Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   121 / 1271
(#) skarlik hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Üdv.Mégeggy ellenálás kivan égve,de a szinkódnak hancsik..Szóval rajz kellene,nemtudom megvan-e valakinek:Techwood T2833!Nagyon megközönném:Ha valakinek kellene tv alkatrész irjon nyugodtan hátha van:
(#) patexati válasza skarlik hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Keress egy sassziszámot, mert erről a teszkós szemétről így nincs semmi.
(#) fbela1990 hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Az említett Samsung CK5012Z-t is próbáljuk javítani. Az a probléma hogy ha beállítunk egy csatornát, utána néhány mp múlva elhangolódik. Nem sokat, csak annyit hogy a kép valamennyire elszemcsésedik, és a hang sem lesz teljesen tiszta. Talán egy memória IC csere segíthet?

(kapcsolási rajz, a 478117-es h.sz.-ben)
(#) skarlik válasza patexati hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Üdv.Hovávan írva?van rajta egy rakás szám.
(#) besi99 hozzászólása Júl 22, 2009 /
 
Nyaralásról visszajőve bekapcsolom 9 éves philips 21PT1654/48 tévémet; hát nagyon érdekes színű marslakókat láttam. Mondjuk egy emberfej a téma , az jelenik meg, a felső 2/3-3/4 része zöld, az álla már jó, egészen emberi színű. Tudnátok segíteni?
(#) besi99 hozzászólása Júl 22, 2009 / 1
 
Nyaralásból visszatérve, a Philips 21PT1654/48 TV-m igen érdekeset produkált. Pl. egy emberi fej a téma, a felső 2/3-3/4 része szép zöld, az alsó egyharmad fokozatosan átmegy normális emberi bőrszínné. Tudnátok segíteni?
(#) skarlik válasza besi99 hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
ÜdvAAképcső levan mágnesezve.Hangszóró mágmnessal kilehet húzni belőle!
(#) patexati válasza skarlik hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
A panelon van a sasszi!
(#) ferzoo válasza bacalb hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Az tény hogy a diódák nagy ritkán mennek tönkre mivel 2,5-3A tartósan is bírnak,vagyis a táp primerje hamarább leszabályoz, vagy fet elszáll mint ahogy gyors diódák tönkremennének.A sorvégfokot és környékét kiméregetném,nemcsak a BU-t hanem a kollektorban imp.kondit,fűgg.eltérítő Ic.t.Nincs e zárlat vagy szakadt bizti R-s zárlat miatt.Látatlanban ennyi.
(#) lapose válasza besi99 hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Szia!

Húzd ki a konnektorból, kb 10 percre, ha jó a lemágnesező áramköre a következő bekapcsoláskor kitisztul. ha nem cserélni kell a ptk-t, ideiglenesen én egy pillanatforrasztó trafójával szoktam kiszedni a vad színeket a képből.
(#) lapose válasza skarlik hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Szia!

Én nem javaslom, a hangszórómágnest. Sok esetben úgy fel tudja mágnesezni az árnyékmaszkot, hogy utána a beépített lemágnesező nem tudja lemágnesezni, hanem csak külső lemágnesezővel lehet helyrehozni.
(#) bacalb válasza ferzoo hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Köszönöm, akkor szenvedek még kicsit vele.
(#) kuruczjani hozzászólása Júl 22, 2009 /
 
sziasztok segitséget szeretnék kérni van egy sony kv-x2101d tvm az a baja hogy bekapcsolás után nincs kép. mérésnél pirosan bejön a kép. a g meghajtásnál egy voltal kevesebb mint az r-b köszi jani
(#) alibaba40 hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a baja a Mivar TV-mnek( 70 cm Philips képcső) kb 10-15 éves lehet -lomis- nélam már 8 éve jól működött. Bekapcsoláskor néhány másodpercig ciripel, aztán teljesen kikapcsol.
A tápja sztem jó, optocsatolót nem találtam. Előre is kösz.
(#) besi99 válasza lapose hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 

Kerestem egy ptk-t a lemágnesezéshez, odakészítettem a tetejére, kihúztam a falból a drótot elmentem sörért, visszaérve ijedtében a TV persze hogy lemágnesezett!
(#) skarlik válasza lapose hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Én mindig így csináltam már vagy tíz éve mindig bevált, csak érzékkel szabad,demikor kimegy mágnessal,és később visszajön akkor a képcsőnek annyi belülről a fémrács elmozdult.Képcsőcsere segít.nekem van vagy 25darab minden fajta,garival szoktam árulni,3000-20000ftig.Ha valakinek kellene esetleg.
(#) skarlik hozzászólása Júl 23, 2009 / 1
 
Üdv.Na ezt találjátok ki még mindig a Techvooddal szarakodok,mind a két nagy íc-t kicseréltem biztonságkedvéért,és ugyan az.Hang van nagyfesz,fűtés nincs,a tranyónál megvan a 150v,az indító kistranyó(BC369)megkapja a jelet,és akkorsem.Tehát a sorkimenőrész csak van benne és kész,nemcsinál semmi.Énmár csak két dologra tippelek,Vagy sorkimenő szakadt,vagy van a környékén egy tranyófajta a műszerem nem mutut semmit rajta(9hQ20T).Na szerintetek?Már 15éve csinálom a tévéket demég mindig vannak újjabb hibák!
(#) skarlik hozzászólása Júl 23, 2009 / 1
 
Amúgy a panelján a saszi,Vestel11ak37-11,van ráirva.
(#) kuruczjani hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
sziasztok van egy sharp 70as-03s tvm tanács kellene tda 8170 helyett tda8172 tettem bele bekapcsolásnál viszintes csik és táp ki-be kapcsol és kellene nekem az r 645nek a gyári értékemert a rajzon nem látszik segitségeteket előre is köszönöm jani
(#) ferzoo válasza skarlik hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Sorkimenő szakadt/ugyan mért lenne szakadt,o,50Cu-z böl van tekerve nem szokott +szakadni.Gondolom nem is hegesztésre használtad.Szerintem nincs sormeghajtó jel,multiméter frekimérőjével tudod +mérni 15,625KHZ.De ha 15,6khz ír ki az is jó érték Nf.és képcső fűtés szempontjából.
(#) ferzoo válasza besi99 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Valami képet nem tudsz felrakni róla?Aztán +látjuk mit produkál.
(#) roerofs hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Kollégák! Segitsen valaki, mert ki akadttam. A Tv rutinnak indult, a hiba, kattog as táp, valami be terhel. Cseréltem a kondikat a tápba, majd a sorban is , kattogás marad. Aztán a 145 volt vezetö dioda ki, 40 w. izzó, próba a tápón, : Egy villanás a izzon, a mérés 12 v tól 60 ig mérhetö. Nem ég az izzó. Minden terhelés nélkül a diódát ki forrasztva is kattog. Le kötöttem minden terhelést, akkor is. Mondjon valaki valamit. A sor kimenö vadi uj. a táp Ic TDA 16846. Ha hálózatban be dugom , van ugy hogy nem indul magátol, akkor mérhetö a 145 volt a sorvégen, de mihelyt inditanám, le esik 12 voltra. Valami be terhel a tápba. Van valakinek ötlete?
(#) roerofs válasza roerofs hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
A lenteb irtakhóz annyi ki egészités : A TV tip: SEG /vestel/ A panel tip. AK 19 E 7
(#) zsote78 hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy GRUNDIG ST470 BL Sydney tipusú tv-m.A hiba a következő,nincs fűtése a képcsőnek és fogfalmam sincs hol találhatnék hozzá kapcsolási rajzot és,hogy hol keressem benne a fűtés tápját.Tudna e valaki nekem ebben segíteni?
(#) kuruczjani hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
senki nem tud nekem tanácsot adni?
(#) alibaba40 hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a baja a Mivar TV-mnek( 70 cm Philips képcső) kb 10-15 éves lehet, nálam már 8 éve jól működött. Bekapcsoláskor néhány másodpercig ciripel, aztán teljesen kikapcsol.
(#) roerofs válasza alibaba40 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Cseréld ki a kondikat a tápban, aztán ha nincs változás, tedd ugyan ezt a sor környékén. Ha le veszed a sorvég tranyó vezérlését /bázis/ meg szünteted a terhelés, akkor lenni kellene 145-155 voltig a collektoron. Ha nincs, nem jár a táp rendesen, vagy kapcsolodó áramkörök közül/ függ, hang, stb/ valami rossz , és le fogja a tápot. Ha meg van a collektoron a fesz, akkor egy sorkimenö csere álltalába segit. Mert sokkal könnyebb azt a tv javitani ami nem csinál semmit, mint ami csinál valamit, csak rosszul.
(#) VIM válasza alibaba40 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Helló!
Most néztem a képeket a panelekről s látom, hogy tiszták. A "ciripelés" honnan hallatszik? A képcső nyakától, vagy a nagyfesz részről?
VIM
(#) roerofs válasza kuruczjani hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Egy TDA 8170 segitene, mert a 72 nem azonos, ezért fogja meg a tápot, igy van ki talállva.
(#) alibaba40 válasza VIM hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Hali!
A ciripelés a nagyfesz trafó környékéről jön.
Következő: »»   121 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem