Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangvezérlő kapcsolási rajz
 
Témaindító: lajcsi18, idő: Jan 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) lajcsi18 hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Szevasztok!!
Lenne egy olyan kérdésem hogy tudna-e valaki olyan kapcsolási rajzot feltenni nekem amivel hangot lehet vezérelni??
Az egyik haverom akar robotkutyát építeni,pontosabban már félig készen is van csak ez a bizonyos hangvezérlő hiányzik!!
Kérem ha valaki tud ilyen kapcsolásról akkor az jelezze nekem!!Előre is köszönöm!!
(#) Topi válasza lajcsi18 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Idézet:
„rajzot feltenni nekem amivel hangot lehet vezérelni”

Hangot lehet vezérelni?! Nem inkább hanggal lehet vezérelni?
Utóbbi esetben létezik kifejezetten ilyen célra fejlesztett hang felismerő processzor... Olyan 8-10 ezer forint körül van.
Ez egy TQFP 100-as tokozású kis jószág.
(#) lajcsi18 hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
tudnál katalógust mellékelni hozzá?
(#) Topi válasza lajcsi18 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Ez egy alternatíva:

Bővebben: Link
(#) lajcsi18 hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
egyépként igazad lesz!!én sem hallottam még olyanról hogy hangvezérlő áramkör!!inkább az amit te mondtál hogy hanggal lehessen vezérelni!!
Nekem is úgy mondta a haver hogy keressek neki hangvezérlő áramkört!!
(#) laszloasandor hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
Sziasztok. Azt szeretném megoldani, hogy egy bizonyos jelszóra, amit egy mikrofonba mondok, tudjak zárni egy áramkört. Várom mindenkinek az ötletét, és ha valakinek van valami kapcsolási rajza, akkor annak is örülnék.

Üdv. Sándor
(#) Action2K válasza laszloasandor hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Szia! Hát... Házilag ilyet? Az áramkör smafu, egy PIC, vagy inkább AVR, de a hangfelismerő programot megtudod írni hozzá? Használj inkább újlenyomat azonosítós egeret egy PI-es laptop, vagy PC, s már logolhatsz, távoli hozzáférés, korlátlan felhasználó, egyéni jogosultságok... Vagy ez luxus lenne pl. a szobád ajtajára?
(#) valve válasza laszloasandor hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Szia.

Szóba jöhet számítógép használata is? Vagy kimondottan egy kapcsolás kell neked...
(#) boczhunor válasza laszloasandor hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Itt van egy számítógépes hangfelismerő szoftver.Itt kapsz hozzá leírást.Ha kapcsolási rajzot akarsz,én egy tapskapcsolót ajánlok.Ami a magas hangokra vagy szavakra is bekapcsol.Itt van a kapcsolási rajz.
(#) titi válasza laszloasandor hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Hali!
Létezik beszédfelismerő áramkör...Bővebben: Link
Sajnos azonban az online adatbázisukban nem találtam.
Esetleg hívd fel őket, kérdezz rá.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Még egy...Bővebben: Link
(#) tallerbator válasza laszloasandor hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Esetleg nézd meg ezt is: Bővebben: Link
(#) atilla93 hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
sziasztok . a komolyabb stroboszkópokba hogy hívják azt a ketyerét ami érzékeli a zene amplitúdóját. és mikor meghalad egy szintet akkor lead állandó 12v-ot. Vagyis a ritmusra villogó stroboszkópokban a ritmusérzékelőt .
(#) flopy hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok.Nekem az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehet meg oldani a "mikrofon" követő zene hallgatás automatikus hangerő szabályozást?(Szóval azt hogy ahova megyek pl egy mikrofonnal "kövessen,balanszírozza a sztereó zenét").
(#) dannu hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Üdv van egy olcsó kategóriás stroboszkópom amin egy potméterrel lehet szabályozni a villanás gyakoriságát és ezt szeretném át alakítani hang vezérelhetővé . Én egy lm358 megoldásra gondoltam , de valaki tud e valami más megoldást ha igen akkor hogy s mint kellene meg csinálni ?
A strobi csöves féle és semmilyen ic nicsn benne .
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem