válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 25, 2009
Ne légy gonosz
Ezért most rákontrázok: Hálóanódos AZ1 üzem közben este.
Amúgy nyugodtan elküldheted

DSCF2013.JPG
    
(#) EcoPityu válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 26, 2009
De szép "körmös" stab cső!!!
Már sturbi kollega megelőzött, hogy mire lehet használni...
Én főként csak simogatnám...
(#) MrBrown válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 26, 2009
Arra ott van a gyerek , az asszony meg a szomszéd kutyája (felesége ) ez inkább melózzon!
Következő: »»   485 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem