Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   471 / 1679
(#) lidi válasza Georgee hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Jó dolog ez a hangkártyás cucc. Én egy egyszerűbb interfészt csináltam csak: Bővebben: Link . Nagyon jól használható , de vannak korlátai: pl DC szintet nem lehet vele mérni, mert a hangkártya bemenetén is ac illesztés van. A mai hangkártyák tudnak digitalizálni 96kHz -en, ez behatárolja a sávszélességet, de audió frekire és kicsit fölé tökéletes. A különféle szkóp programok is jók, de digitális jelek vizsgálatára én egy hagyományos hangfelvevő programot szoktam használni. Ezzel lehet rögzíteni a jelfolyamot, majd tetszés szerint visszanézni, zoomolni, periódus időt számolni, stb.
(#) guliver83 hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészült az első PICkit2 clón
(#) zolika60 válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Szép kis doboz. Biztos nem csak én nézném meg szívesen a belsejét is.
(#) gazsoati válasza dbase hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Van ilyen modulátorom, de hogyan tudom megtalálni a lábkiosztását? Hangot lehet ezzel továbbítani?
(#) vicsys hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Sziasztok
Az úgy kezdődött , hogy Frankye kollegám a találkozón kapott egy nagyon kisméretű elektromechanikus számlálót, a készülő tekercselő gépéhez. Olyan 1,5-2 gyufásdoboznyi méretű volt, beépített elektromágnessel, ami tápfesz hatására cibálta a belső számláló fogaskereket. Azt mondtam akkor neki, hogy miért nem egy elektronikus példány használ? Hiszen, el lehet készíteni ekkorában, vagy talán még kisebbre is...
Nekiálltam elkészíteni és mára összeállt a "mű". Nagyvonalakban:
Egy PIC16F628 ketyeg benne a saját belső órájáról. Hall szenzorral (vagy opto kapuval) számolja az impulzusokat, 9999-ig. Van az előlapon egy mentés és egy nullázás gomb. Ami még izgalmas (és nagyon fontosnak tartottam), hogy áramszünet esetén mentse el a memoriába az éppen aktuális értéket, majd bekapcsoláskor töltse vissza. Remélem, hogy Frankye is olvassa ezt a hozzászólásomat.
A panel mindössze 30x50mm-es. Maximálisan 24V AC-t tud fogadni, mert az alkalmazott stabil IC, képes rá.
Működéséről itt van egy kis video:
Bővebben: Link
(#) zoly15 hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Sziasztok!
Már rég alkottam, de ha este írtam a gépen mindég a nagy villanyt kellett járatni, így gondoltam csinálok egy billentyű világítást.
Nem nagy szám, még egy óvodás is megcsinálná.
4 LED 4 előtét ellenállás ami nekem egyenként 2-2 ből van. És egy váltókapcsoló.
A képek többet mondanak mint ez a pár sor.

Üdv!
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Még nézed a billentyűt gépelés közben? Nem írtál még elég kódsort

Nem túl pontszerű a fény amúgy? Nem lett volna jobb diffúz vagy szórt LED-ekkel? Anno, amikor még nem volt kapható kék led diffúzban, úgy oldottam meg, hogy a tetejét egyszerű reszelővel vagy kis kézi csiszoló koronggal (vagy kővel) lecsiszoltam.
Csodálatos szórt, egyenletes fényt adott... Messze jobban használható bármire, mint az ilyen kisszögű irányított fény. Főleg ha világításról van szó.
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Ez nagyon ötletes! Gratula.
(#) slogan válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Jópofa !

Lábbal vezérled
(vicc volt)

Üdv
(#) Szebence válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Ez kicsit bonyolult, mindjárt mutatom, nekem milyen van

Szerk.: Beraktam a képet. A valóságban valamivel erősebbnek látszódik, pont arra tökéletes, hogy lássam a feliratot, bár már egyre kevésbé van rá szükségem. 1 db leddel van megoldva, a kép eljes sötétségben, vaku nélkül készült, de a valóságban jobban látszódnak a betűk. A scroll lock gombra van rákötve így a billyentyűzeten lévő scroll lock gombbal tudom ki-be kapcsolgatni.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Nem is rossz, ez is szokásos vic minőség , nekem tetszik nagyon. Hogyhogy nem tud óra funkciót? Egyébként a börzén adtam Frankye-nek egy kijelzőt egy 17 funkciós műszerhez ami szintén PIC-es, többek közt az is tudja a számlálást, lehet érdekelne téged is.
Üdv.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Idézet:
„Hogyhogy nem tud óra funkciót?”
Jajj, ne is mondd! Egy hétig nem jutottam előre, mert állandóan csak az órát és perceket mutatta...
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
ez azért történhetett, mert annyira órás vagy, hogy a kezed automatikusan elhaladt másodpercenként 1-szer az induktív érzékelő előtt a pákával
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Idézet:
„Jajj, ne is mondd! Egy hétig nem jutottam előre, mert állandóan csak az órát és perceket mutatta...”
Ez nagyon jo Amugy klassz.
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Kicsit pontszerű, lehet hogy teszek elé egy plexi csíkot
Vagy LCD-TV ből azt a fehét "fényvezető" műanyagot
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Köszönöm!
slogan:
Akár csinálhatnám úgy is
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Milyen eufórikus örömmámorban fogsz úszni, ha mutatok Neked egy olyan órát, ami több mint két méter széles és több mint 30 centi magas? Még ennél is nagyobb?
(#) zoly15 válasza Szebence hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Ez se semmi
Akkor én túl mondernet fabrikáltam..
Nekem is a gép látja a fényt annyira irányítottnak...
(#) Szebence válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Köszi, amúgy ha lesz 1 ra szabd időm, kitisztítom a billentyűzetet és fúrok bele még 2 lyukat 0.8-as fúrúval a led lábának a másikkal szembe, úgy , hogy kb 20 cm távolságban és közé meg egy szívószálat teszek. Nagyon jó fénye van, már kipróbáltam... Mint egy mini neoncső...
Ezen a képen csak az látható, hogy van a billentyűzeten. Szerintem teljesne esztétikus és akkor ha egy másikat teszek be vele szembe és ráteszek egy szívószálat, akkor tökéletes fénye lesz
(#) zoly15 válasza Szebence hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Komoly lehet majd akkor
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Ügyes ketyere! A kijelzője nagyon tetszik! Milyen típusú?
(#) atiotezer válasza patexati hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Szia. Azért van több ellenállás mint az eredetiben, mert az átkötések méretét akkorára hagytam, hogy egy 0 ohmos ellenállást tudjak betenni a helyére (4db ilyen van én csak 3db-ot raktam be, mert nem volt már kedvem kiszedni, mert késő este készült.)

Elküldtem TOPI-nak a terveket, hamarosan kirakja az oldalra a többi közé.

üdv:atiotezer
(#) atiotezer válasza gtk hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Szia. Elküldtem TOPI-nak a terveket, hamarosan kirakja az oldalra a többi közé.
Csak most tudtam elküldeni, mert sok volt a meló és nem tudtam gépközelbe menni.

üdv: atiotezer
(#) gtk válasza atiotezer hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Koszonjuk! Udv.
(#) vicsys válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
A kijelző HP gyártmány.
Bővebben: Link Itt írtam róla.
Köszi az eddigi hozzászólásokra, a többieknek is.
(#) Topi válasza gtk hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Fennt van!
(#) gtk válasza Topi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Koszi Neked is!
(#) Zoli_bácsi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Helló!

Szerintem ez nagyon szemrontó konstrukció. Élfénnyel világítani, a kontrasztokat megnövelni nem tanácsos. Inkább felülről, szórt fénnyel.
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Hali!
Idézet:
„Élfénnyel világítani, a kontrasztokat megnövelni nem tanácsos”

Ez mit is jelent?
Most már megvan a "védelem" hogy ne tudjak a LED-ekbe belenézni.
Így már nem zavaró, de anélkül nagyon zavar.

Üdv!
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Na, mondhatom, szépen kitárgyaltatok!
Vic barátom számlálója nagyon profi, elismerésem érte, de Doncso Mester remek kis kijelzős multi-műszere esz végül a méréstechnikám "csúcspontja".
Ha egyszer elkészül... Egyelőre a PIC felprogramozással vagyok bajban: Az ICD2-m megadta magát, a PICkit2 tbence3 jóvoltából elkészült, de annak is valami "gyíkja" van, így most épp Watt mester WLPT mini programozóját próbálom élesztgetni...
Következő: »»   471 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem