Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   122 / 1271
(#) VIM válasza alibaba40 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Ahogy írtad is a TV korát, hát lehet, hogy elfáradt a szigetelése. Csere. Előtte még egyszer alaposan fúvasd ki porszívóval, hát ha.
(#) alibaba40 hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat
(#) roerofs válasza VIM hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Mester. Ha a sortraffó "szigetelése" elfáradt-mint ahogy irtad- Az zárlat, és mint ilyen , már visszi is a sor meghajtó tranyot.
(#) dezsi001 hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Üdv mindenkinek. Van egy 100Hz-s Philips Tv-m. (többi infó a mellékelt képen) Bekapcsolás után kb 2 perc múlva a kép átmegy kékes árnyalatba, majd sárgás-pirosasba és utána megint kékbe és ez egyre gyorsabban változik. Tehát a hideg és a meleg tónus között váltogat.Mellékeltem egy videót is hogy könnyebben legyen elképzelni, a videón a fekete csíkokat nem kell figyelembe venni az nem tünet, hanem a felvétel hibája. A TV-ről még annyit kell tudni hogy egyszer megázott. Én kimostam a paneleket mert sűrített levegővel nem jött le az a ráragadt por, lemosás után is maradt a probléma. Ha valakinek van valami ötlete előre is köszönöm.

Video
(#) run hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni van egy Grundig T51 440 -es TV-m
és egyik pillanatról a másikra a kép elhomályosodott
semmi kontrasztja nincs csak pacákat lehet látni színek vannak nagyjából kivehetők az alakok de nézhetetlen semmi recsegés semmi füst.

Esetleg táp hiba és elég egy teljes átkondizás vagy a meghajtó fokozatba valami?

Remélem jól leírtam a jelenséget segítségetek előre is köszönöm.
(#) patexati válasza dezsi001 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Mivel mostad le?
(#) patexati válasza run hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Először a fókuszpotit mozgasd meg lehethogy az rossz!
(#) nagyimre10 válasza roerofs hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
A verticalis eltéritőt nézted már,mert az a sorkimenőtől kapja a tápot,és szokott ilyet csinálni.
(#) dezsi001 válasza patexati hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Csak sima csapvízzel. Utána hagytam száradni. Mosás előtt is fennállt a probléma.
(#) patexati válasza skarlik hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Itt egy link a rajzhoz ha nem vagy rá regisztrálva akkor is enged egyet letölteni naponta úgyhogy nézd meg mit töltesz le mert egy nap egy Bővebben: Link Ha nem sikerül darabokban tudom felrakni
(#) patexati válasza dezsi001 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Valami beázott akkor és szépen elmászott az értéke de okozhatja korrozió is mi az alkatrészek lábai közt több megás de van ,hogy kiloohmos ellenállást képez! Főleg az ic-k lábai közt szok előfordulni! Kondikat nézd át! Mosni alkohol vagy denszez a jó ha van mosd le azzal és jól szárítsd meg most jó idő van hozzá!
(#) kuruczjani válasza roerofs hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
köszi veszek bele
(#) dezsi001 válasza patexati hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Oké, jelentkezek ha van valami fejlemény.
(#) run válasza patexati hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Arra gondolsz ami a sorvégtrafón van és le van plombálva (festve)?
(#) patexati válasza run hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Igen amelyiken kettő van azon ott van valahol meg a crt panelen! Ami megy a trafóból a crt panelre vezeték azt is kövesd le a csőig neincs e a csónél vagy forrasztásnál kontakthiba!
(#) kuruczjani hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
sziasztok a sharp tv vel várok mert ic t kell vennem. de kérlek ha tudtok a sony kv-x2101 tinitronos tv javitásához adjatoktanácsot.rajzot nemtaláltam sehol. az elektrotanyán regisztráltam de nem kaptam meghivot.és ott tipus szerint nincs rajz.a hiba a következö:bekapcsolásnál nem jön be a kép mérések közben bejön de piros ki-be kapcsoláskor a hiba ugyanaz. a video meghajtásnál a g egy voltal kevesebb mint az r-b.sajnos azösszes vezérlés egy panelen csak smd böl áll.köszi előre is jani
(#) run válasza patexati hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Ha megvan a poti menyit tekerjek rajta?
A crt panel az ami a cső hátulján van?
Bocs a hülye kérdésekért de óvatos vagyok.
Elképzelhető hogy csak ennyi baja van vagy ez csak a jéghegy csúcsa?
(#) patexati válasza run hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
A csövön van igen! Menet közben tekerj rajt és nézd közben van e valami változás! A csavarhózó szigetelt legyen! Még annyit kérdeznék a lemágnesezés az működik? Mikor bekapcsolod ha áll egy ideig akkr kell hallani mikor lemágnesezi a csövet!
(#) kuruczjani hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
tud valaki segiteni sos.köszi.
(#) patexati válasza kuruczjani hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
A sasszi kéne.
(#) kuruczjani válasza patexati hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
azt hol találom ?
(#) patexati válasza kuruczjani hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
A panelon.
(#) kuruczjani válasza patexati hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
a panelon a következő van:1-656-268-11 ez lenne az? köszi
(#) kuruczjani válasza patexati hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
köszi rajzot kaptam probálom megtalálni ahibát. valami tippetek van?
(#) patexati válasza kuruczjani hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Van is kép mikor mérsz vagy csak beszinesedik a képcső? Ha beszinesedik csak az azért van mert a műszer GND-re húzza! Akkor a video részben van valószínű a hiba! Az smd-től sem kell félni csak egy jó páka kell és ónszívó harisnya meg kis folyósító (szippantót ne használj smd-hez)!
(#) kuruczjani válasza patexati hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
szia köszi antannával kép van.sok a pirosa katódokat mértem 170V-g 117-128V-r 150-160V-b video ic-böl r-2.5 V g-1.5V b-2.2V feszültség van ami a cxp 85232-ből jön.
(#) patexati válasza kuruczjani hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Ha van kép akkor meg a színdekóder lehet a ludas! Méregesd meg az ellenállatokat tranyókat jók e? Én már találkoztam olyannal miben egy megaohmos ellenállat volt szakadt és ez okozta a problémát! Elötte jó volt? Nem lehet a tv csöves?
(#) kuruczjani válasza patexati hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
a tv jo volt.megnézem amiket mondtál köszönöm a tanácsot. irok mire jutottam szia
(#) alibaba40 hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
ÜDV!
A

Táp.JPG
    
(#) alibaba40 hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
Hali! A tápban minden kondit kicseréltem újra. A sortranyót kiforrasztottam, kollektor helyén 131 v-ot mértem. Ez nem tudja meghajtani a sortranyót? Mondjuk 145v-nak kellene lennie. A tápnab van egy IC TCA xxx4- nem lehet elolvasni mert rá van írva filcel valami- ez nem lehet hibás? Mit lehet ne még ezzel a táppal csinálni?

Táp.JPG
    
Következő: »»   122 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem