Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   74 / 375
(#) MolnarG válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Igazából a "rendszer" egy rész még csak fejben egy része papíron van meg, elkészítve még semmi. A "rendszer" egy aktív mélyláda lesz házimozihoz. ST151 végerősítő (100W) + hangolható szűrő + hangszóró védelem + táp és a hozzá tartozó dolgok. Aktív hűtésre azért gondoltam, mert jó lenne ha minél kisebb helyet foglalna, mert a többi áramkör úgyis sok helyet elvesz majd. PID -ekkel csak szoftveresen foglalkoztunk, de nem is gondoltam arra, hogy komolyabb szabályozást igényelne a dolog (pedig csináltunk már csuda dolgokat). Nem célom a borda pontos hőn tartása, a hőmérséklet lenne nem nagy baj szerintem. Aztán lehet az lesz az arany középút, hogy mondjuk 8-9V -ról járatom állandóan a ventilátort, hogy azért ne legyen még nagyon hallható és ha emellett felszökik a hőmérséklet valami bibi miatt, akkor avatkozik majd be a relé. Igazad van abban, hogy először méregetni kell és ezt meg is teszem, először majd az erősítőt építem meg és nagyobb terhelés mellett mérem, hogy mennyire melegszik. Köszönöm az okítást!
Üdv.
(#) zomatt válasza barniby hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Meg kellene keresned a másik csatorna megfelelő tranzisztorát... és leolvasni Egy kép mindenesetre jó lenne.
(#) Tee hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy ROD 426A típusjelű elfordulás-mérő(??) kütyüm, aminek 2db SN75114N a kimenete, illetve van benne egy HA3-4741-5 és egy LM339ND is. ehhez keresek valmiféle vevő-dekódoló kapcsolást.
(vagy bárminemű segitseget elfogadok, a logikai áramkörökben annyira nem vagyok otthon)

Teszek fel róla 1-2 képet is, hogy hogy néz ki.

Lehet, hogy rossz helyre tettem ezt a kérdést, ezért elnézést kérek.
(#) bosch1980 hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Led kijelzős oszcilloszkópot szeretnék készíteni. Aminek hangfrekis bemenete van. Tehát rákapcsolok egy kis zenét és a oszcilloszkóp kijelzőjén látható a jelalak.

Kerestem a goggle-on, de nem tudom mit írjak be. Led oszcilloszkópra nem ad ki találatokat, csak kereskedelemben használatos oszcilloszkópokat.

Egy külföldi oldalon találtam egy led oszcilloszkópot, de azt több mint 300 ledből kell építeni.

Szerintetek mit írjak google-ba? De ha tudtok kapcsolási rajzot, azt nagyon megköszönöm.



Mindenkinek kellemes ünnepeket!
(#) bosch1980 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Nézegetem az interneten, de eddig csak fizetőseket találtam. Valahonnan majd csak sikerül találnom egy ilyen évkönyvet.

Köszönöm szépen a segítséget Köbzoli!

Ha valakinek van még valami jó ötlete, az írjon!

Előre is köszönöm!

Minden jót mindenkinek!
(#) MolnarG válasza bosch1980 hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Amit te keresel annak az a neve, hogy spektrum analizátor. Itt a kapcsolások között is találsz egyet, amit Attila csinált.
Üdv.
(#) qwertz1 hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Üdv! Denon DCD-595 kapcsolási rajzot keresek!
Ha valaki tudna segíteni, megköszönném!
(#) MolnarG válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Pontosabban Hangfrekvenciás vagy Audio Spektrum Analizátor (Audio Spectrum Analyzer)
(#) proli007 válasza Tee hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Hello!
Megnéztem a katalógusát, ez egy viszonylag "egyszerű" inkrementális jeladó. Tehát nem a abszolút szöghelyzetet adja, hanem az elfordulás és a felbontás mértékében quadrature (egymáshoz 90fokkal eltolt négyszögjel) impulzusokat. Ezeket kel feldolgozni, mint egy Rotary Encoder-nél.
üdv! proli007
(#) Ricsi89 hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Üdv!
Valaki egy Discman kapcsolási rajzot fel tudna dobni. Olyan kellene, amiben rádió is van. Csak a végfok rész érdekelne, mert nem tudom hogy van megoldva ezekben a végfok. Mármint, hogy a rádió antennája a füles vezetéke és nem tudom hogy van megcsinálva. Van egy discmanem, amiben kiment a végfok IC és valahogy helyettesítenem kellene, de nem tudom miként. 10 lábú smd IC csinálta a dolgát, míg zárlatba nem ment.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Itt vannak valami tranzisztorok is, nem csak egyszerűen össze van kötve. A hangerőszabályzót se tudom hogyan van bekötve, mert az 5-ből 4 lába az IC-re ment. A kiemenetet megtaláltam, mert van volnalszintű kimenet is rajta. Ezt érintgettem a kiforrasztott IC lábainak helyére és akkor megszólalt. Így megtaláltam a kimenetet. Viszont a többit nem tudom. Az IC-re csak ennyi van írva: 120001
(#) lepkeszárny hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok!

BEAG TR 9221-200 THE 411 tápegységhez keresek kapcsolási rajzot. Ha van valakinek, nagyon örülnék neki. Előre is köszi!
(#) hegi hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Kapcsolási rajzot keresek egy szünetmentes táphoz (UPS).

Típusa:
Albacomp PC-UPS 400VA

A panelon ezek a feliratok vannak:
UpSelec USE-305 VER.2

A készüléken egy tápcsatlakozó, két konnektor (szünetmentes kimenet), és 1 LED van.
Két 6V/7Ah akku van sorba kötve benne.

Ha valaki tud segíteni, nagyon jól jönne! Előre is köszi!
(#) mark.budai hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
Sziasztok! Keresek egy D osztályú, 1-2W-os, 9V-ról működő (esetleg egyszerű inverterrel megoldható) erősítő kapcsolási rajzát, lehet Rádiótechnika újságban, és évkönyvben is.
Köszi előre is!
(#) Szegedi Sándor válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Ez TDA 2822 pdfje.
Szerintem neked ez is megfelel.
(#) pintyu hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
Sziasztok! Saeco DA7P kávégéphez keresek szervizkönyvet. Ha valakinek van, legyen szives megosztani velem.
(#) Tee válasza proli007 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Hello!
Köszönöm, ebből legalább már ki tudok indulni
Átnyálazgatom a fórumot, meg mindent erről Majd csak sikerül összehozni belőle valamit
Köszönöm és szép napot!
Üdv!
(#) barniby válasza zomatt hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Ok köszi a tippet.
Képet majd később csinálok,mert sajna nem nagyon érek rá.De amint lesz egy kis időm ránézek.Mégegyszer köszi a tippet.
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Üdv
Orion T2190MTX tévének keresném a kapcsolási rajzát.
Előre is köszi.
(#) pedrock hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Hello! Technics SU-8011 kapcsolási rajzot keresek, vagy akinek van otthon ilyen erősítője és bele tud nézni, az írjon privátba.
(#) gyula1 hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Nekem szintén van egy orion 2602 es lejátszóm A trafója sistereg néha viszont elhalgat kikapcsolt állapotban is sistereg. A Cd ket belvassa be is pörgeti olvassa is de a dvd-t már nem igazán viszi felpörgeti a dvd-t be is olvassa el kezdi lejátszani és A lejászás kezdete után a lemez lelassúl a lejátszó visszapörgeti a lemezt de ekkor a filmet újra előröl kezdi.

Ez táp hiba lehet vagy valami egyszerű hiba ami könnyen orvosolható?
(#) mark.budai hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Sziasztok! Marantz 10B, vagy egyszerűbb felépítésű csöves FM tuner kapcsolási rajzot keresek.
Rádiótechnika újság és Évkönyve méb mindig jöhet (évszám).
Köszi előre is!
(#) pintyu válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Szia Innen letöltheted!
(#) Szegedi Sándor válasza pintyu hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Üdv
Nagyon szépen köszönöm.
(#) bosch1980 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Kedves Köbzoli!

A Magyar Szabadalmi Hivatal Iparjogvédelmi Szakkönyvtárából kivettem az 1981-es Rádiótechnika Évkönyvet! Nagyon szépen le van írva minden benne, errről a szkópról.

Köszönöm!

Már csak azt szeretném kérdezni, hogy azokat a tranzisztorokat és ic-ket amik a kapcsolási rajzban szerepelnek. Meg tudom vásárolni, vagy más néven kell keresnem. És ha más néven van, akkor mondjuk az ic-t megtalálolm, mondjuk ugyan úgy 8 lábúan?

Köszönöm a segítségedet.

De bárki aki tud segíteni azt megköszönöm!

Szép napot mindenkinek!
(#) Cunici hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok !

Szeretnék kérni egy kapcsolási rajzot ha van valakinek légyszi tegye fel.
IRFP9240, IRFP240 fet hez kb 150W os erőítőt szeretnék belőlük építeni. De ha van jobb javaslat akkor szívesen várom.

Válaszokat köszönöm.
(#) nagy hoho válasza bosch1980 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Helló ! Én elég jól állok az SN sorozatú digit ic-kből. Tedd fel az alkatrész jegyzéket és amim van azt szívesen adom ingyen természetesen.
(#) gyula1 hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
Lenne még egy orion dvd 2602 es dvd lejátszóm tv-n nem ad jelet csak hébe hóba az is elmosódott és fekete fehér mi lehet az oka?

Ha van ojan aki tudja vagy tudja hol lehet panelt venni bele az irjon ha tud.
(#) bosch1980 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Köszönöm srácok!

Nagyon rendesek vagytok.

Nagy hoho, köszönöm szépen, fel fogom rakni az ic-ket...

Köszi,

Most mennem kell srácok, majd írok!

Üdv mindenkinek!
(#) ha9pi.feri hozzászólása Máj 9, 2009 /
 
Üdv!
Keresném a Philips RC406 autórádió kapcsolási rajzát.AM sávon működik, FM-en süket.
Következő: »»   74 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem