Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   96 / 489
(#) calibra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Szia HP41C!

Nem késtél el.Én sajna mostanában sokszor reggel hattól este nyolcig-tízig dolgozok,úgyhogy nem sok időm van a hobbira.Azt a nyáktervet amit a múltkor küldtem neked,még az első verzió alapján készítettem,de látom azóta már sokat módosítottál a rajzon.Talán mire kialakul a végleges verzió,addigra lesz egy kis időm a nyáktervre is.

Üdv!
(#) calibra válasza janocsi hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Szia Janocsi!

A programozó problémát a következőképpen oldottam meg:Összedobtam egy régi P1-es masinát Win 98-al,és így megoldódtak a gondjaim az égetővel.

Üdv!
(#) troyan hozzászólása Máj 10, 2009 /
 
Sziasztok! Kész van a Propeller Clock, de az a baj hogy nagyon villog forgás közben az egész. Valaki tudna segíteni?
(#) Kicsa válasza troyan hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Szia!
Ha minden jó rajta (kijelzés fényerő stb) akkor csak a fordulatszámot kell feljebb venni a bázisáramkörön lévő potméterrel.
Üdv Kicsa
(#) troyan hozzászólása Máj 10, 2009 /
 
Az az igazság hogy az LM2941-es IC tönkre van téve, és 500ohm-os potit adtak 500k ohm-os helyett. Így a ventillátor a bázis áramkör által egyenirányitott feszültségre van téve. Itt van néhány kép meg egy videó. (a videón nem látszik rendesen az óra, mert a kamera nem vette fel folyamatosan, de villog)
Videó:
Videó: Link
(#) Hp41C válasza troyan hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Szia!

Az 500Ω -os potencióméter önmagában nem lehet a hiba oka, hiszen az 500kΩ -ost is le lehet tekerni akár 0Ω-ra. Ekkor a kimenő feszültség az LM2941 referencia feszültségével (1.275V) lesz majdnem egyenlő.

Szia
(#) Kicsa válasza troyan hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Szia!
Mint alattam Hp41C fórumtárs írta,a poti önmagában tényleg nem lenne baj. Viszont hogy maga az IC tönkre van téve,nem jó dolog. Tisztázott a tönkremenetel oka? Mert ha igen,érdemes lenne kipróbálni egy cseredarabbal és az 500 Ohmos potival.. Illetve ha jól emlékszem,volt itt valami helyettesítő kapcsolás is,hogyha az IC-t nehézkes lenne beszerezni.
Egyébként nekem furcsának tűnik a videón látott dolog : Élő képben mikor forog,a külső led folyamatosan világít?
Üdv Kicsa
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Szia!

Hosszas kínlódás után elkészülni látszik a 16F886 -os verzió is. Újfent megtréfált az I2C busz kezelése. Több napon át próbáltam elérni a 16F886-on, amit a 16F876-on már régebben sikerült: az MSSI modullal I2C masterként írni és olvasni az RTC-t. A 16F886-on beletört a bicskám, inkább a 16F628-as verzióból átvettem a szoftveres kezelést.
Az óra kibővült az évszázad kijelzésével, a páratartalom és a buffer feszültségének mérésével. A páratartalom szenzort még nem építettem be, de a mérés már működik (ezért a 68%).

Egy kis tesztelés még ráfér...

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Nagyon szép az az óra, tetszik is nagyon. A képeket nézve megint jó nagyot léptél előre a sok új funkcióval. Alig várom a teszteléseid végét. Szia.
(#) troyan válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Ma ki lesz próbálva jó LM2941-el. Remélem nem fog viloogni, mert elég zavaró.
(#) troyan válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Az IC azért ment tönkre (szerintem), mert fordítva volt benne. A videó nem tudom miért ilyen, de a külső led világít, amikor kell és minden parancsra reagál, csak villog. Az egész óra látszik élőben mikor forog, csak a videón nem.
(#) Kicsa válasza troyan hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Szia!
Értem,akkor talán az IC-n kívül minden működik helyesen. Ez esetben bízom benne hogy az IC csere megoldja majd a problémát.
Majd jelezz vissza hogy mi a helyzet.
Üdv Kicsa
(#) troyan válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Mostmár lehet szabályozni a fordulatot, de max fordulaton is villog...
(#) troyan hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
A ventillátorra adtam kb. 35 voltot, leégett, de úgy nem villog. Akkor tehát lassan forog?
(#) Hp41C válasza troyan hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia!

A nevleges feszültsége mellett vagy az alatt kell elérni a kb. 1200 - 1500 ford/perc () sebességet. Akkor már nem fog villogni.
Lehetőségek: csapágy olajozása, légellenállás csökkentése, kiegyensúlyozás.

A ventilátor tekercsei akkor is fokozottan melegednek, ha sokáig alacsony fordulaton forog. A túlmelegedés a beépített HALL genelátoros vezérlő ic-t is tönkreteheti.
(#) Kicsa válasza troyan hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia!
Hát ha 35 V hatására jól felpörgött a ventillátor és úgy jó volt a kijelzés akkor szerintem a fordulatod alacsony. Egyébként van még ilyen ventillátorod? Mert rendbehozni szerintem elég nehézkes eset lenne...Nemtudom megkora átmérőjű ventillátor volt a donor,én nekem a 3. órám indult csak el,itt 12 cmes példányt boncoltam. Előttük 8 cm-esekkel próbálkoztam,bár voltak ott más hibák i,ez most nem fontos. Tehát próbálj meg egy 12 cm-es ventillátort szerezni és belepróbálni a forgórészt,hátha passzol.

Amikor alacsonyabb fordulatnál villog akkor a pic nem reseteli magát? Tehát mutat rendesen az óra csak villódzik? Mert én arra tudnék még gondolni hogy alacsony fordulat miatt alacsony a feszültség és resetel. De ha nem ez van,akkor a fordulat lehet a hunyó.
Üdv Kicsa
(#) pako válasza troyan hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Üdv!
Én tavaly egy robotverseny alkalmából foglalkoztam komolyabban az ilyen ventillátorokkal (meghajtásnak ez volt a kikötés).
Elég rendesen fel lehet őket tuningolni! Szinte biztos vagyok benne, hogy a tekercs ép maradt, a hall szenzor előbb megy át rövidzárba minthogy leégne a tekercs. Ki kell cserélni a hall szenzort, a lényeg, hogy pont ugyan abba a pozícióba rakd, ahol gyárilag van. Van amelyik ventiben olyan a hall szenzor, hogy direktben kapcsolja a tekercseket, ezek a legjobban tuningolhatók: kimenetre FET-et kell akasztani. A külső kapcsolófokozatos egyedeknél is a vég tranyót kell kicserélni FET-re. Jóval nagyobb erőt lehet így kisajtolni belőlük, jobban elbírja a lapátot, így nagyobb lesz a forgási sebesség.
(#) troyan válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Nincs több ventillátorom, 12 cmes darab volt. A pic nem reseteli magát, mutat rendesen csak villódzik.
(#) Kicsa válasza troyan hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia!
Értem,milyen nyák terv alapján készült? Érdekes mert a 12 cm-esnek simán vinni kellene...Ha nincs reset akkor szerintem marad egyedül a forgási sebesség...én viszont sajnos nem nagyon értek ezekhez a ventillátorokhoz így szerintem kövesd pako intelmeit a sikerhez vezető úton
Ugyanis sajnos én nem értem ezeknek a pontos működését
Sok szerencsét!
Üdv Kicsa
(#) Hp41C válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia!

A pic 200us felbontású, 16 bites számlálóval méri egy körbefordulás idejét. A kijelzést csak akkor kapcsolja ki, ha a számláló túlcsordul (ez kb.13 másodperc). A kijelzés csak stabilizálódott fordulatszámon indul be (ha kétszer ugyanazt az eredményt mérte).
Reset csak akkor van, ha a tápfesz alacsony. A trafós megoldásnál a szekunder feszültség nem függ a fordulatszámtól.
(#) troyan válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Ezen az oldalon található a leírás, valamint a nyákterv.

Nyákterv, leírás

Szereztem egy újabb 12 cmes ventillátort, 8 wattosat, remélem elég erős lesz.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia!

A 2.23 -ban már csak egy karaktertáblázat van, a tükrözött és fejenálló képet maga a program állítja elő --- Innen a felszabadult 100 utasítás hely.
Ezzel megteremtődött a napok neveinek és más szöveges információk megjelenítési lehetősége.

Ebből az órából egy hét nyelven "beszélő" szerkezet lehet...
(#) Hp41C válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia!

Lapozz vissza néhány lapot! Itt már a továbbfejlesztett verzióhoz is találsz Calibra által készített nyákterveket.

Ha most fogsz hozzá az építéshez: Nézd meg ezt...

A bázisból az eredeti funkcióját megtartva egy univerziális ébresztő - kapcsoló óra lett (20 - 40 ébresztési időponttal):
Részletek...

Távirányító: A 16 gomb nagyon de nagyon kevés az óra kezeléséhez. A bővítése folyamatban...

(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Látom, szépen alakul a 2.23 verzió. Amint megleszel vele, majd ki szeretném próbálni. Most egy "csomó" dolgom akadt a másik órával is, de annyira érdekes dolgokat tudtam vele csinálni, hogy tovább szeretném fejleszteni. Nagyon érdekel mindkét fajta óra! Szia.
(#) Hp41C válasza troyan hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Szia!

Érdekes oldalt javasoltál.?.?
Feltettem egy hozzászólást tegnap a toivábbfejlesztési eredményeinkről, de mára már el is tüntették...

Az oldalon több hiba is van. Pl. egy ordító helyesírási hiba: "Felejj" - menüpont.

Ha ennyire nem érdekli a minőség, miért bízzak meg az oldalon megjelenő információban...
(#) troyan hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
A 8w-os ventillátorral működik rendesen az óra, nem villog.
Gondolom a "Felejj" feljebb akart lenni
(#) Kicsa válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Szia! Értem,valóban igazad van,ezt eléggé benéztem. Elnézést a téves információért. Nekem egyébként már van egy kész órám viszont a te továbbfejlesztésed...hát eszméletlen. Vége a vizsgaidőszaknak,szerintem meglesz az elfoglaltságom...
Üdv Mindenkinek!
(#) troyan válasza troyan hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Ja nem, bocs, az a "Válasz" gomb lenne
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Végre megvan a 16F886 I2C kezelési hiba - temészetesen én néztem el valamit.
(#) troyan hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem tudná valaki megmondani, hogy amikor az óra kiírja a PIC-be égetett szöveget, akkor hogy lehet visszalépni, hogy az órát mutassa? Mert nekem csak úgy sikerült, ha leveszem a tápról majd vissza.
Következő: »»   96 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem