Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   13 / 29
(#) Nappeti hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) Tápos Lajos válasza Action2K hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ha bővebb leírás érdekel: ai9@freemail.hu
(#) bandee88 hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Hello mindenkinek!

Nekem az lenne a problémám hogy a laptopomon nincsen Lpt port (d-sub 25) de viszont van rajta d-sub 15 csatlakozó lenne olyan átalakító ami a d-sub 15-ből d-sub 25-öt csinál?
Azt tudom hogy van usb-s csak nem sok jót olvastam rólla.
Mellesleg azért kéne mert a laborgyakorlaton akarom használnia laptomom mert mikrovezérlőkat programozunk d-sub 25-ös csatlakozási lehetőséggel.
Segítségeteket előre is köszönöm
(#) Action2K válasza bandee88 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Szia!
Az a D-sub 15-ös egy külső monitorcsatlakoztatási hely, hogyha 3 soros. Az USB-LPT átalakítókból viszont tényleg nem mindegyik jó.
(#) alienn válasza Nappeti hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Szia!

pontosan mit akarsz vezérelni PCMCIA kártyáról?
(#) Stefan hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
Srácok az LPT nél mi az a határfrekvencia amin nem torzít, nem keletkeznek hazárdok és az OPrendszer is stabilan kezeli?(DOS) ( mekkora a regiszterek belső késleltetése?) Nem kell pontos érték csak kb nagyságrendekben.

RGB ledeket szeretnék PWM szabályzással meghajtani,
csak a program amit írok [ms]os késleltetéssel dolgozik
Köszi
(#) bbalazs_ válasza Stefan hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
A belso regiszter max. mikrosec-es kesleltetessel, de inkabb par tiz ns.
A proci addig meg var (sima DOS modban), amig vegre nem hajtja a port muveletet.

Mi lenne, ha mikrokontrollerre biznad es csak a PWM erteket adnad at neki parameterkent, a tobbit o intezne.

En anno probaltam, ott 60kByte/sec-el stabil volt, talan 80 korul kezdte a disznosagokat.
De ez az ertek nagyon fugg az alaplaptol es a megvalositastol, szoval szerintem akar nagysagrendi elteres is lehet a legjobb es a legrosszabb kozott.

(#) Stefan válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Igazából ez csak egy házi feladat lesz, hogy bebiztosítsam a jegyem progból, és egy kis c++ gyakorlás, szóval annyira nemfontos se a pontosság, se a mikrokontrolleres "igényesség". Csupán csak az LPT vezérlés szemléltetése lenne a cél.
Sztem akkor a kitölt msec es nagyságrendben számolom, azzal csak nem lesz baja.
Köszi.
(#) ista hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Delphi-ből szeretném vezérelni a portot. Sikerül kapcsolgatni, de azt szeretném megoldani, hogy mondjuk egy percig működjön az egyik kimenet, utána pl. fél (lehetne éppen akármennyi is) percig egy másik stb. Eddig megoldottam, csak kellene a programba tulképpen egy "vészleállító vagy STOP" gomb, amit ha megnyomunk akkor bármikor leállíthatjuk a program futását azért, hogy ne kelljen megvárni amíg végig fut a progi. Ezt meglehet oldani valahogy az adott programozási nyelvben?
(#) Action2K válasza ista hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Természetesen IGEN! Még ennél kacifántosabbakat is!
(#) fulop lajos válasza ista hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Üdv!
Bármit és annak az ellenkezőjét is meg lehet oldani.
Üdv! Lajos
(#) ista válasza fulop lajos hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Szupi!
Egy kis segítséget kaphatnék ezzel kapcsolatban?
köszi előre is
(#) ista hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Valami azt súgja, hogy while ciklussal megvalósítható lenne.
Csak a gomb megnyomásával nem tudom összegyúrni a ciklust.
(#) rammeradrian hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Üdv!
Lehetséges egy nyomtató elektronikáját átprogramozni hogy a motorjait Pc-ről hajthassam?
(#) gabep válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
"Lehetséges egy nyomtató elektronikáját átprogramozni" ??
Elektronikát programozni? Pontosan mire gondolsz?
A nyomtatód motorját (szerintem nem többes szám), már most is a PC-d vezérli.
Ha léptető motor vezérlés érdekel (az van a nyomtatóban), akkor azzal több téma is foglalkozik. Jellemzően a CNC vezérlések is ilyenek szoktak lenni.
(#) Matt válasza ista hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Hali!

Milyen nyelven írod a progit?
Én személy szerint C#-ban írnám és ezt a problémát elég egyszerűen meg lehetne valósítani, hogy a port vezérlését berakod egy timer komponensbe, és annak van egy enabled tulajdonséga, ha a false, akkor nem működik, ha pedig true akkor megy. Ha 1x megnyomod akkor elindul, ha mégegyszer megnyomod, akkor leáll.
Ez a legegszerűbb megoldás.

While ciklussal is megoldható, bár az elég kacifántos lenne legalább is szerintem. Vagy attól fögg, hogy oldod meg a port vezérlését. Ha az adott nyelvben lehetőséged van rá, akkor a timer komponenst használd.
Közben eszembe jutott még egy megoldás! Indítasz még egy szálat a folyamatnak a háttérbe, és amikor nincs szükséged arra, hogy végigfusson, akkor vagy felfüggeszted a szálat (ekkor ha jól tévedek folytathatod onnan, ahol megállt a futása), vagy pedig teljesen leállítod. Nagyon sok lehetőség van.

Üdv:
Matt
(#) ista válasza Matt hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Kaptam segítséget a prog.hu-n.
Azért köszi.
(#) Petro hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!

A kérdésem a következő:
- hogyan tudnám megoldani az Rc autóm távirányítóját ne kézzel, a kis kallantyú segítségével tudjam működtetni, hanem a szg.-ről szoftveresen.
Leginkább az elektronikai része érdekelne a szoftvert megoldom.
Remélem az alábbi képek segítenek ha nem elég jó a minőség
készítek újakat.

Előre is köszönöm az esetleges segítséget!

kepek.zip
    
(#) amperjozsi hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
dos box öcsém ha kell müködtetésével még tudok is segiteni...
(#) proba válasza Petro hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Minden gombbal párhuzamosan egy optocsatoló tranzisztora megfelelő polaritással,A ledjét meg így kötöd be.
(#) Petro válasza proba hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Köszönöm a választ, amint időm engedi megépítem, de előtte küldök egy rajzot, ha nem gond.
(#) Petro hozzászólása Aug 8, 2009 /
 
üdv!
na most van lehetőségem foglalkozni mindenféle dologgal így ezzel is.
ez így jó megoldás lehet?én 4n25-re gondoltam ellenben a rajzzal, és az lpt port gnd jét is használnám.
most egy izzóra cseréltem a kallantyú 2 fémrészét ami össze érene.

teszt.JPG
    
(#) bladzser2 hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Helló!
Nekem LTP- porthoz kellene egy olyan program ami két bitet kapcsolna ki/be egymástól függetlenül a game portos hőmérő által jelzett hőfok alapján.
A ki/be kapcsolt bitek (külön-külön) egy-egy optoelektronikához kapcsolódnának ami pedig egy-egy 12V os ventilátort kapcsolna ki/be.

Tehát:
1. Game porton kereztül megtörténik az ellenállásmérés (NTC)
2. A PC ezt átírja Celsiusba. Erre már megvan a program.
3.Egy újab program az előző programból kimásolná az adatot (hőmérséklet) és ez alapján kapcsolná ki/be a ventilátort. Illetve ebben a programban lenni kellene egy olyan opciónak is hogy bármikor ki tudjam kapcsolni külön-külön a két ventit, 1-et 0-ra cserélem.

Így gondolatba könnyen megvalósítom, de még sosem írtam programot, és Pascalból se sok ragadt rám, de úgy gondolom hogy ez csak programírással valósítható meg. Ebben kérném segítségeteket!

Illetve ha esetleg meglehet azt csinálni hogy egy programba meg lehetne írni a hőmérő programját és a LPT programját, annak örülnék a legjobban.

Valaki nem tud ilyen programot amilyen nekem kellene?
Vagy ha nem akkor nem-e tudna nekem segíteni a program megírásában, vagy ha nagyon nem menne a dolog akkor esetleg fizetnék is érte...

Üdv.: bladzser
(#) bladzser2 hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Senkinek nincs semmi ötlete?
(#) Manyoc válasza bladzser2 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
A legjobb az lenne, ha egy program kezelné a hőmérést és az LPT kapcsolgatást. Javaslom a Delphi-t, ami nagyon hasonlít a Pascalhoz. Hamar el lehet jutni arra a szintre,hogy megtud írni a programot, ha már vannak alapok. Az LPT portal kapcsolatossan Itt találsz részletes leírást. Sokkal nagyobb öröm lesz megírni , mint megíratni a programot. Sok sikert. Ha elakadnál, írj akadni fog segítség, csak kezd el.
(#) Stadi hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
Elég sok LPT portos téma van, de ez a legbővebb és a legutoljára használt, így ide írok.

Sokaknak meggyűlt a baja a PCI párhuzamos port kártyák használatával. Nos, nem lehetetlen programból vezérelni őket, van rá egy C-ben írt megoldás. (Nem volt egyszerű rátalálni a sok "kezeld direktben a portokat" weboldal között.) Ezt átírtam Delphi nyelvre és példákkal kiegészítve feltettem a honlapomra, a "Parallel Port Unit for Delphi" link mögé.

Azoknak is jó szívvel ajánlom ezeket a megoldásokat, akik pl. megelégszenek az alaplapi port használatával, de nem akarnak mindenféle DLL-eket hurcolni a programjuk mellet. A fent hivatkozott forráskódok ugyanis befordíthatók az őket használó programokba.
(#) marciart válasza brato hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
szia

Ha valakinek van kész lpt vezérlő programja eltudja küldeni nekem, mert kiakarom probálni a relé kártyámat.
mmarciart@yahoo.com a mail cimem.
(#) zsilaci válasza marciart hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Szia!

Nem az e-mail címedre küldöm, inkább felteszem ide, így más is le tudja tölteni. Használatához a csomagban lévő io.dll-t be kell másolni a Windows\system32 könyvtárba.

Egyébként a neten rengeteg ehhez hasonló program található.

Esetleg akit érdekel: Rövid összefoglaló a port programozásáról

Üdv:

Laci

LPT_vez.rar
    
(#) marciart válasza zsilaci hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Köszönöm szépen.
(#) geniuszf hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Szeretnék egy olyan valamit, amin van 8 be/kimenet párhuzamos porton.
kimenetre ledeket, motort ilyeneket raknék
bemenetre pár távmérőt

google-n már keresgéltem de nem találtam semmit

jó lenne egy kapcsolásirajz és kód hozzá(ha lehet linuxosat).

alapból azt szeretném, hogy van egy régi alaplapom és arra egy linuxot és azzal dolgokat végrehajtani

azért linux mert az gyorsabban feláll egy régi gépen, meg kevesebb helyet foglal

előrre is köszi mindent
Következő: »»   13 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem