Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   475 / 1679
(#) geri303 hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Hali mindenkinek!

Készítettünk egy órát fotomen32-vel alias Jánossal. Gondoltam megosztom, ne csak mindig vicsys órát lássatok
Az órát fotomen tervezte és én programoztam. A lelke egy PIC 16F884, és mellette egy RTC IC. Semmi portbővítő.
Az óra közepén hétszegmenses, körülötte pedig 60db SMD LED (kék). A hátulján 4 db SMD gomb a beállításnak.
Ébresztője is van. És elemje is, ha elmenne az amper .
Itt egy : Videó

Mellékelek egy képet is.

S5001917.jpg
    
(#) edgaar válasza geri303 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Hali !

Tetszik az ötlet, hogy raktatok köré 1led/sec kijelzőt !
Kapcsrajz/nyákterv ha nem szigorúan titkos, jöhetne esetleg

Az az ötletem támadt, hogy ha ilyet építenék, egy plexi vagy üveg félgömböt próbálnék szerezni és abba bele applikálni, és úgy fel a falra. Sztem úgy nagyon ütősen nézne ki. A honnan persze jó kérdés.. de nem lehetetlen belebotlani sztem valami ilyen "bilibe".

A videóban az a füst ugye 1 cigiből jön, nem valami áramkörből? Vagy az is fícsőr, és az óra tud füstjelekkel is időt mutatni?

Gratula még1x.
Edga'r
(#) geri303 válasza edgaar hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
A terveket még nem tudom.

Ha jobban megnézed nem füst, nem élek vele és az áramköreim sem.
Csak a fényképező szeme így látja a gyorsan villogó (multiplexelt) LED-eket. Mert nem csak az emberi, de a fényképező szemét is becsapja
(#) edgaar válasza geri303 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Igazából, az a része izgatna, hogy a 60db ledet milyen módszerrel hajtod egyenként ? Azok hogy vannak kötve?
Ha én csinélnék ilyet, azt hiszem úgy szeretném hogy egyik percben sorban gyulladjanak ki, a következőben meg egyenként aludjanak ki szépen sorban.
Gondolom nem 60db I/O lábat használtál el ezekre.. erre lennék kiváncsi h milyen módszerrel hajtod.
Az elv is elég szavakban, a konkrét kapcsolást úgy sem tudnám használni teljesen, mivel én AVR párti vagyok

Edga'r
(#) Gery hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Volt egy kis időm és mivel szükségem volt egy szegélynyíróra, gyorsan összedobtam egyet .
Nem egy nagy durranás, annyira nem foglalkoztam a külcsínnel, de elég szuperul működik. Lehet látni hogy hátul van egy főkapcsoló, és ha húzom a kart, csak akkor pörög ha az be van kapcsolva. Amúgy, amint lehet látni egy flex, maga a fűnyíró. Azt úgy kaptam, hogy rossz volt a kapcsolója, és nem volt hozzá korong felfogató. Hát ide tökéletes. Maga a vágóél az bovden, bár ha nagyon hozzáér a betonhoz akkor még az is szétmegy. De természetesen nem arra van , csak helyenként ahova a fűnyíróval nem tudok elmenni, oda tökéletes. Egyedül a védőburok, hiányzik, így eléggé hányja a füvet. Még nem támadt jó ötletem, hogy azt hogy tudnám egyszerűen megcsinálni, addig is így használom. Pár kép róla:
(#) vicsys válasza geri303 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Gratula! Nagyon tettszik. Szeretnék látni képeket a hátuljáról is, ha nem túl szégyenlős a panelod...
(#) Szebence válasza geri303 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Nagyon tetszik az órád, esetleg lehetett volna ilyen 30cm-es átmérőbe csiánálni, meg nagyobb hét szegmenses kijelzőkkel és akkor lehetne falióra. Ja igen, úgy macerás lenne az ébresztő funkció. Akkor oda megy egy távirányító
Grat még egyszer!
(#) geri303 válasza edgaar hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Már tudom mi maradt ki
Pedig szó is volt róla, hogy a LED-ek úgy mennek. Nah azt majd holnap beleprogramozom. A ledek mátrixba vannak kötve 4x15. Konkrétan ennyi. És így egyesével lehet őket hajtani.
(#) edgaar válasza geri303 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
akkor egyre gondoltunk
4x15ös mátrix? Akkor 19 I/O láb végülis ?
(#) geri303 válasza edgaar hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Így van 19 láb.

Legyen róla egy kép, ha már van aki hátulról szereti. De nem leszólni, mert ez a prototípus.

A faliórába nem kell ébresztő. Se távirányító. Évente 2x kell állítani, amikor a rendes analógokat. Az elemje a többit intézi.

S5001914.jpg
    
(#) edgaar válasza geri303 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Protonak nem rossz ez a nyák szerintem egyáltalán. El lehettél azért a ledkör beforrasztásával egy darabig

Mivel számolod az időt ? RTC-t nem látok, program számolja simán valami korrekciós algoritmussal, vagy hogy ?
(Amúgy kapni olyan RTC-t ami átáll magától nyári/télire, és egész pontos, nem is nagyon drágán)
(#) geri303 válasza edgaar hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Nem idézném magam, de írtam, hogy RTC IC.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Hali!
Na beültettem az alkatrészeket, sőt időközben készült egy kisebb is.
Vajon meg lehet csinálni még kisebb méretűre?
Egyébként egy másik kolléga is próbálkozott már... Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Hűű!
Téged nagyon elkapott a minitüralizálás
Amúgy jó lett! Jó picike..

Üdv!
(#) geri303 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Nem kicsit, nagyon, vagy nem nagyon, kicsit
Gratula a mérethez.
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Nem volt egyszerű beforrasztani, még mikroszkóp alatt se. Sajnos videót nem tudtam csinálni róla, mert csak valami villogó fénypaca látszik belőle, de valóban működik is.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Ja, egyébkén szép kék fénye van, és 3-5V közötti feszről szépen "ketyeg".
Már csak azt kell kitalálnom, hogy mire használjam...ha már van...
(#) Szebence válasza titi hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Nem tudom, hogy fogod bedobozolni. Ilyen óriási dobozt nem kapni sehol sem
Gratula, tényleg nagyn kicsi lett. (Vagy normális méretű, csak nagyon felnagyítottad a képen az 1Ft-ost )
(#) titi válasza Szebence hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Idézet:
„Vagy normális méretű, csak nagyon felnagyítottad a képen az 1Ft-ost”

Ez eszembe sem jutott, pedig mennyi munkát, időt megspóroltam volna magamnak...
(#) sándor válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Szia ! Nagyon jól néz ki így a nyák, emellett még praktikus is is! Ezt a technológiát én is alkalmazni fogom.
(#) M.Béla válasza Gery hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Csá!
Király ötlet
Szerintem ha egy 5L-es kannát megfelelően kivágsz abból lehetne védőburkolatot fabrikálni.
(#) vicsys hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Ma volt egy pici szabadidőm és megírtam a rovásírásos óra programját. Leteszteltem hamar és készítettem egy rövid videót.
A hangszórókat is kapcsold be.

DSCN0001.JPG
    
(#) SALáta válasza vicsys hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Nagyon komoly lett, tetszik. A másodperc gondolom zavaró lett volna rovásírás jeleivel. Így is nagy segítség a felső sor. Gratulálok! A beállító menü lehetett volna magyar
(#) vicsys válasza SALáta hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Köszönöm!
Sajnos a másodperc már nem is férne ki egysorban a többivel.
Most készülök megvalósítani a ledes változatot, de a mechanika nem lesz olyan egyszerű.
(#) gtk válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Klassz a tap!
(#) Szebence válasza vicsys hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Alakulgat! Kicsit furcsa volt az LCD-n a 29 kiírása, de nem tudom máshogy meg zavaró lene.
Mert ugye így írattad ki: IIIIVXX és így kellene: XIXX (vagy nem tudom, csak így meg zavaró lehet, félreérthető? nem tudom)
(#) gg630504 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Gratulálok! Súlyos!
Na igen, az a fránya nulla számjegy...
(( Amikor a hangot írtad, azt hittem, közben távíró kódokkal is adja a pontos időt.
Még egy: színes kijelzőn alkatrész színkódokkal. ))
(#) vicsys válasza Szebence hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Tévedés. Nem a lómai számjegyek szerint történik a kiíratás. Pl.: 23:49 =>IIIXX:IIIIVXXXX Tehát a 9=> így néz ki: IIIIV és nem IX.
@ gg630504:
Sajna nincsen nulla a rovásírásban. Azaz van, csak üres hellyel jelzik.
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Hát... lehet, hogy nagy hiba volt átváltani erre a hangszórós mizére, ezelőtt épp d&b-re dudorogtam.
(#) SALáta válasza Norberto hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
off
Egy érdekes project: Bővebben: Link , igaz nem óra de lehetne belőle az is akár. Világításnak sem utolsó.
Következő: »»   475 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem