Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektret mikrofon bekötése
 
Témaindító: miklosch, idő: Jan 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 5
(#) ideasforlife hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Hallo,
engem az érdekelne, hogy ezzel a kapcsolással hogy lehetne elérni h még jobban erősítsen ?? vagyis ennek a nagyobb változata megoldható?
(#) szkrep hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a képen látható kapcsolást, aminek a kitalálója hihetetlenül érzékeny PC mikrofont ígér.
Igaz, a hangkártyám 1,5V-t ad a mikrofon kimenetre, ez pedig 3-5V-t feltételez, de nem akar működni. Ha az elektretet az asztalhoz kocogtatom, nem ugrál a kis zöld csík a monitoron, de olykor mégis jelez bemeneti jelet.
Lehet úgy változtatni a kapcsolást, hogy 1,5V tápról is menjen? Vagy nem azzal van a gond?
(ugye a jack dugó töve a föld, a közepe és a vége pedig a két jel?)

mikrofon.JPG
    
(#) titi válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Minek ennyire bonyolítani?
Nekem csak egy 1µF -os kondi, meg egy 2,2k ohm -os ellenállás van rákötve, de azt is hallják, amit a konyhában mondok...
Csak a keverőpulton be kell kapcsolni a Mic Boost-ot...
(#) szkrep hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Ezek a beállítások voltak alapból is; ezekkel egy sima elektret kapszulának is szólnia kéne, nem?
Elképzelni sem tudom miért nem szól sehogy.
(#) titi válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Nekem ezzel a beállítással, és ezzel a kapcsolással nagyon jól szól.
(Ilyet csináltam a hugomnak is, neki sincs vele gondja.)
(#) szkrep hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Megcsináltam ezt az egyszerűbb verziót is, így tényleg szól. Nagyon halk, és közvetlenül a szám elé kell tartani, szóval nem az igazi, de legalább van
Azért ha valaki rájön, hogy miért nem kelt életre az érzékenyebb kapcsolással, szóljon, mert jobb megoldásnak tűnik.
(#) karpi válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Sart--->All Programs--->Entertainement--->Volume Control---MIC---Advanced ---> Microphone Boost

kipipalni az opciot es igy +20dB -es erosites lessz a mikrofonon.


Csak HiFi celokra kell egy impedancia illeszto eloerosito amivel aztan a LineIn bemenetekre kotheto a mikrofon es nem az elegge zajos sajat mikrofon bemenetre.
Bar az ujabb jo "PC hancuccok" -nak mar jobb az eloerositoje nem anyira zajos a +20dB-es beallitaskor.

PC Multimedia microfonokban nincs semmi elektronika csak a kapszulla, az egesz illeszto resz a hangkartyan
van ( ellenallas +levalaszto kondenzator ) nem szuksegeskulso ellenallas se kondenzator.
(#) titi válasza karpi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Erről beszéltem pár HSZ-el előrébb...
(#) titi válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Jól van bekötve a csatlakozó?
(#) szkrep válasza titi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
A földet a jack tövére kötöttem, a kimenetet a közepére, a tápot a végére. De próbáltam megfordítani a kimenetet és a tápot a jacken, úgy sem volt jó. A föld mindenképpen a jack legalja, nem?
Szoftveresen amúgy mindig be volt kapcsolva a boost, maxra húzva és engedélyezve a mikrofon.
(#) titi válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
A végére megy a jel (a kondi), a középső a táp (ellenállás).
(#) szkrep válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Kitörő örömmel bejelentem, hogy sikerült a tranzisztorokat fordítva bekötnöm, és mivel nekik senki nem szólt, hogy erre figyelniük kell, nem nagyon tették a dolgukat.
Megfordítom, és meglátjuk jó-e. Gondolom az 1,5V nem ölte meg őket így fordítva sem...
(#) titi válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Nekem a táp közel 5V.
Biztos, hogy neked csak 1,5V?
Vagy esetleg valamit kinyírtál a hangkártyán?
(#) szkrep válasza titi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Még mielőtt bármit is rádugdostam volna, akkor mértem le, mert nekem az is új volt, hogy onnan kifelé is jön valami... A jack tövéhez képest a közepe és a vége is 1,5V.
Nem tudom számít-e, de ez alaplapra integrált hangkártya, nem külön cucc.
(#) szkrep válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Furcsa ez az egész; megfordítottam normálisra a tranzisztorokat, és az XP hangrögzítőjével megpróbáltam rámonadni valamit. Ha hozzáérek az elektrethez, megy be zaj (zavar), de beszédből semmi. Az MSN csipogását viszont rögzítette -de nem a mikrofonnal, a kártyán belül valami össze lehet mosva... Abban biztos vagyok, hogy én nem tettem benne kárt, a sima elektret+kondi (ellenállás nélkül jobb) szól vele, kifelé pedig tökéletes hangot ad.
Szerintem simán nem vagyok képes rendesen összeállítani, fogok venni hozzá új alkatrészeket és összerakom kicsit tisztábban. Ez már úgy néz ki mint amit megrágott a terminátor.
Ha csak a táp lenne a gond, simán csöndesebb lenne, nem?
(#) titi válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Mondjuk az alaplapival nem próbáltam, de majd megnézem...
Bár szerintem mennie kellene onnan is.
(#) clipart hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Sima 150 Ft-os elektret mikrofont kötöttem rá a sz.gépem hangkártya bemenetére.Testje az árnyékoláson,melegpont a sztereo jack dugó két középső érintkezőjén,pontosan ugy ,ahogyan az eredeti asztali mikrofonom(Genius) bekötése van. Egy két napig tökéletesen működik,tiszta zajmentes,majd kélt nap mulva egy ordas zaj,talán négyszögjel jelenik meg rajta. Az eredetit visszadugom, tökéletes, a másikon ujra csak a zaj van. Kb 10m árnyékolt kábel van rajta,az asztalin kb 1,5m
Mi a bánat okozhatja ezt??? Van ötlete valakinek??Kösz a segitséget,fontos lenne.
(#) Bassmester válasza clipart hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
A hangkártyád valószínűleg 5-12V-os fantomtápot ad az ECM-nek. Ismered a pontos tipusát? Van adatlapja? Vannak olyan ECM-ek amik nem szeretik a 3V-nál nagyobb tápot.
Én WM-61 -eket használok (PDF mellékelve), külön előfokról. Az adatlapján látható, hogy maximum 10V-ot bír és 2V a szabványos tápja. Győződj meg a felhasznált ECM feszültségtűréséről és használj olyat, amit direktben ráköthetsz a hangkártyádra.

WM-61.pdf
    
(#) clipart hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Nincs adatlapja az ECM-nek, a Genius tipusa 18W, a hangártyám nem ad ki fantomtápot. Creativ SB Live 5.1
(#) clipart hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
A Genius mikrofonnak sincs előfoka,mégis tökéletesen működik
(#) clipart válasza (») Júl 6, 2010 /
 
BOCSI! Türelmetlen voltam
(#) clipart válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Oké! Csak az a fura,hogy kezdetben tökéletesen működik,majd kb 1 nap után kezdi a brummogást.
A bemeneti jelet gondolom kondival kellene leválasztanom, mekkorával??
(#) clipart hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Köszi,megpróbálom.
most szétbányásztam a Genius egybeöntött jackdugóját,hátha ott van a titok.semmi nincs benne simán be van kötve az árnyék és a melegpont.
Lehet esetleg a 10-12m hosszú kábel az oka ennek a jelenségnek?
(#) clipart válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Ez lehetséges. Ha nincs a leválasztó kondi,tönkremehet az ECM?
(#) Bassmester válasza clipart hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Az SB Live! 5.1 kártya mikrofon bemenete (rózsaszín jack) kb 5V-os fantomtápot ad. :yes:
Ha kondikkal leválasztod nem fog működni, ehelyett tudom javasolni egy egyszerű, de csúcsminőségű ECM előfok megépítését. Én erről az oldalról, a 6. ábrán látható kapcsolást használom, ami megy fantomról, 9V-os elemről egyaránt és szimmetrikus a kimenete. Az SB lájvodhoz jó lenne egy egyszerűbb, asszimmetrikus előfok is, aminek a kimenetét a vonalbemenetbe (kék jack) dughatnád. Az eredmény sokkal kisebb zaj és szebb hang lehetne.
(#) clipart válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Köszi az infót,biztosan igazad van,de akkor már csak azt nem értem,hogy a tök egyszerűen bekötött Genius asztali mikrofonom (szétbányásztam az öntött jackdugóját) miért működik szépen ,folyamatosan,miért nincs rajta sosem brumm,pedig se előerősítője se semmi!!?? Az általam pont ugyanigy bekötött ECM pedig miért csak 1, max 2 napig működik???
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Az ECM-nek kell egy kis feszültség, mert a legtöbbjükbe bele van integrálva egy elektronika, egy szem J-fettel.
Ha pont egy olyan ECM-et fogunk ki, ami már 5V-nál képes megdögleni, akkor könnyen tönkre mehet...
Épp most próbáltam ki a WM-61 -es mérőmikimet direktbe SB live 5.1-gyel és tökéletes. Éppen szkájpolok rajta
Előtte megmértem a fantomot, 4,87V, tehát kibírja.
(#) titi válasza clipart hozzászólására (») Júl 6, 2010 / 1
 
Ajánlom figyelmedbe az alábbi kapcsolást: Bővebben: Link
Az ellenállás 2,2k a kondenzátor 1 uF. Az ellenállás szabad vége megy a jack közepére, a kondi szabad lába a jack "hegyére". A GND gondolm egyértelmű.
A keverőpulton a mikrofon beállításánál jelöld be a +20dB -t.
Nekem is SB 5.1 van, nagyon jól működik, a "vonal" másik végén még azt is hallják, amit 4-5 méter távolságból mondok. Igaz nekem csak kb. 2 méter vezetéken lóg, és az "elektronika" nem a PC-felőli végén van a vezetéknek, hanem a mikrofontól kb 10 cm-re, egy jack aljzatba építve. Így egy mindkét végén jack dugós kábellel kötöm a géphez.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Persze az lehet, hogy a helytelen bekötésed miatt meghalt a miki-d. Azt írtad, a hangkártyád nem ad ki tápot, pedig ad! A középső érintkezője. Mivel pedig a kettőt összekötötted, lehet nem tetszett az ECM-nek.
A géniuszodnál nem két ér, plusz árnyékolás van a vezetékben, tehát három, és közvetlenül a mikrofonnál van kondi és az ellenállás, hasonlóan az én megoldásomhoz?
(#) clipart válasza titi hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Nem!
Sima egy ér plusz árnyék,árnyék a testen és tökéletesen működik
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem