Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 97
(#) Müszi válasza maestro hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
Hogy kell teslát csinálni?
(#) Müszi válasza andra_s hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
Hogy csináljak négyszögjelgenerátort?
(#) maestro válasza Müszi hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
http://nagyfesz.uw.hu/nagyfesz.php

http://fenykapu.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert34...ek.htm

http://www.pharmachip.hu/zyx/old/kiserletek/tesla.htm (én ez alapján építettem, elektronika nélkül)

primer: 4 menet
szekunder: kb 400 menet (én csak ennyit bírtam + nem volt nagyobb csévetest; de minél nagyobb annál nagyobb a kisülés is)
szikraköz: 2 csavar egy film dobozban
kondenzátor: 5-10nF
feszültségforrás: mikrohullámúsütő trafója, melynek a pár menetes (kb. 3 menet lehet) tekercsére kötöttem 6-12V váltóáramot (egy másik trafóból vettem ki), és a szekunderéről vettem le a kb. 2000V-ot.
(Megjegyzés: a mikrótrafó 230V-os bemenetét is lehetne használni primerként (szerintem), de úgy már veszélyesebb a játék. A primer tekercs kis menetszáma (kb. 3) miatt nagyon melegszik, ezért nem sokáig tudom üzemeltetni.)

Az így megépített Tesla tekercsemmel nyugodtan játszhatok, és még csak nem is meleg a szikrája.

A computert tartsd távol tőle!
(#) Balázs válasza Müszi hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
Akkor én mondom a négyszögjelet: 555-tel a legegyszerűbb. Persze, ha egy ekkora tekercsnek adod a jelet, akkor mindenképp nagy tranzisztorral vagy FET-tel kell kapcsolni, és ezt még védeni is kell egy diódával! Itt egy link:


[link=http://ourworld.compuserve.com/homepages/g_knott/elect128.htm]http://ourworld.compuserve.com/homepages/g_knott/elect128.htm[/link]
(#) Müszi válasza maestro hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
fénycsőinverter nem jó?
(#) Müszi válasza Balázs hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
Tudom nem ide tartozik de azért megkérdezem, hogy van egy ilyen típ. sorvég trafóm:
B-50101 TS-0406C MTI , 10 kivezetése van és nem tudnátok lábkiosztást adni hozzá és a jelen kapcsolás alapján adjátok meg rajta a primer és a visszacsatoló tekercs kivezetéseit

kapcs.JPG
    
(#) Müszi válasza Thom hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
Ez biztos müxik?
BD249C-vel is?
(#) andra_s válasza Müszi hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
igen működik szerintem próbálgasd a tranyót elvileg igen
(#) maestro válasza Müszi hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
Mindennel működik, ami előállít kb 2000-3000V-os feszültséget (ami áttudja ütni a szikraközt). De nekem csak mikrótrafó volt kéznél.
(#) dB_Thunder válasza andra_s hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
Persze hogy nem megy!!(Neked az 555-ös kimenetéről)
Ugyanis , ha vetted volna a fáradságot és letöltöd a BU508 adatlapját akkor talán magadtól is rájöttél volna arra (amit az előző hsz-ban elfejejtettem leírni), hogy ennek a tranyónak midössze 5 (azaz öt ) szeres az áramerősítési tényezője (szemben a 2N3055 minimum 20* erősítési tényezőjével) !!!!
Tehát a 555 max kimeneti árama(0.2 A) fél "bázisára" sem elég !!
Adj neki legalább 1,5 A bázisáramot, és +lesz az eredménye !!!
Egyébbként minden nagyfesztranyó éhesebb a sokévi átlagnál(kivétel a darlington tipusúak).

Jah, és ha már van netetek használjátok, hiszen még a jó Isten jövőheti munkaterve is megtalálható rajta!
(gondolom nem nehéz begépelni a következő sort a gugliba:
BU508 pdf
vagy
555 pdf )

További sikeres kisérletezést !!
(#) Müszi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Szia!

Azt szeretném tőled kérni hogy add oda a monitortrafódnak a rajzát és jelöld rajta a kivezetéseket is, mert lehet hogy nekem is ugyanaz van mint neked.
(#) Müszi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Na és mekkora a 2n3055 és a bd249c bázisárama
(#) MaSTeRFoXX válasza Müszi hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Szia!
Valahova elraktam a padlásra a sorvégtrafót, most nem keresem elő. Ráadásul már szét is szedtem régen az áramkört.
De ha megnézed ezt a képet: [link=http://www.tar.hu/masterfoxx/kepek/07cucc3.jpg]http://www.tar.hu/masterfoxx/kepek/07cucc3.jpg[/link]
akkor láthatod hogy a :
fehér vezeték megy a kollektorra
a kék a GND-re (ez a visszacsatoló tekercs)
a piros a + tápfeszre
a narancsssárga az meg a bázis ellenállásra (visszacsatoló tekercs)
a citromsárga pedig a nagyfeszültségmásik kivezetése. Igazából GND.
Amúgy meg kísérletezni kell a trafókkal. nem mindegyikkel működik a dolog.
(#) Müszi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Mennyiér adnád el?
(#) MaSTeRFoXX válasza Müszi hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Áááá Ez nem eladó.... Megtartom jobb napokra. Sose lehet tudni
(#) Müszi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Úgylátszik mégse ugyanaz.
Nekem soha nem lesz nagyfeszem
(#) Müszi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Ez a rajz szerinted működne?:violent:
Ja és honnan tudnék szerezni hozzá és mmennyiért tirisztort és diacot???

induksch.gif
    
(#) MaSTeRFoXX válasza Müszi hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Valószínűleg működik. Hasonló van az oldalamon. De azért vigyázz a kimenettel! :felkialtas: itt egy autó gyújtó trafóval van megcsinálva, aminek a bemenete és a kimenet közt nincs galvanikus leválasztás tehát az érintésa életveszélyes! Sőt az egész áramkör érintése életveszélyes! Ezért nem nagyon ajénlom a megépitését. Inkább valami áttekercselt csöves TV sorvégtrafóval csináld meg, mert ott normálisan el tudod szigetelni.

Diakot meg triakot bárhol kapsz szerintem a diaknak lényegtelen a típusszáma, mindegyik 30V-os
(#) dB_Thunder válasza Müszi hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Idézet:
„Na és mekkora a 2n3055 és a bd249c bázisárama”

Mivel nem ismerem a kapcsolás jellemzőit, erre nem tudok válaszolni.
(#) Master_of_the_web válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Helló

Ismét én vagyok. Tudom, nem tartozik ide, de mivel itt írtam utoljára mielőtt ki lettem tiltva, ismét ide írok.
Arra lennék kíváncsi, hogy miért lettem kitiltva. Tudomásom szerint semmi olyat nem írtam amiért ki kellene tiltani, ha mégis, elnézést kérek, és szeretném visszakapni a régi accountomat, ha lehet.


Egyébként a témához kapcsolódó, sikerült tegnap nekem is összeállítani egy működőképes feszültséggenerátort, egy ilyen trafóból.

üdv
(#) dB_Thunder válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Ezt kérdezd + szerintem Topitól, és ne tőlük !
Lehet, hogy valami geba van csak....
(#) huhuu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 28, 2006 /
 
ezt a megoldást nézzétek! cseles
2 tranyós sorkimenő
(#) marcigas válasza huhuu hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
Ez nem teljesen ide tartozik, de hátha érdekel vkit, az amikor a szakma csődöt mond és elméreteznek valamilyen fontos alkatrészt.
Remélem belőlem nem ilyen szakemeber lesz
(#) dexter00000 válasza marcigas hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
Szépen kifordult az a szakaszoló.
Látjátok, tranyó nélkül hosszabb az ív.
(#) László zs válasza dexter00000 hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
Megjegyezném, hogy vannak olyan próbák amikor az ilyen jelenségek teljesen rendjén vannak (speciális mérések, kísérletek). Budapesten pl.: Veiki, de szoktak alállomásokon és távvezetékeken is végezni ilyet csak ritkán. Onnét lehet megkülönböztetni, hogy néhány ember szemmel kíséri esetleg rádión forgalmaz közben és mint ahogy látjátok csak egy fázisban volt ív de a szakaszoló mindhárom fázisban kinyílt (ez akkor lehet ha máshol az áramkör bontva van) egyébkét, ha mindhárom fázisban lett volna ív akkor a dinamikai hatások miatt nem ilyen szép lett volna hanem az ív összeborul és zárlat keletkezik, a dinamikai hatások megviselhetik a készülékeket is de általában a védelmek elég gyorsan hárítanak zárlatot (20-50ms beméri a helyét + kb. 15-18ms megszakító önidő:ijedt. Ja szakmabeli vagyok 750kV-os alállomáson láttam már kb. 1-1.5 méteres ívet (a földről nehéz meghatározni hogy mekkora). 120kV-os alállomáson kb. 20cm-est (ezekben az esetekben csak kapacitív töltőáramok megszakításáról van szó). A szakaszolók mozgása szabadtéri esetében lehet oldalirányú (forgó, oldalra nyíló), vagy felfele irányú (pl.: pantográf). A hajtásaik lehetnek fázisonkénti vagy egy hajtás és rudazattal összekötve. Videóm csak Veikis szigetelőpróbbáról van valahol.
(#) MaSTeRFoXX válasza László zs hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
Végre valaki megmagyarázta . Ez a videó évek óta kering a neten, mint ha valami misztikus dolog lenne
(#) huhuu válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
igen igen, én is köszönöm a magyarázatot eddig csak filoztam vajon hogyis van ez....
(#) marcigas válasza huhuu hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Köszi a magyarázatot. Igazán érdekes amit írtál , amúgy bennem is megfordult a kérdés miért csak egyfázis van bekötve, de te megválaszoltad
(#) huhuu válasza marcigas hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Most szerváltam egy régi tévét amire már nincs szükség és már több része nem működik, de a nagyfesz igen bekapcsoltam és szép nagy szikrákat ad, ha közelítem a testhez a nagyfesz kábelt. van benne feszültségsokszorozó is.
akartam egy nagyfesz cuccot építeni, de itt van készen, viszont mit alakítsak át rajta, hogy biztonságosabb legyen? ne legyen életveszélyes, az ampert csökkenteni a nagyfesz részben vagy ilyesmi....
és van itthon egy felesleg feszültség sokszorozóm, mit történne ha azt is utánna kötném? szerintetek kipróbálhatom? vagy inkább ne....nem tudom....
(#) Müszi válasza huhuu hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Milyen kapcsi alapján csináltad?
Becsatolod?
Következő: »»   4 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem