Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   56 / 136
(#) kaqkk válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Írd le az értékeket ! Fesz ellenállás ledek száma .
Hány led ,és hogyan van kötve az ellenállásra ?
(#) J-O-E válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Jobb oldal felül : Segédprogramok
és itt a LED előtét ellenállás számolást válaszd!
Pár oldalt visszaolvasol és ott már megírtam ugyanezt:
5 chip-es UV Superflux 7,6x7,6mm 13.000mCd
5 LED chip egy tokban!!
Nyitófeszültség (VF) : 3.2 - 3.6 V
Maximális áramfelvétel (folyamatos) : 100mA
Maximális teljesítmény : 500 mW
Működési hőmérséklet : -40 - +85 fokig
Röviden ennyi adat kell a jó előtéthez.
Mellékelek képet, egy példát készítettem 12,5V-ról 3db. 0,2W-os 22 Ohm ellenálással.
(#) Tarbur válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Inkább csináltam egy kis rajzot.

Tudom, hogy ez egy párhuzamos kapcsolás, de ha nem szükséges nem szeretném őket egy ellenállásra kötni. Persze ha nincs más megoldás az lesz.
Minden esetre azt hiszem bőven túl van méretezve az ellenállás teljesítménye, és a feszültség is a tűréshatárokon belül mozog. Kontakthibám sincs.

Esetleg arra gondolhatnék még, hogy friss feltöltéssel az akkun most 9,5 voltot mérek.

Image1.jpg
    
(#) kaqkk válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
legalább 2 db ledet köss sorba és úgy számolj ellenállást hozzá (alacsonyabb feszültség esik rajta és nem fog melegedni
(#) J-O-E válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
A 22 Ohm 0,2w os ellenálással 2-3db. LED meghajtható sorba kötve, mindegy hogy 8V nagy 9,5V nem lesz a normál üzemi hőmérsékletnél melegebb, sem az ellenállás sem a LED.
Csak amikor csökken az akufeszültség nő a levílágítási idő kis mértékben. Jobban jársz egy 12V-os megbízható táppal és stabilabb kiszámíthatóbb lesz az egész.

22 Ohm.jpg
    
(#) Tarbur válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Akkor nekiállok bontani és átkötözni a cuccot.

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
(#) nagy_david1 hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
Kellemes délutánt!
Elkészült a multifunkcionális szárító és levilágító gépem, minek már nyár elején nekifogtam, csak nehezen szereztem be hozzá a dolgokat, de páran emlékezhetnek még erre. Gondoltam felteszek pár képet. Tud szárítani (szárítási hőfok állítás, szárítási idő állítás), levilágítani (5 perc elég, de itt is lehet időt állítani). Az meghajtó elektronika is saját fejlesztés, épp ezért pl az idő állítás lehetne picit pontosabb, mert lehet idővel fog kicsit csúszni az idő, pl a kondik száradásával, de hát a pic-ekhez nem értek. Nagyon meg vagyok elégedve, mivel első panelem már nagyon szépen sikerült, kicsit az zavar, hogy nemtudom miért de a panelek szélén nem hívatódik aztán maratódik le a réz, akármennyi időt is hagyom, máshol tökéletes eredmény, bármilye vékony is a vezeték, de van egy panelkontűröm szinte mindig
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Bocsánat, lemaradt az - gondolom feltünt - hogy a beosztások még hiányoznak, de még nem volt időm feliratozni, viszont stopperrel és hőmérővel le van tesztelve.
(#) kaqkk válasza nagy_david1 hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Nagyon szuper ! Ügyes vagy Gratulálok !
(#) nagy_david1 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Köszönöm szépen az elismerést. Esetleg megtudnád mondani, hogy kb a 200ml-es Positiv 20-am mennyi ideig tart el, vagy mennyi / mekkora panelekre elég, vagy bármi viszonyítást. Elég ha csak annyival okosabb leszek, hogy csínyán kell bánni vele vagy hűségesen kitart jóideig. Mivel még csak pár panelt készítettem vele, és még első sprém nemtudom az ilyen dolgokat.
(#) mex válasza nagy_david1 hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Hello.
Nekem még van 2002 "expirity data" stencilezésű P20-am is...
Alkalmanként elővéve, jól felrázva, még mindig tökéletes, bár elővigyázatosságból hoszabb megvilágitási időt alkalmazok. A lakkréteget érdemes jól megszáritani, ez nálam minimum 30 perc 70°C-on.
A flakont szobahőmérsékleten tárolom, bár irják, hogy hűtőbe tovább tart.
(#) nagy_david1 válasza mex hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Köszi. Akkor ezek szerint elég hűségesen kitartó anyagról van szó. Álltalában kb. 5*10-es paneleken meg szoktam férni és ha túl nagy alkothatnékom és időm van akkor is csak hetente születik meg egy panel (persze szinte mindig csak olyant csinálok, mit én terveztem, vagy ha más, akkor értsem minden részletét az áramkörnek, mert ha gubanc van szeretem tudni, hogy hol kell keresni a bajt. Egyszer megjértam, hogy saját szintemhez képest nagyobb dologba kezdtem, mit más tervezett, és nem működött, egyértelműen fogalmam se volt, hol kell keresni a hibát. Azóta csak olyant csinálok mit értek, és csak lépésenként fejlődök, nem nagy ugrásokkal), az más, hogy néha újat kell csinálni, mert valamire nem gondoltam (pl, hogy mekkora is az az alkatrész, és elféré a másiktól), esetleg valami hiányzik, mire csak működés során derült fény
(#) eSDi válasza majorf74 hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Na puff neki...

Pedig már elég jól működnek a LED-es levilágítók is. De fogjuk fel úgy mint egy alternatívát...
(#) Tarbur válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Úgy néz ki minden rendben így. Mégegyszer köszi a tanácsot!
(#) petike779 válasza mammut hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Köszönöm válaszod, elnézést a késésért... Sajna nem tudom, nem rta rajta...
A gondom a positiv 20-al volt mert nem sikerült egyenletesen befujni a panelt és nincs száritom, hagytam sötétben 24 órát...
A martást marószódával csináltam, ha jól emlékszem 5% oldattal. Na de az eredmény semmi jóra nem vezetett.
A videót nem sikerült megnéznem, pedig IE8-ast használok, de firefox alatt sem sikerült...
Szerintem most kellene épitenem egy szaritot, majd becsületesen lemérni a hullámhosszot, vagy uj csöveket venni. Valamiképpen meg lehet nézni mégis azt a videót? Teljesen ködben vagyok az előhivással...
Köszönöm...
(#) J-O-E válasza petike779 hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Ha jól értelmezem az Adobe Flash Player hiányzik az Op rendszerből, ezért a flv, "Flash videók"anyagokat nem tudod megjeleníteni a gépeden. Ingyenesen letölthető, "SZOFTVERBÁZIS" általában a FlashPlayer 10 Active X-re is szügséged lehet.
(#) herzsolt hozzászólása Okt 18, 2009 /
 
Kérdésem az volna, hogy használ-e valaki Transparent 21-est. Ha igen akkor mi a vélemény róla?
Zsolt
(#) kaqkk válasza herzsolt hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Én valamikor használtam ,de nem voltam elragadtatva tőle , áttetszőbb lett a papír de, száradás közben behullámosodott felpúposodott. Kipróbáltam azt is hogy egyszerűen , A/4 es lapra nyomtattam és avval fotóztam , kicsivel hosszabb ideig de tökéletes eredményt adott !
(#) herzsolt válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Értem. Mert az a problémám, hogy a Samsung ML2010-es nyomtatóm régen elfogadta a vastagabb papírokat, és fóliát, de most valahogy megakad. A szervízben a görgöt kicserélték, de így sem viszi .
Valamilyen megoldást kell találnom, hogy most hogy legyen.
(#) Frankye válasza herzsolt hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Használj pausz papírt. Olcsó, jó, könnyen beszerezhető, és nem kell Transparent-tel küzdeni. Ugyan úgy levilágíthatsz vele, csak picivel kell neki több idő a kontraszt miatt.
(#) herzsolt válasza Frankye hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Kb mennyivel hosszabb a megvilágítási idő a fóliához képest?
(#) Frankye válasza herzsolt hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Ez sok mindentől függ. Milyen messze van a fényforrás a NYÁK-tól, milyen a fényereje, stb.
Próbálgatni kell.
(#) petike779 válasza mammut hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Hello
megtalaltam a csovek szpecifikacioit, mellekelem...
Talan tudsz adni tippet kb hany perc meg mekkora tavolsag lenne megfelelo.
Elore is koszonom...

uv lampa.doc
    
(#) szaky27 hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Helló

Lenne egy olyan kérdésem hogy egy 8Wos neonos műhely lámpa elektronikája megfelelő a mellékelt uv cső számára?

üdv
szaky27
Bővebben: Link
(#) mammut válasza petike779 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
A levilágítási idő kb. 4-7 perc lehet evvel a típussal, távolság pedig 5-10cm.
Érdemes tesztet készíteni a levilágítási időről azonos távolság mellett!
Nálam 12V-os inverteres csöveknél 3-5cm is elég, az idő pedig 4-5 perc szokott lenni.
(#) petike779 válasza mammut hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
OK, emlitettem hogy 2 darab van egy dobozban? Mögöttük meg körben tükröket szereltem...
No de az előhivóval van gondom mivel még mindig nem tudom hogyan csinálhatnám jobban. És a száritóm is hiányzik....
(#) kaqkk válasza szaky27 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Nem -megfelelő , hanem tökéletes !
(#) mammut válasza petike779 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Abból a fénycsőből kell is 2 a normális besugárzás miatt.
Én ezt a SENO4007 előhívót hasnálom, túl kell hígítani jóval, mert nagyon erős oldat lesz az előírt 3-5dl 50°C víz/tasak arányból!
Szárítót viszont nem használok, nyáron kb. 3-5 óra alatt normálisan megszáradt még dobozban is, most kb ez sajnos 10-14 óra, mondjuk csak 2 gyártás van betervezve télire, mellette sok más van még, ami miatt nem lesz idő többre...
(#) szaky27 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Volt egy kis sejtésem hogy jó lehet de biztosra akartam menni úgyhogy köszi a megerősítést!
(#) _JANI_ hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Csak egy ötlet! Mert néha egy egy ilyen kidobásra ítélt készülékhez, olcsón hozzá lehet jutni.
Nyák szárításra (fotoeljárás,) a meghalt magnetronú, grill funkciós mikrosütő tökéletesen megfelel. A magnetront és a nagyfesztrafót szakszerűen el kell távolítani a készülékből. Ajánlott s sütőtér világítását is megszüntetni. Csak a GRILL funkció működjön.
Egy hőmérővel kell kiegészíteni és mehet a "pirítás".
Az eredeti időzítővel is be lehet állítani a megfelelő hőfokot.
Üdv.: _jani_
Következő: »»   56 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem