Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   27 / 1385
(#) lgyk válasza miklosch hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Üdv!

Biztos, hogy elfüstölt? A külső nitrogénnek ki is kell ám jönnie, a lényeg, hogy a belső rész épen maradjon...

Persze ez a letörés nem túl egyszerű móka, könnyen ki lehet nyírni a belső részt is.

Szóval a belső része ép maradt?
(#) lgyk válasza lgyk hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Üdv!

"Ha ez a HMLI a higanygőzlámpát takarja,"

Jobban utánanézve nem egyenlő a higanygőzlámpával, szóval nem ilyened van. Az általam linkelt higanygőzlámpa búráját kell eltávolítani...

Sorry...
(#) miklosch válasza lgyk hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Semmi gond, vettem gyorsan egy másikat! Csak ezzel a mevilágítás kb 20-30perc! Amúgy a belső rész épen maradt, és volt rajta sima izzószák is, és az egyből elpattant, és az üveges rész pedig füstáldozatot mutatott be! De szóval ezzel is fog menni, csak több idő? A gyári adata: Tungsram MIXED LIGHT HMLI 160W 230/240V.
(#) lgyk válasza miklosch hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Üdv!

Szerintem próbáld ki, valószínűleg működni fog búrával is... Csak sok idő kell neki.

Tényleg sajnálom, legközelebb jobban utánanézek, mielőtt hülyeséget írok...
(#) miklosch válasza lgyk hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
semmi gond! mindenki a hibáiból tanul!
(#) bbatka válasza lgyk hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Na hazaértem és megnéztem mim is van. Osram HWL 160W . Ingyen kaptam . Így nemizgat ha nem lesz jó. Belenézve egy izzószálat látok benne. Úgyhogy ha összetörném a búráját akkor dobhatnám is ki. Ha még nem jártatok itt ,akkor érdemes tájékozodni.
(#) luxmanpower válasza bbatka hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Nem tudja valaki hogy Kecskeméten lehet e kapni valahol műnyomó papírt a vasalós technikához? Köszi
(#) raron válasza miklosch hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Sziasztok!
Én néhány oldallall előrébb írtam, hogy nem szabad letörni a búrát, mert a belső folytó (izzószál) rögtön kiég. (#44953. h.sz.)
(#) raron válasza raron hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
itt láttam olyan lámpát, ami mellé nem volt odatéve az "UV Filter" jelzés. Ezeket lehetne búrástul használni?
(#) bbatka válasza raron hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Szerintem kérj online infót az Osramtól. Csak ismerik a saját izzóikat.
(#) PCB válasza bbatka hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Szia !

Réges régen mikor még tanuló voltam egy gyárban, ott
egy egyszerű dolgot használtak ehhez.
Volt egy fadoboz benne 3 db 20W-os fénycső és egy üveglap a tetején.
Ha a Poz 20 alapjaiban nem változott meg, akkor ez még ma is működik.

Üdv!
(#) Frankye válasza raron hozzászólására (») Okt 21, 2006 /
 
Azt gyanítom, hogy ez: "UV Filter", épp az ellenkezőjét takarja, vagyis hogy a lámpa UV szűréssel van ellátva, tehát egyáltalán nem, vagy csak csekély mennyiségű UV fényt bocsát ki magából.

Ellenben nekem is lenne egy kérdésem: A munkahelyemen használunk kézi bankjegyvizsgálókat, amikben UV cső van. Szép, sötétlila fénnyel világítanak, elég erősen, és az UV-A, illetve az UV-B reagens festékeket szépen jelzik is.
Ezek használhatóak a Poz 20 levilágítására? Van erről valakinek tapasztalata?
(#) maestro válasza Frankye hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Hali!
Mennyiért vesztegetnek most Pesten egy pozitiv20-at?
(#) mosomate válasza maestro hozzászólására (») Okt 27, 2006 /
 
Az eleve fényérzékeny nyák lemezen a levilágítás után vehető észre elszineződés??
(#) Frankye válasza mosomate hozzászólására (») Okt 27, 2006 /
 
Egy ilyesmi jellegű kérdésem nekem is van: Mi van akkor, ha túl hosszú exponációs időt alkalmazok? (Túl sokáig világítom meg a lemezt.)
(#) raron válasza mosomate hozzászólására (») Okt 27, 2006 /
 
Én úgy tudom, hogy nem.
(#) lgyk válasza Frankye hozzászólására (») Okt 27, 2006 /
 
Üdv!

Elméletileg -ha tökéletes a maszkolás- semmi. Gyakorlatilag a festéken keresztül is megy valamennyi UV (vagy inkább mellette szivárog vmennyi), és a túlexponálást a vékonyabb vezetékek megérzik. De a túlexponálásnál lényegesen rosszabb az alulexponálás.

(Tipp: csinálj próbaméréseket 5 perces mintavételezéssel, majd a megfelelő intervallumon 1 percessel. A legjobb minőségű intervallum közepét használd exp. időnek. 1*2cm-es nyákdarabon is lehet mérni...)
(#) mosomate válasza lgyk hozzászólására (») Okt 27, 2006 /
 
Hali!
Megpróbáltam néhányszor, de nem sikerült ölőhívnom a nyákot, szerintem a megvilágítással van a gond, 13W-os UV fénycsövet használok 15cm-es távolságból, a teljésítmény a hiba?
Előre is köszi!
(#) fureszk válasza mosomate hozzászólására (») Okt 27, 2006 /
 
szia!
akkor jó a nyák, ha előhívűs után a lemaratandó részeken "sima nyák" színe lesz, ahol megmarad ott meg ugyanolyan "sötétebb" szín marad, mint amilyen lefújva.
(#) mosomate válasza fureszk hozzászólására (») Okt 27, 2006 /
 
Nekem nem az előhívóval van a gond, hanem a megvilágítással, nem tudom mikor jó, mert mint már mondottam volt elég gyenge a fénycsövem, nincs kedvem a fénycső mellet "éjszakázni " és mindig elvenni a mintákat mikor jó. Te hány wattosat használsz fureszk?
(#) Frankye válasza lgyk hozzászólására (») Okt 28, 2006 /
 
Köszönöm!
(#) fureszk válasza mosomate hozzászólására (») Okt 28, 2006 /
 
nemtudom a nap hány wattos...
De nézz el a nyákszárító készítése topikba, ott találhatsz egy linket egy olyan bolthoz, ahol vehetsz 1750Ft-ért HMLI lámpát, és le se kell törni a búráját. énis veszek, amint lesz pénzem...
(#) Frankye válasza fureszk hozzászólására (») Okt 28, 2006 /
 
Meg én is, ha az anyagiak engedik...
(#) maestro válasza maestro hozzászólására (») Okt 28, 2006 /
 
Na senki sem mondja meg, hogy mennyibe kerül egy pozitiv20 Pesten?
(#) Tomi20 válasza maestro hozzászólására (») Okt 28, 2006 /
 
(#) mosomate válasza fureszk hozzászólására (») Okt 28, 2006 /
 
Akkor sajnos marad az
Idézet:
„5 percenkét minta”
dolog.
(#) mex válasza mosomate hozzászólására (») Okt 28, 2006 /
 
A nyákszáritós topicba szántam de ide jobban illik.
(#) lgyk válasza mex hozzászólására (») Okt 28, 2006 /
 
Üdv!

Azon gondolkozom, hogy kellene egy UV mérőt csinálni, amivel nagyjából meghatározható a pontos levilágítási idő a megfelelő rétegvastagsághoz. Nem nagyon tudom megtervezni, de valami ilyesmire gondoltam:

UVmeres.JPG
    
(#) MaSTeRFoXX válasza lgyk hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
Szerintem egyszer szánj rá egy kis időt és inkább kísérletezd ki a megfelelő időt. Én így csináltam: Fogtam egy átlátszó fóliát amin volt egy fekete csík (mint a nyák rajzolat). Ezt ráraktam a nyák darabra, és az egészet letakartam valamivel ami nem engedi át a fényt. Majd bekapcsoltam a fényforrást és percenként húztam arrébb a takaráson fél centit. ezt végigjátszottam fél órán keresztül, majd előhívattam a NYÁKot. Ahol a legszebb volt a vonal az volt az ideális idő, amit meg meg lehett a hosszból határozni.

Ezt meg csak megjegyzem a mai dálutánom alapján: Eddig kék fóliás (amivel védik a fénytől) üvegszálas fényérzékeny nyákot vettem. Ezzel nem volt semmi gond, 17 perc alatt tökéletes lesz a nyák. Ugyanígy a kék fóliás textilbakelittel sem volt gondom. Szereztem ócsó pénzért fekete fóliás textilbakelit nyákot, mivel csak kétoldalas nyákom volt itthon. Megvílágítom ezt is 17 percig, majd előhívatnám, csak semmit se hívott elő . Gondoltam biztos több idő kell neki. Újrakezdtem az egészet új nyákkal. Most 40 percig világítottam, már azt hittem hogy sok lesz. Erre megint hívatnám elő, de most meg épphogycsak elkezdett látszódni valami. Tehát jól bevásároltam ezzel.
Mérgemben fogtam a kékfóliás kétoldalas NYÁK-ot lemostam az egyik oldaláról a fényérzékeny réteget, lefotóztam a másik oldalt, megvilágítottam 17 percig, előhívtam, lemartam és tökéletes lett. Elment vagy két órám egy 30*20-as NYÁK lemezzel

Szóval nem ajánlom a fekete fóliás NYÁKokat.
(#) lgyk válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
Üdv!

Fix UV forrásnál OK, de a napsütésnél nem árt félóránként mintavételezni a rendelkezésre álló UV-t (régebben használtam UV-mérő kártyát, és meglepetésemre volt, amikor nagyobb UV intenzitás volt felhő alatt, mint máskor tűző napon...). :eek2:
Következő: »»   27 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem